QUOTE(Meskala @ 2010 07 28, 03:54)
Renkam geriausią prausiklį :]
iš mano menkų žinių - Biodermos prausiklis pats prasčiausias. Turi SLS (sodium laureth sulfate, galintis erzinti jautrią odą ir ne tik tokią, ypač jei lieka ant odos, gerai nenuplovus; sukuria gero putojimo imidžą), nėra glicerino (jo turintis prausiklis nesausina tada taip odos);
Rasos probleminei odai prausiklis turi salicilo rūgšties BHA, bet kažin ar kiek veiksmingas, nes mažai užsibūna ant veido; turi sieros - dezinfekuojantysis ingredientas, bet kartu gali erzinti jautrią odą (maža tikimybė, per trumpai užsibūna ant odos); turi glicerino, tad nesausina; šis prausiklis nugali natūraliausios sudėties atžvilgiu - daug natūralių žolinių ekstraktų.
Zeniac prausiklis - pats tolerantiškiausias visų odos tipų atžvilgiu. Nesausinantis nė trupučio (glicerinas), švariai prausiantis. Tačiau turi dažų, parabenų, itin nemažai PEG'ų
Man atrodo, jau praeitoj temoj šituos prausiklius peržiūrėjusi buvau.
Visi šitie prausikliai neblogi, iš tikro, tik visi su savais mažais minusais. Nes visi yra "gydomieji", o tie gydantys ingredientai gali dar labiau išsausinti spuoguotą odą, kuri ir taip kitų priemonių yra sausinama.
Sodium Laur
eth Sulfate (SLES) nereiktų bijoti, jis yra gana švelnus surfaktantas. Sodium Laur
yl Sulfate (SLS) tuo tarpu džiovina ir dirgina odą, jo reiktų vengti. Bet manau, kad jau labai nedaug produktų turi SLS, kiek tenka sudėtis peržiūrėt.
Dėl Rasos prausiklio ekstraktų- yra ten ir gerų, yra ir potencialiai dirginančių. Bet kadangi jie nusiplauna, tai turbūt nedirgins odos.
Zeniac turi PEG, parabenų- bet kas juose blogo... Dažikliai nėra gerai, jautriai odai reiktų vengti, bet visiems kitiems nėra pasaulio pabaiga. Dar jis uti gana nemažai kvepalų, kas irgi gali dirginti odą.
Prausiklio sausinimui turbūt daugiausiai įtakos turi ne glicerinas, o naudojami surfaktantai. Kuo švelnesni surfaktantai- tuo prausiklis neagresyvesnis, bet tuo pačiu, ir gerai makiažo nenuplaus. Prausikliai su SLES gana gerai makiažą pašalina. Jei prausiklyje yra agresyvūs, sausinantys surfaktantai, tai ir glicerinas nepadės, gal tik kiek užmaskuos odos sudirgimą ir sausumą.
QUOTE(~VEGA~ @ 2010 07 28, 04:02)
Dabar pirksiu rasos krema-geli su BHA, ir mastau ar kartu nepaimti ir RASA valomasis prausiklis probleminei veido odai su BHA ir siera, tik irgi kazkaip mintis kyla, kad prausiklio paskirtis tik nuplauti veida, palikti ji svaru, nenusausinta --o del spuogu mazinimo---juk mazai jis uzsibuna ant veiduko, kad labai zenkliai veikti galetu....
Todel ir mastau, gal prausikli imti aplamai ekologiska koki, kad svelnus butu,,,o ne joki anti-spuogini....
Labai pritariu, kad prausiklio paskirtis yra švelniai nuvalyti odą, o ne ją gydyti. Aišku, jei prausiklyje yra didelė koncentracija rūgščių, jis irgi gali veikti kaip gydomoji priemonė (daugumoj prausiklių rūgščių ir kitų gydomųjų ingredientų būna labai mažai, tad kelios sekundės kontakto su oda nelabai ką pakeičia). Bet efektyviausiai vistiek veiks produktai, kurie yra paliekami ant odos.
QUOTE(Puk @ 2010 07 28, 08:12)
Kosmetologė yra minėjusi, kad rūgštys ,,dirgina" riebalines liaukutes, ko pasekoje jos dar labiau gamina riebalus, ar tai gali būti tiesa
Rūgštys turi savybę apskritai odą dirginti, ne tik riebalų liaukas. Toks jau jų veikimo principas- kadangi oda yra eksfolijuojama, ji kartu yra kažkiek ir dirginama. Paprastai dirglumas, sausumas jaučiamas naudojimo pradžioje, su laiku oda prisitaiko.
Tačiau tai nereiškia, kad būtinai padidės riebalų gamyba. Jei produktas yra tinkamai suformuluotas, dar turi aniuždegiminių, dirglumą mažinančių ingredientų kartu su rūgštimis, oda turėtų reaguoti normaliai ir nesiriebaluoti. Pvz., BHA pati iš savęs yra antiuždegiminė, tad pati kažkiek neutralizuoja savo dirginantį poveikį.