Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

QUOTE(serbentėlė @ 2010 07 28, 12:07)
Labukas, mergaičiukės !
Kaip skaniai nuskambėjo: pomidorai savo sultyse.... Gal receptuką plačiai visuomenei paskelbtumėt?  blush2.gif Taip ir jaučiu pomidorų skonį žiemą....


aha, ziema niam niam wub.gif
As pernai dariau dviem budais.
1. Nuplikiau pomidorus, nulupau odeles ir sukimsau i stiklainius. Druskos dejau 0.5-1 arbatini sauksteli puslitriniam stiklainiui (Ziema man kur kas labiau patiko tie, kur druskos buvo maziau. Tai siemet dedu druskos visai nedaug). Pomidoriukus paspaudziant issiskiria skaidrios sultys ir apsemia juos.
2. Pomidorus nuplikytus ir nuluptus dejau i stiklainius. O kitus pomidorus sumaliau ir uzvirinau (perkosiau dar per sieteli, tiesa) ir tom sultim uzpyliau anuos pomidorus stiklainiuose. Druskos irgi po 0.5 saukstelio.
Abiem atvejais pasterizavau mazdaug po 20 min.
Laikesi puikiai. Ziema su diedu nepasidalindavom biggrin.gif

Siemet tingejau zaisti tai tiesiog nuluptus pomidorus sudejau i puoda, uzvirinau, idejau druskos, sudejau i stiklainius ir uzsukau. Ziuresim, ar laikysis nepasterizuoti g.gif Tik tiek, kad pomidoriukai labai susileido. Norint kietoku pomidoru savo sultyse sitaip nelabai gaunasi.
Atsakyti
Kaip skanu bigsmile.gif As pati neturesiu ka ziemai ruosti-tik valgyti turetu uztekti, uztat pas mama nemazai - tai butinai savosiose sultyse padarysiu ir dar su svarainiais ax.gif
Atsakyti
AČIŪ-AČIŪ-AČIŪ ! na, pomidorai, laikykitės dabar, šiandien keliausite į stiklainius... bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(madmuazele @ 2010 07 28, 13:12)
As pati neturesiu ka ziemai ruosti-tik valgyti turetu uztekti..


uztat cukiniju su baklazanais galesi sociai prisiruost biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2010 07 28, 13:22)
uztat cukiniju su baklazanais galesi sociai prisiruost  biggrin.gif


Kad as ju nekonservuosiu schmoll.gif Cukinijas su burokeliais dar padarysiu, kur cia man recepta buvo parase...o baklazanai tik zali bus valgomi biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(serbentėlė @ 2010 07 28, 14:20)
AČIŪ-AČIŪ-AČIŪ ! na, pomidorai, laikykitės dabar, šiandien keliausite į stiklainius... bigsmile.gif

Man tai gaila pomidorus malti sultims blush2.gif aš norfoj nusiperku tas pigiasias pomidoru sultys atrodo Amigo vadinasi.
O gaminu taip pat kaip rašė nulupu, sukišu į stiklainius, įdedu kelis pipiriukus juoduosius ir užpilu su tomis užvirintomis sultimis(į sultis dedu pagal skonį druskytės)Tada pasterizuoju apie 15-20 min.
Bet vakar dariau tai nesterizavau, o po kaldrą pakišau.
Man taip daugiau gaunasi nes kitaip reiktų pirkti papildomai pomidorų , nes mano šeimyna pomidorinai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Militux @ 2010 07 28, 13:43)
Man tai gaila pomidorus malti sultims blush2.gif aš norfoj nusiperku tas pigiasias pomidoru sultys atrodo Amigo vadinasi.
Man taip daugiau gaunasi nes kitaip reiktų pirkti papildomai pomidorų , nes mano šeimyna pomidorinai ax.gif


et, as uztat daug ir sodinu, kad ir sultims uztektu. Tik kad siemet sugadino tie karsciai man visa reikala doh.gif Neuzmezge tiek pomidoru, kiek galejo. Na, kiek bus, tiek bus.
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2010 07 28, 14:57)
et, as uztat daug ir sodinu, kad ir sultims uztektu. Tik kad siemet sugadino tie karsciai man visa reikala  doh.gif  Neuzmezge tiek pomidoru, kiek galejo. Na, kiek bus, tiek bus.

Aš šiemet irgi dagiau pasisodinau,ir pomidoru daugiau yra ax.gif kogero kad pati daigelius auginausi g.gif
Atsakyti
QUOTE(Vessta @ 2010 07 28, 11:01)
man jie i ,,Alicante" panasus g.gif

Alikante apvalus, o cia kaip kiausiniai
Atsakyti
Nu jie man atrodo is greisi, tai ji tikrai turetu zinoti....
Atsakyti
QUOTE(Laima.g @ 2010 07 28, 09:20)
Pas mus dar tik prasideda pomidorai, kažin kodėl taip vėlai g.gif
O man skanu marinuoti žiemą raudoni... tai net norisi skystimą visą išgerti, tik kad actas nesveika...

Galima su citrinos rugštele dar marinuot,bet pomidorai patys rūgšties turi,tai acto beveik ir nereikia.Agurkai su raudonaisiais serbentais tai skanūs marinuoti,tik nesu bandžiusi pomidorų taip daryti.
Atsakyti
QUOTE(serzas @ 2010 07 28, 14:49)
Alikante apvalus, o cia kaip kiausiniai


nu pas mane jie pailgi, ne apvalus g.gif
Atsakyti