Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Lerikyte @ 2010 07 09, 10:08)
as daryciau taip, sitai nukirpciau, o nueiciau ir nusipirkciau dar viena, kad maziau sirdi sopetu  ax.gif

O as kaip tik galvoju, kad kaip jau bus taip... Persodinsiu, jei numirs tai... nebeauginsiu ju, matyt nesu tam gabi, ja man padovanojo draugas su gimtadieniu, o siaip pas mane tik kaktusu plantacijos auga, pinigu medis numiro, orchideja irgi leipsta, zodziu, negabi as tokiom jautriom gelem doh.gif
Atsakyti
gal galite kas patarti, kaip palikti falenopsius 3 savaitem namuose, kad sulauktu manes gyvi? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(nuliaX @ 2010 07 09, 13:47)
gal galite kas patarti, kaip palikti falenopsius 3 savaitem namuose, kad sulauktu manes gyvi? unsure.gif

manau pries pat kelone gerai ismirkynk juos turetu datraukt g.gif
Atsakyti
QUOTE(giedruze @ 2010 07 09, 14:45)
manau pries pat kelone gerai ismirkynk juos turetu datraukt g.gif

ir nepalikt ant saulėtos palangės, taip pat galima naudoti drėkinimo lovelius 4u.gif
Atsakyti
Turiu tokia problemele, mano vienai orchidejai apsamanojo saknys, gal zinote kokia cia problema, ar jai nekenkia?
Papildyta:
QUOTE(chimera @ 2010 07 09, 10:43)
O as kaip tik galvoju, kad kaip jau bus taip... Persodinsiu, jei numirs tai... nebeauginsiu ju, matyt nesu tam gabi, ja man padovanojo draugas su gimtadieniu, o siaip pas mane tik kaktusu plantacijos auga, pinigu medis numiro, orchideja irgi leipsta, zodziu, negabi as tokiom jautriom gelem  doh.gif

as persodinau zydincia ir nieko nenutiko toliau zydejo nuzydejo, dabar nauja ziedkoti leidzia.
Atsakyti
pas mane ir vis puola samanos, dvi persodinau vena atrodo gerai, o pas kita atsirado vel jos, ir dar uzmaciau kad kita turi bedu tu paciu sad.gif
Atsakyti
Laukia sunkios dienos orchidejoms, tie busimi karsciai...
Atsakyti
Sveikos, kiek teko skaityti forumus apie orchidejas supermama.lt- tai kiekvienam rasoma, jog subtrato orchid. sudetyje negali buti durpiu. Tai vat jusu info pasenusi: siandien aplankaiu 3 parduotuves ir nei vienoje nebuvo subrato i kurio sudeti neieitu sviesios durpes. Idomumo deliais perskaiciau kiekvieno subtrato sudeti, nes galvojau, kad rasiu be durpiu (prisiskaicius senu dalyviu komentarus), bet pasirodo nieko panasaus net nera. Be to ant pakuociu raso, jog tai naujausia ir pazangiausia orchideju auginimo technlogija ( as cia apie tas durpes ir jos naud. kazkokios special. sviesios). Galu gale nupirkau 3 pakuotes su sviesiom durpem, ziuresiu kas bus.

O pries 2 savaites nupirkau, dar tokias trasas- uz 7Lt Justiniskiu Sodo prekiu pard. (Vilniuje). Be galo geras dalykas, ju pagrindine dali sudaro azotas (is visu mano isnagrinetu trasu, i sias trasas ieina didziausias kiekis azoto), o jis kaip zinoma skatina nauju saknu ir ziedstebio augima. Tai vat galiu pasakyti, kad sios trasos be galo geras dalykas, nes siandien kai sugalvojau persodinti savo gelytes (o ju apie 16)- tai visi Ph isleido po kelias naujas saknis. Del cambriu, oncidiumu, colmanaru- negaliu nieko pasakyti, nes ju saknys kitokios i nesuprasi, kur naujos, o kur senos.

http://img821.images...382/spa3903.jpg

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo DarkSecret: 09 liepos 2010 - 22:39
QUOTE(DarkSecret @ 2010 07 09, 23:33)
Sveikos, kiek teko skaityti forumus apie orchidejas supermama.lt- tai kiekvienam rasoma, jog subtrato orchid. sudetyje negali buti durpiu. Tai vat jusu info pasenusi


yra kas žemėse falenopsius augina bigsmile.gif tik sėkmės galiu palinkėt..
Atsakyti
o man ant sirdies akmuo.vel ant savo gal labiausiai zydincio palenopsio vakar vakare radau vel ta pukuota riebu vabala.viskas,reik kokio truco jai nupirkt,nes bijau,kad neuzsikrestu kitos verysad.gif .bet kiek apziurejau,tai tik vienoj vietoj tas parazitas buvo.tai vel su visu ziedeliu nuroviau verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(DarkSecret @ 2010 07 09, 23:33)
Sveikos, kiek teko skaityti forumus apie orchidejas supermama.lt- tai kiekvienam rasoma, jog subtrato orchid. sudetyje negali buti durpiu. Tai vat jusu info pasenusi: siandien aplankaiu 3 parduotuves ir nei vienoje nebuvo subrato i kurio sudeti neieitu sviesios durpes. Idomumo deliais perskaiciau kiekvieno subtrato sudeti, nes galvojau, kad rasiu be durpiu (prisiskaicius senu dalyviu komentarus), bet pasirodo nieko panasaus net nera. Be to ant pakuociu raso, jog tai naujausia ir pazangiausia orchideju auginimo technlogija ( as cia apie tas durpes ir jos naud. kazkokios special. sviesios). Galu gale nupirkau 3 pakuotes su sviesiom durpem, ziuresiu kas bus.

1, jei atidžiai skaitai , būtum radus parašyta, kur ir galima nusipirkt tinkamo orchidėjoms substrato biggrin.gif
2, nuo kada klausom pardavėjų, kurių tikslas kuo daugiau iškišti į rinką š, o nesiremiam patyrusiais augintojais, kurie daug ką išbandė ir turi kuo pasidalinti.
3, o neužauginusi šitoje durpėje nei 1 orchidėjos, iš viso net netaktiška būtų kažką įrodinėti.
4, pritariu Zuzlai- linkiu sėkmės, bet pradžiai gal pabandyk su 1, o ne su visom 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pabirze: 09 liepos 2010 - 22:52
Siap gaila man mano orchideju, nes kai pradejau skaityti forumus apie orchid. - tai pradejau experementuoti su saviskem (jau kokios 3 savaites). Tai per tas 3 savaites (teko ne karta istraukti geles is vazono ir apziureti saknis) is savo patirties galiu pasakyti, kad pagal mane zieve ilgiau laiko dregme (ant sieneliu , gal ir nesimato, bet istraukus orchid.- matosi jog vazono viduryje zieve - kaip po lietaus wink.gif) ir man jau po savaites atsirado puvancios saknys, kai pradejau naudoti vien zieve (siaip tai isvis mano pirmos puvancios saknys, o dar neuzbarsciau cinamono- tai isvis blogai buvo, bet dabar jau situacija stabili). O del subtrato su durpem- tai nieko blogo negaliu pasakyti, bent jau ph, colmanarom, cambriom ir oncidium- toks subtratas labai tinka. Savo gelytes mazdaug kas 7 dienas istatau 3- 4 valandom i vandeni ir kol kas jos atrodo idealiai, net visi lapai yra vienas i viena zali. Vienu zodziu kiekvienam savo. As tai uz subratus, kuriuos galima nusipirkti parduotuveje, gamintojai tikrai geriau zino kaip priziureti geles., o as visada tik uz progresa bet kurioje srityje. Nors gal as per daug zaidziu su savo gelem...
Atsakyti