Įkraunama...
Įkraunama...

Diskusijos

QUOTE(l'eau @ 2010 08 25, 18:25)
taigi yra visa tema šiame subforume. taip pat sodra.lt - pasirinkit viešoji sritis ir galite į sveikatą skaityti apie visas sodros mokamas išmokas rolleyes.gif


jus matyt savo virs 8000 zinuciu susirinkot tokiais atsakymais smile.gif
bet cia jau offtopic smile.gif


QUOTE(VOLPEX @ 2010 08 25, 19:55)
kodel jus galvojat,kad negalima? Kaip jus privers iseiti nestumo ir gimdymo atostogu,jeigu jus nenorit. Tarkim iskart pagimdzius ir pasiemus vaiko gimimo liudijima patekiat prasyma darbovietei del vaiko prieziuros atostogu, jums jas suteikia, o atostogose privalo moketi motin/tev ismoka, o ne motinystes.
Zr.
20 straipsnis. Motinystės (tėvystės) pašalpos mokėjimo trukmė
2. Jeigu motina negavo motinystės pašalpos už nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį, tai motinystės (tėvystės) pašalpa turintiems teisę ją gauti šio įstatymo 19 straipsnyje nurodytiems asmenims skiriama nuo vaiko gimimo dienos.


va sita varianta as ir buvau girdejusi 4u.gif vadinasi teisybe 4u.gif dekui uz informacija dar syki 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(kazkaip123 @ 2010 08 25, 20:50)
Jūs teisi  4u.gif Radau ir LRV 2010-01-24 nutarimo Nr. 86 45 punktą: Jeigu motina negavo motinystės pašalpos už nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį, motinystės (tėvystės) pašalpa turintiems teisę ją gauti šių nuostatų 43 punkte nurodytiems asmenims skiriama nuo vaiko gimimo dienos. Dėkui, kad pataisėte  smile.gif


aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(kazkaip123 @ 2010 08 25, 20:50)
Jūs teisi  4u.gif Radau ir LRV 2010-01-24 nutarimo Nr. 86 45 punktą: Jeigu motina negavo motinystės pašalpos už nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį, motinystės (tėvystės) pašalpa turintiems teisę ją gauti šių nuostatų 43 punkte nurodytiems asmenims skiriama nuo vaiko gimimo dienos. Dėkui, kad pataisėte  smile.gif

bet kokiu atveju, jei vpa nori išeiti tėvas, daug naudingiau eiti pirma tėvystės, po to tėvystės/motinystės atostogų. už tėvystės procentai didesni.
Atsakyti
QUOTE(Idava @ 2010 08 25, 21:41)
šiandien delfyje rašo apie pencininkus, kurie kreipėsi į teismą dėl sumažintų pencijų. jei skundus priima ir dabar, tai išeina kad netaiko tokio įstatymo, kad skųsti gali tik 20 dienų, po to kai sužinojai apie sumažintą išmoką. ar čia vėl pencininkams galima, mamoms ne.  g.gif

Taip, skusti turi 20 darbo dienu nuo tada kai suzinojai apie teisiu pazeidima, bet pirmiausia sodros valdybai, tada lauki valdybos sprendimo, gaves sprendima turi 20 dienu tam sprendimui apskusti teismui, tuomet jei netinkamai surasai teismui dokumentus, turi per nustatytus terminus juos pataisyti ir tik tada priimamas tavo skundas. Taip laikas ir praeina. 4u.gif
Atsakyti
Seviko,norejau paklausti,ar vienisai mamai priklauso dar kokios pasalpos uz vaikuti jei esu ne susituokus,bet davus vaikui tevo pavarde?? Nes nuo mano minimaliu paiemu,vistiek jau nuo liepos men atskaiciuoja tuos 10 procentu sad.gif
Atsakyti
QUOTE(_Andzelika_ @ 2010 09 09, 14:43)
Seviko,norejau paklausti,ar vienisai mamai priklauso dar kokios pasalpos uz vaikuti jei esu ne susituokus,bet davus vaikui tevo pavarde?? Nes nuo mano minimaliu paiemu,vistiek jau nuo liepos men atskaiciuoja tuos 10 procentu sad.gif

vienisos mamos tokio statuso jau nebera,esat mama auginanti viena vaika.jei norit gaut soc.pasalpa,tai jus turit atitikt tam tikras kriterijas,jei pas vaika tevo pavarde ir jus kartu negyvenat,turit prisiteis alimentus,arba paduot i teisma del alimentu,tada skaiciuos visas pajamas(zmogui turi nevirsyti 350 lt) ir jei iseis gausit pasalpa,jei alimentai nepriteisti,turit parodyt ir vaiko tevo pajamas,jei neparodisit,tada pasalpa priklausys tik vaikui.
http://www.spcentras....php?m=11&l=935
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 09 rugsėjo 2010 - 17:20
QUOTE(l'eau @ 2010 08 26, 18:06)
bet kokiu atveju, jei vpa nori išeiti tėvas, daug naudingiau eiti pirma tėvystės, po to tėvystės/motinystės atostogų. už tėvystės procentai didesni.

Bet kad yra tik motinystes ir motinystes(tevystes) pasalpos g.gif . Motinystes atost. - tai nestumo ar gimdymo (su biuleteniu sitos tvarkomos) - del moters sveikatos isduodamas. O tevas gi negaus biuletenio... Jis tik motinystes-tevystes gali pasiimt g.gif .
Jei nusisnekejau, tai pataisykit 4u.gif .
Papildyta:
QUOTE(~lullaby~ @ 2010 08 25, 14:04)
Sveikos,

norejau uzduoti trumpa klausimeli i kuri gauciau trumpa atakyma  4u.gif

Ar galiu neiti nestumo ir gimdymo atostogu, o nuo vaiko gimimo pimos dienos is karto eiti motinystes atostogu?

dekui atsakiusioms.

Galit. Tik paskui gausit gimdymo (motinystes) pasalpa uz 56 dienas, o tada jau galesit eiti vaiko auginimo atostogu (motinystes- tevystes). Ir jeigu neitumet nustatytu laiku - suejus 30sav., o iseitumet keliom savaitem veliau - bet spetumet iki vaikelio gimimo, tai tuomet nestumo ir gimdymo pasalpa(motinystes) jums priklausytu uz 126 dienas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natele: 10 rugsėjo 2010 - 07:53
QUOTE(Natele @ 2010 09 10, 08:48)
Bet kad yra tik motinystes ir motinystes(tevystes) pasalpos g.gif . Motinystes atost. - tai nestumo ar gimdymo (su biuleteniu sitos tvarkomos) -  del moters sveikatos isduodamas. O tevas gi negaus biuletenio... Jis tik motinystes-tevystes  gali pasiimt  g.gif .
Jei nusisnekejau, tai pataisykit  4u.gif .

taigi yra tėvystės - iki vaikui sueina vienas mėnuo.
Atsakyti
QUOTE(Idava @ 2010 09 10, 08:51)
taigi yra tėvystės - iki vaikui sueina vienas mėnuo.

Taip sitos tikrai yra, bet tik 1 men., o mamai 56d., jei gimdymas nekomplikuotas ir nepasinaudojo nestumo atostogomis. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2010 09 10, 08:55)
Taip sitos tikrai yra, bet tik 1 men., o mamai 56d., jei gimdymas nekomplikuotas ir nepasinaudojo nestumo atostogomis. 4u.gif

tai kai baigsis tėvystės, išeis vaiko priežiūros
Atsakyti
sveikos, merginos. Gal kuri nors zinosite atsakyma i mano klausima, buciau labai dekinga:
esu 2 metai kaip issiskyrusi, teismo nutartyje yra nuspresta, jog vyras turi moketi po 400 lt/men alimentu. Skaiciuota ne pagal uzdarbi ar pan., o bendru susitarimu ir tiek.
Dabar jau esu 6 men. kai bedarbe, sumasciau gaut vaikui nemokamus pietus mokykloje. Nuejau i pasalpu skyriu susitvarkyti dokumentus, man ten pareiske, jog per tuos du metus ivyko kelios alimentu indeksacijos, ir man dabar reikia eit pas antstoli, sumoket jam 160 lt, kad jis per teisma ar kazkaip kitaip gautu nauja alimentu perskaiciavima.
Man to perskaiciavimo nereikia, ex vyras yra bedarbis ir tikrai as is jo nieko daugiau negausiu. T.y., as pretenziju nereiskiu. Ar man butina vistiek tvarkytis ta indeksacija??? nes moteriske pasalpu skyriuj baisia prigasdino, kad as niek onegausiu, jei nepristatysiu tu alimentu perskiaciavimo.
Skambinau keliems antstoliams, tie tik peciais trukcioja, sako - kam jums to reikia, mes juk arestuosime vyro saskiatas ir pan., tures zmogus daug problemu. Musu santykiai yra normalus, as visai nenoriu, kad jis turetu problemu. tai kaip cia yra? Gal kuri zinote, susidurete???
Tiesa sakant, net nezinau, nuo kur pradet aiskintis....

is anksto aciu pakonsultavusioms 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Idava @ 2010 09 10, 09:19)
tai kai baigsis tėvystės, išeis vaiko priežiūros

Ti dabar jau man iskilo klausimas doh.gif . Jei mama gauna uz tas 56 dienas, tai ar gali tevelis pasiimt tevystes atostogas po to mnesio? Manau, kad turi pralaukt beveik menesi, kol baigsis tas dekreto laikot., tada eit??? O gal yra tokia galimybe, bet Sodra nieko nemokes uz ta menesi teciui ???
Papildyta:
QUOTE(vauga @ 2010 09 10, 18:30)
sveikos, merginos. Gal kuri nors zinosite atsakyma i mano klausima, buciau labai dekinga:
esu 2 metai kaip issiskyrusi, teismo nutartyje yra nuspresta, jog vyras turi moketi po 400 lt/men alimentu. Skaiciuota ne pagal uzdarbi ar pan., o bendru susitarimu ir tiek.
Dabar jau esu 6 men. kai bedarbe, sumasciau gaut vaikui nemokamus pietus mokykloje. Nuejau i pasalpu skyriu susitvarkyti dokumentus, man ten pareiske, jog per tuos du metus ivyko kelios alimentu indeksacijos, ir man dabar reikia eit pas antstoli, sumoket jam 160 lt, kad jis per teisma ar kazkaip kitaip gautu nauja alimentu perskaiciavima.
Man to perskaiciavimo nereikia, ex vyras yra bedarbis ir tikrai as is jo nieko daugiau negausiu. T.y., as pretenziju nereiskiu. Ar man butina vistiek tvarkytis ta indeksacija??? nes moteriske pasalpu skyriuj baisia prigasdino, kad as niek onegausiu, jei nepristatysiu tu alimentu perskiaciavimo.
Skambinau keliems antstoliams, tie tik peciais trukcioja, sako - kam jums to reikia, mes juk arestuosime vyro saskiatas ir pan., tures zmogus daug problemu. Musu santykiai yra normalus, as visai nenoriu, kad jis turetu problemu. tai kaip cia yra? Gal kuri zinote, susidurete???
Tiesa sakant, net nezinau, nuo kur pradet aiskintis....

is anksto aciu pakonsultavusioms 4u.gif

Pries kelis metus turejau, mama, kuriai reikejo pazyma atnest, kodel negauna alimentu... Bet tada uzteko tik pazymos, kad vyras nedirba ir viskas... Gal dabar kitaip, o ir jusu atvejis galbut skiriasi...
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2010 09 14, 10:01)
Ti dabar jau man iskilo klausimas  doh.gif . Jei mama gauna uz tas 56 dienas, tai ar gali tevelis pasiimt tevystes atostogas po to mnesio? Manau, kad turi pralaukt beveik menesi, kol baigsis tas dekreto laikot., tada eit??? O gal yra tokia galimybe, bet Sodra nieko nemokes uz ta menesi teciui ???

žinoma sodra nemokės dvigubai 4u.gif , bet jei mama nebuvo vaiko gimdymo ir priežiūros atostogose (bedarbė), tada tėtis gautų nuo gimimo pinigus.
Atsakyti