Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(trojana @ 2010 06 19, 14:09)
As irgi issikepiau pirma duona su raugu, ruginiu miltu dejau tik 100 g, kvietiniu 320, zodziu vaizadas liuks, o skonis siaip sau, rugstoka...Reikes ieskoti receptu ivairesniu. O kaip ta starteri dabar naudoti? Isimti is saldytuvo, pamaitinti vel ruginiais miltais ir siltu vandeniu ir vel palikti parai laiko?  O paskui vel atsidedi dali i saldytuva? g.gif

Nenusiminkit, man su svieziu (5-6 dienu ) raugu irgi gavos labai rugsti, galvojau jau mest rauga, bet pabandziau dar ir pavyko labai gerai, kitus kartus duona nebebuvo tokia rugsti.
as starteri isimu, palaikau apie 1val kambario temperaturoj, tada maitinu, jau po 3-4 val man jis visas graziai suburbuliuoja, tada dali atsidedu kitam sykiui, ir is likusio maisau tesla duonai, pakildinu apie 4val kambario temperaturoj(arba per nakti saldytuve laikau, paskui ryte kildinu, priklausomai kokiu laiku uzmaisau) ir kepu.Net per nakti saldytuve laikyta nebuna per rugsti (as megstu svelnios rugsteles duonyte).
Atsakyti
O kaip jūs džiovinate duonytę? Tiesiog supjaustote kubeliais ir kur tada? Orkaitėje ar paprastai kokioj lentynoj?
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 06 19, 15:59)
O kaip jūs džiovinate duonytę? Tiesiog supjaustote kubeliais ir kur tada? Orkaitėje ar paprastai kokioj lentynoj?


Džiovinu ant tos pačios duonytei dengti skepetaitės, laikau ant grotelių kambario temperatūroje. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Dianux68 @ 2010 06 19, 19:05)
Džiovinu ant tos pačios duonytei dengti skepetaitės, laikau ant grotelių kambario temperatūroje. smile.gif


mirksiukas.gif Ant lentynos
Atsakyti
QUOTE(*barbora* @ 2010 06 19, 13:52)
Nenusiminkit, man su svieziu (5-6 dienu ) raugu irgi gavos labai rugsti, galvojau jau mest rauga, bet pabandziau dar ir pavyko labai gerai, kitus kartus duona nebebuvo tokia rugsti.
as starteri isimu, palaikau apie 1val kambario temperaturoj, tada maitinu, jau po 3-4 val man jis visas graziai suburbuliuoja, tada dali atsidedu kitam sykiui, ir is likusio maisau tesla duonai, pakildinu apie 4val kambario temperaturoj(arba per nakti saldytuve laikau, paskui ryte kildinu, priklausomai kokiu laiku uzmaisau) ir kepu.Net per nakti saldytuve laikyta nebuna per rugsti (as megstu svelnios rugsteles duonyte).

Aciukas, bandysiu kepti kaip Jus pasakete. Nu ne toks ir baisus tas raugas. Nes kai nusipirkau duonkepe, sakiau jau raugas ne man - per daug aukstas pilotazas biggrin.gif Ir mama galva karaipe, kad rauga pati pasidariau biggrin.gif O cia pasirodo su tokiom patarejom, ne taip ir baisu.

as duona kartai supjaustau juostelemis, padziovinu orkaiteje. atskirai puode patarkuoju cesnaku, ipilu siek tiek aliejaus, drukos, pakaitinu, o paskui suberiu dziovinta duona ir pakratau. Kepta duona, tik man taip paprasciau, ir maziau aliejaus smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo trojana: 19 birželio 2010 - 17:19
Jei reikia, aš duona supjaustau kubeliais ir kai kepu duona, užstatau padėklą ir džiovinimui (geriau išdžiūna ir apskrunda dar). Tik reikia ant mažos ugnies daryt, kad nesudegtu
Atsakyti
Sveikos kepėjėles. Merginos, paaiškinkite man "pirmokei" kaip gražiai išimti duona iš duonkepes kibirėlio, kad tie "peiliai" jos " nesudarkytu" unsure.gif ? Gal yra koks nors specialus būdas kurio aš nežinau g.gif Ačiū labai.
Atsakyti
QUOTE(Bijuna @ 2010 06 21, 10:53)
Sveikos kepėjėles. Merginos, paaiškinkite man "pirmokei" kaip gražiai išimti duona iš duonkepes kibirėlio, kad tie "peiliai" jos " nesudarkytu"  unsure.gif ? Gal yra koks nors specialus būdas kurio aš nežinau  g.gif  Ačiū labai.


Po paskutinio maisymo isimu menteles, tada lieka tik mazos skylutes.
Kiek nepatogu sekti, bet...
Atsakyti
QUOTE(laselis @ 2010 06 21, 12:23)
Po paskutinio maisymo isimu menteles, tada lieka tik mazos skylutes.
Kiek nepatogu sekti, bet...

arba iškepta duona galima palikt 5min duonkepei, tada duona lengviau išsiima su peiliais
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 06 21, 15:28)
arba iškepta duona galima palikt 5min duonkepei, tada duona lengviau išsiima su peiliais


Tai, kad apacioj siek tiek pajudinus issiima gerai ir su peiliais, nereikia ne laukti. Tik po to tuos peilius isemus, duonoj skyles didziausios lieka, schmoll.gif todel ir seku, kada paskutini karta ismaiso. Siaip tos skyles netrukdo, bet kai vezi i svecius, tai kazkaip graziau be skyliu. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(laselis @ 2010 06 21, 15:37)
Tai, kad apacioj siek tiek pajudinus issiima gerai ir su peiliais, nereikia ne laukti. Tik po to tuos peilius isemus, duonoj skyles didziausios lieka,  schmoll.gif  todel ir seku, kada paskutini karta ismaiso. Siaip tos skyles netrukdo, bet kai vezi i svecius, tai kazkaip graziau be skyliu.  biggrin.gif

nu jo, bet man su tais išiminėjimais duona netokia pasikėlusi buvo
o šiaip, į svečius galima ir orkaitei padaryt ax.gif
Atsakyti
Aisq, kazkokio stebuklo nera, reikia treniruotis ir kazkaip ismokti graziai isimti biggrin.gif Cia as po vakarykscio kepimo turuputi susinervavau. Tokia grazia ir skania iskepiau, kaip niekad ax.gif , o isemant gabalas apacioje nuluzo verysad.gif Bet as jau ja baigiu suvalgyti, nieko tokio, tik ateiciai galvojau suzinosiu kaip Jus darote. Alia vis tiek aciu wub.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 06 21, 15:44)
nu jo, bet man su tais išiminėjimais duona netokia pasikėlusi buvo
o šiaip, į svečius galima ir orkaitei padaryt  ax.gif

Man kazkaip vienodai pasikelia isimu menteles ar ne. O orkaite pas mane doh.gif, tai duonos kepti nesiryztu.
Atsakyti