Įkraunama...
Įkraunama...

Dantuku "apsauga"

Sveikos mamytes,

zvalgiausi forume, bet niekur neradau ieskomos informacijos.. doh.gif
tai va.. nesenai nugirdau apie vaikuciu dantuku apsauga, tai kazkox tepaliukas,kuri uztepa stomotologas.. net nezinau, kaip paaiskinti.. doh.gif tik zinau, kad ji galima tepti, kol vaikucio visi sveiki dantys..tai lyg papildoma apsauga nuo skyluciu.. 4u.gif tai gal kokia mamyte jau bande si tepaliuka ir gal zinote nuo kokio amziaus galima ji naudoti? blush2.gif

busiu dekinga uz bet kokia info.. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ANGELIUKSTE @ 2010 06 08, 17:18)
Sveikos mamytes,

zvalgiausi forume, bet niekur neradau ieskomos informacijos.. doh.gif
tai va.. nesenai nugirdau apie vaikuciu dantuku apsauga, tai kazkox tepaliukas,kuri uztepa stomotologas.. net nezinau, kaip paaiskinti.. doh.gif  tik zinau, kad ji galima tepti, kol vaikucio visi sveiki dantys..tai lyg papildoma apsauga nuo skyluciu.. 4u.gif tai gal kokia mamyte jau bande si tepaliuka ir gal zinote nuo kokio amziaus galima ji naudoti? blush2.gif

busiu dekinga uz bet kokia info.. 4u.gif



ir man idomu butu suzinoti daugiau, ir as girdejau apie tokia apsauga, bet kiek supratau kad cia didesniems vaikams, cia krūminių dantų dengimas silantinėmis medžiagomis, atrodo taip vadinasi ax.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dikarikaa: 08 birželio 2010 - 19:21
QUOTE(dikarikaa @ 2010 06 08, 19:17)
ir man idomu butu suzinoti daugiau, ir as girdejau apie tokia apsauga, bet kiek supratau kad cia didesniems vaikams, cia krūminių dantų dengimas silantinėmis medžiagomis, atrodo taip vadinasi ax.gif .

na as pati eisiu dantuku tikrintis, tai paklausiu stomotologo kas ir kaip..tada parasysiu wink.gif
Atsakyti
Man paciai stomatologe yra uztepusi tokio (o gal ir kitokio) tepaliuko ant vieno danties, nes jis buvo be galo jautrus ne tik karsciui - salciui, bet ir dantu sepetelio prisilietimui. Patepe, net moket nieko nereikejo, ir nebeskauda nuo to laiko. Ji man trumpai paaiskino, kad tas tepaliukas uzkemsa emales poras, kurios padideja nuo balinamosios pastos naudojimo ar kitu veiksniu.
Atsakyti
Taip, tai vadinamieji silantai. Papildoma apsauga kruminiu dantu kramtomajam pavirsiui nuo galimos eduonies ar emalio eroziju. Geras dalykas.
Atsakyti
ghm..kazin kodel man niekada nepasiule, tokio stebuklo, stomotologas doh.gif
kita savaite planuoju apsilankyti pas ji, tai butinai paklausiu.. o kazin kiek kainuotu visus dantukus uztepti.. g.gif

p.s. ANGELU KALVA, gal zinote nuo koko amziaus tinka tie silantai? blush2.gif
Atsakyti
silantai yra neuztepami, bet prilipdomi prie danties pavirsiaus panasiai kaip plomba. Tiek, kad lipdant silanta nuimama labai nedaug sveiko danties pavirsiaus, o plombos atveju nuimamas visas karieso pazeistas audinys. realiai galima silanta nuo bet kokio amziaus deti, taciau vaikas turi pasedeti issiziojes kuri laika ir duoti paslifuoti dantuko pavirsiu iki tol kol bus uzdedamas silantas.
Atsakyti
QUOTE(skruzdeda @ 2010 06 10, 20:01)
silantai yra neuztepami, bet prilipdomi prie danties pavirsiaus panasiai kaip plomba. Tiek, kad lipdant silanta nuimama labai nedaug sveiko danties pavirsiaus, o plombos atveju nuimamas visas karieso pazeistas audinys. realiai galima silanta nuo bet kokio amziaus deti, taciau vaikas turi pasedeti issiziojes kuri laika ir duoti paslifuoti dantuko pavirsiu iki tol kol bus uzdedamas silantas.

aciu uz info..
tai turbut cia tinka didesniem vaikuciam...manajai dar tik tuoj bus 2m..tai ji tikrai neissedes.. doh.gif
Papildyta:
dar uzmaciau kazkur, kad mazesniem atlieka kazkoki dantuku lakavima..tai gal kasnors tai atlikote? drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ANGELIUKSTE: 10 birželio 2010 - 21:53
QUOTE
dar uzmaciau kazkur, kad mazesniem atlieka kazkoki dantuku lakavima..tai gal kasnors tai atlikote? drinks_cheers.gif


Man palakavo danties sona, kad nebutu toks jautrus, o silantu jokiu nedejo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Eistee76 @ 2010 06 14, 13:29)
Man palakavo danties sona, kad nebutu toks jautrus, o silantu jokiu nedejo smile.gif

tai jums turbut uzteko tik lakavimo thumbup.gif ar padejo?

p.s. na, o mano stomotologe, kazkaip nerekomendavo silantu..niu nieko konkreciai nepapasakojo doh.gif gal pati info neturi g.gif sako, jei dantukai linke gesti, tada galima bandyti juos deti, bet jei viskas ok, tai tipo neverta.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(ANGELIUKSTE @ 2010 06 16, 11:14)
tai jums turbut uzteko tik lakavimo thumbup.gif  ar padejo?

p.s. na, o mano stomotologe, kazkaip nerekomendavo silantu..niu nieko konkreciai nepapasakojo doh.gif  gal pati info neturi g.gif  sako, jei dantukai linke gesti, tada galima bandyti juos deti, bet jei viskas ok, tai tipo neverta..  g.gif


labai teisingai pasakė drinks_cheers.gif
Atsakyti
Tie silantai dedami ant nuolatinių dantukų, vos tik išdygsta ir nėra pažeistas ėduonies. rekomenduojama tik tiems vaikams kam pieniniai dantukai genda greitai, arba vaikams vartojantiems vaistukus pvz. nuo astmos, kas labai gadina dantis. Paprastai nerekomenduoja, nes tas danties nušlifavimas nėra "nekaltas" dalykas, juk taip vos išdygusį dantuką jau pažeidžia, ir nėra garantijos kiek tas padengimas laikys. Tai dar gana nauja ir laiko nepatvirtinta.
Atsakyti