QUOTE(@asta @ 2011 02 16, 12:50)
O tokiu atveju darytumėt jūs?
nebruku nuomonės, tiesiog, ką tokiu atveju daryčiau
Su aštriu peiliu ar vejos ribų tvarkymo įrankiu atkirsčiau gražiai ribas;
lapus iš maišų paskirstyčiau per visą plotą;
jei yra - kompostą, net ir nepilnai subrendusį;
tuomet 'pigių' žemių 'Bloomenerde' ( ar kaip ten ) iš TP;
gofruotą kartoną arba keli sluoksniai laikraščių;
pasodinu moliūgus arba cukinijas, arba agurkus;
užmulčiuoju.
Pirmas darbas būtų toks. Susidariusio kauburio nereikia bijoti, per sezoną jis tikrai suslugs. Jei reikia, dar mulčio ir jau sekantį pavasarį sodinti pagal poreikį kitas daržoves.
Čia taip trumpai, drūtai
QUOTE(toskana @ 2011 02 16, 13:17)
varputį lygiai taip pat, kaip ir Bitulė rašė, dusinčiau. Ravint gauna signalą apie pavojų ir labai staigiai net ir iš mažiausios šaknelės galiukų dauginasi/plečiasi tolyn. Norint kažką efektyvaus patart, reiktų žinot, koks reljefas ir koks tvarkomos teritorijos plotas.
Nustumtų žemių krūvą su piktžolėmis bandyčiau gelbėti uždedant storesnę juodą plėvelę. Tiesa, dar neaišku, kokios ten piktžolės. Gal užtektų tik 'nuravėt'.
QUOTE(bitule @ 2011 02 16, 16:19)
Gaudvile, ačiū labai įdomus braškių auginimo būdas Tik tagetės man truputį linksmus prisiminimus sukelia - bandžiau kadaise apsaugoti jomis vieną lysvę - tai sukviečiau į balių visas apylinkės vynuogines sraiges (pasirodo joms tos gėlės didžiulis skanumynas ).
matyt visai išbadėjusios buvo, maniškės tagečių nevalgo
QUOTE(zujka @ 2011 02 17, 09:45)
Kokį?
apatinė įrankio dalis laisvai vaikšto, ji atkelia/atpjauna dirvos paviršių, o besisukantys dygliukai sutrupina. Pranašumas tame, kad didesnį plotą apdirba ir nereikia papildomai grumstų daužyt.