Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(Margareta @ 2010 07 06, 14:31)
nu bet gi kaip tik sioje temoje is isskaiciau tokia minti, kad neva galima uzsaldyti  doh.gif

čia pipete eksperimentavo(perteklius atidėdavo), bet kažkaip nerašė ar bandė ką daryt g.gif

QUOTE(SauleleRu @ 2010 07 06, 18:48)
Na, va iškepiau savo pirmąją duonelę. Foto neįdėsiu, nes jos jau beveik neliko. bet gavosi  thumbup.gif  thumbup.gif  Vyras sakė daugiau duonos nebepirksim- kepsi  lotuliukas.gif

pas mus net ir valgyt pirktines nepriversi biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nataliuncik: 06 liepos 2010 - 20:20
Ujui cray.gif
Niekaip nepavyksta normalios ruginės duonytės išsikepti. Kaimynų šunys ruginės duonos nors iki soties paėdė doh.gif . Tikriausiai duonkepė nesusidoroja su ruginių miltų tešla, nes yra tik viena mentelė visoms programos. Balta, saldi duona iškepa puikiai, o vat su ruginiais miltais ne schmoll.gif . Šiandien pati užminkiau tešlą pagal Nataliunciko receptą ( su mišiniu tamsiai duonai). Pastačiau nakčiai į šaldytuvą. Kažin ar bandyti kepti duonkepėj, ar vis tik orkaitėje? Karšta labai namuose, nesinori orkaitės jungti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Darida1 @ 2010 07 06, 22:57)
Ujui cray.gif
Niekaip nepavyksta normalios ruginės duonytės išsikepti. Kaimynų šunys ruginės duonos nors iki soties paėdė doh.gif . Tikriausiai duonkepė nesusidoroja su ruginių miltų tešla, nes yra tik viena mentelė visoms programos. Balta, saldi duona iškepa puikiai, o vat su ruginiais miltais ne  schmoll.gif .  Šiandien pati užminkiau tešlą pagal Nataliunciko receptą ( su mišiniu tamsiai duonai). Pastačiau nakčiai į šaldytuvą. Kažin ar bandyti kepti duonkepėj, ar vis tik orkaitėje? Karšta labai namuose, nesinori orkaitės jungti ax.gif


O žinokit, aš tai iškepiau ruginę duonkepėj. Pirma užstačiau tik tešlos ruošimo programą, o po to normal. Ir iškepO ta mano duonelė gerai thumbup.gif
Atsakyti
Esu užšaldžiusi raugo, bet kai bandžiau jį atgaivinti, jis pasirodė nelabai aktyvus, tai pamaitinau viskuo (kelias dienas) ir raugas suklestėjo. Manau kad ten yra pakankamai gerų bakterijų ir joms reikia tik laiko ir sąlygų suklestėti.
Atsakyti
Ir kada aš perprasiu tuos duonos kepimo ypatumus doh.gif
Jau atrodo viskas gaunas ir vėl koks nors pravalas atsiranda. Tai ir ateinu pasiguost blush-anim-cl.gif
Pamaitinau savo raugą, išbujojo gražiausiai, užmaišiau tešlą, galvojau per kelias val ir pakils, o ji nė iš vietos. Palikau per naktį, būsena ta pati. Permaišiau dar kartą, kuo daugiau maišiau, tuo lipnesnė darės, bet dar kažkaip kepaliuką suformavau ir vėl tas pats. Tada nusprendžiau įdėt mielių, dar kartą permaišiau, iš duonkepės vos iškrapščiau nes gavos praktiškai klijai ir rezultato jokio.

Gal kas turit kokių minčių, kur aš vėl ką nugrybavau unsure.gif
Atsakyti
mano duona kepa... nu bet ziuriu kad vos ve dvirati isradus busiu..

rauga pasigaminau pati internete radus. silta vandeni su miltais sumaisius ir vis pamaitindama. o dabar darau taip

suminkau tesla ir padedu rugt per nakti, ryte nugnybu bandeles dydzio gabaleli ir dedu i stiklainiuka nesandariai pridengta ir i saldytuva. Formuoju tesla ir kepu. raugas stovi iki sekancio kepimo. Tada vel is liltu, vandens, priedu ir to is saldytuvo raugo minkau tesla ir viska kartoju ...

vakar uzminkius tesla iskart nugnybau raugo kitam kartui ir padejau i saldytuva, o tesla suformavau iskart skardoje kepamojoj.

Duonyte kepa wub.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 07 07, 11:54)
Ir kada aš perprasiu tuos duonos kepimo ypatumus  doh.gif
Jau atrodo viskas gaunas ir vėl koks nors pravalas atsiranda. Tai ir ateinu pasiguost  blush-anim-cl.gif
Pamaitinau savo raugą, išbujojo gražiausiai, užmaišiau tešlą, galvojau per kelias val ir pakils, o ji nė iš vietos. Palikau per naktį, būsena ta pati. Permaišiau dar kartą, kuo daugiau maišiau, tuo lipnesnė darės, bet dar kažkaip kepaliuką suformavau ir vėl tas pats. Tada nusprendžiau įdėt mielių, dar kartą permaišiau, iš duonkepės vos iškrapščiau nes gavos praktiškai klijai ir rezultato jokio.

Gal kas turit kokių minčių, kur aš vėl ką nugrybavau  unsure.gif

Įtariu, kad gavo skersvėjo. Dabar karšta, gal kur praviros durys ar langas " prigesino jūsų " tešlą.
Atsakyti
Sveikos kepejeles 4u.gif
Senokai bebuvau cia pas Jus mirksiukas.gif matau, kad vyksta kepimo darbai ir karstomis vasaros dienomis mirksiukas.gif
As irgi ryt kepsiu duonyte ax.gif buvau uzsiemus kitais dabrais tai jau koks puse menesiuko praejo kai garavo duonyte pas mane ant stalo blush2.gif pasiilgau to skonio, kvapo
Atsakyti
Sveikos merginos! tikiuosi priimsite mane i savo gretas, nes jau turiu issvajotaja duonkepe thumbup.gif kol kas kepiau tik duonyte is malsenos duonos misinio ir dariau tesla picai, bandelems su cinamonu pagal Sonatina smile.gif tai kol kas viskas gavosi thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif o siandien bandau pasidaryti ciabata pagal Sonatina, bet man atrodo, kad tesla turetu buti tvirtesne? Na ji tokia siek tiek tirstesne nei grietines tirstumo, jos nepakociosi ir nzn ar pavyks suformuoti kepaliuka... tai gal reikia dar trupucio miltu? Miltus dejau 812 kvietinius. Gal kas kepe sita duonyte ir galetu pakomentuoti? 4u.gif Bijau, kad nesigautu kieta kaip padas...
Atsakyti
Sveikutes.


Na as kepu duonele ir su raugu ir balta ir duonkepej, ir orkaitej ir man tiesa pasakius visur skani gaunasi, nejauciu skirtumo tarp keptos orkaitej ar duonkepej smile.gif
pas mane raugas ruginis ir darytas pagal Terra, tai kol kas nera jokiu problemu.
anksciau dedavau tiksliai viska pagal recepta, ne laso per daug ar per mazai, o dabar kartais ir dadedu miltu daugiau, nes jau matau pagal teslos konsistencija kokia mazdaug turi buti.juodai duonai as visada naudoju melasa ir skysta salykla, tai ir gaunasi labai grazi tamsi duonyte thumbup.gif
taip kad linkiu visoms pamilti si darba ir megautis skania lietuviska duonyte.
Atsakyti
QUOTE(mia5 @ 2010 07 08, 15:05)
Sveikutes.
Na as kepu duonele ir su raugu ir balta ir duonkepej, ir orkaitej ir man tiesa pasakius visur skani gaunasi, nejauciu skirtumo tarp keptos orkaitej ar duonkepej smile.gif
pas mane raugas ruginis ir darytas pagal Terra, tai kol kas nera jokiu problemu.
anksciau dedavau tiksliai viska pagal recepta, ne laso per daug ar per mazai, o dabar kartais ir dadedu miltu daugiau, nes jau matau pagal teslos konsistencija kokia mazdaug turi buti.juodai duonai as visada naudoju melasa ir skysta salykla, tai ir gaunasi labai grazi tamsi duonyte thumbup.gif
taip kad linkiu visoms pamilti si darba ir megautis skania lietuviska duonyte.


o kur juos perkat?
Atsakyti
QUOTE(mia5 @ 2010 07 08, 15:05)
Na as kepu duonele ir su raugu ir balta ir duonkepej, ir orkaitej ir man tiesa pasakius visur skani gaunasi, nejauciu skirtumo tarp keptos orkaitej ar duonkepej smile.gif

pati kepu tik duonkepėje - tačiau tikrai koks skirtumas ?? suprasčiau jei duona būtų kepta kaimiškoje krosnyje ant žarijų, padėta ant kokių ajerų ir pan - tai tikrai neapsakoma wub.gif ( ne kartą esu valgiusi tokios, sodybos kaimynė senutė tokią kepa ) - tačiau - orkaitėje ar duonkepėje - negi skirtumas yra toks skonio atsiranda mastau.gif ?? ant elektros gi ir ten ir ten
na bet čia kiekviena renkasi kur jai geriausiai atrodo drinks_cheers.gif

į temą duonos kepimo - draugė užklausė, o aš nežinau ką atsakyti cool.gif
ruginę kepa kaip ir ankščiau - tačiau ji dabar pradėjo trupėti pjaustant doh.gif tiesiog riekelė plyšta per pusę.... duonoje ne tokia 'tvirta'
man vienintelė mintis šovusi - gal kad šilčiau dabar namie - tai greičiau ir geriau duonelė pakyla - tai tiesiog mažiau mielių dėti ?? g.gif
p.s. kepa duonkepėje su sausu raugu ???

kai šiluma atėjo palyginus su žiema - tai aš asmeniškai viso ciklo 'neišnaudoju', matau kad jau būna pakilusi gerai - jungiu lauk programą kad ji nesitęstų toliau ir užstatau tik kepimą
Atsakyti