Įkraunama...
Įkraunama...

Daržovių, kruopų košės

Sveikos. mes jau valgom darzoviu kosyte, kuria verdu pati, nes turiu darzoviu ir dar kazkaip ant to laiko visada speju isvirt, na jei kur reikia vaziuot, visada paderinu laika, kad nepapultu per mazes pietus. ax.gif netrukus ivedinesiu kruopas, kurias taip pat planuoju virti pati. kurios pacios verdat, nuo kokiu kruopu pradejot? kokios tinka? ar davet viena kruopu rusi (pvz ryzius), kol priprato prie pilnos porcijos, o tik tada ivedet kitas kruopas ar kaip? blush2.gif
Atsakyti
Mes tai pradejome kosytes nuo 4 men, jau bandem viska... darzoves, mesa, zuvi, vaisius. gal ir per drasiai, per greit, bet jai viskas tiko, nebere ir pan. ax.gif smile.gif
Papildyta:
QUOTE(relita @ 2010 10 11, 17:36)
Sveikos. mes jau valgom darzoviu kosyte, kuria verdu pati, nes turiu darzoviu ir dar kazkaip ant to laiko visada speju isvirt, na jei kur reikia vaziuot, visada paderinu laika, kad nepapultu per mazes pietus.  ax.gif netrukus ivedinesiu kruopas, kurias taip pat planuoju virti pati. kurios pacios verdat, nuo kokiu kruopu pradejot? kokios tinka? ar davet viena kruopu rusi (pvz ryzius), kol priprato prie pilnos porcijos, o tik tada ivedet kitas kruopas ar kaip?  blush2.gif




as pradejau nuo grikiu. Manajai iskart patiko. Po to ryziai. Daviau pirktines, pati nebandziau virti
Atsakyti
nežinau ar į šią temą pataikiau, bet gal atsakysit... mano sūneliui dabar du mėnesiai ir kai reikės duoti daržovių košytes, nieko savo jau neturėsim... gal kas šaldėte moliūgus, cukinijas? Gal patartumėt kokiu pavidalu jas šaldyti: virtas, žalias ar apvirtas? Lyg žalių daržovių negalima šaldyti, reik blančiruoti?? bet kur skaitau apie blančiravimą, tai moliūgas šaldomas virtas sutrintas į košelę, kaži taip patogu?? gal kas pasidalins patirtimi... Morkos, bulvės, kopūstai išsilaikys dar ir taip, o vat galvoju kažką riek užsišaldyti. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(vixiuke @ 2010 10 12, 11:02)
nežinau ar į šią temą pataikiau, bet gal atsakysit... mano sūneliui dabar du mėnesiai ir kai reikės duoti daržovių košytes, nieko savo jau neturėsim... gal kas šaldėte moliūgus, cukinijas? Gal patartumėt kokiu pavidalu jas šaldyti: virtas, žalias ar apvirtas? Lyg žalių daržovių negalima šaldyti, reik blančiruoti?? bet kur skaitau apie blančiravimą, tai moliūgas šaldomas virtas sutrintas į košelę, kaži taip patogu?? gal kas pasidalins patirtimi... Morkos, bulvės, kopūstai išsilaikys dar ir taip, o vat galvoju kažką riek užsišaldyti.  4u.gif

sveika, o kodel negalima zaliu saldyti? as tik zalias ir saldau, supjaustau kubeliais, suvynioju po kelis i maistine plevele ir i saldikli. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(vixiuke @ 2010 10 12, 10:02)
nežinau ar į šią temą pataikiau, bet gal atsakysit... mano sūneliui dabar du mėnesiai ir kai reikės duoti daržovių košytes, nieko savo jau neturėsim... gal kas šaldėte moliūgus, cukinijas? Gal patartumėt kokiu pavidalu jas šaldyti: virtas, žalias ar apvirtas? Lyg žalių daržovių negalima šaldyti, reik blančiruoti?? bet kur skaitau apie blančiravimą, tai moliūgas šaldomas virtas sutrintas į košelę, kaži taip patogu?? gal kas pasidalins patirtimi... Morkos, bulvės, kopūstai išsilaikys dar ir taip, o vat galvoju kažką riek užsišaldyti.  4u.gif


Tikrai nekreipk dėmesio į tuos parašymus apie blanširavimus - aš šaldau beveik viską sau (paprikas, morkas, petražoles, krapus ir t.t.). Cukinijas ir moliūgą, patisonus, morkas šaldau be jokių apvirimų ir blanširavimų. Supjausčiau tokiais gabaliukais, kokiais manau dėsiu į puodą (apie pusė degtukų dėžutės) ir sudėjau į maišelius. Galima vynioti į maistinę plėvelę.
Atsakyti
na petrašoles ir krapus ir aš visad šaldau žalius, bet vat pvz šparaginių pupelių užšaldytų žalių vėliau neįmanoma valgyti... jos neskanios labai. O cukinija, moliūgas skonio nepakeičia? Nes kiek skaičiau, jei neblančiruojam šaldomų daržovių, jos išskiria kažkokias nuodingas medžiagas... bet jei jūs šaldot neblančiruotus, bandysiu ir aš 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Lailatina @ 2010 10 10, 21:10)
Mes dar tik pradedam morkytes valgyti. O jus sakykit, kas pasikeite pradejus primaitinti? Manoji dabar kakoja morku tyre vos ne... Ir siaip nerami, nakti pilvuka jaucia, steni... Nezinau ar nuo to, ar tik sutapimas, nes mum gali ir dantukai nieztet jau.


Na, mums nuo morkos irgi tas pats: kakoja taip tirščiau, ir bezda gerokai daugiau. Matyt biškį pilvuką nuo jos papučia. Mumi ryt pas gydytoją, tai sakiau pasiklausiu, ar gali nuo morkos taip būti, ar čia tik sutapimas (nes mums jau irgi gali dantukai pradėt kaltis)
Atsakyti
Darzovienes verdu pati, nes mazoji pirktiniu nevalgo blink.gif Kruopienes pirktines vartojam. Pradejom ryziai, kukuruzai, grikiai, avizos ir t...t Po to pereisim prie 7grudu koses ax.gif
Atsakyti
Sveikos mergaitės. Mn jau reikia pradėti mažiuke pratinti prie papildomo maisto. Parsinešiau moliūgą, bet nesu su juo nieko dariusi, gal galit patart kaip man jį paruošti, ar jį reikia virti, ar su kuo nors jį maišote,pvz. su savo pieneliu ar mišinuku. Labai prašau parašykit kaip jūs darot???
Atsakyti
QUOTE(Laurytė29 @ 2010 10 14, 18:41)
Sveikos mergaitės. Mn jau reikia pradėti mažiuke pratinti prie papildomo maisto. Parsinešiau moliūgą, bet nesu su juo nieko dariusi, gal galit patart kaip man jį paruošti, ar jį reikia virti, ar su kuo nors jį maišote,pvz. su savo pieneliu ar mišinuku. Labai prašau parašykit kaip jūs darot???

sveikute, pradzia ir man atrode mistika, na bet po truputi isivaziavom. smile.gif as pradejau nuo bulves, isverdi, sutrini i grietines tirstumo tyrele, gali pilti savo pienuko/misinuko (nezinau kuo tu maitini). as kartais pilu misinuko, kartais sutrinu tam paciam vandeny kur vire, tegul paragauja ivairaus skonio. is pradziu duok tik koki saukstuka, kita diena du ir taip po truputi didink. skaiciau, kad prie pilnos porcijos pripranta per 3 savaites. po koses duok pienuko/misinuko. kai valgys pilna porcija, duok arbatukes/vandenuko, na ka gers. mirksiukas.gif po keliu dienu (3-5) ivedziau morka (pradzioj ispjaunu serdi, nes tipo gali alergizuot), stebek, ar neberia ir pan, zodziu ar kazkaip blogai nereaguoja, dar po keliu dienu ivedziau moliuga (kuri reikia nulupti, isskobti, pjaustau kubeliais ir verdu, beje, moliugas isverda greiciau nei bulve, tai dedu veliau) ir taip ivedineji vis kitas darzoves, bet nebutinai turi deti tam kartui visas kurias jau isbande, pvz maniske nevalgo daugiau kaip 2 darzoviu, tai as viena diena duodu bulve+morka, kita diena - bulve+moliugas ir t.t. idedu sviestuko, bet pradejau det tik tai pradejo valgyt pilna porcija. beje, turi but sviesta, o ne joks margarinas ar riebalu misinys. sekmes. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(relita @ 2010 10 14, 23:27)
sveikute, pradzia ir man atrode mistika, na bet po truputi isivaziavom.  smile.gif as pradejau nuo bulves, isverdi, sutrini i grietines tirstumo tyrele, gali pilti savo pienuko/misinuko (nezinau kuo tu maitini). as kartais pilu misinuko, kartais sutrinu tam paciam vandeny kur vire, tegul paragauja ivairaus skonio. is pradziu duok tik koki saukstuka, kita diena du ir taip po truputi didink. skaiciau, kad prie pilnos porcijos pripranta per 3 savaites. po koses duok pienuko/misinuko. kai valgys pilna porcija, duok arbatukes/vandenuko, na ka gers.  mirksiukas.gif po keliu dienu (3-5) ivedziau morka (pradzioj ispjaunu serdi, nes tipo gali alergizuot), stebek, ar neberia ir pan, zodziu ar kazkaip blogai nereaguoja, dar po keliu dienu ivedziau moliuga (kuri reikia nulupti, isskobti, pjaustau kubeliais ir verdu, beje, moliugas isverda greiciau nei bulve, tai dedu veliau) ir taip ivedineji vis kitas darzoves, bet nebutinai turi deti tam kartui visas kurias jau isbande, pvz maniske nevalgo daugiau kaip 2 darzoviu, tai as viena diena duodu bulve+morka, kita diena - bulve+moliugas ir t.t. idedu sviestuko, bet pradejau det tik tai pradejo valgyt pilna porcija. beje, turi but sviesta, o ne joks margarinas ar riebalu misinys. sekmes.  4u.gif

o ar galima tokiam mažam vaikui sviestą? Žiūriu Jūsų mergytei tik 5 mėn.... Šiaip rekomenduoja pilti alyvuogių aliejų.
Atsakyti
Uoai kaip ačiū už aiškų aprašymą. Aš maitinu savo pienuku, bet jo jau pradeda trūkti, todėl dar savaite stebėsim svori ir greičiausiai pradėsim jau pratintis prie daržovyčių, tai vat ir iškilo kalnas klausimų smile.gif
Atsakyti