Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
as cia naujokas, kazkada kepiau duona,sviesia plikyta, kaimyne buvo davusi raugo. neperku jokiu duonkepiu, krosneliu tiesiog elektrinej orkaitej. kiekviena karta kepant vis raugo palikdavau kitam kartui, paskui...
pabandysiu si receptuka, nors pati esu juodos duonos megeja.
Atsakyti
Tokiu oru raugas isrugsta per para. Jei laikote ilgiau silumoje - gali perrugti, atsiranda tarsi alkoholio kvapas.. Iskepusi duona paprastai jokio negero kvapo neturi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(DaivaVe @ 2010 08 15, 12:56)
Taip, kepu per 2 kartus, pasveriu puse to misinio su svarstyklemis ir fsio  biggrin.gif

O pries keleta dieneliu pabandziau pati pasigaminti panasia bent jau duonele i ta misini. Gavosi is antro karto  thumbup.gif  Parasysiu recepta, gal kam patiks  4u.gif

PLIKYTA SVIESI DUONA

460 ml vandens
150 g ruginiu miltu
300 g kvietiniu miltu
1 v.s. cukraus
1 v.s. sauso raugo (naudojau Delonos)
1,5 a.s. druskos
2 v.s. kmynu
1 v.s. salyklo (naudojau Delonos)
1 v.s. pieno milteliu (naudojau kudikiu misineli Belakt)
1,5 a.s. sausu mieliu

Is pradziu 100 g kvietiniu miltu ir kmynus uzplikau 200 ml verdancio vandens (salyklo nedejau i plikini, nes norejau isgauti sviesia plikyta duona), gerai ismaisau ir palieku atvesti 30-40 min. Tada supilu likusi vandeni, miltus ir visus kitus ingridientus. As pati asmeniskai tesla maisiau su mikserio spiralemis, nes duonkepe sugedusi  verysad.gif  aisku su duonkepe butu kur kas paprasciau  thumbup.gif  tada pakildinau valanda tame bliude, kur maisiau, kai pakilo dar karteli ismaisiau ir sudejau jau i ta forma kur keps, pakildinau dar kol pakilo dvigubai  4u.gif tada ikisau kepti i orkaite 200 C, nedejau jokiu bliudu su vandeniu, kepiau 1 val. 10 min. Kepimo laikas aisku priklauso nuo orkaites, ne pas visas jos vienodos  smile.gif  duonyte gavosi minkstute, su skylutemis ir dregna  thumbup.gif  man tokia labiausiai patinka. Beje kepiau 1madieni, tai dar 5tadieni buvo skani  drinks_cheers.gif  Ai, dar pamirsau: iskepus ir istraukus is formos nupurskiau vandeniu ir ivyniojau i ranksluosti, kuriame visa vartojimo laika ir laikiau  smile.gif

Man nelemta išsikepti normalios duonos verysad.gif Nežinau kas čia pasidarė, bet vis nebesiseka. Dabar bandau šį receptą, bet labai abejoju, ar pavyks, nes duonkepė maišo tešlą, o ji tokia skysta, kad net plaukai šiaušiasi doh.gif Skystesnė už grietinę. Viską matavau, skaičiavau, kaip čia taip g.gif Bijau savavališkai dar pridėt miltų, bet laaaaabai abejoju, ar kas pavyks cry.gif
Atsakyti
nera cia ko verkti o juo labiau bijot, dek miltu kol tesla bus minkoma, tai vis vien kazkokia duona iskeps, gal net visai skani biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Margareta @ 2010 08 17, 12:49)
nera cia ko verkti o juo labiau bijot, dek miltu kol tesla bus minkoma, tai vis vien kazkokia duona iskeps, gal net visai skani  biggrin.gif


pagal mane tai ten daug labai vandens 460ml vandens ir 450 g miltu tai turetu but skysta..gal klaida ivele unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 08 17, 13:56)
nera cia ko verkti o juo labiau bijot, dek miltu kol tesla bus minkoma, tai vis vien kazkokia duona iskeps, gal net visai skani  biggrin.gif
Papildyta:
pagal mane tai ten daug labai vandens  460ml vandens ir 450 g miltu tai turetu but skysta..gal klaida ivele  unsure.gif


Tikrai klaidos nera schmoll.gif i plikini eina 200 ml vandens, o plikinys tikrai neisigauna skystas smile.gif o po to dar 350 g miltu ir 260 ml vandens smile.gif nu man tikrai gavosi tirstesne uz grietine blush2.gif aisku ne kieta tesla iseina, kepaliukas formos nelaiko, tai kildinu formoj blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(Failas @ 2010 08 17, 13:39)
Man nelemta išsikepti normalios duonos  verysad.gif  Nežinau kas čia pasidarė, bet vis nebesiseka. Dabar bandau šį receptą,  bet labai abejoju, ar pavyks, nes duonkepė maišo tešlą, o ji tokia skysta, kad net plaukai šiaušiasi  doh.gif Skystesnė už grietinę. Viską matavau, skaičiavau, kaip čia taip  g.gif  Bijau savavališkai dar pridėt miltų, bet laaaaabai abejoju, ar kas pavyks  cry.gif


O tai gal miltu neplikete? Nes man nesigavo skysta schmoll.gif as viska matavau tiksliai su maisto svarstyklemis 4u.gif aisku dariau ne su duonkepe, bet nemanau, kad del to gali buti skirtumas g.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 08 17, 13:56)
nera cia ko verkti o juo labiau bijot, dek miltu kol tesla bus minkoma, tai vis vien kazkokia duona iskeps, gal net visai skani  biggrin.gif

Tai ir dėjau "iš akies" gan nemažai, dabar dar kepa, žiūrėsim, kas bus g.gif
Papildyta:
QUOTE(DaivaVe @ 2010 08 17, 14:06)
O tai gal miltu neplikete? Nes man nesigavo skysta  schmoll.gif  as viska matavau tiksliai su maisto svarstyklemis  4u.gif  aisku dariau ne su duonkepe, bet nemanau, kad del to gali buti skirtumas  g.gif

Plikiau, plikinys tikrai labai tirštas, bet vėliau blink.gif Aš neturiu tikslių virtuvinių svarstyklių, tai gramus atitinkamai verčiau ml ir matavau su stiklinaite. Gal čia kokią klaidą įvėliau doh.gif
Na, kolkas kepa, laukiam rezultatų. Jeigu ką, tai sekantis pirkinys svarstyklės lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Failas @ 2010 08 17, 14:48)
Tai ir dėjau "iš akies" gan nemažai, dabar dar kepa, žiūrėsim, kas bus  g.gif
Papildyta:

Aš neturiu tikslių virtuvinių svarstyklių, tai gramus atitinkamai verčiau ml ir matavau su stiklinaite. Gal čia kokią klaidą įvėliau  doh.gif



Siaip "literaturos" duomenimis 250 ml stiklineje telpa apie 160 g miltu (cia apie kvietinius, bet manau ir ruginiams tinka). As turiu toki matavimo inda (IKI pirkau, uz 4,99 atrodo), tai ten 500 ml ir 300g miltu padalos mazdaug viename lygyje.
Atsakyti
QUOTE(laselis @ 2010 08 17, 15:53)
Siaip "literaturos" duomenimis 250 ml stiklineje telpa apie 160 g miltu (cia apie kvietinius, bet manau ir ruginiams tinka). As turiu toki matavimo inda (IKI pirkau, uz 4,99 atrodo), tai ten 500 ml ir 300g miltu padalos mazdaug viename lygyje.

Taip ir aš skaičiavau ax.gif
Atsakyti
Pirmame puslapyje yra kiekvieno produkto matavimo vnt.
Atsakyti
QUOTE(laselis @ 2010 08 17, 15:53)
Siaip "literaturos" duomenimis 250 ml stiklineje telpa apie 160 g miltu (cia apie kvietinius, bet manau ir ruginiams tinka). As turiu toki matavimo inda (IKI pirkau, uz 4,99 atrodo), tai ten 500 ml ir 300g miltu padalos mazdaug viename lygyje.


kiek matavau, tai nepriklausomai nuo miltų rūšies g ir ml santykis daugnaž atitinka.
Man į 200 ml telpa maždaug 120 g
Atsakyti
kai neturejau svarstykliu miltu gramus i mililitrus verstadau santykiu 1g=1.56ml ax.gif
Atsakyti
Sveikos. Po atostogų LT reik eit naują raugą gamintis.... Nes jau lievas buvo senasis... Daba turiu DAAAUG salyklo (ačiū kas pasidalino su manimi 4u.gif ), tai jau kaip kepsim rugines duonytes daba....... smile.gif
Atsakyti