Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Laba

gal kuri bandėte delonos mišinį tamsiai duonai? turiu aš jo parsisiuntusi bet ant jo instrukcijos nėra kaip jį naudoti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(egute @ 2010 07 11, 12:27)
Laba

gal kuri bandėte delonos mišinį tamsiai duonai? turiu aš jo parsisiuntusi bet ant jo instrukcijos nėra kaip jį naudoti  blush2.gif


paziurekit Delona.lt receptu skyrelyje mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(egute @ 2010 07 11, 12:27)
Laba

gal kuri bandėte delonos mišinį tamsiai duonai? turiu aš jo parsisiuntusi bet ant jo instrukcijos nėra kaip jį naudoti  blush2.gif

Laba, kaip jau sakė Margareta, yra delona.lt receptas su "Tamsiu mišiniu". Labai skani duona gaunasi, rekomenduoju 4u.gif O dar Nataliunciko bloge yra fantastiškas receptas thumbup.gif (pas Nataliunciką aplamai visokio gėrio daug bigsmile.gif )


Ar kepate per tokius karščius? Jei neturėčiau duonkepės, tai liktų mano šeima be pyragų, nes į orkaitę net pažvelgt baisu biggrin.gif Užtat duonkepė pilnu tempu - po dukart dienoj. Ryte pyragas su lavašu - dingo per 2 val., dabar vyniotinių pyragas kepa, diiidelis, gal iki rytdienos atlaikys lotuliukas.gif


Kažkur mačiau, apie girą šnekėjot. Mrs.R. pasidalino labai paprastu skanios giros receptu (tikiuosi, nesupyks, jei paviešinsiu, nes receptas tikrai labai thumbup.gif

"3 litrams
2 v.š. ruginio salyklo1 st. cukraus2.6 l verdančio vandens2 a.š. mielių (paprastų, sausų). Salyklą ir cukrų supilu į stiklainį, užpilu verdančiu vandeniu, išmaišau ir palieku atvėst iki 35 laipsnių arba iki kamb temperatūros, tada ant viršaus užbarstau sausų mielių. Pridengiu skepetėle ir palieku rūgti. Kai šilta - užtenka 4-6val, kai vėsiau, reikia 6-12val. Kai mielės nusėda, o nuo dugno ima kilti maži burbuliukai, gira tampa lyg gazuota - išpilstau į butelius, palaikau šaldytuve bent pusę dienos ir geriam smile.gif"

Jau išbandyta, skanu drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2010 07 11, 18:14)
Laba, kaip jau sakė Margareta, yra delona.lt receptas su "Tamsiu mišiniu". Labai skani duona gaunasi, rekomenduoju  4u.gif O dar Nataliunciko bloge yra fantastiškas receptas  thumbup.gif (pas Nataliunciką aplamai visokio gėrio daug  bigsmile.gif )
Ar kepate per tokius karščius? Jei neturėčiau duonkepės, tai liktų mano šeima be pyragų, nes į orkaitę net pažvelgt baisu  biggrin.gif  Užtat duonkepė pilnu tempu - po dukart dienoj. Ryte pyragas su lavašu - dingo per 2 val., dabar vyniotinių pyragas kepa, diiidelis, gal iki rytdienos atlaikys  lotuliukas.gif
Kažkur mačiau, apie girą šnekėjot. Mrs.R. pasidalino labai paprastu skanios giros receptu (tikiuosi, nesupyks, jei paviešinsiu, nes receptas tikrai labai  thumbup.gif

"3 litrams
2 v.š. ruginio salyklo1 st. cukraus2.6 l verdančio vandens2 a.š. mielių (paprastų, sausų). Salyklą ir cukrų supilu į stiklainį, užpilu verdančiu vandeniu, išmaišau ir palieku atvėst iki 35 laipsnių arba iki kamb temperatūros, tada ant viršaus užbarstau sausų mielių. Pridengiu skepetėle ir palieku rūgti. Kai šilta - užtenka 4-6val, kai vėsiau, reikia 6-12val. Kai mielės nusėda, o nuo dugno ima kilti maži burbuliukai, gira tampa lyg gazuota - išpilstau į butelius, palaikau šaldytuve bent pusę dienos ir geriam smile.gif"

Jau išbandyta, skanu  drinks_cheers.gif


O ten Natalčiuko tai receptas orkaitei, o kaip į jį paverst į duonkepės blush2.gif
O gal dar galima būtų receptėlį su lavašu ir vyniotinių pyrago 4u.gif nelabai įsivaizduoju
Atsakyti
QUOTE(Failas @ 2010 07 11, 17:19)
1. O ten Natalčiuko tai receptas orkaitei, o kaip į jį paverst į duonkepės  blush2.gif
2. O gal dar galima būtų receptėlį su lavašu ir vyniotinių pyrago  4u.gif nelabai įsivaizduoju

1. Tikrai, tas receptas labai tinka orkaitei. Duonkepei imčiau pusę duotų produktų ir keisčiau ruginių/kvietinių miltų santykį (maniškė duonkepė iškepa 50/50, jei noriu daugiau ruginių - kepu orkaitėje). O visa kita pagal receptą: plikinys, nakčiai į šaldytuvą, ryte į duonkepės kibiriuką, dar palaikyčiau - pakildinčiau ir kept smile.gif Tikiuosi, jei klystu, Nataliuncikas pataisys mirksiukas.gif

2. Vyniotinių pyragą jau rodžiau, pirmam puslapyje yra nuoroda. Tik įdarai šį kartą buvo cinamonas su cukrums ir trinti serbentai su cukrum (beje, vakar viso nesuvalgė, liko dar gabaliukas biggrin.gif ).
Su lavašu irgi panašiai - lavašą padegiau įdaru (varškė, kiaušiniai, cukrus), susukau. Tada tą gautą virvelę dar kartą susukau, kaip sraigės namuką biggrin.gif , įdėjau į duonkepės kibiriuką (be mentelės) taip, kad mentelės strypukas neperdurtų sluoksnių, o atsidurtų per centrą. Viršų aptepiau 3 šaukštais grietinės ir apibarsčiau migdolų drožlėmis. Ir kepimo programa. Aprašymas gavosi ilgesnis, nei realiai viskas užtruko smile.gif
Tiesa, kibiriuką išklojau kepimo popieriumi, bet kitą kartą neklosiu - labiau apskrus.
Atsakyti
Labas rytas
Sveikos prisijungusios naujokėms 4u.gif

QUOTE(egute @ 2010 07 10, 10:45)
nataliuncik, kepiau borodino duoną su mielėm ir ji man nelabai iškilo... gal visgi neužtenka vienos kildinimo valandos  g.gif

bet vistiek iškepė labai skani ir ypač kai dar šiltą valgai  thumbup.gif

viskas priklauso ir nuo kambario temp., ir nuo drėgmes...tai kad bet kokiu atveju, ypač kepant pirma karta geriau pastebėt

QUOTE(Failas @ 2010 07 11, 18:19)
O ten Natalčiuko tai receptas orkaitei, o kaip į jį paverst į duonkepės  blush2.gif
O gal dar galima būtų receptėlį su lavašu ir vyniotinių pyrago  4u.gif nelabai įsivaizduoju

aš kepu orkaitei (nes duonkepei kepta suvalgo per viena karta doh.gif ), dėkit norma perpus ir viskas bus gerai mirksiukas.gif

Ačiū Lung wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2010 07 12, 08:24)

Ačiū labai už informaciją. Kaupiu ją, renku, mat neseniai nusipirkau duonkepę, išbandžiau keletą receptų, patiko, dabar ruošiuosi ateičiai jų dar daugiau, tik kolkas nekepu, dietinuosi blush2.gif Bet ir išradingos gi tos mamos, kokių tik gudrybių neprigalvoja. Šaunuolės tikrai tikrai 4u.gif
Atsakyti
Sveikutes 4u.gif

Isigijau duonkepe ir pamirsau kas tai yra pirktiniai duonos gaminiai...
Pasakiskai skani namine duonele wub.gif

Tik kadangi esu dar visai "zalia" ir pati nieko nekuriu tai ideju semiuosi is Jusu receptuku.
Bet dar nesu dariusi naminio raugo, kazkaip nesiryztu.
Ir kai kuriuose receptuose parasyta su naminiu raugu pvz. 300 g. Ar galeciau pakeisti sausu? Ir kiek jo reiktu deti ?

Atsakyti
Kiekvienam puslapy apie tai rašoma.... SAUSAS ragas neatstoja TIKRO raugo. Paskaitykit temutę.............
Atsakyti
Labas rytas.

Nataliuncik, kepiau tavo bociu duonele, gavosi labai skani, bet man pritruko rugstumo.tai norejau paklausti jei kildinsiu ilgiau negu 3 ar 4 valandas su raugu ar nesukris man ta duona?nes kepdama su raugu nekildinu ilgiau 3 valandu, nes buna jau pakilusi dvigubai.bet kaip suprantu duonos rugstuma galima isgauti ilgiau kildinant, ar ne?
Atsakyti
Sakykit, o ar imanoma duonkepeje iskepti keksa bigsmile.gif Cia mano drauges vyrui "pasistojo" toks klausimas bigsmile.gif g.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mia5 @ 2010 07 13, 12:52)
Labas rytas.

Nataliuncik, kepiau tavo bociu duonele, gavosi labai skani, bet man pritruko rugstumo.tai norejau paklausti jei kildinsiu ilgiau negu 3 ar 4 valandas su raugu ar nesukris man ta duona?nes kepdama su raugu nekildinu ilgiau 3 valandu, nes buna jau pakilusi dvigubai.bet kaip suprantu duonos rugstuma galima isgauti ilgiau kildinant, ar ne?

taip, galima, aš pati kaip nemėgstu rūgščios, tai ir nesistengiu išgaut rūgštumą dideli, dar galima daugiau raugo įdėt

QUOTE(rasyte_ @ 2010 07 13, 14:05)
Sakykit, o ar imanoma duonkepeje iskepti keksa bigsmile.gif Cia mano drauges vyrui "pasistojo" toks klausimas bigsmile.gif  g.gif  lotuliukas.gif

įmanoma, kepam, pirmam pusl. yra ir receptai mirksiukas.gif
Atsakyti