Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas II

QUOTE(Lady Dy @ 2010 10 13, 14:13)
Gali būti barstoma ir dolomitmilčiais


dolomitmilčiai ne balti schmoll.gif
O nurūgštinimui aš iš tiesų jais ir barsčiau. Tiksliau - aplink medelius (kaulavaisius) bėriau.
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2010 10 13, 19:21)
dolomitmilčiai ne balti  schmoll.gif
O nurūgštinimui aš iš tiesų jais ir barsčiau. Tiksliau - aplink medelius (kaulavaisius) bėriau.


Pritariu, dolomitmilčiai ne balti, o kreminiai tokie. Aš tai ir šiltnamyje pabarstau, irgi įtariu, kad žemė rūgšti, nes labai jau žliūgės žolė želia. Šabakštynas darosi, kilimais ji auga, neįmanoma apsiravėt doh.gif
Atsakyti
čia santrauka iš mano paieškų apie rūgščią dirvą:
skaitinėjau apie rūgščią dirvą, tai rašoma, kad rūgšti dirva yra "serganti" dirva ir gero derliaus nesulauksi, kad ir kiek trąšų benaudotum. radau inf., kad tinka ir kalkės, tačiau sodo ir daržo žemę geriau nurūgštinti dolomitmilčiais, nes juose yra magnio. rašoma, kad nukalkinus dirvas, susinormalizuoja rūgštingumas 3-8 metams (skirtinguose šaltiniuose skirtingai nurodomas terminas). kiek radau, tai rūgščią dirva rodo žliūgės, dirviniai asiūkliai, natūraliai augančios rūgštynės ir samanos gali dėl to augti.
taip pat rašo, kad amonio salietra ir durpės taip pat rūgština dirvą, todėl tręšiant durpėm jas reikia maišyti su mėšlu, kalkėmis ar pelenais.
ir dar svarbų dalyką radau, kad tuo pat metu, neverta dirvos kalkinti ir tręšti, nes kalkės kažkokiu būdu sumažina trąšų naudingumą.
mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(ausra.ryte @ 2010 10 15, 08:53)
čia santrauka iš mano paieškų apie rūgščią dirvą:

tai kiek supratau geriau dolomitmilčiais nurugstinti dirva g.gif ar galima juos naudoti kartu su meslu?ar geriau ziemai su mieslu,o pavasari dolomitmilciais pabarstyt?
Atsakyti
QUOTE(ausra.ryte @ 2010 10 15, 07:53)
skaitinėjau apie rūgščią dirvą, tai rašoma, kad rūgšti dirva yra "serganti" dirva ir gero derliaus nesulauksi, kad ir kiek trąšų benaudotum.


pas mus visi daržai durpynas. Na bet derlius kiekvienais metais būna nerealus tiek pas mus, tiek pas kaimynus.
O va sode, kur priesmėlis, tikrai dolomitmilčius ir pelenus barstau.
Atsakyti
Pas mus priemolis... Auga ir asiukliai ir rugstynes doh.gif Bet derlius tikrai pakankamai geras g.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2010 10 12, 10:22)
Problema šiemet su tais česnakais.



o man dar liko kokia sauja smulkmės - galėčiau kam padovanot jei dar reikia blush2.gif
Atsakyti
nzn, ka radau ta ir paminejau. kazkaip su tais durpynais kitaip, jie gal labai "maistingi", tai augalams uztenka medziagu. kiek supratau, rugstingumas neleidzia augalams pasisavinti reikalingu medziagu. tada gaunasi jei dirvozemis nera labai derlingas ir dar rugstus ir snipstas. kazkur buvo minima, kad rugscioje dirvoje prasciausiai vystosi sakniavaisiai ir ankstiniai augalai.
tresti nepatartina kartu su kalkemis, su dolomitmilciais galima.
Atsakyti
as tai vakar pyliau pelenus is peciau, nes neturiu kur deti, aisku ten ir viniu ir kito gerio yra, bet tikiuosi nepakenks dirvai lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(georgiana @ 2010 10 16, 09:33)
as tai vakar pyliau pelenus is peciau, nes neturiu kur deti, aisku ten ir viniu ir kito gerio yra, bet tikiuosi nepakenks dirvai lotuliukas.gif

Nuo vinių geležies dirva gaus lotuliukas.gif
Atsakyti
idomu ar butinai nurugstinti zeme reikia ziemai g.gif gal gelima butu pavasari?
Atsakyti
nuejau darzan gi vis paskupiu ridikelius israut, tai kelias sakneles pasinesu, vesi, bujoja nei stiprios salnos nekenkia blink.gif lotuliukas.gif
Atsakyti