Įkraunama...
Įkraunama...

Daiktai į gimdymo įstaigą IV dalis

Sveikos busimos mamytes,

Mes ka tik grizom is VGN. Taigi galiu pasidalinti ko man labiausiai truko. Kadangi nuvaziavom gimdyti su nubegusiais (tiksliau bebeganciais) vandenukais 20 val. patalpino mus i gimdykla su vyru ir taip visa nakti prabuvom, per ta laika atsivere tik keli cm, o vandenys bego istisai, tai sunaudojau visas vienkartines palutes ir visus paketus, kuriuos buvau pasiemus po gimdymo kad tureciau ir vistiek neuzteko, tai puse nakties teko baloj guleti doh.gif (nes vis lauke, o skatint tik jau kita diena pradejo) Aisku paprastu paluciu ten buvo, tik kad man jos nieko negelbejo doh.gif
Kateteri ir ringerius turejom savo, bet panaudojo tik kateteri, nes ringerio kazkodel neprireike visai g.gif
kas liecia vaikuti tai mums tik kojinyciu gimdykloj reikejo, o drabuzeliais aprenge jau palatoj, nors jei nori gali ir gimdykloj iskarto aprengti.
Bepanten tepaliukas taip pat labai praverte speneliams thumbup.gif

ir dar man tualetinio popieriaus nespejo vezti blush2.gif , nes kazkaip daug jo ten naudojasi, kai kraujuoji smile.gif

Klizmutes nedare, bet jei nori pati pries tai gali pasidaryti, bet mums kazkaip neprireike, gal naudingesne po visko ji butu buvusi, bet neturejom ir apsejom:)

Atsakyti
sveikos merginos 4u.gif laukiuosi pirmagimio(es). nestumas dar labai mazas - vos kelios savaites, bet pradedu po biski viskuo dometis. atleiskit jei kaip kvaisele pasirodysiu blush2.gif bet kas yra tos "palutes", ir is kur gaut tu tinkliniu kelnaiciu ir kaip jos atrodo (kaip tinklines pedkelnes?)? blink.gif ar paprastos kelnaites netinka? blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mikcia: 30 liepos 2010 - 20:44
QUOTE(donna bella @ 2010 07 30, 08:39)
Dar klausimėlis, mergainos smile.gif , o kaip dėl korseto ar jau iškart po gimdymo galima jį temptis ant pakinklių biggrin.gif  Ar truputuką turi praeiti dienelių?


As veziausi, siaip niekas nedraudzia is karto detis, bet man ligoninej ne iki to buvo, nes prastai jauciausi. Uzsidejau tik kelios dienos po grizimo namo, ir dabar nesioju, nes per karscius nesugebedavau isbuti su juo - labai karsta buvo doh.gif

QUOTE(mikcia @ 2010 07 30, 21:43)
sveikos merginos 4u.gif  laukiuosi pirmagimio(es). nestumas dar labai mazas - vos kelios savaites, bet pradedu po biski viskuo dometis. atleiskit jei kaip kvaisele pasirodysiu blush2.gif  bet kas yra tos "palutes", ir is kur gaut tu tinkliniu kelnaiciu ir kaip jos atrodo (kaip tinklines pedkelnes?)? blink.gif  ar paprastos kelnaites netinka? blush2.gif


Palutes yra paklodes, kelnaites tinka ir paprastos, bet tinklines geriau prilaiko. It paluciu, ir kelnaiciu yra vaistinese pirkti mirksiukas.gif
Kelnaites atrodo taip:
user posted image
Atsakyti
Sveikos, o epiduralines nejautros rinkini reikia veztis ar ir taip siais laikais priklauso? Ar kaip ten yra tuo klausimu? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Inga741 @ 2010 07 31, 10:39)
Sveikos, o epiduralines nejautros rinkini reikia veztis ar ir taip siais laikais priklauso? Ar kaip ten yra tuo klausimu? smile.gif


Siaip tai ir taip priklauso, bet kai kurios ligonines ju kaipo neturi pakankamai g.gif Nors man tai keista is tiesu, juk gimdymo namai uz kiekviena gimdyve gauna pinigu, tai nejau neuztenka tokiems dalykams, kaip epidura, kateteriai, ringeris...?
Atsakyti
QUOTE(Frosted @ 2010 07 31, 11:54)
Siaip tai ir taip priklauso, bet kai kurios ligonines ju kaipo neturi pakankamai  g.gif Nors man tai keista is tiesu, juk gimdymo namai uz kiekviena gimdyve gauna pinigu, tai nejau neuztenka tokiems dalykams, kaip epidura, kateteriai, ringeris...?

Kateteriams ir ringeriams gal ir uztenka, nes siaip ligonine privalo juos duoti tam, kad uztikrintu butina pagalba gimdyvei, bet stai epiduras nera butina priemone gimdyvei jei gimdymas normalus, tai jau gimdyves tam tikro komforto dalykas mirksiukas.gif
Beje kateterius ir pleistrus ligonines isigyja pacius pigiausius ir, kaip bebutu gaila, daznai prasciausius, todel manau ir siuloma juos isigyti pacioms gimdyvems, tiesiog del ju paciu patogumo... jei jus tenkina prastai limpantis kateterio pleistriukas, tai galite jo nepirkti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Inga741 @ 2010 07 31, 10:39)
Sveikos, o epiduralines nejautros rinkini reikia veztis ar ir taip siais laikais priklauso? Ar kaip ten yra tuo klausimu? smile.gif

Mano gydytoj minejo, kad tikrai nereikia atskirai pirktis, turi, net nustebo man taip paklausus. Cia Traku ligoninej.
Atsakyti
QUOTE(Rima.k @ 2010 07 31, 20:24)
Kateteriams ir ringeriams gal ir uztenka, nes siaip ligonine privalo juos duoti tam, kad uztikrintu butina pagalba gimdyvei, bet stai epiduras nera butina priemone gimdyvei jei gimdymas normalus, tai jau gimdyves tam tikro komforto dalykas  mirksiukas.gif
Beje kateterius ir pleistrus ligonines isigyja pacius pigiausius ir, kaip bebutu gaila, daznai prasciausius, todel manau ir siuloma juos isigyti pacioms gimdyvems, tiesiog del ju paciu patogumo... jei jus tenkina prastai limpantis kateterio pleistriukas, tai galite jo nepirkti  mirksiukas.gif


Kazkur buvo straipsnis apie atpirkima vaistu ligonineje, tai sake, epiduras irgi prie nemokamu priklauso wink.gif As be jo gimdziau, galvojau, jei galesiu iskenteti - tai geriau be epiduros, nes zinau kelis nevykusius epidurines nejautros atvejus, ir kai kurie liudnai baigesi visai, tai galiu pasakyti, kad ne toks jau baisus tas skausmas, kaip kai kurios raso. Gal tiesiog nuo zmogaus priklauso, koks yra jo skausmo barjeras, man buvo visai pakeliamas, nieko smagaus aisku ir nesilpnas tas skausmas, bet istverti tikrai galima, juolab kad ne amzinai tesiasi.
Sorry uz nukrypima nuo temos blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(ciuke @ 2010 07 31, 19:31)
Mano gydytoj minejo, kad tikrai nereikia atskirai pirktis, turi, net nustebo man taip paklausus.  Cia Traku ligoninej.


Sveikos,
pirkti tikrai nereikia, t.y. neprivaloma. Ir liepti atpirkti gydytojai siaip negali, taciau realybe tokia, kad papraso. Bent jau VGN musu su vyru paprase jei galime nusipirkti, sakem ok. Ka ten gincysies tokiu metu...smile.gif Vyras nuleke ir nupirko. Tik zinau, kad ne visose vaistinese buna rinkiniu nejautrai pirkt...

Del kelnaiciu ir iklotu - tinklines kelnaites labai geros dar ir tuo, jog jas super lengva skalbti. Na pvz. issitepa krauju kazkiek jeigu, tai labai lengvai isskalbi ir labai greit isdziuna, kainuoja berods 5 Lt euro vaistinej. O iklotai kai bega vandenys tikrai reikalingi, isidedi i tokias tinklines kelnaites - ir jokio diskomforto vaiksciot, ant kamuolio sokinet ar pan.
Dar butinai pasiimkit negazuoto vandens atsigerti ir gerkit kuo dazniau!

Taigi mano manymu butiniausi daktai yra sie: paso, sveikatos draudimo, specialiu(! ne siaip 'always' ar 'naturela') iklotu pries gimdyma ir dideliu po (geriausia kokius du suaugusiuju pamperus-kelnaites ir veliau gan dideliu iklotu), kelnaiciu tinkliniu, bent viena zvakute nuo skausmo po gimdymo (ypac prireiks jei teks siuti), persirengt po gimdymo naktinukus, chalato, asmeniniu higienos reikmenu, kudikiui pampersu, kojinyciu, drabuzeliu (bet juos jei ka gausit tikrai), slepeciu jums ir vyrui, kitaip jam reiks but su maiseliais ant batu, vandens atsigerti... Ir nors dabar super karsta, patarciau isimesti kojinytes sau, pvz., nakti gali tapti vesu. Man asmeniskai nuo skausmo kazkaip saltoka tapo, nors palatoj buvo tikrai silta, taip ir pagimdziau su kojinem.smile.gif
Tikiuosi, bent kazkam pades sarasiukas. Nebijokit! Skausmas tikrai greitai pasimirsta, be to, moterys sauniai gimdo net be nuskausminamuju ir jau ta pacia gimdymo minute sypsos savo leliukui wink.gif
Atsakyti
Kadangi gimdyt jau nebe už kalnų, o ir tvarka per 4 m. šiek tiek pasikeitusi, tai pasiskambinau į VGN pasiteirauti, ką reikia turėti. Tai nei ringerio, nei epidūro nereikia vežtis, jei prireiks, atpirksim. Klizmutę irgi stato pagal poreikį. Svarbiausia atsivežti daiktelius sau ir mažyliui. Paklausiau ir dėl įrankių-tai sakė, jei neturima, tai duoda. Bet vis tik maloniau savi. Tik nelabai supratau, ar gimdymui reikia kokių naktinukų (kurių jau negaila būtų išmest), nes priėmime turėjo gimdyvę ir nelabai turėjo laiko ilgiau užsiplepėt. Kažkaip nuramino mane tas skambutis, nes su pirmąja tai tokių dalykų tikrai nereikėjo.
Nors kai pagalvoji, vyras bus šalia ir ekstra atveju nuvažiuos į vaistinę ir nupirks. Prisiminus pirmą gimdymą, kuris užsitęsė, ir kai akušerė liepė vyrui nuvažiuot ir pavalgyt, nes gimdyt dar teks ilgai, tai buvo liūdna pasilikt vienai, nors ir labai trumpam. Bet gerai, įkvėpė jis gryno oro, atsigavo nuo gimdymo ir nupirko man užkąsti po gimdymo smile.gif Kadangi palatoje atsidūriau tik apie 22 val, ir buvau nevalgius ilgiau nei parą, tai labai pravertė tas maistas smile.gif
Sėkmės visoms besiruošiančioms nestuke.gif Linkiu lengvų gimdymų ir ramių beibių 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(donna bella @ 2010 07 30, 07:39)
Dar klausimėlis, mergainos smile.gif , o kaip dėl korseto ar jau iškart po gimdymo galima jį temptis ant pakinklių biggrin.gif  Ar truputuką turi praeiti dienelių?


Aš pirmom dienom po gimdymo tikrai nesidėjau korseto, nes kraujavimas labai smarkus, ten ir taip šunta viskas su dideliais įklotais, o dabar dar vasara, ir taip karšta bus..Tai pirmą savaitę nė galvoti nesinorės apie spaudžiantį korsetą.. schmoll.gif

QUOTE(Inga741 @ 2010 07 31, 09:39)
Sveikos, o epiduralines nejautros rinkini reikia veztis ar ir taip siais laikais priklauso? Ar kaip ten yra tuo klausimu? smile.gif


Nereikia.. schmoll.gif

QUOTE(reicel @ 2010 08 02, 16:26)
Dar butinai pasiimkit negazuoto vandens atsigerti ir gerkit kuo dazniau!


Dėl šito irgi jau kažkada buvo diskusija, ne visoms ir ne visur leido gerti gimdymo metu.. schmoll.gif Aš abu kartus gimdžiau AK, gimdymai vyko sklandžiai, pagimdžiau greitai, CZ nenusimatė, bet abu kartus neleido iškert nė gurkšnelio gimdymo metu.. schmoll.gif Tik jau kai buvo visiškas troškulys, sesutė vienąkart suvilgė lūpas, kitąkart leido atsigert vieną guršknį ir viskas.. schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Deimante Mazute @ 2010 08 02, 19:13)
Tik nelabai supratau, ar gimdymui reikia kokių naktinukų (kurių jau negaila būtų išmest), nes priėmime turėjo gimdyvę ir nelabai turėjo laiko ilgiau užsiplepėt. Kažkaip nuramino mane tas skambutis, nes su pirmąja tai tokių dalykų tikrai nereikėjo.


Uzpernai VGN neleisdavo su savais gimdyt, duodavo savo, o siemet man pasake persirengti. As paprasiau ligonines naktiniu, nelabai jiems tas patiko, bet as po gimdymo dziaugiausi, kad ne su savo gimdziau, nes kraujuoti visi buvo doh.gif
Tai jei neturesit, nuogos nepaliks wink.gif jei turit ka, ko negaila - galit savus veztis.

QUOTE(Šponka @ 2010 08 02, 21:35)
Aš abu kartus gimdžiau AK, gimdymai vyko sklandžiai, pagimdžiau greitai, CZ nenusimatė, bet abu kartus neleido iškert nė gurkšnelio gimdymo metu..  schmoll.gif  Tik jau kai buvo visiškas troškulys, sesutė vienąkart suvilgė lūpas, kitąkart leido atsigert vieną guršknį ir viskas..  schmoll.gif


O man VGN kaip tik liepe gerti daugiau, atsiveziau 1.5L buteli, tai beveik visa isgeriau 4u.gif
Atsakyti