Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(Laisvė @ 2010 09 02, 12:39)
Esu žalia naujokė šitoje srityje.
Vakar pirmąkart kepiau duonelė iš pačios pasigaminto raugo - to, kur rauginama penkias dienas. Dalį raugo palikau kitam kartui. Bet to karto beveik vėl reikėtų, nes toji duonelė sutirpo... Ar tą atsidėtą raugą vėl penkias dienas (vis pamaišant ir papildant miltais/vandeniu) raugint ir po penkių dienų kept?


ne išimat jį iš šaldytuvo, vakandėlę leidžiat jam apšilt, tada pamaitinat (miltais ir vandeniu) ir palaikot pusdienį ar dieną.
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 09 02, 11:31)
pasiguosiu sad.gif nugi mano mituose kvietiniuose cia kur pirkom is Ustukiu maluno parazitu atsirado, kazkokie vabaliukai - ismeciau kilogramu kokius 8  verysad.gif  nors laikiau sandariai kubile, bet matyti tuose miltuose jau buvo kazkokiu kiausineliu prideta... bukit atidzios! ruginiuose lyg ir  nieko tfiu tfiu tfiu...

na nieko sau blink.gif

QUOTE(keistuole @ 2010 09 02, 11:37)
man irgi kartais gaunas vos rūgšti ir griežtos taisyklės neatradau, kai jį išvis panaikint. Bet šiaip mažinkit starterio kiekį, trumpiau laikykit išėmus, galit medaus įdėt, jis kiek panaikina rūgštumą.

Aciu uz pataryma smile.gif gal pabandysiu, o tai jau galvuoju gal Delonoi rauga miltelese pirkt, gal geriau bus g.gif
Atsakyti
QUOTE(Inesska @ 2010 09 02, 13:16)
na nieko sau  blink.gif
Aciu uz pataryma  smile.gif gal pabandysiu, o tai jau galvuoju gal Delonoi rauga miltelese pirkt, gal geriau bus  g.gif


tas delonas raugas milteliais būtent ir yra rūgštumui padaryt.
Jis gi nekelia duonos, vis tiek reik dėt mielių su juo kepant.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 09 02, 13:20)
tas delonas raugas milteliais būtent ir yra rūgštumui padaryt.
Jis gi nekelia duonos, vis tiek reik dėt mielių su juo kepant.

as tai zinau smile.gif , gal as nekokia kepeja, man paprasciau su mieliu, na gal dar karta pabandysiu su raugu iskept, gal pavyks
Atsakyti
Margareta, miltus laikyt geriau drobinėse maišeliuose ir į vidų įdėt lauro lapelius (dar galima tuos maišiukus pamirkit druskos tirpale ir išdžiovint su lygintuvu)

Kad sumažint rūgštumą, dar galima dažniau (ryte ir vakare) pamaitint raugą, o tada kept mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 09 02, 12:31)
pasiguosiu sad.gif nugi mano mituose kvietiniuose cia kur pirkom is Ustukiu maluno parazitu atsirado, kazkokie vabaliukai - ismeciau kilogramu kokius 8  verysad.gif  nors laikiau sandariai kubile, bet matyti tuose miltuose jau buvo kazkokiu kiausineliu prideta... bukit atidzios! ruginiuose lyg ir  nieko tfiu tfiu tfiu...


Man teko ismesti ir rupius kvietinius ir kvietinius ir manu krupytes su selenom :verysad:baisiai gaila,nes miltai malti Šlininkos vandens malune,ir visai kitokie nei parduotuviniai.
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 09 02, 11:31)
pasiguosiu sad.gif nugi mano mituose kvietiniuose cia kur pirkom is Ustukiu maluno parazitu atsirado, kazkokie vabaliukai - ismeciau kilogramu kokius 8  verysad.gif  nors laikiau sandariai kubile, bet matyti tuose miltuose jau buvo kazkokiu kiausineliu prideta... bukit atidzios! ruginiuose lyg ir  nieko tfiu tfiu tfiu...

Pas mane irgi būtent kvietiniuose buvo g.gif Ale aš maniau, kad jie iš kitur atsirado (konkrečiai pas mane kandys), nes aš su jomis kovoju pastoviai doh.gif Nors visą praktiškai maistą laikau sandariai uždarytą stiklainiuose, hermetiniuose indeliuose ir pan. Ale kaip sakai, turbūt tuose miltuose jau iš karto buvo lėliukių, nes as mane sandariuos stiklainiuose jų vis tiek atsirado wink.gif Išmečiau ir aš nemažą dalį. Nu bet kažkaip sakiau, kad tokiais dideliais kiekiais nebepirksiu rupių miltų - nespėju aš jų tiek sunaudot, nes praktiškai tik ruginius ir kvietinius 812b duonai naudoju.
Atsakyti
Noriu padėkot merginoms už padrąsinimą biggrin.gif Buvau klaususi ar galiu sumažint kepimo laiką,nes pagal mano receptą duona turėjo kept vos ne tris valandas.Dabar pilnai pakanka ir vienos.Didelis ačiū 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 09 02, 13:01)
Pas mane irgi būtent kvietiniuose buvo  g.gif  Ale aš maniau, kad jie iš kitur atsirado (konkrečiai pas mane kandys), nes aš su jomis kovoju pastoviai  doh.gif  Nors visą praktiškai maistą laikau sandariai uždarytą stiklainiuose, hermetiniuose indeliuose ir pan. Ale kaip sakai, turbūt tuose miltuose jau iš karto buvo lėliukių, nes as mane sandariuos stiklainiuose jų vis tiek atsirado wink.gif Išmečiau ir aš nemažą dalį. Nu bet kažkaip sakiau, kad tokiais dideliais kiekiais nebepirksiu rupių miltų - nespėju aš jų tiek sunaudot, nes praktiškai tik ruginius ir kvietinius 812b duonai naudoju.


va va.. as ir kazkaip nebenoriu dideliu kiekiu unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 09 02, 13:02)
ne išimat jį iš šaldytuvo, vakandėlę leidžiat jam apšilt, tada pamaitinat (miltais ir vandeniu) ir palaikot pusdienį ar dieną.

Ačiū 4u.gif
Atsakyti
merginos, o jus dedat rauga vien del to kad nereiketu det mieliu ar del skonio? kazkodel man raugas siandien neiskele teslos, dabar galvoju gal idet mieliu ir kildint? BOrodino duona darau.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(l-aura @ 2010 09 02, 15:13)
merginos, o jus dedat rauga vien del to kad nereiketu det mieliu ar del skonio? kazkodel man raugas siandien neiskele teslos, dabar galvoju gal idet mieliu ir kildint? BOrodino duona darau..  g.gif

Kokį raugą tu dėjai??? Sausas raugas duonos neįškelia schmoll.gif Reik pačiai užsiaugint raugą....
Atsakyti