Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

QUOTE(Casual @ 2010 08 03, 13:33)
Aš savo pomidorų jau irgi nesuprantu - lauke (sodinti kur kas vėliau nei šiltnamyje) jau ima nokti, o šiltnamyje tik Betaliuksus kol kas nuvalgėm - visi kiti -net ir su 6 -7 sumegztom ir užaugusiom pomidorų kekėm - stovi žalut žalutėliai - vos vienas kitas bando paraudonuot.... net piktumas jau ima.....

kaimynė iš šiltnamio jau senokai skina pomidorus, prausiamus bliūdus vis velka namo ir dar aplinkinius apdalina. Jei nematyčiau ir nebūčiau ragavus ( ką ten ragavus, persivalgius doh.gif ) galvočiau kad pas visus šiltnamiuose nenoksta.
Atsakyti
QUOTE(Edexa @ 2010 08 03, 14:21)
jei pomidorai taikaus būdo, tai galima...mano tai susimušė..geltonas pomidoras raudonam kad davė į akį.... blink.gif stiklainį atkimšau ir suvalgiau bjaurybes...

lotuliukas.gif lotuliukas.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2010 08 03, 14:40)
kaimynė iš šiltnamio jau senokai skina pomidorus, prausiamus bliūdus vis velka namo ir dar aplinkinius apdalina. Jei nematyčiau ir nebūčiau ragavus ( ką ten ragavus, persivalgius  doh.gif ) galvočiau kad pas visus šiltnamiuose nenoksta.

Aš irgi jau antra savaite konservuoju tuos pomidorus o šiandien tai visa kibira turiu prisiskynus blink.gif o dar tiek agurku ot šokis bus vakare po darbo virtuvėje ax.gif
Atsakyti
Pas mane kitais metais 100% nebebus Favoryt, visiski ligoniai, lapai susiraite, nusispalvine visoiom spalvom, pas du jau virsunes nulauziau, ugio gal 80cm, bet pabalo virsunes, tokios kaip vandeningos pasidare. ant krumo vos po kelis pomidorus, ziedai sunyko, kiti uzsimezge pomidoriukai nukrito, tai ant kaikuriu kekiu po 1 pomidora liko, o ir tie patys neuzaugos! skonis irgi, ne koks, sausi, kieta zievele, parduotuvei galima geresniu gauti.
Alicante negaliu labai peikti, nes visas siltnamis ligu generatorius, jie auga normalei, lapai tik truputi pasiraite, pomidoru nemazai. Tik vat skonis kliuva, bet manau cia ne veisle kalta, o auginimo salygos g.gif Jie tokie sausoki, labai nedaug sulciu juose. Gal kitais metais koki pora daigu ir paliksiu, gl uzaugs geresni.
Gardenersdelight, nesiligoja, ner kad labai daug pomidoru butu ir man jie per saldus, labiau primena slyvas nei pomidorus
Sanmarzano pats sveikiausias tik dar neragavau, neprinoko.
Red zebra irgi gan sveikas pomidoras, bet irgi dar neragavau.
100s&1000s Nelabai patenkinti augdami lauke, o siltnamyje uzima per daug vietos, pomidoriukai skanus, bet kolkas nuo 11 krumu uztenka tik sunui pasmaguriaut, nors suvalgytu kelis kartus daugiau nei buna. todel kitais metais ju nebesodinsiu.

Vakar ant vieno alicante daigo, beveik ant virsutines kekes, radau keleta pomidoru juodom apaciom, jie dar net neuzauge pilnai buvo, atrodo tasi isdziuve ten, sausa ir kieta ir vienas pomidoras netgi raudonuoti buvo pradejes g.gif

Ne perseniausiai agurkus, nuo miltliges, purskiau su soda, tai visur kur kliuvo purskalo, ant papriku, salotu, pomidoru, atsirado daug juodu tasku ant lapu ir stiebu, tarsi buciau atidirbtu tepalu aptaskes g.gif Agurkams nieko, nei pakenke nei padejo, lapai ir toliau balti.

Paprikas baigia suesti amarai ir kokie tai zali kirminai.

Salotos, ridikai, svogunu laiskai ir t.t. beveik nebeauga. Agurkus taip ir kyla ranka, nesti lauk (israut nebutu naudos, jug i ju maisa vistiek jau nieko nebepasodinsiu). ant ju auga vos po viena vargana agurkeli, paskutini nuskyniau dar ne visai uzaugusi bet jau kazkoks paruges buvo!
100% patenkintas esu ciliuku.

Zodziu pirmi siltnamio metai ne labai dziuginantys! schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(serzas @ 2010 08 03, 16:43)
Pas mane kitais metais 100% nebebus Favoryt, visiski ligoniai, lapai susiraite, nusispalvine visoiom spalvom, pas du jau virsunes nulauziau, ugio gal 80cm, bet pabalo virsunes, tokios kaip vandeningos pasidare. ant krumo vos po kelis pomidorus, ziedai sunyko, kiti uzsimezge pomidoriukai nukrito, tai ant kaikuriu kekiu po 1 pomidora liko, o ir tie patys neuzaugos! skonis irgi, ne koks, sausi, kieta zievele, parduotuvei galima geresniu gauti.
Alicante negaliu labai peikti, nes visas siltnamis ligu generatorius, jie auga normalei, lapai tik truputi pasiraite, pomidoru nemazai. Tik vat skonis kliuva, bet manau cia ne veisle kalta, o auginimo salygos  g.gif Jie tokie sausoki, labai nedaug sulciu juose. Gal kitais metais koki pora daigu ir paliksiu, gl uzaugs geresni.
Gardenersdelight, nesiligoja, ner kad labai daug pomidoru butu ir man jie per saldus, labiau primena slyvas nei pomidorus
Sanmarzano pats sveikiausias tik dar neragavau, neprinoko.
Red zebra irgi gan sveikas pomidoras, bet irgi dar neragavau.
100s&1000s Nelabai patenkinti augdami lauke, o siltnamyje uzima per daug vietos, pomidoriukai skanus, bet kolkas nuo 11 krumu uztenka tik sunui pasmaguriaut, nors suvalgytu kelis kartus daugiau nei buna. todel kitais metais ju nebesodinsiu.

Vakar ant vieno alicante daigo, beveik ant virsutines kekes, radau keleta pomidoru juodom apaciom, jie dar net neuzauge pilnai buvo, atrodo tasi isdziuve ten, sausa ir kieta ir vienas pomidoras netgi raudonuoti buvo pradejes  g.gif

Ne perseniausiai agurkus, nuo miltliges, purskiau su soda, tai visur kur kliuvo purskalo, ant papriku, salotu, pomidoru, atsirado daug juodu tasku ant lapu ir stiebu, tarsi buciau atidirbtu tepalu aptaskes  g.gif Agurkams nieko, nei pakenke nei padejo, lapai ir toliau balti.

Paprikas baigia suesti amarai ir kokie tai zali kirminai.

Salotos, ridikai, svogunu laiskai ir t.t. beveik nebeauga. Agurkus taip ir kyla ranka, nesti lauk (israut nebutu naudos, jug i ju maisa vistiek jau nieko nebepasodinsiu). ant ju auga vos po viena vargana agurkeli, paskutini nuskyniau dar ne visai uzaugusi bet jau kazkoks paruges buvo!
100% patenkintas esu ciliuku.

Zodziu pirmi siltnamio metai ne labai dziuginantys!  schmoll.gif

Seržai, jei nesunku, įmesk savo Favoryt nuotrauką ax.gif
Nes man kaimynė buvo davus Favoryt, bet vaikas sumaišė daigus ir nežinau, ar tai daigai iš Greisi sėklyčių, ar Favoritai. Bet jų labai daug, vidutinio skonio, tokie parduotuvinio pomidoro dydžio, apvalūs g.gif
Atsakyti
as nusivyliau pailgais tokiais kaip slyviniais, vat neuzsirasiau pavadinimo:( nenoksta be proto g.gif , Roma irgi man nepatinka (jie tokie apvaluciai ir dryziukais, as per ebay siunciaus juos), o geriausiai dera Juacio sirdis siemet, gavau dovanu tai bandysius ekla darytis, nei ligos puola, o ir skonis geras gan saldus; lauke jau sukruve ziedus ir nedidelius vaisiukus birzeli is komposto kruvos Vilijos daigai islinde - jie man nepatinka nes be proto auksti ir labai jau bujoja kaip krumai doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Asese @ 2010 08 03, 14:49)
Seržai, jei nesunku, įmesk savo Favoryt nuotrauką  ax.gif
Nes man kaimynė buvo davus Favoryt, bet vaikas sumaišė daigus ir nežinau, ar tai daigai iš Greisi sėklyčių, ar Favoritai. Bet jų labai daug, vidutinio skonio, tokie parduotuvinio pomidoro dydžio, apvalūs  g.gif

Tada bus is greisi, nes favoryt labai lengva atskirti, jis toks ne raudonas, o ruzavas, gan didelis ir gumbuotas. vat toks
Atsakyti
QUOTE(serzas @ 2010 08 03, 17:26)
Tada bus is greisi, nes favoryt labai lengva atskirti, jis toks ne raudonas, o ruzavas, gan didelis ir gumbuotas. vat toks

Oi ne, tikrai mano ne tokie schmoll.gif
Ačiū tau 4u.gif
Atsakyti
Serzai, nuo amaro pasidaryk tokį antpilą: 1-2 šaukštai kalendros sėklų truputį patrupintų užplikyti stikline/puodeliu verdančio vandens ir palaikyt 30 min uždengus. Tada praskiest maždaug 1 l vandens ir juo nupurkšt ir palaistyt augalą. Labai gerai veikia - išbandyta, Tiesa dar tinka ir pipirmėtės nuoviras. Tinka visiems augalams.

O mano pomidorus maras užpuolė. Per 2 dienas visi pomidorų lapai nudžiuvo... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2010 08 02, 10:42)
as arkas formuoju  biggrin.gif  Bet kad balvonai jau tiek virsuniu prileide padangese, kad tuoj per virsu nei dangaus nesimatys.

Mano pomidorai serga  doh.gif  Nebuvau sodyboj savaitele, tai sestadieni issigandau nuvaziavusi - visi lapai demeti. Pagal aprasymus lyg ir rudoji demetlige  g.gif  Skyniau skyniau, bet taip  ir neisskyniau visu pazeistu lapu. Viena siltnami nupurskiau Previcuru, kita kol kas palikau. Ar padetu dar kokios liaudiskos priemones, ar jau be fungicido niekaip neapsieisiu?
Ir kas jiems, choleroms, blogai??? Plevele pakelta, vedinimas puikiausias. Dregmes tikrai ne per daug, sakyciau, net priesingai. Gal rukas pakenke?

Greisi, o tavo pirmoj foto ne Berry? Jei jie, kaip skonis? Labai gundziausi siemet juos pirkt, bet taip ir liko.

aga berry,bet daugiau vakavimui.Jauciu,kad neserga,o truksta kazko.Mano pomidorai ,kai asiukliais,britkeselem,paskui delfanu nupurskiau,tai visos ligos pranyko,o lapai zali zali.
Atleiskit dingo mano lietuviskas sriftas,reiks prie kompo padirbeti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Lotynė @ 2010 08 03, 20:02)
Serzai, nuo amaro pasidaryk tokį antpilą: 1-2 šaukštai kalendros sėklų truputį patrupintų užplikyti stikline/puodeliu verdančio vandens ir palaikyt 30 min uždengus. Tada praskiest maždaug 1 l vandens ir juo nupurkšt ir palaistyt augalą. Labai gerai veikia - išbandyta, Tiesa dar tinka ir pipirmėtės nuoviras. Tinka visiems augalams.

O mano pomidorus maras užpuolė. Per 2 dienas visi pomidorų lapai nudžiuvo... verysad.gif

Na kad buciau lietuvoi tai pas kokia bobute pasiprasyciau tu seklu ar i kokia specealizuota parde nulekciau, bet airijoi doh.gif schmoll.gif Traiskau visus kenkejus rankom, bandziau zesnaku istrauka 2 kartu purksti, bet tik tam kartui. rozem tai reiks chemikalo pirkt , nes jau visus pumpurus baigia sugrauzt, o siltnami teks ir toliau pirstais doh.gif
Cia speju visos tos ligos ir kenkejei atlekia nuo kaimynu krumu, nes toks sabakstynas ir lapai kazkokie ligoti, juodom demem ten g.gif
Atsakyti
O tu nuvaryk į parduotuvę ir nusipirk prieskonių - kalendra arba arbatos - pipirmėtės mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lotynė: 03 rugpjūčio 2010 - 22:03