Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(Margareta @ 2010 08 24, 15:51)
nu idomu biggrin.gif man tai patinka skyles duonoje  ax.gif  cia rugine jums tokia skyleta? sakyciau dekit daugiau rupiu miltu tai duona bus sunkesne ir maziau skyleta  smile.gif


Aha man irgi patinka skyleta wub.gif ir dar dregna smile.gif tai visada stengiuos tokia isgauti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Novilunio @ 2010 08 24, 15:06)
Kas galetu man patarti, ka daryti, kad duonoje nebutu skyliu  doh.gif
Duona skani, labai skani, kepu su raugu, bet jau tos skyles, tai vaje vaje.... kaip koks suris, net nezinau, kaip apibudinti. zodziu, skyleta duona. ka daryt?

Jei kvietinė duona gaunasi skylėta, tai labai gerai (pasižvalgykite forumuose anglų k.), o jei ruginė, tai nežinau kaip tokią ir padaryti? Gal čia jau meistriškumas prasideda?
Papildyta:
QUOTE(DaivaVe @ 2010 08 24, 16:01)
Aha man irgi patinka skyleta  wub.gif  ir dar dregna  smile.gif  tai visada stengiuos tokia isgauti  smile.gif

O dėl drėgnumo, tai, man čia jau rūpestis kaip jį sumažinti. Va, visiems skirtingos bėdos biggrin.gif .
Atsakyti
Laba diena, kepėjėlės.
Seniai jau varvinu seilę čia į duonutes su raugu, bet tik dabar išdrįsau pabandyti ir kad jau gavosi - dalinsiuosi patirtimi, gal kam pravers.Taigi, kepti orkaitėje ar tikroje krosnyje neturiu galimybės, belieka tik duonos kepimo mašina. Turiu Booman. kvietinės duonutės pagal pridėtus receptus gerai išeidavo. Tik va raugo neturėjau. Ir radau vienoje 1956m leistoje knygoje "Valgių gaminimas" tokį receptą:
SENOVIŠKAS RAUGAS
500gr ruginių miltų; 25gr mielių (ne sausų, nes tuo metu, manau, kaži ar apie tokias kas nors iš vis žinojo); 1 - 1,5l šilto vandens, bent 0,5 gero rūgusio pieno (kaimiško neieškojau, bet įpyliau iš prekybcentrio rastą rūgpienio pavadinimu blush2.gif ). Viskas sumaišoma ir laikoma šiltai, kol išrūgsta. Maždaug po paros jis jau tinka duonai užraugti.

Taigi, padariau, kaip buvo parašyta. Raugas pakilo, nuslūgo ir... Kepu duonelę pagal receptą iš tos pačios knygos, tik svorius paskaičiavus kad tam aparačiukui tiktų. Feeee, niekas nesigavo - duona susmegusi, nedakepusi, net kraštukai, kur turėjo labiau apskrust, ir tie neskanūs - nei rūgštelės, nei skonio doh.gif Nors šiaip raugas ir rūgštus atrodė.

Sekantis žingsnis - į SM, pas kepėjėles. Gi čia raugo receptas 1-ame psl. visai kitoks - be jokio rūgpienio ir mielių g.gif Ai, sakau, blogiau jau nebebus. Taigi, toliau kankinu savo raugą pagal tą 5 dienų receptą su ruginiais miltais - dapilinėju po 0,5 puodukus vandens ir miltų.

Šiandien kaip tik pribrendo laikas bandyti tą raugą. Susirandu būtent tokiai duonkepei skirtą receptą su raugu:
Rauginta duona
Šviežias raugas - 50gr
Vanduo - 250 ml
Margarinas ar sviestas 1,5 valg š.
Druska - 3 arb. š. (kitą kartą tiek nedėsiu - man per daug)
Cukrus - 2 valg š
1150 tipo miltai - 180 g
1050 tipo miltai - 360 g
Mielės sausos - 0,5 pakelio.
Programa Normal.

Aš ką dariau kitaip - gi ėmiau du puodelius (po 200 ml) ruginių miltų ir 1 kvietinių. O ir mielių siūbtelėjau visą pakelį (pamasčiau, jei vėl neišeis, tai kur aš tą pusę pakelio dėsiu
hihihi.gif ) Ir programą naudojau ne NORMAL, o VOLLKORN - rupiai nesijotų miltų duonai. Ji mano aparate beveik ilgiausiai grojanti - 3val. ir 40 min.

Taigi, pagaliau gavosi gaminys, kurį be baimės jau galiu vadinti duona thumbup.gif
Su rūgštele (ir kiek per daug druskos blush2.gif ) Bet tai pataisoma, svarbu raugas suveikė didis.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pašnekutė: 24 rugpjūčio 2010 - 16:06
QUOTE(pašnekutė @ 2010 08 24, 17:02)
Šiandien kaip tik pribrendo laikas bandyti tą raugą. Susirandu būtent tokiai duonkepei skirtą receptą su raugu:
Rauginta duona
Šviežias raugas - 50gr
Vanduo - 250 ml
Margarinas ar sviestas 1,5 valg š.
Druska - 3 arb. š. (kitą kartą tiek nedėsiu - man per daug)
Cukrus - 2 valg š
1150 tipo miltai - 180 g
1050 tipo miltai - 360 g
Mielės sausos - 0,5 pakelio.
Programa Normal.



galėjot įdėt apie 150g raugo ir mielių nedėt, o druskos per daug unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(pašnekutė @ 2010 08 24, 17:02)

Taigi, pagaliau gavosi gaminys, kurį be baimės jau galiu vadinti duona  thumbup.gif
Su rūgštele (ir kiek per daug druskos  blush2.gif ) Bet tai pataisoma, svarbu raugas suveikė  didis.gif


nežinau, kaip ten su tuo jūsų raugu, bet kad mielės suveikė tai jokios abejonės.

Raugą tam ir darom, kad mielių nenaudoti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 08 24, 15:51)

Papildyta:
QUOTE(DaivaVe @ 2010 08 24, 16:01)

Papildyta:
QUOTE(pipete @ 2010 08 24, 16:08)


Oho, kiek daug palaikymo skyletai duonai wub.gif

Panos, bet zinokit, skyleta, net nejauku truputi. isivaizduokit, jei medzio kamiena kada matet visokiu vabalu ar kokiu ten kirvarpu isgrauzta, tai va, mano duona taip ir atrodo. tepu sviesta ant skyliu, tai i ka cia panasu doh.gif

Dedu 100 gr. ruginiu ir 300 kvietiniu miltu, vandens 230 ml, visokie smulkus pabarsteliai, kepu duonkepeje. kepu tik antra karta, labai man patiko, bet ir pirma karta buvo su skylem, ir dabar vel. lauktuviu noriu nuvezt, nes skani, bet net nepatogu tokia vezti. gal kas susiduret ir pavyko panaikint tas skyles. idomu, nuo ko jos atsiranda?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Novilunio: 24 rugpjūčio 2010 - 16:58
Laba

gal tiesiog savo receptuką pakoreguok ir dėk perpus kvietinių ir ruginių... po du šimtus abieju...
Atsakyti
tai dekit didene dali ruginiu rupiu ir mazesne puse kvietiniu 1 rusies mirksiukas.gif bet jau as visad ruginiu rupiu dedu daugiau, juk rugine duona, taip sakant biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 24 rugpjūčio 2010 - 17:12
QUOTE(egute @ 2010 08 24, 18:09)
Laba

gal tiesiog savo receptuką pakoreguok ir dėk perpus kvietinių ir ruginių... po du šimtus abieju...


Papildyta:
QUOTE(Margareta @ 2010 08 24, 18:11)
tai dekit didene dali ruginiu rupiu ir mazesne puse kvietiniu 1 rusies  mirksiukas.gif bet jau as visad ruginiu rupiu dedu daugiau, juk rugine duona, taip sakant  biggrin.gif



Gerai, bandysiu miltu santyki keisti, ziuresim, gal ir gausis normaliai.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 08 24, 17:45)
nežinau, kaip ten su tuo jūsų raugu, bet kad mielės suveikė tai jokios abejonės.

Raugą tam ir darom, kad mielių nenaudoti  4u.gif


Taigi vat gi...
Čia ir ironija mano... Bet receptukas toks buvo ax.gif Pagal jį ir dariau - daugiau nebenorėjau nepavykusių eksperimentų...
Atsakyti
Aš irgi kepu duonelę namuose. Su traškią sezamo plutele, grūdais, saulėgražomis, o kai norisi saldumo - su medumi, džiovintias vaisiais... Nuo tada, kai gavau raugo ir pabandžiau, į parduotuvių lentynose gulinčias su namiškiais nebesidairome. Skanu, skalsu ir sotu thumbup.gif

user posted image
Atsakyti
Novilunio, pagal kokį receptą kepi? Man tai duonelė nesigauna skylėta, tik bulka. Pabandyčiau aš tą receptuką ax.gif .
Atsakyti