Įkraunama...
Įkraunama...

Diskusijos

QUOTE(pikkolo @ 2010 07 01, 21:56)
Aš vis tik esu už tai, kad mažintų motinystes išmokas, bet nemažintų pensijų. Man atrodo, kad yra per daug žiauru sumažinti pensijas žmonėms, kurie dirbo visą gyvenimą ir daugelis jau nebeturi galimybių užsidirbti papildomai pinigėlių. Mamos bent jau yra darbingos (ir tėčiai) ir gali papildomai užsidirbti pinigų. O ką daryti pensininkui, kuriam sveikata nebeleidžia dirbti? gyventi iš tų kelių varganų šimtų? Ir dar mokesčius susimokėti, vaistus pirkti.

as truputeli kitaip noreciau interpretuoti.... manau, kad tiek pensija tiek motinystes ismoka negali buti mazesne uz minimuma.... gal but dabar supyks tie kurie gauna daugiau, bet manau, kad jei mazinti, tai iki tiek, kad pragyventi butu imanoma....
o ne tam ,kad egzistuoti ir megdzioti knygas, kuriose zmones badauja 49 dienas... doh.gif
QUOTE(Iriska @ 2010 07 02, 12:09)
Zinokit, gal as nesveika, bet nesuprantu kaip galima metinuka atiduoti i darzeli i LIETUVISKA darzeli. Nemanau ,kad kas is musu postsovietiniu aukliu zais su maitinimu, nes maziukai patys nevalgo(jau nekalbu apie darzelini maista metinukams doh.gif ), keis pampersus daznai, o ne karta per diena, kai vaikas jau nebepaeina.

MAN butu baisu savo maziu atiduoti unsure.gif


pritariu jusu pasakymui, ne visi vaikai ismoksta vaikscioti ir valgyti iki metu... kaip ir nusitustinti....
jau nekalbu, kad triju metu vaikui darzelyje gali kompleksa ivaryti, net i tualeta vaikas bijo darzeli antro reikaliuko nueiti....
Papildyta:
QUOTE(rainiukas @ 2010 07 02, 09:20)
Nesupratau g.gif Priims istatyma, kad reiks gimdyti po metu? Gales ir po dvieju, ir po desimt. Padirbes truputi, nieko tokio. O del gyvenimo is vaiku gimdymo, tai dabar ta tradicija tapo masiska - vaikas dar vezime, o mama jau su pilvu - nes dabar taip patogu. Visais laikais visos zinojo, kad sunku auginti pametinukus. Siu laiku mamo gi bando irodyti, kad nera nieko lengviau blush2.gif

as noreciau truputi su jusu pasakymu nesutikti...
ne visos mamos gimdo viena paskui kita vaika, del gyvenimo is vaiku....
asmeniskai as manau,kad du auginti yra lengviau, nes jie vienas su kitu zaisdami uzauga, vienas kitam padeda, mokantis moko kita... pazaidzia abu sauniai ir smelio dezeje, ko negaleciau pasakyti apie vaikus,kuriu skirtumas virs 7ir daugiau metu- tai as jau vadinu vaiko isnaudojimu ir savo pareigu mazam vaikui uzkrovimu, ne karta teko pastebeti,kaip pirmokai ar antrokai turi priziureti savo broliukus ir sesutes smeliu dezeje po kelias valandas,kai tuo tarpu po mokslu ir pamuoku ruosos, galetu tureti pilnaverte vaikyste...
bet aisku cia mano nuomone.... tik noriu pasakyti,kad vaikai pagimdyti kas du metukai- tikrai nera nieko blogo ar isskaiciavimas.... paprasciausiai mamyte per tuos kelis metus sededama namuose gali baigti papildomus mokslus ir jau paauginusi vaikucius eiti i geresni darba mirksiukas.gif
be to manau,kad cia kiekvienos mamytes reikalas kada jai susilaukti antro ar trecio kudikelio... ir ne mums jas teisti..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vikosiuks: 02 liepos 2010 - 14:35
QUOTE(Gurmano @ 2010 07 02, 14:17)
Taip labai kirsinamos mamos...  doh.gif
Vienos spejo, kitos ne. Is to pacio katilo juk...
Kodel po kitu metu liepos 1 d jau nescioji tampa kitokia? vaikas kitko vertas?
Tai "nurezt" visoms vienodai nuo liepos - ner tai ner!

nesuprantu juodai...

doh.gif doh.gif O tai jei as pirma gimdziau pries 5 metus, tada mokejo 85 proc. vienerius metus atlyginimo, tai dabar reiketu ir man perskaiciuoti pagal dabartine tvarka??? biggrin.gif biggrin.gif


Man tai naujoji tvarka visai patiktu, nes nelabai ruosiuosi ir dabar pagimdzius buti su vaikeliu daugiau nei metai...aisku, kaip aplinkybes susiklostys...
Nepatinka naujoje tvarkoje tai, kad pasalpa skaiciuos is 2 praeitu metu algos, o ne is 1 metu doh.gif doh.gif Dabar, kai krize, kiek bus mamu, kurios netures stazo....ir ne del savo kaltes blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Smilla @ 2010 07 02, 15:22)
doh.gif  doh.gif O tai jei as pirma gimdziau pries 5 metus, tada mokejo 85 proc. vienerius metus atlyginimo, tai dabar reiketu ir man perskaiciuoti pagal dabartine tvarka???  biggrin.gif  biggrin.gif
Man tai naujoji tvarka visai patiktu, nes nelabai ruosiuosi ir dabar pagimdzius buti su vaikeliu daugiau nei metai...aisku, kaip aplinkybes susiklostys...
Nepatinka naujoje tvarkoje tai, kad pasalpa skaiciuos is 2 praeitu metu algos, o ne is 1 metu  doh.gif  doh.gif Dabar, kai krize, kiek bus mamu, kurios netures stazo....ir ne del savo kaltes  blink.gif


Tai jei iseini i motinystes atostogas - didele rizika, kad paskui neturesi grizti kur!! Nudienos realija tokia. Dar ir darbo sutartys taps terminuotos...
O del 2-ju m stazo - tai cia tam, kad ismoku isvis nebutu - arba toli toli iki "lubu"...
O kas buvo pries 5 m - akivaizdu, situacija pasikeite, bet kodel niekas nenesa atsakomybes uz tokius spredimus?? Juk jie skirti zmonems - vieni "ant bangos", kiti "po banga" - jokio nuoseklumo, jokiu garantiju, jokio stabilumo.
Gyvenk sia diena, kaip jogai sako... ir tiek.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gurmano: 02 liepos 2010 - 14:34
Na del vaikuciu metu skirtumo labai individualu smile.gif Mano dukrytei 8metukai ir jie su broliuku,kuriam 2 metai,labai graziai zaidzia.Ji moko skaiciuoti,raides atpazinti,zodzius aiskiai tarti.Padeda apsirengti ir t.t. Man nei prasyt nereikia,jai broliukas kaip gyva lelyte.O pvz.Mano drauges vaikuciu panasus amziaus skirtumas,tai jos mergaitei neidomu su mazyliu broliuku.Ji mieliau duksta su draugem.Ir tai abiem atvejais nera blogai.Cia net nepriklauso kaip auklesi,juk vaikuciai skirtingi smile.gif O trecio mazylio laukiames tikrai ne ,kad is vaikucio pinigu pagyvent,o paprasciausiai tai MEILE. wub.gif Kazkas gali pasakyti,kad net ir labai laiku,nes veliau jau butu rizika del amziaus.Kazkas pasakytu,ot pasiskaiciavo,dar i geresne apmokejimu sistema pataike,kiti trecia ir ketvirta prisigalvotu smile.gif Materialine situacija labai nenuspejamai gali pasikeisti ir i gera ir i bloga puse,niekada nereikia pult i krastutinumus mirksiukas.gif linkiu visoms geros nuotaikos,grazios ateities jums ir jusu vaikuciams soske.gif (kurios turi) Jei kurios nores pasiteisrauti del pasalpu ar kitos pagalbos,bukit geros nesmerkit ju ir draugiskai patarkit smile.gif Man jau sitame skyrelyje pagalbos nebereikia ir nelabai ka galeciau patart kitom...Aciu kurios padejo man del rupimu klausimu hi.gif
Atsakyti
QUOTE(Edita K. @ 2010 07 02, 14:52)
Pritariu,man irgi tie darzeliai schmoll.gif ...sakot kovokit del darzeliu...bet tai irgi tie patys biudzeto pinigai (na gal kitaip paskirstyti),juk nauji darzeliai,ju remontas,aukletoju atlyginimas juk tai milijonai...gal geriau tegu mamos augina nors mazylius namie uz tuos pinigelius,nei svetimi zmones (aukletojos)...


Tai jus siulot auginti vaikus namie iki mokyklos? g.gif Nu taip iseina, jei jau darzeliu nereikia unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(rainiukas @ 2010 07 02, 11:18)
Cia ne man adresuota turetu buti, as nei del pasalpu ardziausi, nei ju gavau, nei manes kas i darzeli neileido, sekmingai baigeme ir vietas laisvai gavome. Taigi cia aktyvistems namuose dabar sedincioms reiktu pasijudinti, o ne laukti ant lekstutes visko.
<...>

Žinokit, nei tas, nei anas neaktualu. Bet tos "aktyviai" sėdinčios namie ir bambamčios, kad kaip negerai jau per gerklę lenda. Jei jau negerai - daryk, kad geriau būtų.
Negerai pašalpū trukmė - teik siūlymus, negerai pašalpų dydis - teik siūlymus, negerai darželių trūkumas - teik siūlymus, negerai mokyklose - siulykyte, eikite, darykite. Negali pačios - rašykit konkrečias idėjas, konkrečius pasiūlymus Bet bent jau ne tik smegenis, o ir subines pajudinkite. Negalit, nes yra 1000 ir dar 1 "svarių" priežasčių - pačios kaltos, vadinasi jums / joms tai tinka ir patinka.
Papildyta:
QUOTE(Edita K. @ 2010 07 02, 13:52)
Pritariu,man irgi tie darzeliai schmoll.gif ...sakot kovokit del darzeliu...bet tai irgi tie patys biudzeto pinigai (na gal kitaip paskirstyti),juk nauji darzeliai,ju remontas,aukletoju atlyginimas juk tai milijonai...gal geriau tegu mamos augina nors mazylius namie uz tuos pinigelius,nei svetimi zmones (aukletojos)...

Praėjusiais metais, prie ŠMM buvo sudaryta darbo grupė iš visuomenininkų. Laukėme visų idėjų kaip padaryti darželių steigimą lengvesnį, geresnį, finansisškai "pigesnį". Kaip steigti darželius (priežiūros grupes) namuose, butuose ar kitur, leidžiant jiems rlegalizuotis. Susitikime sedėjome 5-iese, nes kitiems buvo neįdomu. Įdomu pasidarė tik po to, kai buvo patvirtintos pataisos. Ir tai tik todėl, kad kažkam jos vis dar nepatinka.
Gal vis tik geriau yra investuoti, sukurti papildomas darbo grupes, gauti pajamų į biudžetą, nei laikyti namuose moterį be jokių pajamų šaltinio? Juk tai ilgalaikė investicija, ne jums vienai, ne tik jūsų vaikui, bet ir kitiems, po jūsų vaiko lankysiantiems tą patį darželį.
Atsakyti
QUOTE(rainiukas @ 2010 07 02, 16:41)
Tai jus siulot auginti vaikus namie iki mokyklos? g.gif Nu taip iseina, jei jau darzeliu nereikia unsure.gif

ne tai mamytes turejo omeny...
o tai, kad metu mazylis dar visai zvirbliukas ir antrus metus reiketu ji paauginti namuose... (juk ne visi vaikai pradeda vaikscioti 10 menesiu ir daryti ant puodelio, taip pat ne visi patys moka pavalgyti.....) bent jau musu darzeliuose sie reikalavimai butini norint, kad priimtu i darzeli... ir be to, dauguma darzeliu priima tik nuo antru metu, labai mazai,kurie priima anksciau (cia kalbu apie savo miesto darzelius)
o darzeliai yra butini, kaip vaikai ismoks bendravimo visu kitu sauniu dalyku, kurios ten moko? su vaikais jiems tai gaunasi naturaliai, o tarp suaugusiuju- pasitaiko, kad vaikutis mamai uz sijono slepiasi ir baigiasi visi jo drasumai....
Papildyta:
QUOTE(Nakviša @ 2010 07 02, 19:01)
Praėjusiais metais, prie ŠMM buvo sudaryta darbo grupė iš visuomenininkų. Laukėme visų idėjų kaip padaryti darželių steigimą lengvesnį, geresnį, finansisškai "pigesnį". Kaip steigti darželius (priežiūros grupes) namuose, butuose ar kitur, leidžiant jiems rlegalizuotis. Susitikime sedėjome 5-iese, nes kitiems buvo neįdomu. Įdomu pasidarė tik po to, kai buvo patvirtintos pataisos. Ir tai tik todėl, kad kažkam jos vis dar nepatinka.
Gal vis tik geriau yra investuoti, sukurti papildomas darbo grupes, gauti pajamų į biudžetą, nei laikyti namuose moterį be jokių pajamų šaltinio? Juk tai ilgalaikė investicija, ne jums vienai, ne tik jūsų vaikui, bet ir kitiems, po jūsų vaiko lankysiantiems tą patį darželį.


buciau nepatingejus ir sienas isdazius nemokamai, jei patalpos butu atsiradusios mirksiukas.gif sutaupytu uz darba nemazai pinigeliu...

mes pvz pacios vaiku patalyne ir ranksluoscius grupes plauname namuose, pasikeisdamos mamytes- viena syki vienos, kita syki kitos.... thumbup.gif ir nematau cia jokios problemos, taupumo sumetimais... ir visi teveliai nepriestaravo...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vikosiuks: 02 liepos 2010 - 18:29
Labai man patiko kazkieno komentaras delfi:

Juk kudikis gimsta seimoje, kuri yra susikurusi savo seimos modeli pagal gaunamas darbo pajamas. Pagal darbo uzmokescio lygi, jie galut pasieme paskola bustui, galbut paeme lizingu baldus, galbut pasiskolino pradiniam kapitalui verslui ir pan. Dirbdami jie mokejo sodros imokas nuo visos savo algos netaikant jokiu lubu. Butent todel draudimo esme yra kompensuoti prarasta spajamas del nestumo ir vaiko rieziuros, o ne ismoketi pinigus tik vaikui. Juk gyventi reikia visai seimai, o isivaizduokit, jei kalbam apie trecia, ketvirta vaika seimoje. Didele dalis Lietuvos seimu esant Jusu siulymui paprasciausiai butu priversta nuskursti, tai prilygtu nacionalinei katastrofai, nes ir taip emigracijai esant didelei ji dar labiau isaugtu.

P.S. visiska lygybe yra utopija, neimanoma siekiamybe, todel nerealu reikalauti, kad ismokos butu lygios visiems. Nebent imokos irgi butu lygios visiems, nepaisant kiek uzdirbi, moki sodrai pvz 500 Lt ir tiek. Tada daugiau uzdirbantys taupytusi vaiko prieziurai ta suma, kuria dabar isleidzia atomines sumas sodros imokoms.

drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 07 02, 13:38)
štai, "kovotojos" užuot užsidirbusios jau gali skųstis kad per mažai cool.gif

"kovotojos" tam ir yra kovotojos, kad nesiskustu, o keistu - tai kas joms netinka (nepatinka) ir uzsidirbti jos sugeba pacios (bent jau tada kada gali dirbti) mirksiukas.gif , skundziasi paprastai tos kurios nieko nedaro ir " nekovoja", ai dar yra viena grupe, kuri megsta tiesiog sedeti ir kritikuoti...
QUOTE(negriuke @ 2010 07 02, 13:52)
O ar Žemaitė kažką rašė apie Veroniką, kaip teigia Paulavičienė www.alfa.lt ?

cia jau zurnalistu interpretacijos, kiek man zinoma realiai buvo kalbama apie grizima i zemaites aprasytus laikus, kai ivykdavo paskenuodeles tragedijos. Na nesu literaturos spece, bet kiek man zinoma tiek Vienuolis tiek Zermaite aprasinejo praktiskai ta pati laikotarpi.
Atsakyti
QUOTE(rainiukas @ 2010 07 02, 16:41)
Tai jus siulot auginti vaikus namie iki mokyklos? g.gif Nu taip iseina, jei jau darzeliu nereikia unsure.gif

ne nesiulau...darzeliu ir geru darzeliu reikia,bet kaip kazkas sake sioj temoj "pinigai ant medziu neauga"...siuo metu valstybe neturi lesu irengineti naujus darzelius ir t.t.,ir kaip Nakvisa rase,net nauju steigimas sunkus...vieninteles tos motinystes ismokos ir belieka,kurios vis karpomos...
Atsakyti
nakvisa cia konkreciai nusisnekejai. o nuo kada paprastas valstietis, gali Lietuvoje kazka daryti?. Nuo kada jis valstybei, ar seimui gali teikti konkrecius pasiulymus kaip ir ka reikia daryti. ar gi tos mamos kurios guodziasi cia temoj gali ka nors padaryti. Netgi ir visos susiburusios nieko nepadarys........
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vovere16: 06 liepos 2010 - 17:39
QUOTE(vovere16 @ 2010 07 06, 17:37)
nakvisa cia konkreciai nusisnekejai. o nuo kada paprastas valstietis, gali Lietuvoje kazka daryti?. Nuo kada jis valstybei, ar seimui gali teikti konkrecius pasiulymus kaip ir ka reikia daryti. ar gi tos mamos kurios guodziasi cia temoj gali ka nors padaryti. Netgi ir visos susiburusios nieko nepadarys........

Oj, tik nereikia pradėti ieškoti subinėje sliekų bandant pateisinti savo neveiklumą. Kai labai nori - gali ir kalnus nuversti, svarbiausia noro turėti.
Kai labai reikėjo, kai asmeniškai kiekvienos kišenę palietė - susibūrė ir labai daug ką nuveikė. Kai asmeniškai neliečia, tai ir bėdavojasi atsisėdusios visos.
Atsakyti