Įkraunama...
Įkraunama...

Pietų miego tragedija

Ka daryti, kad vaikas miegotu pietu miego? Kad migdymas netaptu kankyne mamai (teciui), pykciu ir asaru saltiniu? Mano vaikui 2 m. ir 4 men. Ir kartais visa migdymo procedura uztrunka iki 1.5 val. su ikyriais lovytes barbenimasi, anklodes nusispardymais, snekomis ir dainelemis, o blogiausiu atveju - asaromis ir rekimu. Maza to, po tokios iskrovos vaikas miega po 3 - 4 val. Ir normaliai uzmiges miega ne trumpiau kaip 1.5 val. As tai suprantu, kad vaikui visgi reikia pietu miego. Bet kaip uzmigdyti? O gal vis delto to pietu miego nebereikia?
Atsakyti
O kaip be pietų miego? Ar labai irzlus? Gal be jo galima apsieti. Taip sakau todėl, kad man pietų miegas visą gyvenimą buvo kažkokia trauma. Man trisdešimt, o kiek kartų per gyvenimą miegojau pietų miego- galiu suskaičiuost ant pirštų. Lopšely ir daržely tai virsdavo tikra tragedija... Auklėtoja net pati šalia atsiguldavo ir dabodavo ar nekruta mano blakstienos, kol galų gale pati užmigdavo...Jei tik nedabodavo- išsitraukdavau iš pagalvės plunksną ir su ja žaisdavau... Ir dabar , net jei esu visą naktį nemiegojus- dieną niekaip neužmiegu. O tais retais atvėjais, jei netyčia užmigdavau- paskui visą likusią dienos dalį svaigdavo galva ir nebegalėdavau susiorentuoti aplinkoj. Todėl remdamasi tokiu savo patyrimu, savo vaiko, jei jis labai nenorėtų miegot- tikrai neversčiau...
Atsakyti
Jei vaikas gerai jauciasi, tai kam tas pietu miegas .Gal jis anksciau vakare eis gult.O ryte kada keliasi, gal ilgai miega tai todel ir pietu nenori miegot.
Atsakyti
Raideles,o kaip vaikas be pietu miego jaucias?Maniske jau nuo1,5 metuku nebemiega pietu miego,jai isvis tas pietu miegas budavo kancia,isterijos budavo,rekimai,spardymaisi,dukimai blink.gif Tai spjovem kaip sakant i toki vaiko traumavima ir nebemigdem.Dukryte jautes kuo puikiausiai, nebuvo jokiu zyzimu is nuovargio,kazkokia ji pas mane buvo aktyvi,issededavo be miego iki 2 val nakties kokiam baliuj su mumis ir dzin tas miegas,mum tai kancia budavo aisku blink.gif Va tik problemos manem bus darzely su tuo pietu miegu,bet pasirodo klydom rolleyes.gif ,nes miega dukra kuo puikiausiai ten,matyt lemia tai kad kelias anksti labai smile.gif
Atsakyti
Problema tame, kad nepamiegojes pietu miego vaikas vakare igauna toki greiti, kad be asaru sustabdyti neimanoma. Ir uzmiega vakare sunkiai. Kai miega pietu miega - buna lengviau ir vakare suvaldyti. Ryte miega dazniausiai iki 8.00 - 8.30. Kai keliames 9 - 10 val. tai tada ir nebemigdau pietu.
Atsakyti
Mano panele nemiega diena nuo mazdaug 2 m. Iki to migdydavau, galima sakyti, per prievarta. O pamiegojus pietu, nakciai uzmigdavo tik 11-12 val. blink.gif Siaip matau, kad jai dar reikia to pietu miegelio, o ir man butu ne pro sali laisva valandele wink.gif Bet naturaliai miego ji uzsinori 5-6 val. vakaro, o anksciau niekaip nepriversi uzmigt. Taigi tokiu metu as jai leidziu nusirengt ir pagulinet lovoj, paskaitau knygute. Po kokios valandos tas mieguistumas, irzlumas praeina ir vel laksto toliau. Tada 9val. i lova, skaitom knygutes ir 10 val. jau miegam thumbup.gif na, maniske tai nakti miega labai gerai, ismiega apie 12 val. Tai, manau, del to ir nenori pietu miegot. Va, jeigu reiketu i darza anksti keltis, manau, tada butu kitaip. Siaip maniske nuo pat kudikystes diena nedaug miegodavo- porakart po 0.5- 1 val., o migdyt reikedavo gera pusvalandi... Brrr, kai prisimenu, tik uzmigdai, ziuri jau sedi lovytej... Uztai nakti visa isparpdavo, ir ryte pavalgius dar gerai val uzsnusdavo smile.gif
Raideles, gal pabandykit ir jus ramiai lovytej pagulet, paskaityt knygute, gal ir uzteks tokio poilsio...
Atsakyti
Mano vyruciui uz poros menesiu treji, o uzmigti pietu miego sunku nuo pat kudikystes. Dabar, kai jis jau paaugo, padeda susitarimai, kad, dabar reikia pamiegoti, o paskui veiksim ka nors idomaus, pvz kepsim abu blynus, eisim i svecius pas draugus, vaziuosim pasisupti ir panasiai. Kartais "paperku" saldainiu - zinau, kad labai nori jo, tai susitariam, kad suvalges eis miegoti i lova. Gal ir nepedagogiska, ale padeda wink.gif Uzmiegam be asaru ir niurzgulu
Atsakyti
Meyja, man taip pat labai reikia tos valandeles poilsio per diena. Juo labiau, kad maniskis negali zaisti vienas - visada turi buti kartu, zaisti, kalbeti. Kai valgyt darau, tai arba jis ateina man "padeti" (geriausiu atveju) arba istisai zyzia aplinkui, kad as eiciau su juo zaisti ir nedaryciau valgyti (neplauciau indu ir t.t.). O dabar ypatingai blogas laikas uzejo - viskam reikia priestarauti. Nesvarbu kas - atsakymas vienas: "Nenoriu niekada" ("Nenoriu" gali buti pakeiciamas "nevalgysiu", "nedarysiu", "neisiu" ). (Na, gal tik saldainio neatsisakytu) Cia pasake nenoriu, cia pasisuko ir apsiveke, kad nenorejo ir dabar nera... Kadangi visa diena bunu viena, ziauriai pavargstu nuo diplomatiniu pastangu be asaru atsikelti, nusiprausti, apsirengti, pavalgyti, siusiuka padaryti, susitvarkyti, iseiti i lauka, is lauko pareiti, dantis valytis, uzmigti...
O paguleti ramiai yra labai sunku, nes tada reikia masinyciu i lova, o jei ju nera, tuomet reikia vartytis, kilnoti kojas ir daryti visa kita... Bandau ikalbeti, pazadeti ka nors gero ir grazaus, ka veiksime po pietu miego. Kartais tiesiog sakau, kad toks yra jo darbas - pamiegoti pietu miega... Bet kartais visa tai nebepadeda, o tada - asaros, rekimai ir pykimaisi... O to taip nesinori...
Atsakyti
Raideles, oi, kaip suprantu... Pas mus lygiai ta pati situacija... Pati uzsiimt nemoka, o gal nenori g.gif Tai arba griauna namus, arba taso katina, kol as uzsiemus. Na, kai tik oras geresnis, begam is namu, lauk nors pailsiu... Ypac jei einam i smelio deze, tada gali nors ir valanda kuistis thumbup.gif O as paskaityt ar siaip nuo jos atsipust wink.gif O namie tai net teliko paziuret negaliu, nes ji istisai sneka tongue.gif Ir butinai turi su ja kalbetis, kitaip kartoja vis garsiau ir garsiau, o kadangi mano paneles snekos niekada nesibaigia, tai koki filma paziuret be sansu.
O del to nenoriu, nedarysiu, tai galiu paguost- cia laikina, greitai atsibos laugh.gif Maniskei buvo uzejes toks ypac sunkus periodas, kai tik 2 suejo. Jau man, tikra to zodzio rasme, stogas vaziavo unsure.gif nepadedavo nei bausmes, nei ikalbinejimai, pazadai, saldainiai ir pan. Jei prasai ka nors daryt- nedarys ne uz ka. O dabar paskutiniu metu visai sukalbamas vaikas- jau galima graziuoju susitart, rekia -nedarysiu, bet isklauso argumentus, kodel reikia, pagalvoja ir padaro visdelto thumbup.gif Vadinasi, augam ir protingejam tongue.gif Aisku, vistiek del visko turi savo nuomone, daznai ir man tenka nusileist, rast kompromisa, bet vistiek susitart jau imanoma rolleyes.gif Vis maziau asaru ir rekimo, o tai vienu metu jau bijojau, kad kaimynai vaiku teisiu apsaugos tarnybai nepranestu, kad vaika kankinam wink.gif Kai griudavo ant zemes ir klykdavo is visu jegu...
Atsakyti
Vajeee, kokios pažystamos bėdos ir kokie pragyventi jausmai sad.gif Mano panelė nebemiega nuo 1 metų jokio pietų miego...ką ten nuo metų, nuo gimimo tik po 15 min numigdavo. Su tuo pietų miegu tragedijos tokios pačios būdavo, malasi lovoj, vartosi, aš nervuojuosi, baruosi, iki rėkimo daeidavo. Abi prisinervinam, tada užmiega, miega iki 6 vakaro. Siaubas, apie kokį tada vakarinį miegą galima kalbėti. Nusispjoviau ir nebemigdžiau, tačiau jau keli metai pas mus taisyklė - po Dviračio žinių iš karto miegoti.
Suprantu, kaip nuvargsti per dieną, kaip reikia tos valandėlės sau. Atrodo užmigtų, pailsėtų, ir pati kaip atsigautum, nors žurnalą ramiai paskaitytum...Deja deja, nudžiuginti tavęs, kaip ir dauguma čia parašiusių, negaliu. Nemiegos tavo lialius to pietų miego, teks kentėti, kol ūgtels, susiras užsiėmimų.
Beje, jei maniškė sugalvoja šeštadienį prabusti 7 ryto mad.gif tai be jokių ceremonijų eina pietų miego - nepadeda jokie maldavimai pažiūrėti savaitgalinius multikus. Pas mane greižtai - kokio velnio taip anksti atsikėlei ir man miegoti nedavei? Tai užtai šutink į lovą. Užmiega.....
Atsakyti
QUOTE (milabra @ 2004 05 27, 22:55)
Beje, jei maniškė sugalvoja šeštadienį prabusti 7 ryto mad.gif tai be jokių ceremonijų eina pietų miego - nepadeda jokie maldavimai pažiūrėti savaitgalinius multikus. Pas mane greižtai - kokio velnio taip anksti atsikėlei ir man miegoti nedavei? Tai užtai šutink į lovą. Užmiega.....

thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Kerstas tongue.gif Jau laukiu, kol as saviske galesiu taip i lova nusiust wink.gif Dabar tai paciai kartu kankintis migdant tenka... Bet del tos valandos ramybes verta wink.gif
Atsakyti
O as galvojau kad cia maniskis tol lenda, kol isgirsta atsakyma smile.gif Dabar uzejo azartas visas masinu markes ivardinti (kokiu tik as neismokau!!!) tai nepraeina pro masina tol, kol as nepakartoju, kad tikrai cia tokia masina... Jua nuo to bloga darosi... Ir su viskuo taip...

Pietu miega tai bandom uzraukti pamazu, nes nenusimato nieko paguodziancio, atrodo...

O su tuo "Nenoriu niekada" labai netiketai ir linksmai viskas baigesi rolleyes.gif Kepiau as viena diena zuvi ir del to nejau su vaiku zaisti, kad ir kaip jis mane kviete i kambari. Tada jis man sako "as nenoriu zuvies!" O as jam "As ne tau ta zuvi ir kepu!" Cia mano vaikas neistvere blink.gif Kaip tai ne jam zuvi kepu??? blink.gif (matyt jo supratimu mama turi viska jam daryti) Atkurnejo i virtuve ir eme prasyti "Mama, iskepk ir man zuvies..." O jau kokie 4 menesiai, kaip jis zuvies ne i burna... Iskepiau - atsisedo prie stalo ir kuo skaniausiai zuvi sveite thumbup.gif Po to karto pasidare atsargesnis su pareiskimais, kad jis nenori smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raideles: 01 birželio 2004 - 14:11