Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Apklausa: Duonos kepimo temoje pirmame puslapyje jūs norėtumėte matyt: (153 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
cray.gif Supelijo tas mano raugas cray.gif
Atsakyti
QUOTE(SauleleRu @ 2010 06 30, 21:15)
cray.gif Supelijo tas mano raugas  cray.gif

verysad.gif
nenusimink tik ir nenuleisk ranku
pradėk iš naujo, tara praplauk apiplikyk, viska dėk/maišyk su sausu švariu šaukštu, vandeni geriau naudot virinta(bent taip aš darau) ir viskas bus gerai mirksiukas.gif
Atsakyti
Ir aš su raugu niekaip nesusidraugauju blush2.gif Kas pusmetį pabandau, nesigauna - numoju ranka... Va dabar vėl po Joninių išmečiau du stiklainiukus "penicilino" biggrin.gif

Bet man ir nėra didelio poreikio - juodą duoną tik aš viena šeimoje mėgstu, o visi kiti tik batonų/bulkų/pyragų laukia bigsmile.gif Tai ir kepu su mielėm, galvos daug nesukdama lotuliukas.gif Temelės pagyvinimui pasirodysiu ax.gif Paprastas, bet labai skanus batonas-pynė (šalia - pyragas iš duonkepės, dydžių palyginimui smile.gif )
user posted image
QUOTE(laurechka @ 2010 06 29, 21:44)
Bandysiu ryt kepti duoną be minkymo...
Tai ryt papasakosiu ar gavos kas... smile.gif

Negali nesigauti - šita duona gaunasi visada, rodyk rezultatą mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 06 30, 22:47)
verysad.gif
nenusimink tik ir nenuleisk ranku
pradėk iš naujo, tara praplauk apiplikyk, viska dėk/maišyk su sausu švariu šaukštu, vandeni geriau naudot virinta(bent taip aš darau) ir viskas bus gerai  mirksiukas.gif

4u.gif Tai bandysiu, bandysiu... Gal dabar pavyks, o tai jau baisiai tos duonelės norisi... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(SauleleRu @ 2010 06 30, 21:15)
cray.gif Supelijo tas mano raugas  cray.gif

Labai gaila, kad teko išmesti. Bet bandyk dar kartą ir tikrai pavyks. Pradėti reiktų nuo rupių ruginių miltų raugo. Svarbu raugo pagrindas, o ruginiai miltai nėra tokie kaprizingi, kaip kvietiniai. Maitinant raugą dar reiktų atkreipti dėmesį, kad per aukšta temperatūra taip pat negerai, kaip ir per žema. Reiktų, kad būtų ne aukštesnė kaip +28 laipsniai. Bandyk SauleleRu - ir tikrai viskas gausis!
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 07 01, 08:49)
Labai gaila, kad teko išmesti. Bet bandyk dar kartą ir tikrai pavyks. Pradėti reiktų nuo rupių ruginių miltų raugo. Svarbu raugo pagrindas, o ruginiai miltai nėra tokie kaprizingi, kaip kvietiniai. Maitinant raugą dar reiktų atkreipti dėmesį, kad per aukšta temperatūra taip pat negerai, kaip ir per žema. Reiktų, kad būtų ne aukštesnė kaip +28 laipsniai. Bandyk SauleleRu - ir tikrai viskas gausis!


Aš tai stebiuosi, kad net patyrusioms duonos kepėjoms tas raugas nesigauna g.gif . Mistika kažkokia g.gif . Pas mus duoną MB pradėjo kepti - juodą, su plikiniu, pačią pačiausią skaniausią wub.gif (pagal šitą receptą, tik dar deda salyklo, daugiau kmynų, saulėgrąžų pakepintų, sezamo sėklų, gal sėmenų) . Kažkaip raugas jam gavosi bene iš pirmo karto. Kažkada sugedo lyg actu ar acetonu dvokt pradėjo - vėl pasidarė. Aš tai pati nebandau cool.gif ir taip nemažai kampų namuose laikau rolleyes.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Restar: 01 liepos 2010 - 09:45
Merginos, pabandžiau ir aš pasigaminti raugo blush2.gif ale nesigavo unsure.gif Tada iš draugės gavau to vadinamo starterio duonai kepti. Prieš kepant išėmiau iš šaldytuvo ir pamaitinau. Kepiau juodą duoną su daug sėklų visokių. Kildinau per naktį. Kepiau orkaitėje. Gavosi puikiai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Restar @ 2010 07 01, 10:45)
Aš tai pati nebandau cool.gif  ir taip nemažai kampų namuose laikau rolleyes.gif .

biggrin.gif Man karta pasakė, žmogui negali viskas išeit, kiekvienam savo, vieni moka gamint, pas kitus ką bepasodintu viskas žydi, o kitas ką nepaims-sutaisys...
Tai jei neišeina raugo padaryt, gal rimtai, paprašykit vyro/dukters/sūnaus tegul padės, užmaišys
Man nelabai sekasi su augalais, kaip nežiūrėčiau, blogai auga, o vyras gali į žemę įkišt ir sužydės blush2.gif biggrin.gif
Atsakyti
Oi, užsikabliavau aš ant šviežios duonytės blush2.gif
Narkotikas kažkoks. Puse dienos skaitau receptus lotuliukas.gif , kitą pusę-kepu. Namiškiams labiau patinka balta duonytė, o man juoda. Dabar duonkepė minko ruginę duoną su džiovintomis slyvomis ( receptas iš 1 psl.) Dėkui visoms mamytėms už puikius receptus ir patarimus 4u.gif

Prie duonkepės reikėtų prirašyti : šalutinis poveikis- siaurėjančios kelnės ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 07 01, 08:49)
Labai gaila, kad teko išmesti. Bet bandyk dar kartą ir tikrai pavyks. Pradėti reiktų nuo rupių ruginių miltų raugo. Svarbu raugo pagrindas, o ruginiai miltai nėra tokie kaprizingi, kaip kvietiniai. Maitinant raugą dar reiktų atkreipti dėmesį, kad per aukšta temperatūra taip pat negerai, kaip ir per žema. Reiktų, kad būtų ne aukštesnė kaip +28 laipsniai. Bandyk SauleleRu - ir tikrai viskas gausis!

4u.gif AČIŪ AČIŪ už palaikymą 4u.gif ... Jau naują užmaišiau, dabar lauksiu pirštus sukryžiavus... Galvoju, kad gal aną per šiltai laikiau. Kantrybės turiu - tai jau kaip nors smile.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 07 01, 11:15)
biggrin.gif Man karta pasakė, žmogui negali viskas išeit, kiekvienam savo, vieni moka gamint, pas kitus ką bepasodintu viskas žydi, o kitas ką nepaims-sutaisys...
Tai jei neišeina raugo padaryt, gal rimtai, paprašykit vyro/dukters/sūnaus tegul padės, užmaišys
Man nelabai sekasi su augalais, kaip nežiūrėčiau, blogai auga, o vyras gali į žemę įkišt ir sužydės  blush2.gif  biggrin.gif

Labai išmintinga! Sutinku 100% ! 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Restar @ 2010 07 01, 10:45)
Aš tai stebiuosi, kad net patyrusioms duonos kepėjoms tas raugas nesigauna  g.gif . Mistika kažkokia g.gif . Pas mus duoną MB pradėjo kepti - juodą, su plikiniu, pačią pačiausią skaniausią wub.gif (pagal šitą receptą, tik dar deda salyklo, daugiau kmynų, saulėgrąžų pakepintų, sezamo sėklų, gal sėmenų) . Kažkaip raugas jam gavosi bene iš pirmo karto. Kažkada sugedo lyg actu ar acetonu dvokt pradėjo - vėl pasidarė. Aš tai pati nebandau cool.gif  ir taip nemažai kampų namuose laikau rolleyes.gif .


čia malsenos receptas, aš irgi pagal jį kepdavau, kartais su savais nukrypimais. Iš tikrųjų labai skani duona gaunasi thumbup.gif

Tik man jų tas raugas nepatikimai atrodo g.gif Pabandžiau jį padaryt, tai kažkaip labai suabejojau, ar jis man iškels duoną. Ir tris dienas rūgęs be jokio maitinimo, turėtų labai rūgštus būt g.gif
Atsakyti