Įkraunama...
Įkraunama...

Daržovių, kruopų košės

Atskleiskite paslapti, o kaip jum paciom bedarant kosytes, jos gaunasi tokios vienalites? Man tai problema..., juk blenderiu jei mazas kiekis nesigauna taip susmulkinti, o daug gaminti nera prasmes (blogai valgo).
Na obuoli, banana tai suprantu galima sutarkuoti, bulve, moliugas -- su sakute, jei gerai isvirtos, o visa kita ????
Atsakyti
QUOTE(Resnichka @ 2012 01 17, 21:33)
Atskleiskite paslapti, o kaip jum paciom bedarant kosytes, jos gaunasi tokios vienalites? Man tai problema..., juk blenderiu jei mazas kiekis nesigauna taip susmulkinti, o daug gaminti nera prasmes (blogai valgo).
Na obuoli, banana tai suprantu galima sutarkuoti, bulve, moliugas -- su sakute, jei gerai isvirtos, o visa kita ????

vat man ir klausimas, nes bandziau ryžiu duoti, bet jie neikiek nesukrito, taip pat ir su grikiais. ir kaip mesyte darot?
Atsakyti
kuropų košes aš verdu kol kas dribsnius o ne pačias kruopas, kuros gal ir vertingiau, bet ilgiau verda ir dar reikėtų blenderiuoti... o dribsniai greitai suverda ir neblenderiavau praktiškai nuo pradžių...

o daržovių viriau pradžioje ne vieną šaukštelį, o būtent kiek daugiau, kad susiblenderiuotų... dar juk galit paskystinti savo pienuku ar mišinuku ar parpasčiausiai šiek tiek su virintu vandenėlių ar tuom sultinuku kuriame virė daržovės.. kitose temelėse mamytės pasakoja, kad trina ne su blenderiu o bent jau bulves sutrina šakute ar per sietelį, bet per sietelį aš pati niekada nebandžiau...

o mėsytę žiūrint kaip esat pasiruošę- aš susidėjus maltą nedidukais kukuliukais, kai išverda kartu su sriubyte, dedu į blenderį, truputį pagnaibau tą mėsos gabaliuką su šakute ar pakapoju peiliu ir kuo puikiausiai susiblnederiuoja thumbup.gif

man va kiap sykis blenderiuojant kokį obuoliuką su bananu, lieka stmabių obuolio gabaliukų, tai tuomet užpilu daugiau šaldytų trintų uogyčių ar daugiau banano įdedu.. aišku, reikėtų nepatingėti ir sutarkuoti su plasmasine tarkute, bet... ne visada tam yra laiko... geriausia tai jau duoti obuolio gabaliuką pagraužti į rankytę, kad mokytųsi kramtyti- mūsų jau pats tas kramtymo amžius thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sidrulka: 17 sausio 2012 - 23:20
QUOTE(Nikutė @ 2012 01 17, 23:09)
vat man ir klausimas, nes bandziau ryžiu duoti, bet jie neikiek nesukrito, taip pat ir su grikiais. ir kaip mesyte darot?

Jnepavyksta susibrenderiuoti iki vientisos mases,kruopytes susimalk su kavamale ,tada i vandenuka dedi tuos miltu ,isverda labai skani kosyte thumbup.gif
Atsakyti
Kitoje temoje viena mamyte sake, kad geriau kosiu netrinti blenderiu, o sakute ar per sieteli, nes vaikams sunkiau ismokti kramtyti, kai koseje nera gumuliuku. Nezinau, ar tai teisybe, bet mums pasitvirtino: visada kose trindavau sakute ir nuo 8 men maziulis sekmingai kramto dantenomis thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Ruby Tuesday @ 2012 01 18, 13:41)
Kitoje temoje viena mamyte sake, kad geriau kosiu netrinti blenderiu, o sakute ar per sieteli, nes vaikams sunkiau ismokti kramtyti, kai koseje nera gumuliuku. Nezinau, ar tai teisybe, bet mums pasitvirtino: visada kose trindavau sakute ir nuo 8 men maziulis sekmingai kramto dantenomis thumbup.gif

nemanau, kad teisybė. Aš saviškiui ilgai blenderiavau (gal iki kokio 8-9 mėn.), dar ir dabar kartais pablenderiuoju, jei nevalgo, bet kramto kuo puikiausiai dantenomis. Tik nuo 6 mėn. aš jam vis pakišdavau ko nors pakramtyti: iš pradžių obuoliukai per maisto maitintuvą, paskui barankytės, sausainiai, duoniukai ir pan.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo astarte12: 18 sausio 2012 - 14:00
QUOTE(astarte12 @ 2012 01 18, 15:00)
nemanau, kad teisybė. Aš saviškiui ilgai blenderiavau (gal iki kokio 8-9 mėn.), dar ir dabar kartais pablenderiuoju, jei nevalgo, bet kramto kuo puikiausiai dantenomis. Tik nuo 6 mėn. aš jam vis pakišdavau ko nors pakramtyti: iš pradžių obuoliukai per maisto maitintuvą, paskui barankytės, sausainiai, duoniukai ir pan.


man kiek baisoka, kad neuzspringtu su barankytem, sausainiais, duoniukais ax.gif
Atsakyti
cituoju

"Pusiau skystos konsistencijos maistas rekomenduojamas iki 8 mėnesio, po to jis turi būti minkštas, tirštas ir sumaltas, o nuo 10–12 mėnesio vaikas turėtų valgyti susmulkintą maistą.

Dauguma 9–12 mėnesių vaikų jau turi praktinių manualinių sugebėjimų pavalgyti savarankiškai, atsigerti iš standartinio puoduko jį laikydami savo rankose, taip pat mažylis jau gali valgyti ir kitiems šeimos nariams paruoštą maistą (susmulkinus iki mažų kąsnelių ir maitinant šaukštu). Maždaug 10 mėnesių sulaukusiam vaikui labai svarbu valgyti gabaliukais susmulkintą maistą. Šito nepadarius, didėja problemų vėlesniu laikotarpiu rizika.

Todėl vaikui svarbu valgyti maisto produktus, kurių konsistencija atitinka jo amžių. Vaikui iki 9 mėnesių gali pasireikšti smarkus žiaukčiojimas, nes vystosi kramtymo refleksas"

nuoroda
http://www.pasveik.l...mo-metais/54015

bet gi juk nesvarbu koks vaiko amzius, gi jei pirma karta duosi vaikui maista su gabaliukais kad ir budamas 2 metu, jis lygiai taip pat spings kaip ir 8 menesiu budamas. o straipsnyje teigiama, kad laukia daug problemu praziopsojus konkretu mokymuisi skirta laika.
Atsakyti
zinoma namines thumbup.gif
Atsakyti
kelis kartus esu pirkusi darzovienes (kai buvom isvyke i svecius ir nebuvo galimybes patiem gaminti), taciau mazasis ju visai nevalge schmoll.gif ir as paragavau - tikrai namines zymiai skanesnes mirksiukas.gif
Atsakyti
Pirma buvau nupirkus ivairias tyreles. Vaisiu tyreles, tai dar nieko, bet jau darzoviu...fu kokios neskanios ir man paciai. Tad geriau jau pati, darzoves ir mesyte verdu tik garu puode, islieka visi reikalingi vitaminai ir skonis neispasakytas. Mano maze kerta kaip reikiant. Sumalu viska su blenderiu dar ipilu pieno misinuko, kadangi savojo jau senai neturiu. Virskina viska kuo puikiausiai. O blenderiu malu didesni kieki ir nieko baisaus jei visko nesuvalgo, juk galima paciai pabaigti arba duoti teveliui smile.gif Duodu pagrauzti barankyte, bet vat duonele tai bijausi, kad gali kokia kruopelyte paspringti.
Na, o toms mamytems, kuriu vaikeliams kieteja viduriukai, tai labai gerai padeda jei i darzoves idedat kopusta (as darau su brokoliu) smile.gif
Atsakyti
QUOTE(rannetik @ 2012 01 24, 07:20)
Na, o toms mamytems, kuriu vaikeliams kieteja viduriukai, tai labai gerai padeda jei i darzoves idedat kopusta (as darau su brokoliu) smile.gif

Bet ar nepradeda paskui pusti pilvuko?
Atsakyti