Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Išsitraukiau aš jį, nupyliau ant viršaus buvusį rudą skystimėlį ir galvoju dabar, ką su juo daryt g.gif Kvapas tai toks rūgštus, lyg paspirituotas būtų biggrin.gif Jaučiu, kad nenoriu rizikuot ir produktų bei laiko gadint. Vakare susimakaluosiu naują raugą - tikiuosi pavyks wink.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 07 28, 13:06)
Išsitraukiau aš jį, nupyliau ant viršaus buvusį rudą skystimėlį ir galvoju dabar, ką su juo daryt  g.gif  Kvapas tai toks rūgštus, lyg paspirituotas būtų  biggrin.gif  Jaučiu, kad nenoriu rizikuot ir produktų bei laiko gadint. Vakare susimakaluosiu naują raugą - tikiuosi pavyks wink.gif


Su nauju tik po penkių dienų galėsit kept biggrin.gif
Aš tai bandyčiau, paimčiau šaukštą seno, dėčiau kokių 80 g miltų ir tiek pat vandens. Net jei ir nieko nebus tereiks išmest 80 g miltų ax.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 07 28, 13:13)
Su nauju tik po penkių dienų galėsit kept  biggrin.gif
Aš tai bandyčiau, paimčiau šaukštą seno, dėčiau kokių 80 g miltų ir tiek pat vandens. Net jei ir nieko nebus tereiks išmest 80 g miltų  ax.gif

Bet aš tai nesuprasiu, ar normalus jis, nes man ir šiaip kažkaip tų burbuliukų beveik nebūdavo, bet kepėsi su juo puikiai g.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 07 28, 13:42)
Bet aš tai nesuprasiu, ar normalus jis, nes man ir šiaip kažkaip tų burbuliukų beveik nebūdavo, bet kepėsi su juo puikiai  g.gif


dabar karšta, tai labai burbuliuoja, turėkit po akim po 4- val po įdėjimo miltų turėtų pakilt.
Ai dar dėkit į stiklinį permatomą indą, labai gerai matosi
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 07 28, 12:06)
Išsitraukiau aš jį, nupyliau ant viršaus buvusį rudą skystimėlį ir galvoju dabar, ką su juo daryt  g.gif  Kvapas tai toks rūgštus, lyg paspirituotas būtų  biggrin.gif  Jaučiu, kad nenoriu rizikuot ir produktų bei laiko gadint. Vakare susimakaluosiu naują raugą - tikiuosi pavyks wink.gif


žinau žinau tą kvapą, buvo ir pas mane toks doh.gif kvapas grynai kaip actas blink.gif gal ir buvo galima žaisti, bet aš jį išverčiau lauk ir užmaišiau naują ax.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 07 28, 13:06)
Išsitraukiau aš jį, nupyliau ant viršaus buvusį rudą skystimėlį ir galvoju dabar, ką su juo daryt  g.gif  Kvapas tai toks rūgštus, lyg paspirituotas būtų  biggrin.gif  Jaučiu, kad nenoriu rizikuot ir produktų bei laiko gadint. Vakare susimakaluosiu naują raugą - tikiuosi pavyks wink.gif

Teisingai Keistuole pataria, kad nereikia mesti lauk. Jeigu raugas perrūgsta, naujam raugui pasidaryti užtenka arbatinio šaukštelio to superaktyvaus ir pamaitinti jį reiktų per 3 kartus per parą tokiu kiekiu miltų ir vandens kiek norite šviežaus raugo kepimui. Žinoma truputį padauginti, kad liktų atsidėjimui. Pvz. jei duonai pagal receptą reikia 400gr raugo , tai maitiname po 70gr miltų+70ml vandens ir taip 3kartus.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 07 28, 16:25)
Teisingai Keistuole pataria, kad nereikia mesti lauk. Jeigu raugas perrūgsta, naujam raugui pasidaryti užtenka arbatinio šaukštelio to superaktyvaus ir pamaitinti jį reiktų per 3 kartus per parą tokiu kiekiu miltų ir vandens kiek norite šviežaus raugo kepimui. Žinoma truputį padauginti, kad liktų atsidėjimui. Pvz. jei duonai pagal receptą reikia 400gr raugo , tai maitiname po 70gr miltų+70ml vandens ir taip 3kartus.

Hm, pas mane to starterio buvo gal koks šaukštas, pamaitinau aš jį 100 ml miltų ir 100 ml vandens maždaug. Na, matau jau, kad kažkiek burbuliukų yra g.gif Tai gal per rūgštus jis man bus, gal tada dar pamaitint prieš naktį ir ryte dar kartą. O jau vakare galėčiau kepti g.gif Ar palikti, kaip yra ir rizikuoti g.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 07 28, 17:58)
Hm, pas mane to starterio buvo gal koks šaukštas, pamaitinau aš jį 100 ml miltų ir 100 ml vandens maždaug. Na, matau jau, kad kažkiek burbuliukų yra  g.gif  Tai gal per rūgštus jis man bus, gal tada dar pamaitint prieš naktį ir ryte dar kartą. O jau vakare galėčiau kepti  g.gif  Ar palikti, kaip yra ir rizikuoti  g.gif  doh.gif

Taip ir padarykit. Tik manau, kai ryte trečią kartą pamaitinsit , tai jau kepkit kokią antrą-trečią val. Visai vakaro nelaukit, nes gali būti rūgštoka.
Atsakyti
Oho, mano tas raugas jau per stiklainiuko viršų išlipo doh.gif Jaučiu, nelaukiu vakaro, o pamaitinu ir ryte paskui dar kartą pamaitinsiu g.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 07 28, 18:52)
Oho, mano tas raugas jau per stiklainiuko viršų išlipo  doh.gif 

išbadėjęs koks thumbup.gif panašu, kad viskas ok su juo thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 07 28, 18:52)
Oho, mano tas raugas jau per stiklainiuko viršų išlipo  doh.gif  Jaučiu, nelaukiu vakaro, o pamaitinu ir ryte paskui dar kartą pamaitinsiu  g.gif

perdėkit į didesnį indą, nes naktį gali išeiti "pasivaikščioti" lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 07 28, 18:52)
Oho, mano tas raugas jau per stiklainiuko viršų išlipo  doh.gif  Jaučiu, nelaukiu vakaro, o pamaitinu ir ryte paskui dar kartą pamaitinsiu  g.gif


na va, o norėjot išmest
Atsakyti