Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

nakčiai buvau išnešusi porą savo orchidėjų į balkoną, ar dieną jas reikia atgal į kambarį? ar tegu pagyvena balkone? g.gif (čia kad pradėtų žydėti blush2.gif )
Atsakyti
QUOTE(DarkSecret @ 2010 07 10, 01:20)
siaip radau labai idomu straipsni. Siandien , kai pirkau substrata ant pakuotes buvo parasyta, jog durpes sudaro apie 7 %, bet kai pradariau pakuote, man susidare ispudis, jog jos sudaro apie 70 %. Tai va , tai siame straispnyje ir rasoma, jog mano ispudis buvo klaidingas, nes tai ivairios priemaisos ir labai smulki zieve ( ne virsutinis sluoksnis, o apatinis ). Todel mielos Senbuves, pasirodo, kad tai visai ne durpes o smulki apatinio sluoksnio zieve... ir kaip panasu, jums irgi patirties truksta. Jei skaitot  kitom kalbom, tai  nepatingesiu ir idesiu daugiau nuorodu uzsienio saliu, kur. aprasom. substrato sudetis, o ne tik orchidejos.lt- propaguojama substrato sudetis be durpiu wink.gif

http://webcache.goog...r...=clnk&gl=lt
drinks_cheers.gif

dar geriau, ką bediskutuoti , gerbiamoji naujoke, jei pati nežinote, ką perkate, jau rašiau, kad daug kame galima auginti ( vieną gėlę gavau iš UK pasodintą putplastyje ir tik jame, tačiau reikia nusimanyti ką darai, o ne akis draskyti, kas ką žino ir kiek domisi - tai jau ne ta tema, o gal tikėjaisi, kad kas nors enciklopediją išpyškins lotuliukas.gif pradėjai apie durpes - tai ir baik jomis schmoll.gif
o apie kalbamas drožles, irgi jei jau taip gerai skaitai mūsų forumą-būtum radusi diskusiją taip pat. Aš nesigilinsiu daugiau, savo nuomonę parašiau- jei po pusmečio nei 1 nenumirs- paplosiu, o visa kita - eik kitur išsikrauti, kad ir fitness4.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif


čikibari, neaišku , koką buvai išnešus, balkone nelaikom phalaenopsių, o jei tai tarkim katlėjos, cymbidžiai , cambrijos ir t.t, jų nereikia nešioti, tik pridengti nuo saulės, jei jos neįpratę, šiandien bus karšta dienelė 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pabirze: 10 liepos 2010 - 06:53
na as pakomentuosiu to gerojo substrato yra ir maksimose, o man pacai asmeniska teko susidurti kai pagailejau pingu ir nupirkau substrata su durpem uzteko menesio ir nebeturiu as tos gelytes doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo giedruze: 10 liepos 2010 - 08:01
Gal kol vasara dar ir kencia geles ta durpini substrata, bet va ka ziema darysite ax.gif
Atsakyti
ikisiu ir as savo trigrasi blush2.gif pasakysiu is mano patirties kaip buvo su tom ne orchidejom skirtom zemem.tiksliau ne man,o mano sesei.is nezinojimo paeme ir persodino sesuo savo palenopsi i paprasta zeme.apie menesi dar gele laikesi normaliai,bet dabar reikia pamatyti kaip ji atrodo doh.gif labai kazkoki suglebe,susiraukleje,ir isvis,sake mes ja lauk,jei ir toliau taip bus.zinoma,pasakiau,kad mesti i siuksline negalima.geriau man biggrin.gif as pabandyciau atgaivinti biggrin.gif pirmiausiai persodinciau i orchiu zeme.paskui jau butu matyt ka toliau su ja daryt tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(pabirze @ 2010 07 10, 07:50)
čikibari, neaišku , koką buvai išnešus, balkone nelaikom phalaenopsių, o jei tai tarkim katlėjos, cymbidžiai , cambrijos  ir t.t, jų nereikia nešioti, tik pridengti nuo saulės, jei jos neįpratę, šiandien bus karšta dienelė 4u.gif

phalaenopsį buvau išnešus blush2.gif kažkur skaičiau, kad temperaturų skirtumas skatina žydėjimą, tai ir pagalvojau nakčiai padėti balkone, vėjo nebuvo... cool.gif parnešiau atgal smile.gif
Atsakyti
As irgi buvau pasodinus is nezinojimo i 70 proc durpes. Gerai, kad esam dideli silumamegiai ir ziema temp pastoviai laikosi 25 ir daugiau, tai nieko neatsitiko, (o galiu garantuot, kad butent del to )galeciau spiegt dabar koks super dalykas tai yra ir kaip mano gelei nieko neatsitiko isleido lapa ir ziedstiebi blink.gif thumbup.gif blink.gif Deje, ne pas visus tokia temperatura ziema, ne pas visus nutinka taip, kad sildymas nedingsta ir pan..
DarkSecret,
Ai tai dabar ka norejau tuom pasakyti. Kad pagal kiekvienas namuose esamas salygas gali tikti labiau vienas ar kitas auginimo budas ir pas ka augs puikiai vienomis salygomis, pas kita gali visiskai neaugti, bet del to nereikia kelti savo ,,isimtinio, tinkancio,,auginimo budo kelti i teisingiausio ir tinkamiausio vieta auginti visiems ir sudirbti zmones, jog skleidzia dezinformacija, ar reklamuoja substrata blink.gif

Lygiai taip su vandeniu skrotelese,galiu sakyti, kad tikrai nereikia sausinti, niekas ten neatsitinka, niekas nepuva. Bet nepamirskim, kad dabar karsta, kambariuose sausa ir greit isdziusta,ir JEIGU PAS MANE greit dziusta, nereiskia, kad ir pas visus greit dziusta ir visada greitai dzius, tad su tokiu pasisakymu kazkam tai gali kainuot ne viena gele doh.gif

Ir jei patarinedama naujam zmogui as pradeciau sakyti, jog tikrai ten nieko nereikia sausint ( nes tarkim as nesausinu ), nematydama jo namu salygu ir visu kitu niuansu prieziuros ir pan, ka tada jam pasakyti, kai jis vel gris i tema ir sakys, supuvo skrotele, kazin del ko? Lygiai taip su tuo substratu..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lerikyte: 10 liepos 2010 - 08:53
QUOTE(DarkSecret @ 2010 07 09, 23:33)
Tai vat jusu info pasenusi:

Kai kuri info nelinkusi senti, visam pasauly orchidejos auginamos specialiuose, ne durpiniuose substratuose. O cia gal reklama buvo? ax.gif
Atsakyti
DarkSecret, Jūs gavot patarimą iš tų, kurios turi patirties ir yra ne vienai savo patarimais išgelbėjusios augalus, taigi Jūsų teisė rinktis mirksiukas.gif
Atkreipkit dėmesį kaip gamtoje orchidėjos auga ir neklaidinkit pradedančiųjų, na kam išradinėti iš naujo dviratį, kai jis jau yra išrastas bigsmile.gif

Šiandien bandysiu naujas skystas trąšas, gavau iš vokiečių kartu su orchidėjomis ax.gif
Atsakyti
sveikutės, aš naujokėlė su orchidėjomis rolleyes.gif gavau vieną dovanų, dar daug ko nežinau. ji phalaenopsis. norėjau paklausti šio bei to, nes daug kur skaičiau ir pradėjau painiotis rolleyes.gif
1. Laistyti geriau pro viršų ir leisti ištekėti vandeniui iš vazono, ar tiesiog pamerkti į lėkštutę su vandeniu?
2. pradėjo mesti žiedelius. gal nepatiko vieta?ar tiesiog čia reikšia kad ji jau nužydi ir leis po to naujus žiedelius? nes lapai ir šaknys gražūs, nesuvytę
3. ar galima persodinti kai numeta žiedelius visus, bet leidžia vieną pumpuriuką?nes maniškė pastebėjau kad leidžia vieną naują mirksiukas.gif
ačiū už kantrybę thumbup.gif
Atsakyti
vienu zodziu, as galiu pasakyti, kad daug kas patarineja, bet pats nedasiskaites.

O del nesimo Ph nakciai i balkona, taip ta daryti galima, kai nakti laukia bent 15 laipsn.; diena reikia inesti atgal ir sia procedura padaryti, kokius 3 kartus is eiles. Bet pries darant sia procedura, gelyte turi but pailsejusi po seno zydejimo, po buvimo lauke gele greiciau zydes (o jei nezydejo 2 metu, tai tikrai isleis ziedstiebi ir ziedus), sekmes. Siaip man labiau patinka rusiski forumai, nes ten zmones deda labai daug foto ir vaizdziai parodo geliu busena po ivairiu ,, experimentu,,. Be to labiau apsiskaite, nes skaito ne tiik savo gimtaja kalba, bet ir kitom. sekmes senbuvems
Papildyta:
QUOTE(Tina* @ 2010 07 10, 09:20)
Kai kuri info nelinkusi senti, visam pasauly orchidejos auginamos specialiuose, ne durpiniuose substratuose. O cia gal reklama buvo?  ax.gif



Jei jums busit kada nors tarkim Tailande, tai suzinosit, kad buna tropiniai lietus, staiga pasijunti kaip issimaudes vonioje su drabuziais, o po 3 minuciu pasirodzius saulei, vel sausi drabuziai, tai gal ir = Lietuvos salygu su egzot. salimis, kuriose auga sios egzotiskos geles, orchidejos.

Ir speju, gad uzsienyje jums tikrai neteko gyvai lankytis masineje orchideju auginimo vietoje, juolab ne vienoje, o daug. saliu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo DarkSecret: 10 liepos 2010 - 10:06
Va va, o as ten buvau alu midu geriau ax.gif

Jus nelabai skaitot, kas parasyta, isikirtot i viena ir pirmyn, ne pirma ne paskutine ax.gif
Atsakyti