Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(SauleleRu @ 2010 07 03, 22:19)
4u.gif  Ačiū už palaikymus. Na sterilizuoju viską - švariai darau, bet...  Miltai lyg ir neblogi - ruginiai , ekologiški, gal tikrai kitus reik bandyt  g.gif  Na dar bandysiu - nemėgstu greit pasiduot ( teises 7 kartus laikiausi  lotuliukas.gif ) , tai ir dabar rankų nenuleisiu  thumbup.gif  O sakykit, kuo ta stiklainį jūs dengiat?


jau nepirmą kart skaitau, kad su tais ekologiškais nesigauna g.gif
Pabandykit Malsenos viso grūdo arba berods Kauno grūdų yra rupūs ruginiai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(SauleleRu @ 2010 07 03, 22:19)
4u.gif  Ačiū už palaikymus. Na sterilizuoju viską - švariai darau, bet...  Miltai lyg ir neblogi - ruginiai , ekologiški, gal tikrai kitus reik bandyt  g.gif  Na dar bandysiu - nemėgstu greit pasiduot ( teises 7 kartus laikiausi  lotuliukas.gif ) , tai ir dabar rankų nenuleisiu  thumbup.gif  O sakykit, kuo ta stiklainį jūs dengiat?

man patinka Kauno arba Malsenos rupūs ruginiai miltai
laikau kvadratiniam plastikiniam inde
Atsakyti
Na tada tikrai reik mėgint miltus keist. Tik pas mus IKI tokių jaučiu net nėr... Kiek ieškojau tai ruginiai vis tie ekologiški.
Atsakyti
labas rytas 4u.gif sia nakti iskepe grikiu duona su graikiskais riesutais ir laabai skani bigsmile.gif
receptas: http://www.supermama...;#entry35869096
o taip atrodo mano duona. vyrui labai patiko.. ax.gif
user posted image

beja grikiu miltu neturejau, tai grikius sumaliau su kavamale ir buvo miltai blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 04 liepos 2010 - 08:44
QUOTE(SauleleRu @ 2010 07 04, 07:29)
Na tada tikrai reik mėgint miltus keist. Tik pas mus IKI tokių jaučiu net nėr... Kiek ieškojau tai ruginiai  vis tie ekologiški.

yra ir IKI

QUOTE(Margareta @ 2010 07 04, 09:43)
labas rytas  4u.gif sia nakti iskepe grikiu duona su graikiskais riesutais ir laabai skani  bigsmile.gif
receptas: http://www.supermama...;#entry35869096
o taip atrodo mano duona. vyrui labai patiko..  ax.gif

beja grikiu miltu neturejau, tai grikius sumaliau su kavamale ir buvo miltai blush2.gif

thumbup.gif
Malonu kad patiko wub.gif
Aš t.p. grikius sumalu, nes grikių miltai per brangus man blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(SauleleRu @ 2010 07 04, 07:29)
Na tada tikrai reik mėgint miltus keist. Tik pas mus IKI tokių jaučiu net nėr... Kiek ieškojau tai ruginiai  vis tie ekologiški.

man ir su ekologiškai nesigavo raugas. o su kauno grūdų arba malsenos, viskas lb gerai smile.gif tai gal ir miltai kalti smile.gif
Atsakyti
Močiutė pamačius kaipo su tais raugais kankinuos - išjuokė lotuliukas.gif Sakė:" Kas tau kaime ką sterilizavo ir sandariai raugino?? " lotuliukas.gif Liepė nuimt tą pelėsio plėvę, maitint ir raugint... Nu ką - rūgsta ir nebepelyja. Žiiūrėsim kas toliau bus g.gif bigsmile.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Pakonsultuokit mane, kaip su tuo raugu man elgtis, kad jis nenustotų veikęs. Pasidariau vėl iš naujo, iškepiau šiandien duoną viskas pavyko ir nerūgštu gavosi ir iškilo, ir mielių nereikėjo pridėt, nors tik iš šviežiai padaryto kepiau.

Likutį įkišau į šaldytuvą, nes kasdien nekepu, tik kas kokias tris keturias dienas.
Ir ką man dabar daryt, kai jau norėsiu kept, kiek jo imt, kiek ko dadėt ir ką pasilikt, kad vėl nenustotų veikęs ir rūgštu nebūtų. Iš anksto bais dėkinga už patarimus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 07 04, 19:56)
Pakonsultuokit mane, kaip su tuo raugu man elgtis, kad jis nenustotų veikęs. Pasidariau vėl iš naujo, iškepiau šiandien duoną viskas pavyko ir nerūgštu gavosi ir iškilo, ir mielių nereikėjo pridėt, nors tik iš šviežiai padaryto kepiau.

Likutį įkišau į šaldytuvą, nes kasdien nekepu, tik kas kokias tris keturias dienas.
Ir ką man dabar daryt, kai jau norėsiu kept, kiek jo imt, kiek ko dadėt ir ką pasilikt, kad vėl nenustotų veikęs ir rūgštu nebūtų. Iš anksto bais dėkinga už patarimus  4u.gif


O jūs PIRMAM puslapyje paskaitykit prie intrukcijos kaip raugą ruošt - 5 diena smile.gif
Atsakyti
Šiandiena kepiau duonelę pagal šį receptuką,tikiuosiu jo nebuvo šioje temukėje.
reikės:
po 225 g ruginiu ir kviet. miltu,
po2a.š. kmynų ir druskos,
20g šviežių ar 7g. dž. mielių,

a.š. skysto medaus,
po150ml. šilto pieno, ir vandens

rupių miltų pabarstymui,

Dubenyje sumaišyti miltus,kmynus,druską ir vidury padarome duobutė

Atskirame indelyje supmaišyti mieles su pienu,medumi,ir,leisti truputėlį paklti.
Tada mieles,bei vandemnį supilti į sausą miltū mišinį ir užminkyti tešlą

Ant stalviršio pabarstome miltais ir minkome dešimt min.,kol tampa tešla elastinga.

Dedameį aliejumi pateptą indą ir uždengiame maistine plėvele paviršius patepamas aliejumi.
Kildiname 3val.

Pakilusią tešlą dar dar reikia lengvai paminkyti.
Padarome norimo dydžio kepaliukus.
Dedame ant kepimo popieriumi išklotą kepimo formą ir paliekame kilti1-1,5val. pakilti.

Kai paauga viršuje aštriu peiliu padarome kelias įpjovas,
Kepame200C.
Kepame-30-40min.
Atsakyti
QUOTE(SauleleRu @ 2010 07 04, 20:17)
O jūs PIRMAM puslapyje paskaitykit prie intrukcijos kaip raugą ruošt - 5 diena smile.gif


šitą aš skaičiau ir žinau, bet kaip minėjau anksčiau po poros mėn mano raugas nebekilo ir niekaip man jo nepavyko atgaivint, nors bandžiau pagal merginų patarimus jį gaivint ir rusiškam forume skaičiau. Todėl dabar vėl pasidariau naują ir klausiu, kaip vis gi ji kuo ilgiau turėt veiksmingą.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 07 04, 22:23)
šitą aš skaičiau ir žinau, bet kaip minėjau anksčiau po poros mėn mano raugas nebekilo ir niekaip man jo nepavyko atgaivint, nors bandžiau pagal merginų patarimus jį gaivint ir rusiškam forume skaičiau. Todėl dabar vėl pasidariau naują ir klausiu, kaip vis gi ji kuo ilgiau turėt veiksmingą.

Aaaa.... Na tada tikrai žinokit nežinau smile.gif Aš pati čia tokia naujokė 4u.gif
Atsakyti