Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas, kas susiję su ekologija

QUOTE(Laisvė @ 2011 02 08, 16:29)
Šiandien pirkau dvi: 0,4 l dukrai į mokyklą, o 0,6 l sau - tyram vandenėliui nešiotis. Išbandysiu  mirksiukas.gif

ar tvirtas aliuminis? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Laisvė @ 2011 02 04, 06:27)
Pamenu laikus, kai mama metė iš savo virtuvės visus aliuminius puodus, neva jie kenksmingi sveikatai. O kaip tuomet su gertuve?
Gal kas žino dar daugiau apie jas?

Aliumininiai indai netinka jokiam rūgščiam ar šarminiam maistui, tad geriau gertuves naudokite paprasčiausiam vandeniui (ne mineraliniam! ir juo labiau ne gazuotiems gėrimams). Netiks pilti vaisių sultis, pieną, jokių saldžiarūgščių gėrimų (kompotų, kisielių ir pan.).

Citata iš http://www.mamoszurn...m...t&task=view :

"Ar kūdikiams, vaikams tinka valgį virti aliumininiuose puoduose?
Nei suaugusiesiems, nei vaikams maistui gaminti, valgyti nenaudotini jokie aliumininiai puodai, lėkštės, dubenys ar puodeliai. Aliuminio žmogaus organizmui netrūksta, nes jo pakankamai gaunama su maistu. Kuo aliumininis indas senesnis, tuo jis baisesnis - naudojantis atiduoda daugiau metalo. Aliumininiai indai netinka ir bet kokiam maistui laikyti."

Ir čia graži inf-ja http://gyvenimas.delfi.lt/grozis_ir_sveika...php?id=19539164 :

"Aliuminis – ne kiekvieną dieną

Šie indai lengvi, ne itin brangūs ir palyginti ilgaamžiai. Jie nerūdija, valgis juose greitai aušta. Tačiau aliuminis daro toksinį poveikį organizmui, jis ypač pavojingas kaulų ir nervų sistemai. Aliuminio dalelytės patenka į organizmą aliuminiui liečiantis su rūgščiais produktais (pomidorai, citrinos, abrikosai, dilgėlės).

Prancūzijoje atliktais tyrimais nustatyta, kad, geriant vandentiekio vandenį, kurio litre yra daugiau kaip 100 mikrogramų aliuminio, didėja pavojus susirgti Alzheimerio liga.

Patarimas: aliuminio indus galima naudoti tik retkarčiais. Kokybiški aliuminio indai yra storasieniai, padengti rūgštims atsparia plėvele, apsaugančia nuo metalo sąveikos su rūgščiais produktais."

Na, mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose draudžiama naudoti aliuminius, emaliuotus indus jau senai ..

O tose gertuvėse gal gėrimas neturės sąlyčio su aliuminiu, gal jos kuom iš vidau padengtos? g.gif
Atsakyti
QUOTE(MELDA @ 2011 02 11, 12:02)
ar tvirtas aliuminis? biggrin.gif

Taip, tvirtas.

QUOTE(Rasma @ 2011 02 11, 15:04)
Aliumininiai indai netinka jokiam rūgščiam ar šarminiam maistui, tad geriau gertuves naudokite paprasčiausiam vandeniui (ne mineraliniam! ir juo labiau ne gazuotiems gėrimams). Netiks pilti vaisių sultis, pieną, jokių saldžiarūgščių gėrimų (kompotų, kisielių ir pan.).

O tose gertuvėse gal gėrimas neturės sąlyčio su aliuminiu, gal jos kuom iš vidau padengtos? g.gif

Mes pirkome tik vandeniui nešioti, nes ir aš, ir dukra sultis geriame tik išspaustas, jokių konservuotų nemėgstame.
Manau, kad aliuminis padengtas specialiu sluoksniu. Ir pati gertuvė tvirta mirksiukas.gif
Prieš pirkdama dar apie jas pasiskaičiau. Daugiau čia yra. Tai ne reklama - pirkau iš kitos firmos biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2011 02 11, 16:04)
Na, mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose draudžiama naudoti aliuminius, emaliuotus indus jau senai ..

O emaliuoti kuom blogi? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Saulužė @ 2011 02 11, 17:32)
O emaliuoti kuom blogi? g.gif

Manau, dėl trupančios emalės. Juk kolektyviai indai taip nesaugomi kaip namuose.
Atsakyti

QUOTE(Jolirta @ 2011 02 03, 19:23)
as uz sigg, nors ir neturiu. O tupperware man atrodo tik geras reklaminis triukas, plastmase paprasta ir tiek unsure.gif

TW plastmasė kokybiška( aišku , žiūrint su kuom lyginant), bet vistiek plastmasė..turiu ir tos ,ir tos firmos. Vanduo iš SIGG žymiai skanesnis nei iš bet kokio plastiko butelio.Naudojame tik vandeniui..

QUOTE(ernesin @ 2011 02 08, 16:35)
Kokias pirkote? Ir kur? 4u.gif

Pirkau ebay ir UK ir JAV- gaunasi dvigubai pigiau nei LT parduotuvėse, na, gal tik modeliukų kuklesnis pasirinkimas, jei norite kokio konkretaus rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Hopeidea @ 2011 02 12, 01:49)
Vanduo iš SIGG žymiai skanesnis nei iš bet kokio plastiko butelio.Naudojame tik vandeniui..

Ir aš tą pastebėjau mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Babi* @ 2010 07 09, 17:10)
Šioje temoje galėsime diskutuoti apie VISKĄ, kas susiję su ekologija, nes kartais sunku surasti temą, kurioje tiktų mūsų mintys, klausimai 4u.gif

gaila, kad temoje jau seniai niekas nerašė..... bet gal pavasariui praskleidus užuolaidą atsiras daugiau norinčių sveikai gyventi 4u.gif
ieškojau šios temos, maniau net pati sukurti, jei nerasiu.... juk keliese laikytis tikslo kur kas lengviau.....
Ruošiuosi susipirkti sėkliukių ir apsisodinti palangę 4u.gif greičiausiai man užauga pipirmėtės (berods taip vadinasi): tos gražios smulkios žalios žolytės, kurias kaipo kiškis kremtu essen.gif: ir maistelio norisi prisilaikyti sveikesnio- grūdus valgyti, pravalyti žarnyną..ir kosmetikos norisi minimaliai ir lengvos (tinktūrėlės, hidrolatai), pasiskaičius ir aliuminius puodus norisi išmesti visus- nors neturiu nė vieno, tik kaime belikę visi biggrin.gif

Su kovo 8 -ąja ir pavasariu visas 4u.gif tai kur dingo visos ,,ekologininkės" bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rožė Marija: 08 kovo 2011 - 17:26
QUOTE(Rožė Marija @ 2011 03 08, 18:25)
Ruošiuosi susipirkti sėkliukių ir apsisodinti palangę 4u.gif greičiausiai man užauga pipirmėtės (berods taip vadinasi): tos gražios smulkios žalios žolytės, kurias kaipo kiškis kremtu essen.gif: ir maistelio norisi prisilaikyti sveikesnio- grūdus valgyti, pravalyti žarnyną..ir kosmetikos norisi minimaliai ir lengvos (tinktūrėlės, hidrolatai), pasiskaičius ir aliuminius puodus norisi išmesti visus- nors neturiu nė vieno, tik kaime belikę visi biggrin.gif

Pas mane sėklos jau daugmaž susipirktos, kaip niekad daug šiemet žadu visko sodinti biggrin.gif
Atsakyti
[quote=Rožė Marija,2011 03 08, 18:25]

Ruošiuosi susipirkti sėkliukių ir apsisodinti palangę 4u.gif greičiausiai man užauga pipirmėtės (berods taip vadinasi): tos gražios smulkios žalios žolytės, kurias kaipo kiškis kremtu essen.gif: ir maistelio norisi prisilaikyti sveikesnio- grūdus valgyti, pravalyti žarnyną..ir kosmetikos norisi minimaliai ir lengvos (tinktūrėlės, hidrolatai), pasiskaičius ir aliuminius puodus norisi išmesti visus- nors neturiu nė vieno, tik kaime belikę visi biggrin.gif

turbūt kalbate apie pipirnę? ne apie pipirmėtes? nes pipirnės gali augi net paprastam stiklainyje vatoje doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Laukinė prerija @ 2011 03 10, 21:15)
turbūt kalbate apie pipirnę? ne apie pipirmėtes? nes pipirnės gali augi net paprastam stiklainyje vatoje  doh.gif

doh.gif tai, ačiū, kad pataisėte, tikrai- pipirnė....
pipirmėtė gi kaip mėta, dedama į dantų pastas biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif

Dauguma iš mano aplinkos žmonių į mane žiūri, ko gero, kaip į ufonautę (net vyras kartais ) doh.gif , bet kai nors internete pamatai, kad yra ir daugiau tokių ir panašių, iškart geriau pasidaro smile.gif Man kartais net nesmagu prisipažinti, kad stengiuosi rūšiuoti atliekas, mažinti vartojimą, naudoti kuo mažiau chemijos ir pan... Tikrai - dažnai vos kaip kokia "su baltu bilietu" pasijaučiu.

Šiaip jau nuo vaikystės esu kažkokia "pažaliavusi". Gimiau ir gyvenau kaime, tais laikais gal net nelabai kas ten ir žinojo, kas ta ekologija ir su ja susiję dalykai. Prisimenu, nuvažiavus kur prie ežero, ar į mišką, tėvai pamatę paliktas šiukšles piktindavosi, kad "na ir žmonės, negi negalima tų šiukšlių kur į vieną krūvą sukast". O man mano vaikiškoje galvoje vis kildavo mintys, kad šiukšlių nereikia sukasinėt į vieną vietą - jų tiesiog reikia nepalikt ir tada bus švaru ir gražu. Dar didesnis nesupratimas ir pasibaisėjimas manyje kildavo, kai važiuojant namo mašinoje išgėrus kokio limonado butelį tėvas liepdavo atidaryt langą ir jį išmest - tiesiog ten kur pakliuvo... Niekada to nedarydavau. Visada palikdavau šią "procedūrą" atlikti broliui, o tuo momentu, kai jis be jokio sąžinės graužimo švystledavo butelį lauk, manyje lyg kas susigūždavo, kartais net užsimerkdavau verysad.gif

Tai va, šiuo metu laukiuosi ir planuoju vaiką auginti su daugkartinėm sauskelnėm, kiek man tai pavyks - šitą tai net vyras palaiko, net jei ne dėl ekologijos, o dėl mažesnių išlaidų. Kol kas abiejų tėvai į tai žiūrėjo visai tolerantiškai, tik vakar anyta jau ne visai atlaikė, išsprūdo - nesąmonė, visi su pampersais užauga, o jūs čia geresni norit pasirodyti doh.gif Aš tiesiog žinau, kad eidama link konteinerio su maišeliu panaudotų suauskelnių jausčiau tikrai didelį vidinį diskomfortą (aišku, kažkiek aš tų vienkartinių sunaudosiu, ypač pradžioje...)
Tamsius drabužius plaunu su muilo riešutais. Šviesius kol kas su milteliais iš maksimos, bet kai jie užsibaigs, tai norėčiau išbandyt kažką "švaresnio".
Ką priima, tą nešu į "Ekotašką". Šiaip kažkurį rytą mačiau, kaip pora "chronių" su maišais trynėsi pakampiais ir rankiojo numestus stiklinius ir plastikinius butelius. Paprastai į tokius žmones dėmesio nekreipiu, bet matant juos šitaip besidarbuojant nuotaika tikrai pagerėjo, net ir žinant, kad taip elgiasi tikrai ne tam, kad aplinka pašvarėtų smile.gif


Nu va, prirašiau doh.gif


Atsakyti