Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(flour-pasta @ 2010 06 18, 12:56)
o kur toki ekologiska galima nusipirkti ir kaip atrodo? gal butu galima foto  ax.gif

žalsvi maišiukai, pirkau pakuote Sanitex'e, bet mačiau ir Maximoje yra

QUOTE(trojana @ 2010 06 18, 15:10)
Toks pat klausimas ir man siandien iskilo, nes irgi pirma karta kepu duona su raugu, kol kas kyla... Bet dejau viska pagal recepta, tai skysta tesla gavosi, miltu dejau, kad susiformuotu rutuliukas, tai gal su raugu keptos duonos tesla neturi susisukti i rutuliuka, o buti tokia poskyste? g.gif

jei nemėgstat drėgnesnes duonos, tada galima miltų dadėt, bet su raugu ir yra duona skystesne negu su mielėm
Atsakyti
Antra karta pabandysiu neprideti daugiau miltu, Nataliunchik aciu 4u.gif O mano pirma raugo duona jau kepa, po valandos kildinimo iskilo iki pat duonkepes indo virsaus, tai daugiau ir nebekildinau, ijungiau kepima, lauku, nesulaukiu, vis del to 5 dienos laukimo biggrin.gif
Atsakyti
Aš taip pat duoną laikau plastikiniame maišelyje. Bet jei nesuvalgom, o tai nutinka labai retai. Kažkaip niam niam su kava ar be jos ir ir nebėr g.gif , supjaustau mažais kubeliais, sudžiovinu ir jau skanumėlis lotuliukas.gif , vietoj saldainuko.
Atsakyti
QUOTE(Dianux68 @ 2010 06 18, 18:35)
Aš taip pat duoną laikau plastikiniame maišelyje. Bet jei nesuvalgom, o tai nutinka labai retai. Kažkaip niam niam su kava ar be jos ir ir nebėr  g.gif , supjaustau mažais kubeliais, sudžiovinu ir jau skanumėlis lotuliukas.gif , vietoj saldainuko.

ir šiaip, supjaustyt kubeliais, padžiovint ir puikios salotos arba tirštą sriubą galima padaryt su džiuvesėliais thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 06 18, 11:56)
flour-pasta,duona laikau šaldytuve, ilgai išlieka šviežia, o kad neprisigertu kvapu, sudedu į plastikinį ekologišką paketą(jis man plastmase neatsiduoda, o ir pats suira per pusmeti-metus).Duona nebus šalta, jei išimsit
prieš 15min 

šarūnė,visos plikytos duonos drėgnesnes už neplikytas  smile.gif


O balta duona (batona) irgi plastikiniame maiselyje ir saldytuve? Nes man labiau patinka kai traski. Laikau suvyniota i sumustiniu popieri, bet irgi 3diena jau nelabai neskani. g.gif
Atsakyti
QUOTE(*nepakartojama* @ 2010 06 18, 22:35)
O balta duona (batona) irgi plastikiniame maiselyje ir saldytuve? Nes man labiau patinka kai traski. Laikau suvyniota i sumustiniu popieri, bet irgi 3diena jau nelabai neskani.  g.gif

galima ir popieriniame laikyt, bet šaldytuve kvapu pritrauks, dėl to ir skonis pasikeičia
Atsakyti
Savo kepta duona
Atsakyti
QUOTE(šarūnė @ 2010 06 18, 23:14)

thumbup.gif labai įdomus straipsnis
Tradicinis raugas užraugiamas iš 3-4 šaukštų ruginių miltų ir šlakelio apynių nuoviro- arba kitaip, galima pakeist tiesiog alumi thumbup.gif
Atsakyti
4u.gif Nataliuncik 4u.gif -aš,atėjau Tau, padėkoti 4u.gif už receptų išsamumą.
Išmokau pagal paprastą tavo batono receptą išsikepti,ir man pavyko.
Ačiū Tau, verta šių 4u.gif 4u.gif 4u.gif
O, dabar noriu parašyti,ką aš,jame pakeičiau pagal save ir gavosi puikus skanėstas.
295ml.vandens{aš pakeičiau šviežiomis varškės išskyromis,darant namų sąlygomis,išrūgomis
1 a.š. druskos.
30g. alyvų aliejaus,
500g.miltų{aš,300g. dėjau rupių kvietinių,ir 200g.dėjau karališkų, tokius turėjau}
1,5 v.š. cukraus,
1,5a. š sausų mielių.
Aš,paruošus pakildinus tešlą iškočiojau ir įdėjau namu sąlygomis paruoštos varškės,kurią išsukau su sauja razinų,ir vienu kiaušiniu.
Susukau įvolelį įdėjau į kepimo popieriumi išklotą kepimo indą,pakildinau,aptepiau,kiaušinio ir pieno plakiniu,ir apibarsčiau sėzamu
Subadžiau su mediniu išmeliu,kad išeitų oras ,iškepusį uždengiau drobiniu rankšluosčiu.
Gavosi skanus,ragaišis su varške.
Dar kartą dėkui,Nataliuncik 4u.gif

Ir,dar man iškilo klausimukas,juk ruošiant ruginį raugą,galima{varškės išskyras-išrūgas panaudoti ir raugo maišyme}

Juk tai natūralus produktas.
Pasidalinkite,savo patirtimi,aš,ruošiuosiu bandyti,jeigu išeis parašysiu,ojeigu jūs kuri tai darėte,parasykite.
Aš pieną perku kaimišką.
Atsakyti
O as sianakt buvau uzdejus kvietine duona su ruginiu raugu.Feeee,kaip rugstu gavosi.Teks kvietini rauga bandyt pasigamint.
Atsakyti
As irgi issikepiau pirma duona su raugu, ruginiu miltu dejau tik 100 g, kvietiniu 320, zodziu vaizadas liuks, o skonis siaip sau, rugstoka...Reikes ieskoti receptu ivairesniu. O kaip ta starteri dabar naudoti? Isimti is saldytuvo, pamaitinti vel ruginiais miltais ir siltu vandeniu ir vel palikti parai laiko? O paskui vel atsidedi dali i saldytuva? g.gif
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2010 06 19, 09:50)

Ir,dar man iškilo klausimukas,juk ruošiant ruginį raugą,galima{varškės išskyras-išrūgas panaudoti ir raugo maišyme}

Juk tai natūralus produktas.
Pasidalinkite,savo patirtimi,aš,ruošiuosiu bandyti,jeigu išeis parašysiu,ojeigu jūs kuri tai darėte,parasykite.
Aš pieną perku kaimišką.

wub.gif Ačiū
Galima, kai mano raugas susilpnėja, aš vandenį pakeičiu kefyrų/pasukom/alumi/medumi su vandeniu ir tada jis atsigauna thumbup.gif Dėkingas tada biggrin.gif
Atsakyti