Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas, kas susiję su ekologija

user posted image

Šioje temoje galėsime diskutuoti apie VISKĄ, kas susiję su ekologija, nes kartais sunku surasti temą, kurioje tiktų mūsų mintys, klausimai 4u.gif

Kadangi sukuriau šią temą, tai ir pradėsiu. Norėjau paklausti, ar tos, kurios perkate ekologišką maistą, naudojate ekologišką kosmetiką, rūpinatės mūsų Žeme (stengiatės mažiau važinėti automobiliu, neperkate nereikalingų daiktų, rūšiuojate šiukšles)? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Babi* @ 2010 07 09, 16:10)
Norėjau paklausti, ar tos, kurios perkate ekologišką maistą, naudojate ekologišką kosmetiką, rūpinatės mūsų Žeme (stengiatės mažiau važinėti automobiliu, neperkate nereikalingų daiktų, rūšiuojate šiukšles)? rolleyes.gif


aš apie nereikalingus daiktus noriu pasakyti ir ekologiją. Green'e buvo įdomi teorija parašyta, kad kai pradėjo veikti chemijos pramonė, buvo manoma, kad tai leis išsaugoti natūralių žaliavų išteklius: bus mažiau sunaudojama augalų ir pan. įvairioms reikmėms. O paaiškėjo, kad į aplinką išleidžiama chemija gamtą kaip tik niokoja, nes į ją patenka natūraliuose cikluose nedalyvaujančios, teršiančios medžiagos...

dabar, kai ekologiškumas ant bangos, labai patogu rinktis, pvz., natūralius medvilninius, o ne sintetinio pluošto marškinėlius. O ar žinojote, kad medvilnė yra labai imli vandeniui ir tose šalyse, kur yra auginama, jos sąskaita skriaudžiami kiti poreikiai? O kadangi medvilnė madinga, ją imama auginti vis daugiau ir įvairesnėse vietose, eikvojant nedideles turimas vandens atsargas, nualinant žemę?

taip kad perkant bent ką būtina kelis kartus pasverti: ar tai tikrai reikalinga, ar to būtinai reikia smile.gif

tavo užduotas klausimas yra retorinis, nes tikrai nė viena neatsakys - nereikalingų daiktų neperkame, nes nuo momentinio sveiko proto užtemimo niekas nėra apsaugotas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Babi* @ 2010 07 09, 17:10)
user posted image

Šioje temoje galėsime diskutuoti apie VISKĄ, kas susiję su ekologija, nes kartais sunku surasti temą, kurioje tiktų mūsų mintys, klausimai 4u.gif

Kadangi sukuriau šią temą, tai ir pradėsiu. Norėjau paklausti, ar tos, kurios perkate ekologišką maistą, naudojate ekologišką kosmetiką, rūpinatės mūsų Žeme (stengiatės mažiau važinėti automobiliu, neperkate nereikalingų daiktų, rūšiuojate šiukšles)? rolleyes.gif

Įdomu, kaip gyvuos ši tema smile.gif

Atsakau į klausimą: stengiuosi kuo įvairiapusiškiau gyvent ekologiškai. Dar tik pradedanti esu, informacijos trūksta. Kai gaunu jos (dalyvavau projekte apie racionalų elektros naudojimą, pvz.), atrandu kaip tą info pritaikyti praktiškai savo aplinkoje ir paversti mažus veiksmus ritualais. Galiu pasigirt, kad nebeišeinu iš namų neištraukusi kištukų iš rozečių blush2.gif Pasijunta ir el. sąskaitos atžvilgiu thumbup.gif Aišku, vieną kartą per skubėjimą net šaldytuvo kištuką ištraukiau - teko ilgai ir nuobodžiai šveist pribėgusią virtuvę lotuliukas.gif
Labai propaguoju antrinį daiktų panaudojimą - be ko galiu išsiverst, atiduodu, padovanoju. Rūbus ir batus mielai sunešioja kiti žmonės (naudojuosi www.pagalbadaiktais.lt, dabar vėl prikaupiau krūvą perrinktų drabužių, tik neprisiruošiu sėst prie kompo šiuo klausimu), kaip tik tėvai kompiuterį naują nusipirko, seną būtinai padovanosiu.
Mažais žingsneliais žengiu prie ekologiškų priemonių naudojimo tiek kosmetikoje, tiek buityje. Palengva viską keičiu į natūralius daiktus.
Prekybos centruose nebeimu plastikinių maišelių, nešiojuosi rankinėje daugkartinį didelį ir kelis nuolat naudojamus mažus maišelius permatomus.
Su automobiliu sunkiau blush2.gif Čia dar tik bręsta reikalas, naudosiuosi vėl viešuoju, kai nusistovės gyvenamoji/darbo vieta.
Šiukšles rūšiuoju kiek moku, nuolat ieškau info apie klausimų sukėlusią šiukšlę, bet būna išmetu neišplautą jogurto induką.
Neperku žurnalų, laikraščių - perverčiu internete, jei kas įdomu ar reikalinga būna.
Stengiuosi maksimaliai tausoti visus išteklius - vandenį, elektrą, maisto produktus (perku tai, ko konkrečiai reikia, be idėjos "ai, suvartosiu gal ryt ar poryt").
Nešiukšlinu - pakeliu ir svetimą šiukšlę.
Dabar surašiau, kas atėjo į galvą. Daug kur reikia pasitempti, ypač vandens plastiko buteliuose pirkime doh.gif Ir dar auto atsisakyme. Įdomu bus paskaityt kitų pasisakymus, manau kils minčių, kur dar ką galiu pradėt daryti smile.gif
Atsakyti
Nereikalingi daiktai - tokia aplamai idomi savoka.... Dazniausiai daiktas nereikalingu tampa veliau- nelabai pamatuosi- uz minutes, uz valandos, uz menesio, kai atsibosta ir t.t Kai perki juk negalvoji- jo man nereikia!
Vienintelis dalykas, kuris mane sulaike aplamai nuo daiktu ir drabuziu pirkimo- tai krize. Tikrai deja, ne pamastymai apie zeme ar ekologija tai leme. Tiesa, emus gyventi kitaip- ekologija i mano namus izenge dideliu zingsniu ir supratimas atejo butent tuo momentu.
O dabar , jau esant pirmiesiems lengvesniems atodusiams po beveik visisko skurdo- imu placiai dometis ekologija ir stengiuosi gyventi "zaliau", labai tikiu savim, kad negrisiu atgal - blogaja prasme.
Rusiavimas siuksliu tik toks, kokie yra konteineriai prie namo- buitines atliekos, popierius ir stiklas atskirai.
Kistuku isjunginejimas is rozeciu, namiskiams iki juoko biggrin.gif - arbatinukas uzvire, as iskart istraukiu biggrin.gif - televizoriai kadangi pas mane kabantys ant sienu, kiekviena karta isvaziuojant brozdinuosi uz ju, kaisioju rankas, nepasiekiu, visaip kaip is visu jegu istraukiu biggrin.gif , ko gero viena karta uzsimesiu tv, didesni uz save, bet negaliu kitaip-man reikia butinai ir viskas.
Valiklius turiu kelis- naudoju sluostes. Pvz. turiu didziule duso kabina per visa vonia, ji visa stikline doh.gif , plotas nuo vienos sienos iki kitos- i mane visi ziurejo kaip i beprote - kada tu isvalysi ir kiek kartu per diena?? Ismokyti visi - issimaudai, su sluoste isvalai, nusausini.Jokiu nuosedu ar kalkiu, uztenka karta per menesi kokiu valikliu pavalyti ir viskas.
Na, tikrai , dabar taip greitai nesigalvoja, bet tikrai nemazai ko nuveikta sia linkme...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Diva:): 09 liepos 2010 - 17:07
QUOTE(ashtri @ 2010 07 09, 16:41)
Įdomu, kaip gyvuos ši tema smile.gif

Rūbus ir batus mielai sunešioja kiti žmonės (naudojuosi www.pagalbadaiktais.lt, dabar vėl prikaupiau krūvą perrinktų drabužių, tik neprisiruošiu sėst prie kompo šiuo klausimu),

Nešiukšlinu - pakeliu ir svetimą šiukšlę.

Daug kur reikia pasitempti, ypač vandens plastiko buteliuose pirkime  doh.gif Ir dar auto atsisakyme.


man atrodo, kad bus perkelta į Bendraminčių skyrelį arba ją kitaip pavadinti reikėjo - pvz., bendros diskusijos ar panašiai g.gif

aš irgi nemetu, nebent labai jau nekas panaudotino belikę - pirmiausiai vežama tėvams, nes jie žino, kokie poreikiai darbo aprangai ir apavui sode/kaime, ką galima padovanoti nepasiturintiems, stokojantiems žmonėms iš aplinkos, visa kita - į Caritą smile.gif

man labai gražu, kai žmonės tokie sąmoningi. Užtat baisu matyti, kai šeimos galva ką nors nudrebia ir išdidžiai nupėdina šalin, o paskui jį nukrypuoja visa šeima schmoll.gif

o kodėl perki vandenį buteliuose? Nematau tame prasmės visai smile.gif Auto naudojame vieną, maršrutą priderinome, kad daugmaž tiktų abiems su MB. Dabar abu prasivaikštom iki darbų, o jeigu jam būtų idealu, tai man tada reikėtų spręsti, kaip iki saviškio nusikapstyti atskirai smile.gif


QUOTE(Diva:) @ 2010 07 09, 16:49)
labai tikiu savim, kad negrisiu atgal - blogaja prasme.


negrįši 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Satura @ 2010 07 09, 18:00)
aš irgi nemetu, nebent labai jau nekas panaudotino belikę - pirmiausiai vežama tėvams, nes jie žino, kokie poreikiai darbo aprangai ir apavui sode/kaime, ką galima padovanoti nepasiturintiems, stokojantiems žmonėms iš aplinkos, visa kita - į Caritą smile.gif

man labai gražu, kai žmonės tokie sąmoningi. Užtat baisu matyti, kai šeimos galva ką nors nudrebia ir išdidžiai nupėdina šalin, o paskui jį nukrypuoja visa šeima  schmoll.gif

o kodėl perki vandenį buteliuose? Nematau tame prasmės visai smile.gif Auto naudojame vieną, maršrutą priderinome, kad daugmaž tiktų abiems su MB. Dabar abu prasivaikštom iki darbų, o jeigu jam būtų idealu, tai man tada reikėtų spręsti, kaip iki saviškio nusikapstyti atskirai smile.gif

Na, dabar rašiau apie rūbus, bet žmonėm reikia krūvų įvairiausių daiktų (pvz., niekad nebuvau susimąsčius, kad krūvos mamos spintoj rastų virbalų, vąšelių ar adatų gali labai reikėti neįgaliųjų užimtumo centrui arba senelių namams), kurių turiu ir nenaudoju. Caritas organizaciją šiek tiek pažįstu (dirbu NVO sektoriuje) ir labai gerbiu drinks_cheers.gif Dalį daiktų mes su tėvais taip pat išdaliname savo kaime, visada yra kam: tai kažkam namai sudegė, tai šeimos maitintojas žuvo, tai didelė šeima susilaukė dar atžalų smile.gif

Mes su draugėm esam padarę taip, kad vyriškis numetė ledų popieriuką, draugė paėmė jį ir pasivijo vyriškį sakydama: "Atsiprašau, pametėt" biggrin.gif Iš pradžių pasimetė, paskui apsisuko ir nuėjo supykęs, nepasiėmęs savo turto smile.gif Propaguot reikia dažniau tokius "priminimus", bet baisu į galvą gaut laugh.gif

Namie tokio vandens nenaudoju, bet kai keliaujam kur nors, eini į PC ir prigriebi kokį butelį doh.gif Sesė turi mažą stiklinį buteliuką, jame vežiojasi vandens iš namų į mokyklą kasdien. Visai įmanoma susirast didelį stiklinį, bet ne visad planuotos kelionės būna, o iš ežero vandens negersi... Ai, sakau- čia dar vietos fantazijai pasireikšt yra smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ashtri: 09 liepos 2010 - 17:17
Aš irgi pasisakysiu ax.gif
Šiukšles rušiuoju: buitinės, plastikas, stiklas bei popierius. Visada išplaunu grietinės, jogurto, pieno indelius, kad neteršti konteinerio.
Taupau elektrą, visada išjungiame iš jungiklių prietaisus. Niekada neleidžiu vandens bereikalo, tik tiek kiek reikia, mokau tą daryti ir šeimos narius.
Mašiną turime vieną su MB, tad kartu važiuojame į darbą ir iš jo, mum beveik pakeliui. Važinėjame su dujomis, kiek žinau tai yra mažiausiai teršiantis kuras ir pigu ax.gif
Vandenį geriu iš krano, buteliuose perku retais atvejais, kai nebūna kito pasirinkimo.
NIEKADA nešiukšlinu ir neįsivaizduoju kaip taip žmonės gali elgtis, man atrodo čia išsilavinimo ir kultūros stoka.
Į parduotuvę visada keliaujame su drobiniu maišeliu.
Žodžiu stengiamės, kad ne tik mum būtų gera gyventi šioje žemėje, bet ir ateinančioms kartoms.
Atsakyti
QUOTE(ashtri @ 2010 07 09, 18:15)

Mes su draugėm esam padarę taip, kad vyriškis numetė ledų popieriuką, draugė paėmė jį ir pasivijo vyriškį sakydama: "Atsiprašau, pametėt"  biggrin.gif Iš pradžių pasimetė, paskui apsisuko ir nuėjo supykęs, nepasiėmęs savo turto smile.gif Propaguot reikia dažniau tokius "priminimus", bet baisu į galvą gaut laugh.gif

as ta pati esu padarius, bet nesamoningai, eina porele as akies krastu matau, kad kazkas iskrito, saukiu is tolo pametet kazka pametet! atsisuka paziuri i mane ir nukeblina toliau as praeidama pamatau, kad sokolado ipakavimas guli, jau kaip pikta buvo. Esu ir samoningai net pati sau netiketai uzrikusi "siuksliadeze ten!" kai pavargus eidama is darbo pamaciau kad prie namu alkaseliai pabaige gert tara per peti i krumus nutrenke, zinokit suveike pati nepatikejau, susirinko atsiprase ir i siuksline ismete lotuliukas.gif

del tu jogurto indeliu man amzina abejone, kiek tam indeliui vandens susinaudoja ar tai atsveria jo perdirbimas g.gif
Atsakyti
O kur jūs panaudojate grietinės, jogurto indelius? blush2.gif
Atsakyti
tai cia pries metant i plastiko konteineri juos reikia plauti
Atsakyti
QUOTE(Babi* @ 2010 07 09, 19:44)
O kur jūs panaudojate grietinės, jogurto indelius? blush2.gif


Metam į plastiko konteinerius mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(GinMintė @ 2010 07 09, 19:45)
Metam į plastiko konteinerius  mirksiukas.gif

Aišku 4u.gif Aš supratau, kad dar namie kažkur panaudojat ax.gif
Atsakyti