Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Ačiū mergaitės 4u.gif būtinai bandysiu, nes juoda jau atsibodo, pabandysiu kepti šviesią smile.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 06 21, 22:56)
mažinkit mielių kiekį iki 1 duonkepės šaukštelio, gal padės  4u.gif

O aš miltų dadėčiau g.gif Pati kai neturiu svarstyklių, tai ir miltai pas mane būna dedami "apgraibom", bet per laiką kažkaip jau išmokau daugmaž pataikyti kiekį, beminkant duonkepei stebiu tešlos konsistenciją ir dadedu, kiek, mano manymu, reikia. O kai su raugu kepu, tai pastebėjau, kad svarbu neperkildinti, nes pirmus kartus irgi viršus sukrisdavo, kao 4 val. kildindavau, o dabar poros valandų maždaug užtenka duonekėpėj pakildinti, žiūriu, kad maždaug dvigubai tešla iškiltų ir kepu.
Papildyta:
QUOTE(rasyte_ @ 2010 06 22, 12:32)
Vakar kepta duonele pagal mamytes recepta, tik as dar dedu raugo, nezinau ka jis duoda, bet dedu laugh.gif
Ir saulegrazu dedu zymiai daugiau, man skaniau, kai yra ka pakramtyti hihihi.gif
user posted image

Tai dedate ir mieles ir raugą?
Jei darysiu vien su raugu, tai vandens ir miltų mažinti tiek, kiek rauge dedu? (apie 100 abiejų?)
Atsakyti
Laba

kai kepu bočių duonelę su raugu tai ji man šiek tiek pakyla bet tik kai prasideda kepimas... iškepusi duonytė užima panašiai puse kibirėlio...
ar taip ir turi būti ar turėtu daugiau pakilti? gal pas mane raugas silpnokas g.gif

beja bandžiau pienišką batoną kepti su raugu tai neiškilo beveik... matyt irgi reikia kokias tris val pakildinti unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 06 22, 13:24)
Tai dedate ir mieles ir raugą?
Jei darysiu vien su raugu, tai vandens ir miltų mažinti tiek, kiek rauge dedu? (apie 100 abiejų?)

Taip - dedu ir mieles ir raugo kokius 4 saukstus mirksiukas.gif
O del mazinimo ingridientu as negaliu patarti, nes pati esu tik pradedancioji duonkepe laugh.gif
Atsakyti
Sveikos. Persikrausčius atradau, kad turiu tikrą duonkepę krosnį. Gal kas nors kepat tokioje? Nes paieška nieko nepadeda, randa žinutes su elektrinėmis duonkepėmis doh.gif O laiko skaityti temas nuo pradžių ir ieškoti nelabai turiu, nes norėtųsi užkurti tą krosnį dabar, kol šalta, o ne kai vėl bus karštos dienos.Šiaip straipsnių nete prisiskaičiau, bet norėtųsi gyvų patarimų, nes su tais žarijų šlavimais iš pečiaus bijau namus pakurt blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 06 22, 13:24)
O kai su raugu kepu, tai pastebėjau, kad svarbu neperkildinti, nes pirmus kartus irgi viršus sukrisdavo, kao 4 val. kildindavau, o dabar poros valandų maždaug užtenka duonekėpėj pakildinti, žiūriu, kad maždaug dvigubai tešla iškiltų ir kepu.

tą patį ir aš pastebėjau thumbup.gif
ir pagal duonkepės programą ( visas ciklas trinka 3.40val - pilno grūdo ) viso laiko neišnaudoju, t.y pažiūriu kad jau duona būna pakilusi dvigubai ir nors dar būna valanda likusi kildinimui tešlos, aš jungiu programą ir tuome tiesiog pasirenku tik kepimo funkcija ir kepu...
nes jei išlaukiu visą programą - tai tešla pernelyg pakyla ir ties vidurio kepimu šiek tiek per viduriuką įdumba.

tiesa kepu su sausu raugu ( 3 ir v.š ) , ne savu užaugintu bei 1 a.š. mielių mirksiukas.gif duona iškyla gerai, pilu pošiltį vandenį, tai matyt tas pagreitina visą kilimą, tiesa norėtųsi kad būtų rūgštesnė, nes dabar nuo to sauso raugo trūksta rūgštelės


Rasyte_
tikiu kad duonelė skani, bet man labai dar patiko duonelės paviršiaus dekoras su sezamu thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 23 birželio 2010 - 14:34
QUOTE(Natha @ 2010 06 23, 14:12)
Sveikos. Persikrausčius atradau, kad turiu tikrą duonkepę krosnį.  Gal kas nors kepat tokioje? Nes paieška nieko nepadeda, randa žinutes su elektrinėmis duonkepėmis  doh.gif  O laiko skaityti temas nuo pradžių ir ieškoti nelabai turiu, nes norėtųsi užkurti tą krosnį dabar, kol šalta, o ne kai vėl bus karštos dienos.Šiaip straipsnių nete prisiskaičiau, bet norėtųsi gyvų patarimų, nes su tais žarijų šlavimais iš pečiaus bijau namus pakurt  blush2.gif

Kai buvau maža mama kepdavo tikroje kaimiškoje duonkepėje wub.gif kai nuvažiuosiu pas ją paklausinėsiu kaip reikia elgtis su tuo išradimu mirksiukas.gif ir parašysiu jei domins dar.
Atsakyti
Paįvairinimui ax.gif Šviesi įvairių grūdų duona

user posted imageuser posted image
Atsakyti
oj Nataliuncik wub.gif kad nebut streikaves internetas tai buciau anksciau parašius ir nuoroda irgi ketinau idet tongue.gif laugh.gif
ŠIANDIEN kepiau - NEREEEEAAAAALI ŠITA duonelėėėėė wub.gif

tik daba labai noriu ismest svarstykles lauk, ba labai ne ka anos rodo doh.gif doh.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(noir1 @ 2010 06 24, 20:49)
Kai buvau maža mama kepdavo tikroje kaimiškoje duonkepėje wub.gif kai nuvažiuosiu pas ją paklausinėsiu kaip reikia elgtis su tuo išradimu mirksiukas.gif ir parašysiu jei domins dar.


Būtų labai smagu, jei paklaustum 4u.gif lauksiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2010 06 23, 15:31)

Rasyte_
tikiu kad duonelė skani, bet man labai dar patiko duonelės paviršiaus dekoras su sezamu  thumbup.gif


Tikrai skani duonele, o ir dekoras man paciai kazkaip patiko. Viena kepaliuka dovanojau, tai manau, visai graziau taip "papuosta" duonele, nei iprastai bigsmile.gif
QUOTE(nataliuncik @ 2010 06 24, 22:13)

Vajeij kaip skaniai atrodo essen.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2010 06 24, 22:39)
oj Nataliuncik  wub.gif  kad nebut streikaves internetas tai buciau anksciau parašius ir nuoroda irgi ketinau idet tongue.gif  laugh.gif
ŠIANDIEN kepiau - NEREEEEAAAAALI ŠITA duonelėėėėė  wub.gif

tik daba labai noriu ismest svarstykles lauk, ba labai ne ka anos rodo  doh.gif  doh.gif  blush2.gif

wub.gif biggrin.gif pati nespėju, maniškiai kaip namie tai po du kepalus dabar darau

QUOTE(rasyte_ @ 2010 06 25, 09:04)
Tikrai skani duonele, o ir dekoras man paciai kazkaip patiko. Viena kepaliuka dovanojau, tai manau, visai graziau taip "papuosta" duonele, nei iprastai bigsmile.gif

Vajeij kaip skaniai atrodo essen.gif

skani ir graži dovana thumbup.gif
ačiū wub.gif
Atsakyti