QUOTE(Giedruolė @ 2010 05 26, 11:59)
Kaim manote iš kokios medžiagos turėtų būti tas stebuklingas vamzdis. mane jis vilioja, bet aprūdijusio ir kiauro aš jo nenoriu (cinkuota skarda kaip suprantu netinka).
Pas mus palnuoju pagal B variantą šildytis. jungti židinio vandens kontūrą ir ŠS oras vanduo, dėl ko saulės kolektoriai - papildoma prabanga, nes vasarą su ŠS pigiau gaminti karštą vandenį. bet matau vieną bėdą savo situacijoje. jei nekursiu židinio, tai, kad KV boilerį užkaitinti ŠS veiks su laaabai mažu COP'u, ir vandens vis tiek pritrūks jei bus voniose bumas
Galvoju didžiojoj vonioj ant karšto vandens atšakos gal verta sumontuot elektrinį momentinį vandens pašildytoją bumo atvejams... Tuomet žiemą schema gautųsi toikia: veikia ŠS kad palaikytų namie nustatytą temperatūrą, o KV toks apie 35C -drugnokas, rankom plaut , po dušu vyrui palyst po sportų pats tas, jei namų panelės užsimano turkštis eina į didžiąją vonią ir ten jei reikia įsijungia momentinis pašildymas paduodantis nustatytą temp. kai norisi arba yra reikalas (už lango -20C ir daugiau) pasikuriam židinį, tuomet ŠS ir momentinis šildymas ilsisi.
Vasarą ŠS man pakels daugiau temp. su nemažu COP'u, akumuliacinėj talpoj, bet ar verta tą ŠS nuolat birbint, kad boileryje palaikyt temperatūrą, kurios faktas kad neužteks esant dideliam vartojimui. Vat ir matau saulės kolektorių šioje vietoje... kuris dar leistų su šia scema pailsėti ŠS, šildymo sezono metu. (na bent pora savaičių), o pereinamuoju laikotarpiu ir vasarą ŠS ir momentis pašildytojas ilsėsis.
vat surašiau čia viską ir dabar galvoju, kam man tas ŠS
Skardinių neteko užtikti- tik PVC.
Retkarčiais pakloja kanalizacijai skirtus- tačiau tikrai neverta. Pagrinde viskas priklausys nuo vamzdžio vidinio paviršiaus ploto (o tai gali būti ir ilgesnis vamzdis, ir didesnio skersmens, ir keli vamzdžiai, tačiau-
visais atvejais geriau gofruotas. Taipogi svarbus ir paklojimo gylio (2-1,5 m). Minimali sistema užtikrins nuo 4 % efektą- tačiau išspaudžia ir gerokai daugiau. Trumpai: jei lauke 22°C, iki rekuperacinės pateks tokios temperatūros oras, kiek pakeliui spės prisivogti šilumos iš žemės, kurios temperatūra tuo metu bus apie +8°C. Vasarą viskas vyks atvirkščiai- tik dar efektyviau.
Jei kilo visai logiškas klausymas O kaip gi kondensatas?- sprendimai yra, ir jie paprasti. Tik čia jau ir taip pavaryta kiek ne ta temą...
ŠS (kaip ir visi protingi katilai) pajėgus pats užtikrinti pilną komfortą. Tačiau visoms mąstančioms šildymo sistemoms nėra skaičiavimų, kurie leistų suabejoti saulės kolektorių nauda. Įsirengti sistemą, kurį nesunkiai perims bent jau visus metinius karšto vandens ruošimo kaštus iš ŠS, minimum pusmetį pilnai pavaduos ŠS, ar pilnai kompensuos ŠS COP sumažėjimą tuos kelis žiemos mėnesius- tikrai nėra kas tai sudėtingo. O kad didžią metų dalį pritrūktų karšto vandens, jį ruošiant saulės kolektoriais- tai gali būti tik klaidos parenkant sistemą. Tuo laikotarpiu išvengsite apie 35C -drugnokas: tokios temperatūros gali baigtis nemalonumais, jei bent kartą per parą neiššutinsite legioneles ar kitą gyvastį boileryje.
Be to, didesnė akumuliacinė talpa gali net labai praversti, jei kada nors kas tai pasikeis. Pvz. jei vėl atsiras didesnis skirtumas tarp naktinio ir dieninio tarifo, ir apsimokės šildytis tik naktį.
Centas prie cento...