Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Iškilo problemėlė. Jau kelintą kartą duona duonkepėje gaunasi kabai šlapia. Kai valgai tai net ant dantų veliasi? Pradžioj galvojau gal nedakepė, tai vakar uždėjau 1 val ir 10 min (0,5 kg) kepaliukui. Bet vis tiek ji tokia pat, atpjauni, visas peilis lieka tešluotas. Duoną darau su su raugu, kildinau 4 val išsikėlė dvigubai. Tešla mano būna skystoka, formos nelaiko, gal todėl?
Ir visada kai išimu iškepus iš katiliuko duonos apačia būna šlapia, padedu ant stalo apverstą, kad apdžiūtų. Kaži kodėl taip gaunasi?
Bulką su mielėm kepant, tokių problemų nebūna.
Atsakyti
QUOTE(laurriukas @ 2010 08 10, 10:02)
Iškilo problemėlė. Jau kelintą kartą duona duonkepėje gaunasi kabai šlapia. Kai valgai tai net ant dantų veliasi? Pradžioj galvojau gal nedakepė, tai vakar uždėjau 1 val ir 10 min (0,5 kg) kepaliukui. Bet vis tiek ji tokia pat, atpjauni, visas peilis lieka tešluotas. Duoną darau su su raugu, kildinau 4 val išsikėlė dvigubai. Tešla mano būna skystoka, formos nelaiko, gal todėl?
Ir visada kai išimu iškepus iš katiliuko duonos apačia būna šlapia, padedu ant stalo apverstą, kad apdžiūtų. Kaži kodėl taip gaunasi?
Bulką su mielėm kepant, tokių problemų nebūna.


aš bandyčiau dėt daugiau miltų, nors šiaip tai nežinau tikros priežasties unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(laurriukas @ 2010 08 10, 10:02)
Iškilo problemėlė. Jau kelintą kartą duona duonkepėje gaunasi kabai šlapia. Kai valgai tai net ant dantų veliasi? Pradžioj galvojau gal nedakepė, tai vakar uždėjau 1 val ir 10 min (0,5 kg) kepaliukui. Bet vis tiek ji tokia pat, atpjauni, visas peilis lieka tešluotas. Duoną darau su su raugu, kildinau 4 val išsikėlė dvigubai. Tešla mano būna skystoka, formos nelaiko, gal todėl?
Ir visada kai išimu iškepus iš katiliuko duonos apačia būna šlapia, padedu ant stalo apverstą, kad apdžiūtų. Kaži kodėl taip gaunasi?
Bulką su mielėm kepant, tokių problemų nebūna.

tą pačią duoną kepant? ar iškart išimi?
gali būt, kad miltai drėgnesni, sumažink vandens kiekį
Atsakyti
ateinu pasiguosti ir paklausti gal kam taip buvo unsure.gif nugi baigesi mieles tai pirkau nauju sausu 0.5kg is maximos raudonam pokelyje fermipan red vadinasi. ir kepau duona, kuria jau 100 kart esu kepusi "Toste" recepte 1.5 a.s mieliu, tiek ju ir dedavau g.gif tai su sitom naujom mielem man gavosi nesamone. sonai iskilo o duonos viduryje skyle doh.gif susinervijau ir uzsatciau nauja duona tik idejau 1 a.s tu mieliu ir vis tiek ji sukrito, tik ne taip baisiai bet vis vien doh.gif tai kiek tu mieliu deti? ar cia tos mieles tokios aktyvios? unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 11 rugpjūčio 2010 - 09:44
QUOTE(Margareta @ 2010 08 11, 10:43)
ateinu pasiguosti ir paklausti gal kam taip buvo unsure.gif nugi baigesi mieles tai pirkau nauju sausu 0.5kg is maximos raudonam pokelyje fermipan red vadinasi. ir kepau duona, kuria jau 100 kart esu kepusi "Toste" recepte 1.5 a.s mieliu, tiek ju ir dedavau  g.gif  tai su sitom naujom mielem man gavosi nesamone. sonai iskilo o duonos viduryje skyle  doh.gif  susinervijau ir uzsatciau nauja duona tik idejau 1 a.s tu mieliu ir vis tiek ji sukrito, tik ne taip baisiai bet vis vien  doh.gif  tai kiek tu mieliu deti? ar cia tos mieles tokios aktyvios?  unsure.gif


aš tai jas visiems kepiniams, tai man viskas gerai gaunas g.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 08 11, 10:19)
aš tai jas visiems kepiniams, tai man viskas gerai gaunas  g.gif


o mieliu kiekius tokius pat dedat? bijau dar viena duona sugadinti verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 08 11, 12:22)
o mieliu kiekius tokius pat dedat? bijau dar viena duona sugadinti  verysad.gif

būna stipresniu, aktyvesniu mielių, gal reikia pabandyt dėt puse šaukštelio g.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 08 10, 11:35)
tą pačią duoną kepant? ar iškart išimi?
gali būt, kad miltai drėgnesni, sumažink vandens kiekį



Išimu iškepusią iš kart ir padžiaunu aukštyn dugnu biggrin.gif . Tai išorinė ta drėgmė išgaruoja. O šiaip tai keistai man Moulinex duonkepėj, dažnai pabaigus programą reikia dar dakepti doh.gif Bandysiu kitą kartą mažiau vandens pilti.
Šiaip aš iš akies paprastai darau, kokia prasmė daryt pagal receptą, jei vis tiek kiekvienos raugas skirtingo tiršumo. Beje, kepant be raugo, duona gaunasi sausa. Kaži gal tada reikia kept su mažiau raugo ir mielių įdėti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 08 11, 12:22)
o mieliu kiekius tokius pat dedat? bijau dar viena duona sugadinti  verysad.gif


šiaip dedu kiek ir reikia, tik jei man atrodo daugoka lyginant su kitais receptais, tada mažinu.
Gal kai karšta, perdaug iškyla, tiesiog mažiau kildint reikėtų g.gif
Atsakyti
QUOTE(laurriukas @ 2010 08 11, 12:41)
Beje, kepant be raugo, duona gaunasi sausa. Kaži gal tada reikia kept su mažiau raugo ir mielių įdėti  g.gif

tada drasiai mažink vandens 50g
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 08 11, 10:43)
ateinu pasiguosti ir paklausti gal kam taip buvo unsure.gif nugi baigesi mieles tai pirkau nauju sausu 0.5kg is maximos raudonam pokelyje fermipan red vadinasi. ir kepau duona, kuria jau 100 kart esu kepusi "Toste" recepte 1.5 a.s mieliu, tiek ju ir dedavau  g.gif  tai su sitom naujom mielem man gavosi nesamone. sonai iskilo o duonos viduryje skyle  doh.gif  susinervijau ir uzsatciau nauja duona tik idejau 1 a.s tu mieliu ir vis tiek ji sukrito, tik ne taip baisiai bet vis vien  doh.gif  tai kiek tu mieliu deti? ar cia tos mieles tokios aktyvios?  unsure.gif


Aš irgi su tokiom visada kepu, man jos labai patinka, bet jei sukrenta duona, tai gal reikia arba mažint mielių arba mažint skysčių arba daugiau miltų dėti (kokių 20-50g daugiau).
Atsakyti
QUOTE(Niki @ 2010 08 12, 13:12)
Aš irgi su tokiom visada kepu, man jos labai patinka, bet jei sukrenta duona, tai gal reikia arba mažint mielių arba mažint skysčių arba daugiau miltų dėti (kokių 20-50g daugiau).


konsistencija teslos buvo tikrai gera, nes duona kepu jau seniai ax.gif turbut jos labai aktyvios, ka tik praplestas pokelis..gal apsiramins kiek pastoveje lotuliukas.gif
Atsakyti