Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(keistuole @ 2010 07 04, 22:23)
šitą aš skaičiau ir žinau, bet kaip minėjau anksčiau po poros mėn mano raugas nebekilo ir niekaip man jo nepavyko atgaivint, nors bandžiau pagal merginų patarimus jį gaivint ir rusiškam forume skaičiau. Todėl dabar vėl pasidariau naują ir klausiu, kaip vis gi ji kuo ilgiau turėt veiksmingą.

Jeigu Jūs taip dažnai kepate duoną( kas 3-4 dienas), tai atsidėkite kitam kartui maždaug po porą valgomų šaukštų( ta būtų apie 100gr). Ir logiškai mąstant toks starteris visada pas Jus gautųsi labai aktyvus ir neturėtų būti labai rūgšti duona, nebent Jūs nemėgstate tokios. O jeigu per rūgštu gaunasi, tai atidėto(starterio) raugo maitinimui , mažinkite iki vieno šaukšto. Likusį starterį labai patogu susidžiovinti. Aš netgi indelio, iš kurio išimu starterį, neplaunu, o palieku sudžiūti ir paskui iškrapštau ir sutrupinusi susidedu į paketėlį ir laikau "juodai dienai" Labai patogu, kai prireikia ekstra atvejui arba į kokias bandeles, vietoj mielų.
Atsakyti
Ačiū už tokia gera tema, o ypač nataliuncik , už Jūsų gerus ir skanius receptukus 4u.gif wub.gif
Kalbant dėl raugo, man kažkaip pasirodė truputi per sunkus paaiškinimas Terros raugo pagaminimo,starteris ir t.t., o kai dariau iš nataliunciko blogo duota recepta viskas gavosi iš pirmo karto(kaip duonelės) thumbup.gif Dėl to esu LABAI dėkinga SM, kad atradau šią temą, o per ja ir nataliunciko blogą blush2.gif 4u.gif

Ir dar klausimėlis blush2.gif merginos, vilnietės, anksčiau mačiau kad užsakinėjot iš salyklo grūdus, ar dalinot(gal praleidau), gal greitai vėl rinksitės, tada labai norėčiau prisijungt prie jūsų blush2.gif Arba retkarčiais aš pati būnu Kaune, tai galėčiau ir atvežt kokį maišiuką, tik pati gyvenu už Vilniaus, tai net nežinau kaip čia kas ar atvažiuos jei atvešiu g.gif Nes pirmame puslapyje kur paskelbta DeLona, tai jau ten kainos doh.gif geriau patiems ką nors sugalvot blush2.gif Be to, ir prieskonius galima rast žymiai pigiau nei ten blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 07 05, 12:11)
Jeigu Jūs taip dažnai kepate duoną( kas 3-4 dienas), tai atsidėkite kitam kartui maždaug po porą valgomų šaukštų( ta būtų apie 100gr). Ir logiškai mąstant toks starteris visada pas Jus gautųsi labai aktyvus ir neturėtų būti labai rūgšti duona, nebent Jūs nemėgstate tokios. O jeigu per rūgštu gaunasi, tai atidėto(starterio) raugo maitinimui , mažinkite  iki vieno šaukšto. Likusį starterį labai patogu susidžiovinti. Aš netgi indelio, iš kurio išimu starterį, neplaunu, o palieku sudžiūti ir paskui iškrapštau ir sutrupinusi susidedu į paketėlį ir laikau "juodai dienai" Labai patogu, kai prireikia ekstra atvejui arba į kokias bandeles, vietoj mielų.


aš taip ir darydavau, atsidėdavau apie 80 g , o po pros mėn nustojo kilt, nors teoriškai per tokį trumpą laiką neturėjo pasent mano raugas g.gif
Tai dabar bandau suprast, kuriam etape ką sušmuklinau unsure.gif '
O tą atsidėtą raugo dalį išjart į šaldytuvą galima dėt? Nes malsenos psl šiandien paskaičiau, kad į jį dar dėt miltų, vanden,s 3-5 val paraugint ir tik tada kišt į šaldytuvą.

Ir dar klausimėlis, tą starterį tai reik pamaitint? Ir kiek jį laikyt iki tešlos maišymo?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo keistuole: 05 liepos 2010 - 22:32
QUOTE(keistuole @ 2010 07 06, 00:03)
aš taip ir darydavau, atsidėdavau apie 80 g , o po pros mėn nustojo kilt, nors teoriškai per tokį trumpą laiką neturėjo pasent mano raugas  g.gif
Tai dabar bandau suprast, kuriam etape ką sušmuklinau  unsure.gif '
O tą atsidėtą raugo dalį išjart į šaldytuvą galima dėt? Nes malsenos psl šiandien paskaičiau, kad į jį dar dėt miltų, vanden,s 3-5 val paraugint ir tik tada kišt į šaldytuvą.

aš pamaitinu pavyzdžiui ryte, o vakare jau statau į šaldytuvą ir maždaug po keturiu dienu išimu, vėl pamaitinu ir, žiūrint kokia temperatūra namie, ar po poros val. ar vakare užminkau tešla
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 07 05, 12:11)
Jeigu Jūs taip dažnai kepate duoną( kas 3-4 dienas), tai atsidėkite kitam kartui maždaug po porą valgomų šaukštų( ta būtų apie 100gr). Ir logiškai mąstant toks starteris visada pas Jus gautųsi labai aktyvus ir neturėtų būti labai rūgšti duona, nebent Jūs nemėgstate tokios. O jeigu per rūgštu gaunasi, tai atidėto(starterio) raugo maitinimui , mažinkite  iki vieno šaukšto. Likusį starterį labai patogu susidžiovinti. Aš netgi indelio, iš kurio išimu starterį, neplaunu, o palieku sudžiūti ir paskui iškrapštau ir sutrupinusi susidedu į paketėlį ir laikau "juodai dienai" Labai patogu, kai prireikia ekstra atvejui arba į kokias bandeles, vietoj mielų.

ooo, kokia gera ideja wub.gif Taip ir darysiu
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 07 05, 23:03)
aš taip ir darydavau, atsidėdavau apie 80 g , o po pros mėn nustojo kilt, nors teoriškai per tokį trumpą laiką neturėjo pasent mano raugas  g.gif
Tai dabar bandau suprast, kuriam etape ką sušmuklinau  unsure.gif '
O tą atsidėtą raugo dalį išjart į šaldytuvą galima dėt? Nes malsenos psl šiandien paskaičiau, kad į jį dar dėt miltų, vanden,s 3-5 val paraugint ir tik tada kišt į šaldytuvą.

Ir dar klausimėlis, tą starterį tai reik pamaitint? Ir kiek jį laikyt iki tešlos maišymo?

Raugą , skirtą atidėjimui , t.t. sekančiam kartui, iš karto dedu į šaldytuvą ( geriausia į pačią šalčiausią vietą, prie kameros. Nemaitinant raugą šaldytuve galima laikyti iki dviejų savaičių, Jei nepamaitinsite ir laikysite ilgiau, tai jis gali nebetekti savo aktyvumo. Gal pagal kitus receptus ir kitokios sąlygos, bet aš darau pagal savo patikrintą ir sėkmingai naudotą receptą - visada gaunasi be nusivylimo.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 07 06, 09:14)
Raugą , skirtą atidėjimui , t.t. sekančiam kartui, iš karto dedu į šaldytuvą ( geriausia į pačią šalčiausią vietą, prie kameros. Nemaitinant raugą šaldytuve galima laikyti  iki dviejų savaičių, Jei nepamaitinsite ir laikysite ilgiau, tai jis gali nebetekti savo aktyvumo. Gal pagal kitus receptus ir kitokios sąlygos, bet aš darau pagal savo patikrintą ir sėkmingai naudotą receptą - visada gaunasi be nusivylimo.


Ačiū jums už kantrybę 4u.gif
O tą starterį iš šaldytuvo prieš kiek laiko iki kepimo išsiimat?
Atsakyti
as ir apie rauga ax.gif atostogu metas, buvom isvyke ir t.t. nu ir tas mano raugas salgytuve virto i nezinia ka..perrugo matyt, nes kvapas lyg acto. ji as isverciau lauk, o saldiklyje turejau uzsisaldzius normalaus raugo is seniau. ir ka nu neveikia jis schmoll.gif istraukiau, atsilo, pamaitinau ir ne krust unsure.gif kita diena vel pamaitinau vis tiek, stovi kaip stovejes..
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 07 06, 13:28)
as ir apie rauga  ax.gif atostogu metas, buvom isvyke ir t.t. nu ir tas mano raugas salgytuve virto i nezinia ka..perrugo matyt, nes kvapas lyg acto. ji as isverciau lauk, o saldiklyje turejau uzsisaldzius normalaus raugo is seniau. ir ka nu neveikia jis  schmoll.gif istraukiau, atsilo, pamaitinau ir ne krust  unsure.gif kita diena vel pamaitinau vis tiek, stovi kaip stovejes..


aš irgi nieko nepadariau ir matinau, ir medaus dėjau ir nieko.
Paskui rusų forume paskaičiau dar vieną būdą: visą parą labai dažnai maitint, prieš kiekvieną maitinimą paliekant tik šaukštą, kitą dalį išmetant. Tik išmečiau krūvą miltų ir viskas. Galų gale pasidariau naują ir vėl viskas veikia, tik nesinori, kad vėl pagęstų.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 07 06, 09:57)
Ačiū jums už kantrybę  4u.gif
O tą starterį iš šaldytuvo prieš kiek laiko iki kepimo išsiimat?

aš visada issiimu iš vakaro, palaikau porą valandų kambario temperatūroje, kad "prabustų", tada pamaitinu lygiomis dalimis(miltai+drungnas vanduo) tiek kiek reikia kepamai duonai raugo( žinoma nepamirštu 50gr+50ml padidinti normą, kad liktų atsidėjimui). Palieku pamaitintą per naktį, nes kepu visada ryte.
Papildyta:
QUOTE(Margareta @ 2010 07 06, 13:28)
as ir apie rauga  ax.gif atostogu metas, buvom isvyke ir t.t. nu ir tas mano raugas salgytuve virto i nezinia ka..perrugo matyt, nes kvapas lyg acto. ji as isverciau lauk, o saldiklyje turejau uzsisaldzius normalaus raugo is seniau. ir ka nu neveikia jis  schmoll.gif istraukiau, atsilo, pamaitinau ir ne krust  unsure.gif kita diena vel pamaitinau vis tiek, stovi kaip stovejes..

Šaldiklyje raugo negalima laikyti - miręs reikalas! Raugą sušaldžius, jis netenka visų savo rūgimo galių. Jau geriau, kaip anksčiau minėjau, raugo likučius susidžiovinti ir visada bus ekstra reikalui.
Atsakyti
nu bet gi kaip tik sioje temoje is isskaiciau tokia minti, kad neva galima uzsaldyti doh.gif
Atsakyti
Na, va iškepiau savo pirmąją duonelę. Foto neįdėsiu, nes jos jau beveik neliko. bet gavosi thumbup.gif thumbup.gif Vyras sakė daugiau duonos nebepirksim- kepsi lotuliukas.gif
Atsakyti