Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(Margareta @ 2010 07 29, 15:30)
bandziau daryti, bet sunkiai sekesi  blush2.gif
pakilo kiek pakilo  g.gif  as labai ilgai neklidinu, kad nebutu rugsti  ax.gif

Bet kokiu atveju tešla turi pakilti dvigubai. Jeigu nepakilo kaip reikiant, tai ir suplyšo. Reikėjo patikrinti , įspaudžiant su pirštu. Ir iš vis, jei sunkiai einasi daryti įpjovas, geriausia su pirštu padaryti įspaudas.
Atsakyti
Oi, mergaitės verysad.gif
Mokausi mokausi, stengiuosi kuo daugiau jūsų temų, patarimų perskaityt, bet visgi man kažkas nepavyksta. Dabar susiradau visų išgirtą receptą.

RUGINĖ DUONA ( skonis kaip „močiutės“ )

4 saukstus salyklo reikia uzplikyti 80 ml verdancio vandens ir gerai ismaisyti.
I duonkepe ipilti 330 ml vandens + ideti plikyta atvesusi salykla
2 dideli saukstai medaus
2 v.s. aliejaus
2 a.s. druskos
550 g miltu (dedu ruginius ir stambaus malimo kvietinius ivairiom proporcijom - bendras svoris 550 g)
1 a.s. kalendros seklu
2 a.s. sausu mieliu
linu seklu, kmynu, kepintu saulegrazu - pagal pageidavima

*aš kepdama dedu puodelį - kmynai, linų sėmenys, saulėgrąžos
*salyklą su rupiais ruginiais miltais plikau kartu, o ne atskirai kai kad recepte
*dedu 300gr rūpių ruginių miltų, ir kažkur 200gr kvietinių ( daugiau nereikia, nors recepte daugiau gramų nurodyta, nes tešla nesiminkys - rupiems miltams daugiau skysčių reik )


Nepatingėjau, nulėkiau į Maximą, susipirkau visus ingridientus ir puoliau prie darbo. Salyklą, kartu su ruginiais miltais užplikiau vandeniu. Išėjo kietas gumuliukas, nors ir maišiau, net minkiau. Tai kaip man dabar dar dėti kvietinius miltus unsure.gif Suluš duonkepė doh.gif Galvoju, gal klaida recepte, gal ten ne gramai, bet ml. Bet skaitinėju kitas nuomones, tai lyg ir viskas gerai. laukiu kol atvės, bet taip ir nežinau, ką čia reiks toliau daryti. 80 ml vandens dar liko neišnaudoti. Ar čia juos įminkyt į ruginę tešlą, ar palikt įpilt į duonkepės dugną g.gif Vat tai ir "Kepam duonelę pačios"......
Atsakyti
QUOTE(Failas @ 2010 07 29, 19:07)
Oi, mergaitės  verysad.gif
Mokausi mokausi, stengiuosi kuo daugiau jūsų temų, patarimų perskaityt, bet visgi man kažkas nepavyksta. Dabar susiradau visų išgirtą receptą.

RUGINĖ DUONA ( skonis kaip „močiutės“ )

4 saukstus salyklo reikia uzplikyti 80 ml verdancio vandens ir gerai ismaisyti.
I duonkepe ipilti 330 ml vandens + ideti plikyta atvesusi salykla
2 dideli saukstai medaus
2 v.s. aliejaus
2 a.s. druskos
550 g miltu (dedu ruginius ir stambaus malimo kvietinius ivairiom proporcijom - bendras svoris 550 g)
1 a.s. kalendros seklu
2 a.s. sausu mieliu
linu seklu, kmynu, kepintu saulegrazu - pagal pageidavima

*aš kepdama dedu puodelį - kmynai, linų sėmenys, saulėgrąžos 
*salyklą su rupiais ruginiais miltais plikau kartu, o ne atskirai kai kad recepte
*dedu 300gr rūpių ruginių miltų, ir kažkur 200gr kvietinių ( daugiau nereikia, nors recepte daugiau gramų nurodyta, nes tešla nesiminkys - rupiems miltams daugiau skysčių reik )


Nepatingėjau, nulėkiau į Maximą, susipirkau visus ingridientus ir puoliau prie darbo. Salyklą, kartu su ruginiais miltais užplikiau vandeniu. Išėjo kietas gumuliukas, nors ir maišiau, net minkiau. Tai kaip man dabar dar dėti kvietinius miltus  unsure.gif  Suluš duonkepė  doh.gif  Galvoju, gal klaida recepte, gal ten ne gramai, bet ml. Bet skaitinėju kitas nuomones, tai lyg ir viskas gerai. laukiu kol atvės, bet taip ir nežinau, ką čia reiks toliau daryti. 80 ml vandens dar liko neišnaudoti. Ar čia juos įminkyt į ruginę tešlą, ar palikt įpilt į duonkepės dugną  g.gif Vat tai ir "Kepam duonelę pačios"......

Bet recepte neplikomi miltai, tik salyklas,o jei plikai su miltais, tai visa kieki skysciu reiktu iskart supilt taip manyciau.(as tokio kiekio miltu neplikau, man uztenka iki 100g, ir taip slapia duona buna). Pilk ta vandeni i duonkepe ir tegul minkosi su rugine tesla, o paskui sudesi kvietinius, kai jau issimaisys sitie.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 07 29, 15:31)
Bet kokiu atveju tešla turi pakilti dvigubai. Jeigu nepakilo kaip reikiant, tai ir suplyšo. Reikėjo patikrinti , įspaudžiant su pirštu. Ir iš vis, jei sunkiai einasi daryti įpjovas, geriausia su pirštu padaryti įspaudas.


dvigubai nepakilo ir niekad nekildinu kad butu dvigubai pakilusi, nes kaip minejau nemegstu rugscios duonos. kildinu apie 4-5 val. kadangi poretumas mane tenkina tai visad taip kepu ax.gif

va kita karta reiks pameginti ispaudas padaryti, nes su peliu buvo snipstas - apsivele peilis, tesla isibjaurojo ir tiek doh.gif
Atsakyti
QUOTE(*barbora* @ 2010 07 29, 18:15)
Bet recepte neplikomi miltai, tik salyklas,o jei plikai su miltais, tai visa kieki skysciu reiktu iskart supilt taip manyciau.(as tokio kiekio miltu neplikau, man uztenka iki 100g, ir taip slapia duona buna). Pilk ta vandeni i duonkepe ir tegul minkosi su rugine tesla, o paskui sudesi kvietinius, kai jau issimaisys sitie.

Bet po receptu supermama rašė, kad salyklą pliko kartu su ruginiais miltais, tai ir aš taip bandžiau daryt.

iū už atsilieptą pagalbos šauksmą tyruose 4u.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Ieskau drauges-patarejos duonos kepime, esu is Siaures miestelio, S. Žukausko g.
Buciau labai pamaloninta ir nudziuginta, jei kuri atsilieptu ir susidraugautu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 07 29, 18:17)
dvigubai nepakilo ir niekad nekildinu kad butu dvigubai pakilusi, nes kaip minejau nemegstu rugscios duonos. kildinu apie 4-5 val. kadangi poretumas mane tenkina tai visad taip kepu  ax.gif

va kita karta reiks pameginti ispaudas padaryti, nes su peliu buvo snipstas - apsivele peilis, tesla isibjaurojo ir tiek  doh.gif

aš peilį sušlapdau ir imu aštresni, tada viskas gerai

Oksanik, gali ir čia rašyt/klaust ko nesupranti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 07 29, 18:17)

va kita karta reiks pameginti ispaudas padaryti, nes su peliu buvo snipstas - apsivele peilis, tesla isibjaurojo ir tiek  doh.gif


reik labai aštraus peilio, arba galit pabandyt su dideliu duonos peiliu (tuo dantytu tokiu)

QUOTE(Failas @ 2010 07 29, 18:18)
Bet po receptu supermama rašė, kad salyklą pliko kartu su ruginiais miltais, tai ir aš taip bandžiau daryt.

iū už atsilieptą pagalbos šauksmą tyruose  4u.gif


plikykit miltų dvigubai mažesnį kiekį neu pilat vandens ir viskas bus gerai 4u.gif
Atsakyti
Man dar patarkit, vakar, kaip sakiau maitinau savo raugą, dėjau šaukštelį medaus, suputojo, iškorėjo, bet dvigubai nepakilo, tai kažin ar iškels duonelę, raugui jau 6 dienos?
Atsakyti
QUOTE(Jūržolė @ 2010 07 30, 08:12)
Man dar patarkit, vakar, kaip sakiau maitinau savo raugą, dėjau šaukštelį medaus, suputojo, iškorėjo, bet dvigubai nepakilo, tai kažin ar iškels duonelę, raugui jau 6 dienos?

Kadangi Jūsų raugas yra visai šviežias, pirmą kartą kepant su juo reiktų įdėti pusę šaukštelio mielių. Sekantiems kepimams, jau nebereikės .
Atsakyti
QUOTE(Jūržolė @ 2010 07 30, 08:12)
Man dar patarkit, vakar, kaip sakiau maitinau savo raugą, dėjau šaukštelį medaus, suputojo, iškorėjo, bet dvigubai nepakilo, tai kažin ar iškels duonelę, raugui jau 6 dienos?

nebūtinai turi raugas ir dvigubėt, svarbu matosi veikla
nepergyvenk, iškils duonele

QUOTE(Terra2 @ 2010 07 30, 08:17)
Kadangi Jūsų raugas yra visai šviežias, pirmą kartą kepant su juo reiktų įdėti pusę šaukštelio mielių. Sekantiems kepimams, jau nebereikės .

na šiaip šitas šaukštelis dėl savo pačios ramybės, nes ir be jo iškyla ax.gif bet apsidraust galima biggrin.gif
Atsakyti
Ačiū už patarimus, laukiu nesulaukiu kada bandysiu ir labai tikiuosi, kad išeis smile.gif
Atsakyti