Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

Sveiki,
jusu temoj esu naujoke is reikalo. Pirko giminaite pomidoru seklas, labai mandras. Pomidorais patenkinti, raudoni, dideli, grazus. Tik stai is to paties pakelio vienos seklos isaugo kazkoks mutantas g.gif . Kadangi jo ziedai labai panasus i pomidoru ziedus, t.y. identiski tik daug mazesni, gal kokia neatrasta pomidoru rusis... mikronas? g.gif . Tai stai noksta sis dalykas siltnamyje, tik ragauti nieks nedrista doh.gif Gal kam teko susidurti?
Busiu labai dekinga uz pagalba. Foto nelabai kokybiskos, bet tik tokias gavau.
Atsakyti
QUOTE(Shania @ 2010 08 11, 23:49)
Sveiki,
jusu temoj esu naujoke is reikalo. Pirko giminaite pomidoru seklas, labai mandras. Pomidorais patenkinti, raudoni, dideli, grazus. Tik stai is to paties pakelio vienos seklos isaugo kazkoks mutantas g.gif . Kadangi jo ziedai labai panasus i pomidoru ziedus, t.y. identiski tik daug mazesni, gal kokia neatrasta pomidoru rusis... mikronas?  g.gif . Tai stai noksta sis dalykas siltnamyje, tik ragauti nieks nedrista doh.gif  Gal kam teko susidurti?
Busiu labai dekinga uz pagalba. Foto nelabai kokybiskos, bet tik tokias gavau.

Na ar kartais čia ne kiauliauogė,lyg ir nuodinga yra? Reiktų googlėj pažiūrėt g.gif
Atsakyti
Lady Dy - aciu labai, paziurejau dabar ir tikrai, juodoji kiauliauoge. O tai is pradziu net nezinojom ties kuo ieskoti. Dekui dar karta. Gero vakaro.
Atsakyti
Čia ką radau apie kiauliauogę,vikipedijoj yra ir nuotrakų tik man įkelt neišeina

Juodoji kiauliauogė
2010, Balandis 16 - 08:45
Juodoji kiauliauoge.jpg
Solanum nigrum.jpg
Lotyniškas pavadinimas:
Solanum nigrum

Juodosios kiauliauogės- vienamečiai, 20-60 cm. aukščio, gausiai šakoti augalai. Žiedai balti, sukrauti nedidelėmis kekėmis. Vaisius- uoga iki 1cm skersmens. Nesunokusios uogos būna žalios, sunokusios- juodos, šiek tiek blizgios.
Juodųjų kiauliauogių lapai ir ūgliai seniau buvo naudojami kaip išoriniai vaistai. Jų šutekliais gydytos auglių sukeltos opos, sunkiai gyjančios žaizdos, nudegimai. Antpilas arba nuoviras turi nuskausminamųjų savybių, atpalaiduoja spazmus, slopina uždegimus, plečia kraujagysles, veikia medžiagų apykaitą. Kai kuriose Europos šalyse iš juodųjų kiauliauogių anksčiau pramoniniu būdu gaminti nuskausminamieji. Liaudies medicinoje šviežiomis uogų sultimis malšindavo dantų skausmą.

Vaistams naudojama juodųjų kiauliauogių žolė. Žaliava renkama rudenį, kai augalai dar žydi, bet jau yra sunokusių uogų. Nuskinta žolė džiovinama labai gerai vėdinamoje patalpoje, geriausia- džiovykloje, nes palyginti sultingi ūgliai ir uogos ilgokai džiūsta.
Literatūroje labai daug prieštaringų duomenų apie juodųjų kiauliauogių lapų ir vaisių nuodingumą. Vienur nurodoma, kad šie augalai nuodingi, o kitur teigiama, jog valgyti sunokusias uogas ir lapus visiškai saugu. Kai kuriose šalyse juodosios kiauliauogės iki šiol yra maistiniai augalai. Gali būti, kad nuodingumas priklauso nuo auginimo sąlygų arba per ilgą laiką žmonės nesąmoningai atrinko mažiausiai nuodų turinčius augalus, o laukiniuose susikaupia daug alkaloidų. Gausiausia nuodingo alkaloido solanino nesunokusiuose vaisiuose.

Iš juodųjų kiauliauogių uogų verdamos uogienės, jų dedama į pyragus. Šviežios uogos turi savitą švelnų kvapą, o skoniu truputį primena pomidorą, tik sultingesnės ir saldesnės. Maistui derėtų vartoti tik visiškai sunokusias uogas, nes ne visai sunokusiose gali būti likę nuodingo alkaloido solanino. Seniau Lietuvoje juodųjų kiauliauogių uogas paprastai valgydavo džiovintas, kaip razinų pakaitalą. Dažniausiai įmaišydavo į pyragus. Šviežiose uogose yra apie 2,5 procentų baltymų, iki 6 procentų angliavandenių, nedaug aliejų. Kai kuriuose Graikijos regionuose juodosios kiauliauogės nuo senų laikų auginamos kaip lapinės daržovės. Jauni lapai ir ūgliai maistui vartojami švieži arba kepti, jais gardinamos sriubos. Gali būti, kad ten auginamos mažai nuodingų medžiagų turinčios vietinių, atrankos būdu sukurtų veislių juodosios kiauliauogės.
Atsakyti
QUOTE(*GREISI* @ 2010 08 11, 23:44)
Nu augo šalia kiti pomidorai ir apsidulkino ,ar kaip čia išsireikšti nežinau.Tad sėklos  ir nebe tos.

g.gif g.gif
tai jei pas mane auga pvz Black cherry ir ne per toliausiai Burpesai, tai ar as negaliu is ju rinkti seklu, nes gali kitamet gautis mikroskopiniai juodi burpesiukai? blink.gif unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(*GREISI* @ 2010 08 11, 23:44)
Nu augo šalia kiti pomidorai ir apsidulkino ,ar kaip čia išsireikšti nežinau.Tad sėklos  ir nebe tos.

g.gif g.gif
tai jei pas mane auga pvz Black cherry ir ne per toliausiai Burpesai, tai ar as negaliu is ju rinkti seklu, nes gali kitamet gautis mikroskopiniai juodi burpesiukai? blink.gif unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Casual @ 2010 08 12, 12:59)
g.gif  g.gif
tai jei pas mane auga pvz Black cherry ir ne per toliausiai Burpesai, tai ar as negaliu is ju rinkti seklu, nes gali kitamet gautis mikroskopiniai juodi burpesiukai?  blink.gif  unsure.gif
Papildyta:

g.gif  g.gif
tai jei pas mane auga pvz Black cherry ir ne per toliausiai Burpesai, tai ar as negaliu is ju rinkti seklu, nes gali kitamet gautis mikroskopiniai juodi burpesiukai?  blink.gif  unsure.gif

gali,tik žiūrėk,kad toliau vienas nuo kito būtų.
Atsakyti
QUOTE(Casual @ 2010 08 12, 11:59)
g.gif  g.gif
tai jei pas mane auga pvz Black cherry ir ne per toliausiai Burpesai, tai ar as negaliu is ju rinkti seklu, nes gali kitamet gautis mikroskopiniai juodi burpesiukai?  blink.gif  unsure.gif


ale ot pesimistė. Taigi galvok, kad gali užaugti didžiuuuliai saldūs blackcheriai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2010 08 12, 14:48)
ale ot pesimistė. Taigi galvok, kad gali užaugti didžiuuuliai saldūs blackcheriai  mirksiukas.gif

lotuliukas.gif
thumbup.gif
Atsakyti
O man žinokite su savo nuimtom sėklom nepasisekė. Augo labai derlingi pomidorai, tai nuėmiau sėklą ir sekančiais metais iš jų išaugo labai aukšti krūmai, nespėjau skabyti pažastų,o pomidorai mažiukai ir labai ne daug, kažin kodėl taip nutiko?, tai dabar visada perku sėklas.
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2010 08 12, 14:48)
ale ot pesimistė. Taigi galvok, kad gali užaugti didžiuuuliai saldūs blackcheriai  mirksiukas.gif


as ir tokiu noreciau biggrin.gif thumbup.gif
QUOTE(sann @ 2010 08 12, 19:04)
O man žinokite su savo nuimtom sėklom nepasisekė. Augo labai derlingi pomidorai, tai nuėmiau sėklą ir sekančiais metais iš jų išaugo labai aukšti krūmai, nespėjau skabyti pažastų,o pomidorai mažiukai ir labai ne daug, kažin kodėl taip nutiko?, tai dabar visada perku sėklas.

kaimynka pernai is manes pasieme oranzini pomidora,sako seklai pasidesiu,nes labai skanus,nu ir ka doh.gif siais metais as is jos pasiemiau 2 daigus tos rusies,s....., nera ka lyginti su pernyksciais schmoll.gif
Atsakyti
gal hibridus renkat?
Merginos kas iš manęs gavote black cherry?Ar pas visų black cherry?
Atsakyti
Pas mane tikriausiai black cherry user posted image...O is ju galima pasirinkti seklos?
Atsakyti