Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(mia5 @ 2010 07 13, 12:52)
Labas rytas.

Nataliuncik, kepiau tavo bociu duonele, gavosi labai skani, bet man pritruko rugstumo.tai norejau paklausti jei kildinsiu ilgiau negu 3 ar 4 valandas su raugu ar nesukris man ta duona?nes kepdama su raugu nekildinu ilgiau 3 valandu, nes buna jau pakilusi dvigubai.bet kaip suprantu duonos rugstuma galima isgauti ilgiau kildinant, ar ne?


nesuptrantu, kodėl man niekad neiškyla per 3 val g.gif
Nors raugas aktyvus ir pamaitintas subujoja. Iš esmės iškyla kepant ir tada aišku visa suplyšta. Ir ką aš ne taip darau mastau.gif
Atsakyti
Sveikos, as irgi vakar kepiau Bociu duonele pagal Nataliuncik recepta su mielem ir sausu raugu ax.gif gavosi thumbup.gif tik as dadejau truputi daugiau kmynu, nes labai juos megstu blush2.gif sekanti karta bandysiu su raugu 4u.gif
o jau ketvirta diena kaip auginu rauga pagal Terra2 recepta, tokiu oru tai raugas oj kaip bujoja lotuliukas.gif tai va rytoj jau zadu kepti Palangos duonyte... rolleyes.gif iskilo klausimukas - o ka su raugo likuciu daryti? zinau, kad reikia imesti i saldytuva ir turesiu starteri, bet kaip su juo elgtis? maitinti pries kepant? ar ka daryti? ir dar buvo parasyta prie palangos duonos recepto, kad sekanciais kartais reikia jau maziau raugo, o kitu produktu proporcijas reikia keisti?
As dar visai zalia, nes duonkepe nusipirkau tik pries pora savaiciu, tai daug klausimu iskyla... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 07 13, 14:17)
įmanoma, kepam, pirmam pusl. yra ir receptai  mirksiukas.gif

Niu pasoviau kepti sokoladini keksa su vysniom, alia kaip suprantu, vistiek visus produktus reikia plakti su mikseriu, o duonkepeje tik kepti, tai tada gal skaniau orkaiteje g.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 07 13, 14:30)
nesuptrantu, kodėl man niekad neiškyla per 3 val  g.gif
Nors raugas aktyvus ir pamaitintas subujoja. Iš esmės iškyla kepant ir tada aišku visa suplyšta. Ir ką aš ne taip darau mastau.gif

Jei iškyla kepant, tai nėra jokios čia bėdos. Jei plyšta - gal blogai formuoji kepalą, nedarai įpjovų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 13 liepos 2010 - 16:35
QUOTE(rasyte_ @ 2010 07 13, 17:27)
Niu pasoviau kepti sokoladini keksa su vysniom, alia kaip suprantu, vistiek visus produktus reikia plakti su mikseriu, o duonkepeje tik kepti, tai tada gal skaniau orkaiteje g.gif

per tokius karščius duonkepė tikras išsigelbėjimas, ir vien dėl kekso jungt orkaite schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 07 13, 17:31)
Jei iškyla kepant, tai nėra jokios čia bėdos. Jei plyšta - gal blogai formuoji kepalą, nedarai įpjovų.


darau įpjovas, bet gal gilesnes reik g.gif
Šiaip kai iškyla normaliai geresnė duona negu, kai kyla kepant, nes tada mažiau bepakyla.

nataliuncik, kaip šitie miltai, ar nors kiek rupesni?
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 07 13, 17:44)
per tokius karščius duonkepė tikras išsigelbėjimas, ir vien dėl kekso jungt orkaite  schmoll.gif

Na pas mane didele patalpa, tai karsio nuo orkaites kaip ir nesijaucia thumbup.gif
Alia jau kepu virs valandos, o jis dar neiskepes g.gif o jau pradeda "kvepet" degesiukais g.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 07 13, 18:05)

nataliuncik, kaip šitie miltai, ar nors kiek rupesni?

nors kiek biggrin.gif
bet su tais nepalygint blush2.gif bet nėra ir šitie geri, nors netokie smulkus (nemėgstu smulkiu) AČIŪ tau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 07 13, 19:19)
nors kiek  biggrin.gif
bet su tais nepalygint  blush2.gif bet nėra ir šitie geri, nors netokie smulkus (nemėgstu smulkiu)  AČIŪ tau  4u.gif


tai matyt ten tada tikrai jums papuolė pagal kažkokį spec. užsakymą, nes šiandien ta buhalterė perskambino porai moteriškių, tai abi patvirtino, kad šitie rupiausi, rupesnių jie nebeturi, o apie grūdus kitą kart iš jų psl atsispausdinsiu ir nusivešiu, nes dabar kai užklausiau, tai kaip į ateivį į mane pažiūrėjo.



Beje, kam reikia, tai maximose šią savaitę nuolaida aukšč. rūšies miltams, o šiaip miltai brangs, nes pakilo grūdų supirkimo kainos. Čia man taip malsenoj paporino 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(DaivaVe @ 2010 07 13, 14:56)
*duonyte...  rolleyes.gif  iskilo klausimukas - o ka su raugo likuciu daryti?
As dar visai zalia, nes duonkepe nusipirkau tik pries pora savaiciu, tai daug klausimu iskyla...  blush2.gif

*truputį pabumbėsiu biggrin.gif
merginos na netingėkite bent porą psl paskaityti atgal, nes kiek skaitau šią temą, tai kas porą psl vis tas pats klausimas - pasidaraiu raugą, o ką su likučiu daryti, šimtą kart buvo atsakyta, tik nepatingėkite paskaityti temos
p.s. apie tai porą dienų labai aiškiai parašyta Mia5 žinutėje nr. 178 ką daryti su raugo likučiu mirksiukas.gif
taip pat praverstų ir seną kokią temą paskaityti - 100 atsakymų rastumėt
QUOTE(rasyte_ @ 2010 07 13, 17:27)
Niu pasoviau kepti sokoladini keksa su vysniom, alia kaip suprantu, vistiek visus produktus reikia plakti su mikseriu, o duonkepeje tik kepti, tai tada gal skaniau orkaiteje g.gif

kam plakti mikseriu - duonkepė puikiai susitvarko, kam terlinti be reikalo indus ir mikserį biggrin.gif
keksą kepu tik duonkepėje mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 13 liepos 2010 - 20:24
man kazkaip nesiseka su keksais duonkepeja, as apsiritai turiu kazkoki praakeiksma saldiems kepiniams blush2.gif
J@lanta, sakyk o nieko kad ten duonkepe taip ilgai maiso ta tesla, sako kepimo milteliai nemegsta buti ilgai maisomi su skysciais g.gif
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2010 07 13, 20:22)
kam  plakti mikseriu - duonkepė puikiai susitvarko, kam terlinti be reikalo indus  ir mikserį biggrin.gif
keksą kepu tik duonkepėje  mirksiukas.gif

O aš apie keksus pabambėsiu biggrin.gif Galima ir duonkepėje užmaišyt ir kept, bet ten vienas niuansas - per ilgai maišo (apie 20-30 min.). O tešlą su kepimo milteliais ar soda reikia greit permaišyt ir iškart kept. Gerai iškepa ir duonkepėje, bet trumpai (2-3 min.) išmaišius atskirai ir perpylus į duonkepę, keksas gaunasi žymiai puresnis, lengvesnis, tiesiog tirpstantis burnoje bigsmile.gif Ir dar - net nereikia smarkiai plakti mikseriu, tiesiog šakute ar plakimo šluotele sumakaluoti šiek tiek ir viskas. Esmė - kepimo milteliai/soda reaguoja su produktais iš karto, ir kai ta reakcija sutampa su kepimo laiku ir gaunasi geriausias rezultatas.

Keksus kepu bent kartą per savaitę, išbandžiau daug variantų. Įsitikinau - kuo paprasčiau - tuo geriau. Kartais net ir sumakaluoju viska kibirėlyje be mentelės, mediniu šaukštu ir greitai jungiu kepimą.

P.S. kol rašiau, Margareta mane aplenkė klausimu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lung: 13 liepos 2010 - 21:01