Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Laura81r @ 2010 07 09, 23:44)
o man ant sirdies akmuo.vel ant savo gal labiausiai zydincio palenopsio vakar vakare radau vel ta pukuota riebu vabala.viskas,reik kokio truco jai nupirkt,nes bijau,kad neuzsikrestu kitos  verysad.gif  .bet kiek apziurejau,tai tik vienoj vietoj tas parazitas buvo.tai vel su visu ziedeliu nuroviau  verysad.gif

pirk actarą, o žiedelių neskink, jei vabalų nedaug- atidžiai nurink.
Atsakyti
Ir dar idomumo deliais: pries 2 sav. Vilniaus Ermitaze man atiteko laime nupirkti Colmanara ant kurios buvo lipdukas: 2008 metai kazkoks menuo. Taigi mano gelyte apie 2 metu augo subtrate su durpem. Kadangi gele buvo tikrai nemaza, ir jau buvo zydejus apie 5 kartus is skirtingu ,, gumbu,, -tai dristu teigti , kad jai daugiau nei 2 metu ir ant pakuotes, vis del to buvo data, kada gelyte buvo pasodinta i vazona. Taigi paskaicius forumus ir parsinesus gele namo, iskart istraukaiu gelyte, nes pagal dauguma cia esanciu- visos saknys turetu buti supuvusios- kai istraukiau saknys buvo idealios- baltos, net ne sviesiai rudos( norma yra: baltos arba sviesiai rudos). Taigi gelytem patinka toks subtratas, dar buvo kempinele, bet ja jau pasalinau...
Papildyta:

ir nemazai rasot, jog tik extra atvejais zydincias geles galima persodinti ir cia teko idomumo deliais paexperementuoti: zydinciai gelei visikai nieko neatsitko, zydi iki siol, nei vienas ziedas nenukrito. Be to gele , kuria teko persodinti augo be trasu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo DarkSecret: 09 liepos 2010 - 23:12
QUOTE(DarkSecret @ 2010 07 10, 00:04)
Ir dar idomumo deliais: pries 2 sav. Vilniaus Ermitaze man atiteko laime nupirkti Colmanara ant  kurios buvo lipdukas: 2008 metai kazkoks menuo. Taigi mano gelyte apie 2 metu augo subtrate su durpem. Kadangi gele buvo tikrai nemaza, ir jau buvo zydejus apie 5 kartus is skirtingu ,, gumbu,, -tai dristu teigti , kad jai daugiau nei 2 metu ir ant pakuotes, vis del to buvo data, kada gelyte buvo pasodinta i vazona. Taigi paskaicius forumus ir parsinesus gele namo, iskart istraukaiu gelyte, nes pagal dauguma cia esanciu- visos saknys turetu buti supuvusios- kai istraukiau saknys buvo idealios- baltos, net ne sviesiai rudos( norma yra: baltos arba sviesiai rudos). Taigi gelytem patinka toks subtratas, dar buvo kempinele, bet ja jau pasalinau...

niekas nesako , kad neįmanoma, bet jei sugebėjai supūdyti šaknis žievėje, tai durpėje bus dar lengviau, nes nėra geros oro cirkuliacijos. aš irgi auginu ne tik ekstra substrate, auginu kiminuose, kompostinėje žemėje, bet taip drąstiškai eksperimentuoti , vadovaujantis pardavėjų nuomone, kurie net neskiria orchidėjų dažniausiai... schmoll.gif - absurdas, geriau palaukim metelius , kai pražydinsi pati durpėje auginamas orchidėjas, bus galima svarstyti ir diskutuoti, nes tai kas įprasta Olandijoje- mums gali ir nenusisekti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(pabirze @ 2010 07 09, 23:51)
[color=red][color=blue]
1, jei atidžiai skaitai , būtum radus parašyta, kur ir galima nusipirkt tinkamo orchidėjoms substrato biggrin.gif
2, nuo kada klausom pardavėjų, kurių tikslas kuo daugiau iškišti į rinką š, o nesiremiam patyrusiais augintojais, kurie daug ką išbandė ir turi kuo pasidalinti.
3, o neužauginusi šitoje durpėje nei 1 orchidėjos, iš viso net netaktiška būtų kažką įrodinėti.
4, pritariu Zuzlai- linkiu sėkmės, bet pradžiai gal pabandyk su 1, o ne su visom 4u.gif



1.) siaip maciau, kad visos cia reklamuoja 1 nare is forumo, siulo pirkti subtrata is jos arba orchidejos.lt

2.)pardaveju neklausinejam ir neklausom, o skaitinejam kas parasyta ant visu pakuociu ir ne vienoje parduotuveje+ subtratus gamina ne pardavejos, o tie kas gamina tai tikriausiai daro ta daug metu, su patirtim ir ne is lempos.

3.)visada auginam geles subtrat. is parduotuviu, pati niekada jokiu subtratu ne maisiau, iskyrus pries 3 savaites isbandziau pusies zieve (kaip ja paruosti irgi cia perskaiciau)

4.) orchidejas auginu virs metu, dar nebuvo, nei vieno: geltono lapo, supuvusios saknies ar kokio gyvio ant geliu. Po experementu zu zieve: suzinojau, kas tai yra puvancios saknys.

Sekmes
Atsakyti
QUOTE(DarkSecret @ 2010 07 09, 22:53)
As tai uz subratus, kuriuos galima nusipirkti parduotuveje, gamintojai tikrai geriau zino kaip priziureti geles.,

drystu ginčytis: gamintojai gal ir geriau žino kaip sumaišyti vienokio ar kitokio rugštingumo substratą, bet kaip prižiūrėti gėles, tai jau augintojų reikėtu klausti. lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif

P.S. ir kur aš jus mačiau g.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo misterija: 09 liepos 2010 - 23:34
jei siais metais pavyks dar karta prazidinti gelytes, butinai ikelsiu foto, dabar tik viena su ziedais liko... be to ir ziestebius visus nukirpau (dazniausiai sudziudavo ir naujus isleisdavo), bet sia vasara kazkodel visi zali liko, bet man labiau patinka, kai gele naujus leidzia: geles buna stambesnes bei su daugiau ziedu.
Atsakyti
[quote=DarkSecret,2010 07 10, 00:18]

nėra ko pykti, ką ta narė siūlo, visas pasaulis naudoja, nuvažiuoji ir nusiperki (ar pati pasigamini). Niekas neperša primygtinai pirkti, o per savaitę supūdyt žievėje- reikia sugebėt, gal jau buvo durpės padarinys, kažko neatitaikei. žievė irgi smulkinama pagal tai , kokioje patalpoje gyveni . žinau tik viena, kad iš karto durpė savo minusų neparodo , ir bendrai visa literatūra skelbia , kad perkant bet kokį augalą, būtina jį išvaduoti iš jos- skirta tik transportavimui smile.gif
Papildyta:
QUOTE(misterija @ 2010 07 10, 00:18)

P.S. ir kur aš jus mačiau  g.gif  lotuliukas.gif

lotuliukas.gif
Atsakyti
http://img35.imagesh...i/25360566.jpg/
http://img709.images...i/27346184.jpg/
http://img43.imagesh...08/31688928.jpg

Bet kaip visos skaityt nemoka, juk rasiau, juk orchidejas auginu jau VIRS METU (todel mano durpese augintos geles, pagal jus siandien jau nebegyventu). Prasau sios geles pas mane nuo pernai metu Joniniu, parsivezus namo iskart persodinau i nauja subtrata is parduotuves. Foto dariau dabar, tai tamsios gavosi, nes jau naktis- bet esme matosi lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo DarkSecret: 10 liepos 2010 - 00:00
QUOTE(DarkSecret @ 2010 07 10, 00:50)
http://img35.imagesh...i/25360566.jpg/
http://img709.images...i/27346184.jpg/

http://img687.images...i/16239461.jpg/

Bet kaip visos skaityt nemoka, juk rasiau, juk orchidejas auginu jau VIRS METU (todel mano durpese augintos geles, pagal jus siandien jau butu siuksliu dezeje). Prasau sioms geles pas mane nuo pernai metu Joniniu, parsivezus namo iskart persodinau i nauja subtrata is parduotuves. Foto dariau dabar, tai tamsios gavosi, nes jau naktis- bet esme matosi   lotuliukas.gif

dark sekret, aš labai puikiai matau ir dar geriau skaitau, tik norėtųsi ir lietuviško šrifto; pati rašei , kad šaknys puvo, taip kad manęs neįtikino, kad per savaitę, vasarą galima supūdyt žievėje, dar po pusmečio parašyk man ir tau paplosiu , gal ir pati nusipirksiu mirksiukas.gif metai nėra didelis laiko tarpas, jei pirkai sveikus ir gražius augalus, jie būna gerai prifarširuoti hormonų, trąšų, ir dar ilgai bus žali lapai , gal net ir žydės po kelis kart į metus, tik gerokai vėliau bus galima spręst ar tikrai tai naujas atradimas, ypač kai pati sakei vis išimi , tikrini, neleidi substratui susigulėti 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pabirze: 10 liepos 2010 - 00:04
atsiprasau, substratas, o ne subtratas... kagi tada idesiu foto po 5 metu wink.gif
Atsakyti
QUOTE(DarkSecret @ 2010 07 10, 01:08)
atsiprasau, substratas, o ne subtratas... kagi tada idesiu foto po 5 metu wink.gif

užteks pusmečio ataskaitos 4u.gif
Atsakyti

siaip radau labai idomu straipsni. Siandien , kai pirkau substrata ant pakuotes buvo parasyta, jog durpes sudaro apie 7 %, bet kai pradariau pakuote, man susidare ispudis, jog jos sudaro apie 70 %. Tai va , tai siame straispnyje ir rasoma, jog mano ispudis buvo klaidingas, nes tai ivairios priemaisos ir labai smulki zieve ( ne virsutinis sluoksnis, o apatinis ). Todel mielos Senbuves, pasirodo, kad tai visai ne durpes o smulki apatinio sluoksnio zieve... ir kaip panasu, jums irgi patirties truksta. Jei skaitot kitom kalbom, tai nepatingesiu ir idesiu daugiau nuorodu uzsienio saliu, kur. aprasom. substrato sudetis, o ne tik orchidejos.lt- propaguojama substrato sudetis be durpiu wink.gif

http://webcache.goog...r...=clnk&gl=lt


drinks_cheers.gif
Atsakyti