QUOTE(kaban @ 2014 01 07, 14:45)
kur pirkot, kiek kainavo?
Kadangi uz reklama man nemoka, tai i foruma rasyt nereiktu. Importuoja Lietuvoj viena firma Kaune, o prekiauja keletas partneriu Lietuvoje. Google manau ismest turetu jei irasysit "beslegis vandens sildytuvas S25". Jungiau pats, tai su valdikliu, siurbliu ir vamzdynu gavosi virs 3000LtQUOTE(BangaS @ 2014 01 07, 15:56)
Būna dar vakuuminės tiesioginio pratekėjimo kolbos su "U" variniais vamzdeliais, nebijo perkaitimo, ilgaamžės, brangiausios.
Būna paprastos, su aukštos temperatūros šilumos pernešėju kolboje, sako po kelių >200C perkaitimų šilumos pernešimo skystis variniame vamzdelyje degraduoja.
Būna kolba kolboje su žemesnės temperatūros šilumos pernešimu. Jungiamos į kolektorių per ~50mm diametro stiklinį galą, kur vyksta kondensacija. Nebijo perkaitimo, nes neužkaistą taip kaip paprastos avariniu atveju.
Čia labaiusiai paplitę tipai.
Kokie buna zinau, nuo pat atsiradimo Lietuvoj tenka vis paciupinet. Būna paprastos, su aukštos temperatūros šilumos pernešėju kolboje, sako po kelių >200C perkaitimų šilumos pernešimo skystis variniame vamzdelyje degraduoja.
Būna kolba kolboje su žemesnės temperatūros šilumos pernešimu. Jungiamos į kolektorių per ~50mm diametro stiklinį galą, kur vyksta kondensacija. Nebijo perkaitimo, nes neužkaistą taip kaip paprastos avariniu atveju.
Čia labaiusiai paplitę tipai.
QUOTE(mintas @ 2014 01 08, 09:27)
Užkliuvo saulės kolektorius su spirale viduj. Kodėl būtent toks variantas pasirinktas, juk bet koks šilumokaitis neša papildomus nuostolius ir mažina nvk?
Toks variantas todel, kad integracija paprasta, nera nei heatpipe nei u-pipe trukumu - mazo NVK del netiesioginio sildymo. Siuo atveju kaitinama ne varinis vamzdelis, o tiesiogiai visas kolbos vidinis pavirsius kaitina vandeni. Del fizikiniu vandens savybiu jis neuzsala, nemazeja efektyvumas begant metams. Efektyvumas gali kristi tik issihermetinus vakuuminei kolbai. Bet tai pastebeti nesunku ir galima pakeisti, kolba nebrangi 25-50Lt. Kai saule uzkrauna, del dideles galios vidinio silumokaicio tie perkelimo nuostoliai yra mazesni, nes temperaturos perkelimas vyksta ne nuolat, kai sviecia saule, o susidarius didesniam skirtumui tarp talpu. Greitai perkelia i tarkim boileri ir viskas. Atsaldei boileri, vel perkelia. Jei letai pumpuotu visa diena ar mazais intervalais isijunginetu, tai nuostoliai butu didesni. Vamzdzius as apsildziau gerai, vasara pastogeje kur jie eina buna labai karsta, tai perkelimo nuostoliu galima neskaiciuot visai, o pavasari ir rudeni jie nera tokie dideli, kad kazkas jaustusi. Vieninteliai nuostoliai vyksta nakti, nors talpa apsiltinta poliuretanu, bet per nakti vistiek apie 4 laipsnius prarandu. Ir tik turiui ant stogo, boileryje dar 160L karsto ir krinta maziau. Drazica boileris praranda berods 2 laipsnius parai, stovedamas siltoj patalpoj. Tai nera labai daug.Kitas idomus dalykas, kadangi per kontura teka boilerio vanduo, ne silumos nesejas, tai boileryje nera issisluosniavimo, visus 160L padaro vienodos temperaturos. Nereikia keisti boilerio i brangu su dviem konturais.
Zodziu su minimaliais perdarymais galima prijungti prie betkurios vietos kur yra salto ir karsto vandens trasa ir nereikia keisti egzistuojancios sistemos.