Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(-Radė @ 2010 08 06, 10:38)
o gal kuri kepa duonelę UK ir pasidalintų kur perka ( jei yra) raugo ir salyklo, išbandžiau baltas duonas, dabar parūpo ir juoda duonelė  ax.gif
dairiausi tesco tinklo parduotuvėse, miltų daug ir įvairių, bet šiu komponentų neužmačiau, gal nžn kaip atrodo  g.gif

atrodo merginas siunčia iš LT, bet gal kas pasikeitė g.gif
Atsakyti
Taip skaniai čia apie duona diskutuojat, kad net aš užsimaišiau raugo. šiandien bus gatavas. o sakykit paskui ruosiant tesla, kokio minkstumo turi buti tesla? 4u.gif ar tokia kad minkyti lengvai galima būtų ar tokia skystesnė. Nu kaip balta varna pirma sykį kepu ir net neįsivaizduoju.. ačiū labai
Atsakyti
QUOTE(DaivaVe @ 2010 08 05, 14:14)
Kaip as jums merginos pavydziu, kad duonele kepat  blush2.gif  manoji duonkepe jau 2 savaites kaip sugedusi, MB nuveze i garantini, tai reikia kazkokias detales uzsakinet, tai sake taisymas iki men laiko gali uzimti  doh.gif  o rankytemis terliotis nenoriu  schmoll.gif
Siaip man labai patiko duona is pakelio, malsenos misinys vadinasi balta duona, tai vat audziu minti kaip paciai tokia issikepti  g.gif  duonyte gaunasi tokia minkstute, dregna su pakankamai didelem akim, zodziu niam  blush2.gif  o gal kas jau bande tokia?


o kokia duonkepe cia taip sugedo? unsure.gif
man kazkaip nepatiko sudetis to misinio..jei jau kepu namie tai noriu kuo maziau visokiu nesamoniu duonoje ax.gif
Atsakyti
Kuo skystesnė, tuo duona minkštesnė, tačiau duoną iš minkštos tešlos reikia kepti formoj, kitaip ji labai ištiš bekepant ir bus plona. Norint kepti be formos, reikia suminkyti iki pakankamai kietos tešlos, bet tada ir duona būna kietesnė. Pvz, aš dariau pagal Malsenos plikytos duonos receptą, tai tešta po minkymo tokia pakankamai skysta buvo, nebuvo įmoanoma formuoti kepaliuko, tai aš su ranka prikrėčiau tešlos į formą, viršų su šlapia ranka sulyginau ir gavosi puri, minkštutė duonelė thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Jūržolė @ 2010 08 06, 12:41)
Kuo skystesnė, tuo duona minkštesnė, tačiau duoną iš minkštos tešlos reikia kepti formoj, kitaip ji labai ištiš bekepant ir bus plona. Norint kepti be formos, reikia suminkyti iki pakankamai kietos tešlos, bet tada ir duona būna kietesnė. Pvz, aš dariau pagal Malsenos plikytos duonos receptą, tai tešta po minkymo tokia pakankamai skysta buvo, nebuvo įmoanoma formuoti kepaliuko, tai aš su ranka prikrėčiau tešlos į formą, viršų su šlapia ranka sulyginau ir gavosi puri, minkštutė duonelė thumbup.gif

Ačiū labai labai.. Kepsiu aš formoj.. nes viena syki kai kepiau ne formoj, tesla buvo kietoka, ir iskepusi duona tokia kieta buvo.. bet greit susivalge.. dar karteli aciu. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 08 06, 12:38)
o kokia duonkepe cia taip sugedo?  unsure.gif
man kazkaip nepatiko sudetis to misinio..jei jau kepu namie tai noriu kuo maziau visokiu nesamoniu duonoje  ax.gif



Tik nenugriukit - moulinex ow 5023 doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Failas @ 2010 08 05, 19:52)
Aš bandžiau Malsenos "Juodos duonos" mišinį  thumbup.gif  Labai skani, tik paskutinį kartą kepant sukrito, gal reikėjo šiek tiek mažiau vandens?  unsure.gif

aš taip pat bandžiau juodos duonos mišinį, tik dar pridėjau kmynų ir naminio medaus beveik 2 valg. šaukštus 4u.gif skonis nerealus
Papildyta:
QUOTE(DaivaVe @ 2010 08 06, 14:09)
Tik nenugriukit - moulinex ow 5023  doh.gif

griūnu doh.gif doh.gif doh.gif nes mano irgi tokia ir taip pat kažkas pasidarė doh.gif sudedu viską maišymui, o ji du kartus apsuka ir psio - nei iš vietos doh.gif nors verk doh.gif o naudoju gal trejetą mėn. ir tai ne kiekvieną dieną doh.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Indre @ 2010 08 06, 15:09)
aš taip pat bandžiau juodos duonos mišinį, tik dar pridėjau kmynų ir naminio medaus beveik 2 valg. šaukštus 4u.gif skonis nerealus
Papildyta:

griūnu doh.gif  doh.gif  doh.gif nes mano irgi tokia ir taip pat kažkas pasidarė doh.gif sudedu viską maišymui, o ji du kartus apsuka ir psio - nei iš vietos doh.gif nors verk doh.gif o naudoju gal trejetą mėn. ir tai ne kiekvieną dieną doh.gif  doh.gif


ojej, o as galvojau, kad tik man sugedo verysad.gif tai vezkit i garantini jei turit 4u.gif
maniske tai rozete uztrumpino, tai nebeveikia valdymo skydelis, o ijungus i rozete pradeda vangiai sukti lopeteles verysad.gif nu tai itariu varga nusipirkau verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 08 08, 10:11)
priklauso nuo miltų, jei iš ruginių, tai gaunasi lipnesnė ir skystesnė, bet vis tiek tokia, kad galima papilus minkyt. Tik jau kildint formoj reikia, nes vis tiek labai pasiduoda į šonus.
Kvietinė gali būt ir tvirtesnė.
Plikyta būna šiaip kiek šlapesnė.
aš ir šitą kepu, man labai skani, bet šiek tiek mažinu vandens kiekį, kad galėčiau padaryt kepaliuką. Kildinu formoj. Gaunas puri minkšta kiek drėgnoka ir man labai skani.

O man kažkodėl nesigauna duona.. doh.gif nesuprantu ka ne taip darau.. kepu aš iš raugo.. raugas kilo gražiai, permaišiau, sukrito. g.gif paskui kai jau užminkiau tešlą, nei kiek nepakilo . raugas jau antrą sykį daromas.. ot kokia nesamonė.. turbūt ne man kepėjai būt. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Krisss @ 2010 08 09, 07:36)
O man kažkodėl nesigauna duona..  doh.gif  nesuprantu ka ne taip darau.. kepu aš iš raugo.. raugas kilo gražiai, permaišiau, sukrito.  g.gif  paskui kai jau užminkiau tešlą, nei kiek nepakilo . raugas jau antrą sykį daromas.. ot kokia nesamonė.. turbūt ne man kepėjai būt.  doh.gif

Pirmą kartą ir man ne duona, o plyta gavosi. Antrą kartą raugą rauginau savaitę, paskutinę dieną, kad geriau kiltų, raugą pamaitinau su medumi ir miltais, išputojo, bet ne taip kad jau dvigubai, galvojau vėl bus pravalas. Bet pakilo gerai ir pavyko, tik kildinti duonytę formoj reikėtų kelias valandas, nors 4. Kitos sako, kad į pirmajį raugą reikia įdėti truputuką mielių, jam suaktyvinti, o toliau mielių dėti nereikės. Nenuleisk rankų, tikrai pavyks mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Jūržolė @ 2010 08 09, 09:05)
Pirmą kartą ir man ne duona, o plyta gavosi. Antrą kartą raugą rauginau savaitę, paskutinę dieną, kad geriau kiltų, raugą pamaitinau su medumi ir miltais, išputojo, bet ne taip kad jau dvigubai, galvojau vėl bus pravalas. Bet pakilo gerai ir pavyko, tik kildinti duonytę formoj reikėtų kelias valandas, nors 4. Kitos sako, kad į pirmajį raugą reikia įdėti truputuką mielių, jam suaktyvinti, o toliau mielių dėti nereikės. Nenuleisk rankų, tikrai pavyks mirksiukas.gif

Ačiū, bandysim vėl. thumbup.gif as kildinau kokias 3 val. kepiau su vaisias, bet šiaip gavosi skani.. 4u.gif

Atsakyti
QUOTE(Krisss @ 2010 08 09, 08:26)
Ačiū, bandysim vėl.  thumbup.gif  as kildinau kokias 3 val. kepiau su vaisias, bet šiaip gavosi skani..  4u.gif

Gal pradžiai kokią paprastą, gal tie vaisiai neleido iškilti. rekomenduočiau Malsenos plikytą, man ji gavosi iš pirmo karto, tik raugą aš dėjau savo pagamintą pagal kitokį receptą, nes 3 dienų raugas man pasirodė dar netinkamas.
Atsakyti