Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(keistuole @ 2010 07 08, 15:41)
o kur juos perkat?


as gyvenu airijoj, tai cia is sveikuoliu parduotuves perku.
QUOTE(J@lanta @ 2010 07 09, 09:57)
pati kepu tik duonkepėje - tačiau tikrai koks skirtumas ?? suprasčiau jei duona būtų kepta kaimiškoje krosnyje ant žarijų,  padėta ant kokių ajerų ir pan - tai tikrai neapsakoma  wub.gif  ( ne kartą esu valgiusi tokios, sodybos kaimynė senutė tokią kepa ) - tačiau - orkaitėje ar duonkepėje - negi skirtumas yra toks skonio atsiranda mastau.gif ?? ant elektros gi ir ten ir ten 
na bet čia kiekviena renkasi kur jai geriausiai atrodo  drinks_cheers.gif

į temą duonos kepimo - draugė užklausė, o aš nežinau ką atsakyti  cool.gif
ruginę kepa kaip ir  ankščiau - tačiau ji dabar pradėjo trupėti pjaustant  doh.gif tiesiog riekelė plyšta per pusę.... duonoje  ne tokia 'tvirta'
man vienintelė mintis šovusi - gal kad šilčiau dabar namie - tai greičiau ir geriau duonelė pakyla - tai tiesiog mažiau mielių dėti ??  g.gif
p.s. kepa duonkepėje su sausu raugu ???

kai šiluma atėjo palyginus su žiema - tai aš asmeniškai viso ciklo 'neišnaudoju', matau kad jau būna pakilusi gerai - jungiu lauk programą kad ji nesitęstų toliau ir užstatau tik kepimą


skirtumo tikrai nepajutau, jau ne viena karta kepiau ir tikrai skani gaunasi ir duonkepej ir orkaitej, net negaleciau pasakyti kuri skanesne.
o duonkepej kepu irgi su Terros raugu.tiesiog uzminkau tesla duonkepej su minkymo programa ir palieku.kai isminko palieku 3 valandom.po to jungiu kepimo programa ir viskas.ir gaunasi skani juoda duonyte.
Atsakyti
Sveikutes, noriu prisijungti prie jusu ax.gif Nusipirkom siandien duonkepe, tai vakare bandysim kepti duonyte rolleyes.gif
Atsakyti
Labux

nataliuncik, kepiau borodino duoną su mielėm ir ji man nelabai iškilo... gal visgi neužtenka vienos kildinimo valandos g.gif

bet vistiek iškepė labai skani ir ypač kai dar šiltą valgai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(mia5 @ 2010 07 09, 12:56)
as gyvenu airijoj, tai cia is sveikuoliu parduotuves perku.

Aš esu pirkus skystą salyklą, ale nelabai man jis spalvą davė.... Tik melasos nesu bandžius.....
Atsakyti
QUOTE(morozko @ 2010 07 09, 14:56)
Sveikutes, noriu prisijungti prie jusu ax.gif Nusipirkom siandien duonkepe, tai vakare bandysim kepti duonyte rolleyes.gif

Sveika, malonu matyti! Būtinai parašykit, kaip sekėsi!
Atsakyti
QUOTE(Lusasita @ 2010 07 07, 12:25)
mano duona kepa... nu bet ziuriu kad vos ve dvirati isradus busiu..

rauga pasigaminau pati  internete radus. silta vandeni su miltais sumaisius ir vis pamaitindama. o dabar darau taip

suminkau tesla  ir padedu rugt per nakti, ryte nugnybu bandeles dydzio gabaleli ir dedu i stiklainiuka nesandariai pridengta ir i saldytuva. Formuoju tesla ir kepu. raugas stovi iki sekancio kepimo. Tada vel is liltu, vandens, priedu ir to is saldytuvo raugo minkau tesla ir viska kartoju ...

vakar uzminkius tesla iskart nugnybau raugo kitam kartui ir padejau i saldytuva, o tesla suformavau  iskart skardoje kepamojoj.

Duonyte kepa  wub.gif


Lusasita, o pagal kokį receptuką tešlą maišai?

Norėčiau ir aš taip pabandyti.

Nes jau pradedu viltį prarasti išsikepti duoną su raugu. bandžiau ir su dovanų gautu ir pati buvau pasidariusi, finale, tas pats - jei savaitę su juo nieko nedarai, raugas pasidengia kažkokia luobele, labai jau panašia į pelėsį ir kvapas pasikeičia, nors laikau šaldytuve, pagal visas „taisykles“ - stikliniam dubenyje, pridengtam plėvele su skylutėmis prabadytomis.

O ir pati duona, kiek kepiau, kaip ir nelabai gaunasi... Tai suzmenka, tai skonis nelabai...

Beje, labai daug kur receptuose nerašo kiek dėti raugo, arba rašo - 1/2 puodelio. O kokio dydžio tas puodelis, gal man nesigaudavo, kad ne tiek dėdavau to raugo blink.gif

Padėkite, prašau, taip norisi savo juodos duonutės išsikepti. Beje, balta gaunasi kuo puikiausiai, o kepu su Moulinex duonkepe.
Atsakyti
Labai patiko Terra2 receptukas Palangos duonos, tai noreciau pabandyti issikepti blush2.gif tik iskilo klausimelis - ar galima vietoj sviezio raugo deti sausa? Kaip tada su miltu ir vandens proporcijomis? ir kiek to sauso raugo deti?
Atsakykit jei kuri zinote, nes labai noriu sita duonyte issikepti... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Peledziukas @ 2010 07 10, 14:21)


Padėkite, prašau, taip norisi savo juodos duonutės išsikepti.


o kaip su raugu elgiates kai istraukiat is saldytuvo? pas mane taip pat ilgiau pastovejes uzsitraukia luobele, bet ten ne pelesis schmoll.gif as paprasciausiai ja nuimu ir ismetu, pamaitinu rauga kad suaktyvetu ir kepu. o kvapas pasikeicia, geras raugas man kvepia kazkokias obuoliais, nu toks skanus kavapas blush2.gif va kol jis sviezias/naujas, rugsta tai smirda doh.gif arba jei perrugsta saldytuve po kokiu 2 sav ar ilgiau tai actu atsiduoda.

sakot duona susmenga? g.gif tai gal skysciu per daug pilat ar miltu per mazai? g.gif o koks tas duonos skonis kad jums nekoks? rugstus ar koks? unsure.gif

as i juoda duona dedu 100g raugo cia atitinka kokie 3 dideli saukstai mazdaug (duona apie 1 kg)

DaivaVe, jus kalbat apie parduotuvini sausa rauga? tada reiktu mieliu deti ir is patirties sakau, kad duona su mielem ir su raugu yr skirtinga rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 10 liepos 2010 - 15:28
QUOTE(Margareta @ 2010 07 10, 16:25)


DaivaVe, jus kalbat apie parduotuvini sausa rauga? tada reiktu mieliu deti ir is patirties sakau, kad duona su mielem ir su raugu yr skirtinga  rolleyes.gif


Taip apie ta Delonoj pirkta smile.gif tai tada jauciu reikia tas 5 dieneles pazaisti, kad isgauti ta tikraji skoni... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 07 10, 13:51)
Aš esu pirkus skystą salyklą, ale nelabai man jis spalvą davė.... Tik melasos nesu bandžius.....


AS visada naudoju skysta salykla ir melasa kartu, tai duonyte gaunasi juoda, o va siandien pabandziau deti tik salyklo tai duona gavosi irgi tamsi, bet su melasa ji gaunasi juodesne.

QUOTE(Peledziukas @ 2010 07 10, 15:21)
Lusasita, o pagal kokį receptuką tešlą maišai?

Norėčiau ir aš taip pabandyti.

Nes  jau pradedu viltį prarasti išsikepti duoną su raugu. bandžiau ir su dovanų gautu ir pati buvau pasidariusi, finale, tas pats - jei savaitę su juo nieko nedarai, raugas pasidengia kažkokia luobele, labai jau panašia į pelėsį ir kvapas pasikeičia, nors laikau šaldytuve, pagal visas „taisykles“ - stikliniam dubenyje, pridengtam plėvele su skylutėmis prabadytomis.

O ir pati duona, kiek kepiau, kaip ir nelabai gaunasi... Tai suzmenka, tai skonis nelabai...

Beje, labai daug kur receptuose nerašo kiek dėti raugo, arba rašo -  1/2 puodelio. O kokio dydžio tas puodelis, gal man nesigaudavo, kad ne tiek dėdavau to raugo  blink.gif

Padėkite, prašau, taip norisi savo juodos duonutės išsikepti. Beje, balta gaunasi kuo puikiausiai, o kepu su Moulinex duonkepe.


na jei snekat apie pacios pasigaminta rauga, tai kai idedat i saldytuva ji reikia sandariai uzdaryti, nes tuomet tas starteris ilsisi iki kito kepimo.ir saldytuve sandariai uzdarytas jis nerugsta.taip kad jei nezadat kepti, tai dekit rauga i saldytuva ir sandariai uzdarykit - siuo atveju jis vadinamas starteriu.o jau kai vel norit kepti, tai ta starteri isimat is saldytuvo, atidengiat ir pamaisot.kokia valandele leidziat pastovet ramiai.po valandeles dadedat miltu ir vandens ir ismaisot viska uzdengiat plevele ir pabadot skyluciu.taip paliekat para laiko.po paros jau galima kepti duonele su situo raugu, tik pries dedami nepamirskit vel atsideti tokio raugo i saldytuva - kitai duonelei thumbup.gif .tikiuosi viska supratot kaip cia bandziau isaiskinti mirksiukas.gif .

QUOTE(DaivaVe @ 2010 07 10, 17:01)
Taip apie ta Delonoj pirkta  smile.gif  tai tada jauciu reikia tas 5 dieneles pazaisti, kad isgauti ta tikraji skoni...  blush2.gif


tas parduotuvinis raugas neatstoja mieliu ir neatstoja tikrojo raugo, jis tik priduoda rugstumo, jei neklystu ir vien tik su juo neiskepsit duonytes.
Atsakyti
Pirmam kartui gavosi thumbup.gif essen.gif Kepiau grietines-kefyro duona.
Atsakyti
QUOTE(DaivaVe @ 2010 07 10, 16:01)
Taip apie ta Delonoj pirkta  smile.gif  tai tada jauciu reikia tas 5 dieneles pazaisti, kad isgauti ta tikraji skoni...  blush2.gif


tikrai, pameginkit rauga issirauginti bigsmile.gif duona visai kitokia su juo mirksiukas.gif
Atsakyti