Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Tai jau turbut visos atostogaujat, nes temoje tyla... O as su klausimeliu ir tikiuosi, kad man padesite blush2.gif noriu kepti lavasa pagal Nataliuncik recepta, bet nzn ar reikia margarina lydyti ar ne? 4u.gif Aciu, kas pades 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(DaivaVe @ 2010 08 03, 21:26)
Tai jau turbut visos atostogaujat, nes temoje tyla... O as su klausimeliu ir tikiuosi, kad man padesite  blush2.gif  noriu kepti lavasa pagal Nataliuncik recepta, bet nzn ar reikia margarina lydyti ar ne?  4u.gif  Aciu, kas pades  4u.gif

Aš esu kepusi porą kartų. Nu ir nepamenu, turbūt lydžiau mikrobangėje g.gif Nors jei margarinas minkštas, galima dėti jį ir šiaip pasmulkinus. Įtariu, kad nėra labai didelio skirtumo g.gif Tik jei lydytas, tai jau pravėsęs turėtų būti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LinaGustė: 03 rugpjūčio 2010 - 20:50
QUOTE(DaivaVe @ 2010 08 03, 21:26)
Tai jau turbut visos atostogaujat, nes temoje tyla... O as su klausimeliu ir tikiuosi, kad man padesite  blush2.gif  noriu kepti lavasa pagal Nataliuncik recepta, bet nzn ar reikia margarina lydyti ar ne?  4u.gif  Aciu, kas pades  4u.gif

svarbu kad butu minkštas
Atsakyti
Sveikutės, ir aš prisijungiu prie jūsų ax.gif Jau pusę metų turiu duonkepę, tai neatsidžiaugiu iki šios dienos... Bet labai noriu ir juodą duoną pabandyt išsikepti, bandžiau nataliunčiko receptukus beždžionduonė labai gudriai sugalvota smile.gif patiko ir vaikams thumbup.gif susidraugavau su raugu, tai bandžiau bočių duoną iš malsenos puslapio, man perdaug saldi ir kiek rūgštoka, bet šiaip nebloga. Kol kas vis dar bandau surasti juodą duonelę pagal savo skonį, bet dar nedaug receptukų išbandžiau smile.gif Gal kas kartais žino kaip pasigaminti duonelę kaip "Agotos ruginė duona" parduotuvinė?
Atsakyti
Dar vienas klausimėlis blush2.gif kadangi dar tik pradedančioji tai kažkas vis tiek netaip gaunasi.. Kai jūs darot duoną su raugu duonkepėj, kokią programą renkatės tešlai - ar tokią kur makaronams ir kt miltiniams ar paruošti tešlai su mielėm? Nes skiriasi ir laikas ir tas, kad mielinę tešlą pakildina, pamaišo, pakildina pamaišo, gal raugui nėra gerai toks šildymas ir maišymas? ax.gif
Atsakyti
as kepu taip ax.gif uzmaisau duonos tesla su mielines teslos programa, bet kai ismaiso tai isjungiu kad nesildytu, jukdabar ir taip karsta mirksiukas.gif apglostau ir kildinu 4-5val smile.gif jungiu kepima ir kepu 1 val.

Atsakyti
QUOTE(Niki @ 2010 08 04, 15:31)
Sveikutės, ir aš prisijungiu prie jūsų  ax.gif Jau pusę metų turiu duonkepę, tai neatsidžiaugiu iki šios dienos... Bet labai noriu ir juodą duoną pabandyt išsikepti, bandžiau nataliunčiko receptukus beždžionduonė labai gudriai sugalvota smile.gif patiko ir vaikams  thumbup.gif susidraugavau su raugu, tai bandžiau bočių duoną iš malsenos puslapio, man perdaug saldi ir kiek rūgštoka, bet šiaip nebloga. Kol kas vis dar bandau surasti juodą duonelę pagal savo skonį, bet dar nedaug receptukų išbandžiau smile.gif Gal kas kartais žino kaip pasigaminti duonelę kaip "Agotos ruginė duona" parduotuvinė?


aš kepu iš malsenos psl juodą plikytą, tai man labai skani.
O kad būtų msžiau saldi dėkit mažiau cukraus ir/ar medaus, kad mažiau rūgšti, mažinkit raugo kiekį (starterio ir jį dažniau maitinkit).
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 08 04, 17:27)
as kepu taip  ax.gif uzmaisau duonos tesla su mielines teslos programa, bet kai ismaiso tai isjungiu kad nesildytu, jukdabar ir taip karsta  mirksiukas.gif apglostau ir kildinu 4-5val  smile.gif jungiu kepima ir kepu 1 val.

O kaip ją tame kibirėlyje apglostyti g.gif Jau trečia iš eilės duona man per vidurį įdumba. Na, ne iki pusės duonos, bet vis tiek... Atrodo, ir kildinu ne itin ilgai, ir vandens lyg ne per daug, nes jei būtų mažiau, tai kietas gumuliukas gautųsi g.gif
Atsakyti
apglostau su slapiom rankom ir tiek ax.gif
o skersvejo negauna? unsure.gif cia su raugu kepi? jei butu su mielem tai sakyciau gal mieliu per daug g.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 08 04, 19:15)
apglostau su slapiom rankom ir tiek  ax.gif
o skersvejo negauna?  unsure.gif cia su raugu kepi? jei butu su mielem tai sakyciau gal mieliu per daug  g.gif

Su raugu. Ką aš žinau, neturėtų gaut to skersvėjo, nes kai kepa tai neatidarinėju, o kol kyla, tai porą kartų trumpai nosį įkišu pažiūrėt, ar dar ne laikas kept. Stovi duonkepė tolokai nuo lango.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 08 04, 17:58)
aš kepu iš malsenos psl juodą plikytą, tai man labai skani.
O kad būtų msžiau saldi dėkit mažiau cukraus ir/ar medaus, kad mažiau rūgšti, mažinkit raugo kiekį (starterio ir jį dažniau maitinkit).


Ačiū mirksiukas.gif pabandysiu kitąsyk kitaip, iš trečio ketvirto karto gal jau gausis vis geresnis duonutės variantas biggrin.gif
Atsakyti
Mergaitės, reikia pagalbos.
Gavau recepta:
1stikline dribsniu
1 stikline selenu
0,5kg grikinių miltų
0,5stikl baltų miltų
0,5stikl cukraus

Pirmą kartą gyvenime darau. Gavau stiklinę raugo ir ji ištirpdžiau stiklinėje vandens ir visą kitą supyliau ir aš isivaisduoju turi kažkas minkytis, o pas mane minkant viskas trupa, negaliu sulipdyti i viena gumula, speju cia del to kad per daug kazko, ka man dabar daryti, pilti vandens ar kaip isgelbeti??
Atsakyti