Įkraunama...
Įkraunama...

Daržovių, kruopų košės

Dėl daržovių ir nitratų, tai dar esu girdėjus, kad verdant dalis jų pereina į vandenį, tuo esą geriau už garus virdi vandenuky, bet paprastai verdant ir vitaminų daugiau turbūt netenkama. O kaip jūs darot: verdat garuose daržoves ar vandenuky?
Atsakyti
QUOTE(RSTT @ 2012 02 21, 10:16)
Kaip man gydytoja (o turiu pagrindo ja pasitikėt) pasakė, kad jei alergizuoja, tai nesvarbu kuri morkos dalis ir dėl to šerdis niekuo nepakeis ar išimsi ar ne. Va nitratų tai daugiau prikaupia užtat reikia pirkt ne pačias didžiausias morkas, o prieš verdant bent kelias valandas pamirkyt sūdytam vandenuke, tada ištraukia dalį nitratų (čia iš kito šaltinio per TV)

Na aš ne dėl alergizavimo turėjau omenyje, čia suprantama, kad jei vaikas netoleruos morkų tai nesvarbu, ar jas virsim su šerdimi, ar be. Bet būtent dėl nitratų kiekio. Dėl morkų dydžio tai teisybė, esu girdėjusi, kad jeigu jau tenka pirkti, tai stengtis imti nebūtinai kurios atrodo gražiausios ir didžiausios - čia tinkama ne tik morkoms. Dėl daržovių mirkymo, tai ne tik morkas, bet ir kitas daržoves taip pat prieš verdant man gydytoja rekomendavusi yra bent 1-2 val pamirkyt vandenyje.
Papildyta:
QUOTE(JuratelaZ @ 2012 02 21, 17:16)
O kaip jūs darot: verdat garuose daržoves ar vandenuky?

Verdam vandenyje, nes neturim garų puodo ar kito tam skirto aparato smile.gif
Atsakyti
Savo dukrytei darzoviu koseles verdu pati. Labiausiai megsta obuoli su moliugu. O visines tenka ir pirkti. Kur gauti ziema slyvu? Obuoliene tai issiverdam...
Atsakyti
QUOTE(rokeda @ 2012 02 22, 23:03)
Savo dukrytei darzoviu koseles verdu pati. Labiausiai megsta obuoli su moliugu. O visines tenka ir pirkti. Kur gauti ziema slyvu? Obuoliene tai issiverdam...


Kur gyvenu, beveik visi vaisiai vietiniai, tai galima nusipirkti tik sezono metu. Visus metus buna tik obuoliu ir bananu. Siuo metu citrusiniu vaisiu sezonas, kadangi bijau alergiju, tai verciames tik su obuoliais ir bananais. Anksciau dar persimonus valgydavo, kai sezonas buvo. Mano nuomone, pakanka ir poros rusiu vaisiu, svarbiausiai, kad valgytu kasdien, todel tyreliu neperku.
Atsakyti
Gal kas galit pasidalinti quinoa, avinzirniu ir perliniu kruopu pagrindu gaminamu kosiu vaikams receptu subtilumais. Pirma malat iki miltu su kavamale ir tada verdat ar pirma verdat, o paskui malat virtuviniu kombainu?
Atsakyti
QUOTE(Foxenas @ 2012 02 23, 22:57)
Gal kas galit pasidalinti quinoa, avinzirniu ir perliniu kruopu pagrindu gaminamu kosiu vaikams receptu subtilumais. Pirma malat iki miltu su kavamale ir tada verdat ar pirma verdat, o paskui malat virtuviniu kombainu?


As tai isverdu, o paskui su blenderiu pertrinu smile.gif Bet manau skirtumo jokio, ar su kavamale sumalt ir isvirt, ar pirmiau isvirt, o paskui sutrint g.gif
Atsakyti
Darzovines koses ir vaisine tyrele verdu pati smile.gif Kruopas valgome pirktines smile.gif
Atsakyti
Naudoju ir pirktines ir pati pasidarau smile.gif
Atsakyti
Tik naminės, išskyrus desertus smile.gif Na, vien paragavus ir pauosčius pirktines daržovių tyreles jau pačiai negera rolleyes.gif
Atsakyti
Jau 3dienos ragaujame kruopu kose, viriau kukuruzu kose su pienu, sublenderiavau, nevalgo mano pacios gamintos ne sauksto doh.gif o milupos daviau paragauti kukuruzai su ryziais, valgo, ji saldi g.gif


Papildyta:
QUOTE(rasyte_22 @ 2012 02 24, 19:33)
Darzovines koses ir vaisine tyrele verdu pati smile.gif Kruopas valgome pirktines smile.gif

Kaip ruosiate vaisines tyres? blush2.gif
Atsakyti
Ar gaminate košes iš paprastų prekybos centruose pirktų daržovių bei kruopų ar perkate ekologiškas?
Atsakyti
Klausimas krūtim maitinančioms: kaip verdate kruopų košytes? Man ne visada pavyksta nusitraukti, tai turiu nusipirkusi ir iš karto jau pieniškos ir galvoju, gal čia kuom negerai? Dar pora kartų dariau su morka kruopas (be pieno), tai vaikas valgė, galvoju dar su obuoliu bus galima. Bet kaip jūs darote su tom pieniškom košelėm?


QUOTE(JuratelaZ @ 2012 03 02, 13:22)
Ar gaminate košes iš paprastų prekybos centruose pirktų daržovių bei kruopų ar perkate ekologiškas?


Aš esu naudojus ir paprastų, gal nenumirs vaikas. Vėliau tik atvežė daržovių iš kaimo, jei bus proga, pirksiu ir ekologiškų. Kruopas irgi ir tokias ir tokias esu davusi ir kuo labiau į ateitį tikrai manau peresiu prie paprastų kruopų... O su daržovėm irgi, gal norėsiu paskui duoti kokius brokolius ar špinatus, tai bene lengva rast visko kad būtų baisiai ekologiška.
Atsakyti