Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
sveikos mergaites...
as suprantu kad cia bus biski ne i tema...bet,kazkuri cia raset ,kad skania gira gaminates,gal galetumet ir receptuka imest rolleyes.gif
Atsakyti
gira dariau Lung cia buvo recepta imetus ax.gif galiu is atminties parasyti kap as dariau

3 litram as dejau apie 3 v.s. salyklo, sauksteli kmynu, stikline cukraus, viska uzpilti verdanciu vandeniu. as uzpilu kokiu 1l vardancio ir po kiek laiko pripilu salto 2l kad gautusi temperatura ne ausktesne 35C uzbastau 2a.s. mieliu ir uzdengiu kai matosi kyla burbuliukai (4-6val. kai taip silta) reik nukosti, supilstyti i butelius ir i saldytuva. galima gerti ir po keliu val. bet ilgiau pastovejus saldytuve gira uzsigazuoja ir buna gaivesne mirksiukas.gif
su priedais galima improvizuoti deti dar razinu ar imbiero...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 30 liepos 2010 - 09:42
aš darau taip pat, tik nededu kmynų, o dedu razinų ir šiek tiek sudžiūvusios duonos (kokią riekę), cukraus nepilną stiklinę ir mielių 1 a.š.
laikau per naktį, ryte įspaudžiu citrinos riekelę, perkošiu ir statau į šaldytuvą.
Atsakyti
Dariau su salyklų ir vien iš duonos , tai labai labai patiko thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(misste @ 2010 07 30, 10:24)
sveikos mergaites...
as suprantu kad cia bus biski ne i tema...bet,kazkuri cia raset ,kad skania gira gaminates,gal galetumet ir receptuka imest rolleyes.gif



Dar sios temeles 16 psl. paziurek, as pagal ta receptuka dariau - patiko thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 07 30, 10:41)
as uzpilu kokiu 1l vardancio ir po kiek laiko pripilu salto 2l kad gautusi temperatura ne ausktesne 35C

O kaip gudriai thumbup.gif Aš taip nesumąsčiau, tai ilgai teko laukt, kol atvėso tie trys litrai vandens doh.gif
Beje, vakar kepiau su savo tuo senuoju raugu Bočių duonelę, tai iškėlė puikiai. Ale viršus įdubo ir tokia lipni man ji gavosi. Ir ne pirmą kartą taip. Kažin kas čia kaltas - vandens per daug g.gif Aš svarstyklių neturiu, tai viską daugmaž mililitrais matuoju. Rutuliukas nesigavo duonkepei minkant, bet ir nebuvo visai skysta. Aj, kitą kartą gal kitaip gausis, vis tiek man skanu cool.gif
Atsakyti
aciu visoms uz giros receptelius...
o gal zinote kur galima siauliuose nusipirkti ruginio salyklo? g.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 07 30, 16:06)
O kaip gudriai  thumbup.gif  Aš taip nesumąsčiau, tai ilgai teko laukt, kol atvėso tie trys litrai vandens  doh.gif
Beje, vakar kepiau su savo tuo senuoju raugu Bočių duonelę, tai iškėlė puikiai. Ale viršus įdubo ir tokia lipni man ji gavosi. Ir ne pirmą kartą taip. Kažin kas čia kaltas - vandens per daug  g.gif  Aš svarstyklių neturiu, tai viską daugmaž mililitrais matuoju. Rutuliukas nesigavo duonkepei minkant, bet ir nebuvo visai skysta. Aj, kitą kartą gal kitaip gausis, vis tiek man skanu  cool.gif


Man su raugu rutuliukas niekad nesigauna.

O jei įdubo gal vis gi per daug vandens g.gif
Arba perdaug pakilo prieš kepant.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 07 30, 17:59)
Man su raugu rutuliukas niekad nesigauna.

O jei įdubo gal vis gi per daug vandens  g.gif
Arba perdaug pakilo prieš kepant.

Na, žiūrėjau, kad maždaug dvigubai pakiltų, gal net mažiau, nes beveik iki viršaus pakilo ir pradėjau kept. Ilgai man niekad nesikildina, max-2,5 val., o vakar tai gal ir trumpiau kilo. Na, mistika man tie dalykai, nes kaskart vis kitaip gaunasi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 07 30, 18:06)
Na, žiūrėjau, kad maždaug dvigubai pakiltų, gal net mažiau, nes beveik iki viršaus pakilo ir pradėjau kept. Ilgai man niekad nesikildina, max-2,5 val., o vakar tai gal ir trumpiau kilo. Na, mistika man tie dalykai, nes kaskart vis kitaip gaunasi smile.gif


Aš ir atrodo vis pagal tą patį receptą kepu, o skonis vis tas pats gaunasi biggrin.gif
Vyras vis sako, o šita gera, fiksuok ir neekspermentuok, o aš sakau, kad jau kelintą kart iš eilės ta pati biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos, kepėjėlės smile.gif Ilgai skaičiau, ką jūs prirašėte ir pasiryžau nusipirkti duonkepę. Jei kas man anksčiau būtų pasakęs, kad kepsiu DUONĄ, tai būčiau nusijuokus biggrin.gif , nes nesu mėgėja suktis virtuvėj. Labai dėkoju visoms, kurios dalinasi savo patirtimi, nes dar niekas iš mano pažįstamų nekepa duonkepėj, yra tik orkaitėj, bet čia man per aukštas pilotažas... ax.gif .
Duonelė kartais geriau pavyksta, kartais subliūkšta, bet iš esmės aš patenkinta pirkiniu, dar ir džemą gaminant nereikia nuolat maišyti thumbup.gif .
Atsakyti
Kepiau pagaliau šiandien duoną ir man pavyko thumbup.gif , be jūsų konsultacijų kažin kaip būtų gavęsi, o dabar šilta, skani, juoda duonutė garuoja ant stalo wub.gif wub.gif
Atsakyti