Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Sveikutės 4u.gif
Ateinu į Jūsų būrį ir, aišku, iš kart su klausimais ax.gif
Noriu pasigamint ruginio raugo, ar tinka rupūs ruginiai miltai, ar turėtų būti kokie kitokie blush2.gif ?
KOl kas esu kepusi orkaitėje kažką panašaus į sveikuolių duonelę(ir šiuo metu ji man jau kvepia iš virtuvės wub.gif ), bet labai jau norisi tos tikros lietuviškos pabandyt smile.gif
Atsakyti
QUOTE(pikute @ 2010 08 25, 09:14)
Sveikutės 4u.gif
Ateinu į Jūsų būrį ir, aišku, iš kart su klausimais ax.gif
Noriu pasigamint ruginio raugo, ar tinka rupūs ruginiai miltai, ar turėtų būti kokie kitokie blush2.gif ?
KOl kas esu kepusi orkaitėje kažką panašaus į sveikuolių duonelę(ir šiuo metu ji man jau kvepia iš virtuvės wub.gif ), bet labai jau norisi tos tikros lietuviškos pabandyt smile.gif


labai tinka rupūs ruginiai
Atsakyti
QUOTE(pikute @ 2010 08 25, 09:14)
Sveikutės 4u.gif
Ateinu į Jūsų būrį ir, aišku, iš kart su klausimais ax.gif
Noriu pasigamint ruginio raugo, ar tinka rupūs ruginiai miltai, ar turėtų būti kokie kitokie blush2.gif ?
KOl kas esu kepusi orkaitėje kažką panašaus į sveikuolių duonelę(ir šiuo metu ji man jau kvepia iš virtuvės wub.gif ), bet labai jau norisi tos tikros lietuviškos pabandyt smile.gif

tinka rupus ruginiai, pilno grūdo, skaldyti grudai, paprasti ruginiai, bet geriausia maišyt, pvzd. paprastus ruginius su pilno grūdo...
Atsakyti
paskutiniu metu kepu šitą baltą duoną :

http://aj-receptai.b...iniu-duona.html

man patinka kad praktiškai iš niko padaroma lotuliukas.gif

o šiandien įdėjau dar saują mirkytų džiovintų vyšnių ir saulėgražų saują... nu tai visas pyragas gavos thumbup.gif
Atsakyti
smile.gif+2010 08 24, 23:19-->
QUOTE(As smile.gif @ 2010 08 24, 23:19)
Novilunio, pagal kokį receptą kepi? Man tai duonelė nesigauna skylėta, tik bulka. Pabandyčiau aš tą receptuką  ax.gif .


Prasom, pabandykit mirksiukas.gif

200 gr. raugo (neturiu svarstykliu, tai dedu 8 saukstus)
100 gr. ruginiu miltu;
300 gr. kvietiniu miltu;
1 a.s. druskos;
1 v.s. cukraus (dedu medaus 2 a.s.)
1 v.s. kmynu (dedu maziau, is akies, gal 1 a.s.)
230 ml. vandens
Dar papildomai dedu 1 a.s. su dideliu kaupu salyklo, kuri kartu su kmynais uzplykau tuo vandeniu (230 ml.)

Kepu duonkepeje, rugines duonos programa. Skani, megstu tokia svieziai iskepusia, vos vos silta su sviestu, kaip vaikas, negaliu sustot wub.gif

(Bet jau skyles tai pardon pardon doh.gif doh.gif )

Parasykit, jei kepsit, kokia jums gavosi rolleyes.gif
Atsakyti
Siandien kepiau stai tokia duona!

user posted image

Kvietine duona su medumi ir sekliukemis

Reikia:

15gr svieziu mieliu arba 7g sausu mieliu
275ml drugno vandens
225gr nesijotu kvietiniu miltu
225gr baltu miltu
1½ a.s. druskos
50 gr ivairiu seklu ( po 2 a.s. aguonu, sezamo, moliugu, selenu, saulegrazu seklu)
3 v.s. alyvuogiu aliejaus
2 v.s. medaus
2 v.s. pieno ( aptepimui)

Mieles ismaisyti siltame vandenyje. Leisti suburbuliuoti.

Miltus sumaisyti su seklomis dubenyje. Padaryti duobe miltuose ir i ja supilti alieju, medu, ismaisytas mieles vandenyje, druskos. Su saukstu gerai ismaisyti, tada viska perdeti ant miltuoto pavirsiaus ir minkyti tesla 5-10 min. Jei labai limpa prie ranku, ideti dar miltu ( bent jau man tai nereikejo, viskas puikiai gavosi!). Isminkius ideti i aliejumi istepta inda, uzdengti maistine plevele ir palikti pakilti apie valanda siltoje vieteleje.
Po valandos ranka suspausti tesla, lengvai paminkyti ir padalinti i dvi dalis ( as palikau 1 dideli kepala). Suformuoti kepalus, padeti ant kepimo skardos su kepimo popieriumi, apdengti aliejuota plevele ir vel palikti kol pakils dvigubai.

Ikaitinti orkaite iki 200C. Kai kepaleliai pakyla, aptepti pienu ir deti kepti apie 20-25 min. Pavirsius gaunasi sviesiai rusvas! Leisti atvesti and groteliu. Skanaus!
Atsakyti
Sveikos. Ir as kepu duonele, bet jau kuris laikas mano duoneles virsutine pluta atsokusi... Niekaip nerandu priezasties, kodel tai vyksta ax.gif Gal kas nors galetu duoti kokiu patarimu, komentaru ir pan. Buciau labai dekinga 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(sawlute @ 2010 08 25, 22:11)
Sveikos. Ir as kepu duonele, bet jau kuris laikas mano duoneles virsutine pluta atsokusi... Niekaip nerandu priezasties, kodel tai vyksta ax.gif Gal kas nors galetu duoti kokiu patarimu, komentaru ir pan. Buciau labai dekinga 4u.gif

perkepat, sutrumpinkit kepimo laiką
Atsakyti
QUOTE(Novilunio @ 2010 08 25, 19:27)
Prasom, pabandykit  mirksiukas.gif

200 gr. raugo (neturiu svarstykliu, tai dedu 8 saukstus)
100 gr. ruginiu miltu;
300 gr. kvietiniu miltu;
1 a.s. druskos;
1 v.s. cukraus (dedu medaus 2 a.s.)
1 v.s. kmynu (dedu maziau, is akies, gal 1 a.s.)
230 ml. vandens
Dar papildomai dedu 1 a.s. su dideliu kaupu salyklo, kuri kartu su kmynais uzplykau tuo vandeniu (230 ml.)

Kepu duonkepeje, rugines duonos programa. Skani, megstu tokia svieziai iskepusia, vos vos silta su sviestu, kaip vaikas, negaliu sustot  wub.gif

(Bet jau skyles tai pardon pardon  doh.gif  doh.gif )

Parasykit, jei kepsit, kokia jums gavosi  rolleyes.gif


o jums ne rūgšti ji gaunas, nes šiaip raugo 8 šaukštai tai bus daugiau nei 200 g (na aišku šaukštas šaukštui nelygu)
Dar pagalvojau, kad galit bandyt ousė ar trečdalį miltų užplikyt, tada turėtų būt mažesnės skylės.
Atsakyti
QUOTE(Novilunio @ 2010 08 25, 18:27)
Prasom, pabandykit  mirksiukas.gif

200 gr. raugo (neturiu svarstykliu, tai dedu 8 saukstus)

(Bet jau skyles tai pardon pardon  doh.gif  doh.gif )

Parasykit, jei kepsit, kokia jums gavosi  rolleyes.gif


Aaaa, čia su raugu, aš iki tokių dalykų dar nesubrendusi ax.gif , kepu tik su mielėmis, gundausi tą "Sveikuolių" duoną kepti duonkepėje, kai gausiu raugo.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 08 25, 22:14)
o jums ne rūgšti ji gaunas, nes šiaip raugo 8 šaukštai tai bus daugiau nei 200 g (na aišku šaukštas šaukštui nelygu)
Dar pagalvojau, kad galit bandyt ousė ar trečdalį miltų užplikyt, tada turėtų būt mažesnės skylės.


Duona nerugsti, mano raugas kazkoks nerugstus. pries kepima as ji gerai primaitinu ir neuzilgo kepu, tai gal del to nerugstus. o gal medus atstoja rugstuma? nezinau.

Del plikymo tai gal jus ir teisi, bet plikyti miltu nepradesiu, tingiu terliotis. gal sakau, priprasiu prie skyliu duonoje, cia nemazai dalyviu, kurie nemato tame nieko bloga, gal ir man reikia keisti poziuri...... g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(Novilunio @ 2010 08 26, 19:00)
Duona nerugsti, mano raugas kazkoks nerugstus. pries kepima as ji gerai primaitinu ir neuzilgo kepu, tai gal del to nerugstus. o gal medus atstoja rugstuma? nezinau.

Del plikymo tai gal jus ir teisi, bet plikyti miltu nepradesiu, tingiu terliotis. gal sakau, priprasiu prie skyliu duonoje, cia nemazai dalyviu, kurie nemato tame nieko bloga, gal ir man reikia keisti poziuri......  g.gif  g.gif


jokios terlionės su tuo plikymu. Jei kepat duonkepėj. Sudedat miltus, užpilat verdantį vandenį, įjungiat keliom min pasimaišyt, išjungiat paliekat valandėlei, tada sudedat visą kitą ir jaungiat savą programą.
Atsakyti