Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Liepa B. @ 2010 06 18, 15:01)
jeigu ne musytes,tai mikorizes poveikis netgi labai matomas.Visos persodintos auginasi lapukus,naujos saknytes gausiai dygsta.Jos pacios likes tik kvapas,gal susigere i substrata  g.gif

aš drįsčiau paprieštaraut, jei augalas sveikas, tai jis ir savaime auginsis lapus ir šaknis, pas mane be mikorizės ne tik lapai , bet ir žiedstiebiai auga , juk dabartinis laikotarpis itin tam palankus 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pabirze: 18 birželio 2010 - 14:12
Sveikos 4u.gif

visgi maniskes nuvyto visi 5 ziedai is karto.. cia jau antras jos nuzydejimas, bet dabar ziuriu kad nuraudonavo ziedkotis, pirma karta taip nebuvo.. verysad.gif ar reikia nuplauti kurie nuraudo ar palikti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(pabirze @ 2010 06 18, 15:11)
aš drįsčiau paprieštaraut, jei augalas sveikas, tai jis ir savaime auginsis lapus ir šaknis, pas mane be mikorizės ne tik lapai , bet ir žiedstiebiai auga , juk dabartinis laikotarpis itin tam palankus  4u.gif


visiškai sutinku drinks_cheers.gif

QUOTE(Gerb.Indre @ 2010 06 18, 15:47)
ar reikia nuplauti kurie nuraudo ar palikti?  g.gif


"raudonuoja", reiškai džiūsta, galima pjauti
Atsakyti
Mano phalaenopsio lapai apatiniai pradejo vysti, tokie raukslejasi ir minksti pasidare, bijau perlaistyti, tai itariu dregmes trukuma, ar gali taip buti jei taip kaip gelbeti blush2.gif istatyti i dubeni su vandeniu ar siaip gerai prilieti verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Litux: 18 birželio 2010 - 19:01
O gal kas turit patirties, kas būna, kai phalaenopsis žiedstiebį išaugina iš paties skrotelės vidurio?
user posted image
Ar tai reiškia, kad gėlė nebeaugins lapų ir mirs?.. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Litux @ 2010 06 18, 19:59)
Mano phalaenopsio lapai apatiniai pradejo vysti, tokie raukslejasi ir minksti pasidare, bijau perlaistyti, tai itariu dregmes trukuma, ar gali taip buti jei taip kaip gelbeti  blush2.gif istatyti i dubeni su vandeniu ar siaip gerai prilieti  verysad.gif


apatiniai lapai gali nuvysti, pageltonuoti ir nukristi nuo senumo, dar lapai gali raukšlėtis, jei pūna šaknys, o taip pat jei vandens truksta

QUOTE(Pelė snaudalė @ 2010 06 18, 21:51)
Ar tai reiškia, kad gėlė nebeaugins lapų ir mirs?..  verysad.gif


panašiai.. bet gali išleisti keikį mirksiukas.gif
Atsakyti
o man tai faina isbandyt kazka naujo, kad ir mikorize ax.gif nesigavo tai nesigavo, nesvarbu biggrin.gif
Atsakyti
Viskas gerai su ta mikorize, augalas pasisavino kiek jam reikia ir tai svarbiausia, juk ir rašo, kad 1xaugalo gyvenime užtenka panaudoti (googlėj radau parašyta).
Pavasarį, kai persodinėjau į "savo" puodus, į visas bėriau. Dabar to pelėsio, vadinamo grybo nesimato nei viename vazone.
Noriu pasiklausti, ar yra SM forume įsimylėjusių-auginančių paphiopedilum?
Mane domina, ar žiemą paphio laikant ant šiaurinės palangės reikia papildomo apšvietimo? Jokie medžiai šviesos neužstoja.
Na mano rytinė palangė apšviesta papildomai, bet ten auga kitos rūšies, t.y. šviesiamėgės.
Atsakyti
QUOTE(Pelė snaudalė @ 2010 06 18, 21:51)
O gal kas turit patirties, kas būna, kai phalaenopsis žiedstiebį išaugina iš paties skrotelės vidurio?
user posted image
Ar tai reiškia, kad gėlė nebeaugins lapų ir mirs?..  verysad.gif

sveika, as irgi turiu toki phal, ziedstiebis isaugintas is paties skroteles vidurio, bet as tu ziedstiebiu nenukerpu, o jie ir nenudziusta kai gele nuzydi, o po to vel ant ju sukrauna ziedelius ir taip jau beveik 3 metai wink.gif
Papildyta:
Turiu klausimuka, reanimuoju gelyte siltnamyje, kokio ilgio turi buti naujos isaugusios saknys pries pasodinant i subtrakta?
Atsakyti
As irgi nenukerpu phaleonopsio nuzydejusiu ziedstiebiu. O ka daryt su Miltassia? Irgi nuzydejo, o stiebas zalias dar. Ar nukirpt at ne? Stiebas plonas, gleznas palyginus su Phal.
Atsakyti
QUOTE(D&R @ 2010 06 19, 15:08)
Turiu klausimuka, reanimuoju gelyte siltnamyje, kokio ilgio turi buti naujos isaugusios saknys pries pasodinant i subtrakta?


tokio, kad galėtų savarankiškai laikytis substrakte mastau.gif

QUOTE(lasvegiete @ 2010 06 19, 16:27)
As irgi nenukerpu phaleonopsio nuzydejusiu ziedstiebiu. O ka daryt su Miltassia? Irgi nuzydejo, o stiebas zalias dar. Ar nukirpt at ne? Stiebas plonas, gleznas palyginus su Phal.


o kodėl nenukerpat phalaenopsio žiedstiebių? tikites, kad pratęs žiedstiebį arba šakelę išleis iš miegančios akutės ir žydės, ar ne? o miltassia žiedstiebis atrodo panašiai?
Atsakyti
mano viena is orchideju,taip isizydejo,kad net atraminis pagaliukas nulinko.tai vakar vos spejau pagauti,butu nuvirtus nuo stalo.tiek ziedu,kad net is koto vercia pacia gele tiesiogine to zodzio prasme.tai vakar ta pagaliuka istraukiau,ir ikisau kitoj vietoj,ir paremiau is naujo.tai kai smeigiau ta pagaliuka,tai jauciau,kad ir i saknis pataikiau.tikiuosi nieko neatsitiks,jei prasidure saknys? verysad.gif
Atsakyti