Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas, kas susiję su ekologija

o ką manote apie energijos taupymą, bei saulės energijos naudojimą?
gal kuri turite įsidiegusi namuose saulės modulius? jie naudingi? smile.gif
išsiaiškinti poreikiams esu sudariusi anketą ir netgi visą darbą rašau apie tai, kas reikalinga Lietuvai smile.gif

manau mamų klubą sudaro labai įvairios šeimos, todėl prašau jūsų pagalbos. 4u.gif blush2.gif

gal kas turite saulės modulius? ar kažką panašaus į tai?

turiu parengusi anketą, bet ji ne kiek svarbi, kiek jūsų realūs vartotojų atsiliepimai smile.gif

kadangi įsivaizduojate, kad žmonių gatvėj nepavyks pagauti tų, kurie tai turi. todėl jei čia rasčiau mamyčių, kurios tai turi būtų labai įdomu iš jūsų paimti interviu biggrin.gif thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pukutauskas: 18 kovo 2011 - 21:48
QUOTE(nojura @ 2011 03 12, 10:59)
Sveikos  4u.gif

Dauguma iš mano aplinkos žmonių į mane žiūri, ko gero, kaip į ufonautę (net vyras kartais )  doh.gif , bet kai nors internete pamatai, kad yra ir daugiau tokių ir panašių, iškart geriau pasidaro  smile.gif Man kartais net nesmagu prisipažinti, kad stengiuosi rūšiuoti atliekas, mažinti vartojimą, naudoti kuo mažiau chemijos ir pan... Tikrai - dažnai vos kaip kokia "su baltu bilietu" pasijaučiu.

Šiaip jau nuo vaikystės esu kažkokia "pažaliavusi". Gimiau ir gyvenau kaime, tais laikais gal net nelabai kas ten ir žinojo, kas ta ekologija ir su ja susiję dalykai. Prisimenu, nuvažiavus kur prie ežero, ar į mišką, tėvai pamatę paliktas šiukšles piktindavosi, kad "na ir žmonės, negi negalima tų šiukšlių kur į vieną krūvą sukast". O man mano vaikiškoje galvoje vis kildavo mintys, kad šiukšlių nereikia sukasinėt į vieną vietą - jų tiesiog reikia nepalikt ir tada bus švaru ir gražu. Dar didesnis nesupratimas ir pasibaisėjimas manyje kildavo, kai važiuojant namo mašinoje išgėrus kokio limonado butelį tėvas liepdavo atidaryt langą ir jį išmest - tiesiog ten kur pakliuvo... Niekada to nedarydavau. Visada palikdavau šią "procedūrą" atlikti broliui, o tuo momentu, kai jis be jokio sąžinės graužimo švystledavo butelį lauk, manyje lyg kas susigūždavo, kartais net užsimerkdavau  verysad.gif

Tai va, šiuo metu laukiuosi ir planuoju vaiką auginti su daugkartinėm sauskelnėm, kiek man tai pavyks - šitą tai net vyras palaiko, net jei ne dėl ekologijos, o dėl mažesnių išlaidų. Kol kas abiejų tėvai į tai žiūrėjo visai tolerantiškai, tik vakar anyta jau ne visai atlaikė, išsprūdo - nesąmonė, visi su pampersais užauga, o jūs čia geresni norit pasirodyti  doh.gif Aš tiesiog žinau, kad eidama link konteinerio su maišeliu panaudotų suauskelnių jausčiau tikrai didelį vidinį diskomfortą (aišku, kažkiek aš tų vienkartinių sunaudosiu, ypač pradžioje...)
Tamsius drabužius plaunu su muilo riešutais. Šviesius kol kas su milteliais iš maksimos, bet kai jie užsibaigs, tai norėčiau išbandyt kažką "švaresnio".
Ką priima, tą nešu į "Ekotašką". Šiaip kažkurį rytą mačiau, kaip pora "chronių" su maišais trynėsi pakampiais ir rankiojo numestus stiklinius ir plastikinius butelius. Paprastai į tokius žmones dėmesio nekreipiu, bet matant juos šitaip besidarbuojant nuotaika tikrai pagerėjo, net ir žinant, kad taip elgiasi tikrai ne tam, kad aplinka pašvarėtų smile.gif
Nu va, prirašiau  doh.gif

Pagarba iš visos širdies drinks_cheers.gif Suprantu nusivylimą, kai aplinkinių palaikymo nėra. Mieste gimiau ir užaugau, patikėkit, kokia giminės reakcija buvo, kai su šeima į vienkiemį išsikėlėme gyventi blink.gif kaip galima karštą vandenį, patogius troleibusus ir prekybos centrą prie pat durų iškeist į lauko tualetą, seną krosnį ir tyrą orą g.gif O vaikams rojus thumbup.gif Žiemą į sodą stirnos obuoliaut ateina, tai vaikai fotoparato griebiasi, kiekvieną kartą pamatę- kaip pirmą kart džiaugiasi. Atvažiavus miestan- nosis užsispaudžia, nes smirdi schmoll.gif Kai mieste gyvenau, pati to smogo nejaučiau, uoslė buvo atbukus. Manau mieste ekologiškas gyvenimo būdas jau vien dėl oro teršalų neįmanomas verysad.gif
Kitoje temoje rašiau, kad ėmiausi eksperimento. Bent savaitę pragyventi taip, kad šiukšlinės neprireiktų g.gif Celofanas ir plastikinės pakuotės man tiesiog siaubą varo. Jei kam bus ydomu, informuosiu apie proceso eigą ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Rūta Mėta @ 2011 03 19, 13:30)
Manau mieste ekologiškas gyvenimo būdas jau vien dėl oro teršalų neįmanomas verysad.gif
Kitoje temoje rašiau, kad ėmiausi eksperimento. Bent savaitę pragyventi taip, kad šiukšlinės neprireiktų g.gif Celofanas ir plastikinės pakuotės man tiesiog siaubą varo. Jei kam bus ydomu, informuosiu apie proceso eigą ax.gif


Pilnai sutinku dėl miesto ir kaimo skirtumo. Dėl pakuočių - taip pat. Paskutiniu laiku mane jos tiesiog nervina, ypač kai nutirpus sniegui aplink namus atsivėrė grynas sąvartynas verysad.gif .

Iš tikrųjų būtų įdomu sužinoti, kaip tas eksperimentas pavyks - gal kažką galima būtų "nusikopijuoti" smile.gif. Šiuo metu mano naujausias "atradimas' yra toks, kad išmokau orkaitėje išsikepti batoną. Na, kepu tai aš jį ne iš ekologiškų produktų unsure.gif - bet užtai nuo jo nelieka plastikinio maišelio ir jis žymiai skanesnis, nei pirktinis. Jau kurį laiką neperkam sulčių. Gėrimus gaminu iš savo pačios ar mamos virtų uogienių, arba šaldytų uogų. Atpratom, jau dabar tie pirktiniai net neskanūs atrodo. Visokių maksiminių maišelių pirkiniams seniausiai neperku - naudoju tuos, kurie namuose iš senų laikų yra. Aišku, visiškai tų plastikų atsisakyti nepavyks, nes juk beveik visi perkami produktai būna į juos supakuoti.

smile.gif

Atsakyti
Visokių maksiminių maišelių pirkiniams seniausiai neperku - naudoju tuos, kurie namuose iš senų laikų yra. Aišku, visiškai tų plastikų atsisakyti nepavyks, nes juk beveik visi perkami produktai būna į juos supakuoti.

smile.gif
[/quote]
Mano jau tris dienas besitęsiantis eksperimentas parodė, kad "populiariausia" šiukšlė namuose- plastmasė. Nepatinka ji man schmoll.gif Vaisius, daržoves ir viską ką galima parduotuvėje dėsiu į atsineštus maišiukus mirksiukas.gif Susirinko ir metalo(kondensuoto pieto skardinė, metalinis dangtelis, alaus skardinėlė ir pora metalinių stiklinės taros kamštelių). Su plaktuku sumušiau ir į indelį nuo silkės sudėjau. Kai daugiau prisirinks- atiduosiu vaikams- tegu prisiduoda bigsmile.gif Padariau dar vieną atradimą: kartais užsiperku įvairiausių kruopų(pora maišelių grikių, pora ryžių...).Neprotinga schmoll.gif Dabar pirksiu retai, bet po didesnį kiekį pakuotėje .Maišas bus vienas, bet didesnis. Popierinės kilmės šiukšles sudeginiu.Tik ką daryti su senais flomasteriais, sulūžusiais lego ir kitais jau pagyvenusiais žaislais unsure.gif kad flomasterių daugiau nepirksiu, tai faktas. Tai mokyklos išmislas. Piešimui jie netinkami, nes mano vaikai piešia akvarele, sp.pieštukais ir kreidelėmis, kurias taip pat reikėtų pakeisti iš vaškinių (naftos produktas) į natūralesnės kilmės. Pastebėjimas: suaugę plastmasinių daiktų naudoja daug mažiau, negu vaikai blink.gif
Atsakyti
QUOTE(pukutauskas @ 2011 03 18, 22:45)
o ką manote apie energijos taupymą, bei saulės energijos naudojimą?
gal kuri turite įsidiegusi namuose saulės modulius? jie naudingi?  smile.gif
išsiaiškinti poreikiams esu sudariusi anketą ir netgi visą darbą rašau apie tai, kas reikalinga Lietuvai smile.gif

manau mamų klubą sudaro labai įvairios šeimos, todėl prašau jūsų pagalbos.  4u.gif  blush2.gif

gal kas turite saulės modulius? ar kažką panašaus į tai?

turiu parengusi anketą, bet ji ne kiek svarbi, kiek jūsų realūs vartotojų atsiliepimai smile.gif

kadangi įsivaizduojate, kad žmonių gatvėj nepavyks pagauti tų, kurie tai turi. todėl jei čia rasčiau mamyčių, kurios tai turi būtų labai įdomu iš jūsų paimti interviu  biggrin.gif  thumbup.gif

Pamąstymui: kaip manote, kiek ir kokios energijos, medžiagų, kitų "ingridijentų" ir išteklių (darbo jėgos, dirbančios kenksmingomis sąlygomis su metalu- taip pat) yra sunaudojama, kad tuos modulius ar kitas saulės baterijas pagaminti? Neseniai skaičiau straipsnį apie didelį galingą laivą, kuris varomas tonas sveriančiomis saulės baterijomis blink.gif Kokia gi čia ekologija schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Rūta Mėta @ 2011 03 23, 10:07)
Pamąstymui: kaip manote, kiek ir kokios energijos, medžiagų, kitų "ingridijentų" ir išteklių (darbo jėgos, dirbančios kenksmingomis sąlygomis su metalu- taip pat) yra sunaudojama, kad tuos modulius ar kitas saulės baterijas pagaminti? Neseniai skaičiau straipsnį apie didelį galingą laivą, kuris varomas tonas sveriančiomis saulės baterijomis blink.gif Kokia gi čia ekologija schmoll.gif

Dar šiek tiek apie energijos taupymą: prisimenu girdėtą pasakojimą apie vokietį, apsilankiusį Lietuvoje. Jis stebėjosi, kokie mes turtingi blink.gif miese piko metu pilna automibilių, o juose po vieną žmogų sėdi g.gif (vyras po darbo 100m džipu namo važiuoja, žmona kitu mašiniuku iš parduotuvės namo traukia, po valandos vaikų iš darželio pasiimt važiuoja, vyresnėlis sūnus vakarop su savąja pas mergų traukia...)Yra šalių, kur tokius dalykus retai pamatysi: kaimynai vieni kitus į darbą pasikeisdami vežioja, vaikus taip pat į mokyklą vieną savaitę veža vienas, po to- pasikeičia. Be to, energijos taupymo sąvoka turi du aspektus: ar norime jos mažiau suvartoti, ar mažiau už suvartotą sumokėti g.gif Jei norime mažiau mokėti, tai "taupome" savo pinigus pirkdami visokią įrangą, baterijas ir t.t., tuo tik dar labiau skatindami gamybą ir vartojimą lotuliukas.gif . O jeigu norime taupyti energijos išteklius, tai turėkime mažiau elektros prietaisų, dažniau sėskime ant dviračio, su saule kelkimės ir su tamsa gulkimės, kaip darė mūsų seneliai ir proseneliai. Toks gyvenimo būdas labai pristabdytų mūsų tempus, gal atsirastų laiko savo artimui, vaikams.
Atsakyti
Norėčiau pakviesti į seminarą „Elektros energija ir vandens ištekliai – galimybės gyventi racionaliau“

Data: 2011 kovo 28 d.
Laikas: 18:00 – 20:30
Vieta: E. Ožeškienės g. 18, Kaunas (ISM vadybos ir ekonomikos universitetas, 103 auditorija)

Seminare pristatomos temos:

„Ne TAUPYTI, o vartoti racionaliai – tiek, kiek reikia“. Pranešėjas Mantas Vaskela - AB „LESTO“ racionalaus energijos vartojimo ekspertas.

„Vanduo pasaulyje ir aplink mus“. Pranešėja doc. dr. Inga Adamonytė - Lietuvos žemės ūkio universiteto Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakulteto Vandentvarkos katedra.

Seminaras nemokamas


Daugiau informacijos:http://zaliasis.jci.lt/?p=1575
Atsakyti
Gal žinote, ar Eko Taške galima nešti tarą su etiketėmis, ar jas visas reikia nuimti?
Atsakyti
QUOTE(groovy @ 2011 03 30, 12:42)
Gal žinote, ar Eko Taške galima nešti tarą su etiketėmis, ar jas visas reikia nuimti?


Aš nešu su etiketėm, priima, nieko nesako g.gif Ko prašė - tai kad plastikiniai buteliai būtų suspausti, oras išleistas smile.gif Jiems taip patogiau.
Atsakyti
QUOTE(nojura @ 2011 03 30, 12:22)
Aš nešu su etiketėm, priima, nieko nesako  g.gif Ko prašė - tai kad plastikiniai buteliai būtų suspausti, oras išleistas smile.gif Jiems taip patogiau.

Dėkui 4u.gif O skardines tada irgi suspausti? pabijojau, kad butelių nespaustų nepriims, vieną specialiai ištiesinau... Kaip suprantu, tuos butelius reikia be kamštelių nešti?
Atsakyti
QUOTE(groovy @ 2011 04 03, 14:55)
Kaip suprantu, tuos butelius reikia be kamštelių nešti?

Tai kad ir su ir be kamštelių priima. O dėl skardinių nežinau.
Atsakyti
QUOTE(Rūta Mėta @ 2011 03 23, 09:50)
ir kreidelėmis,  kurias taip pat reikėtų pakeisti iš vaškinių (naftos produktas) į natūralesnės kilmės.

nebūtinai vaškinės kreidelės yra negerai. Žiūrint iš ko pagamintos, yra vaškinės kreidelės pagamintos iš bičių vaško, bet yra ir iš parafininio vaško (šitas naftos produktas). Tad geriau rinktis bitučių smile.gif. Arba angliuką iš krosnies smile.gif.
Atsakyti