Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(RamuteS @ 2010 06 17, 13:02)
ka daryt su ziedstiebiais, ar juos reikia nukirpt ar palikt?

Ir ar galiu ja dabar persodint


nukirpti

gali
Atsakyti
ka daryti nulauziau phalenopsio lapa,lapas nesenai pradejas augti dar visiskai nesuages?
Atsakyti
Nu tai ką jau darysi, nulaužei tai nulaužei, atgal neprikabinsi,
Atsakyti
QUOTE(Stel&lade @ 2010 06 17, 22:13)
ka daryti nulauziau phalenopsio lapa,lapas nesenai pradejas augti dar visiskai nesuages?


nulaužėt tai nulaužėt... su klijais juk neklijuosit
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2010 06 16, 16:47)
įvairiai, būna, kad greitai auga, būna, kad lėtai, būna, kad išvis sustoja..

kai pamatysi, kad per daug jau į vieną pusę, tada ir suk į kitą

aš tvirtinu, kai jau pamatau pirmuosius pumpuriukus, tada pritvirtinu žiedstiebį ir nebesukinėju

dėkui zuzla už atsakymą 4u.gif berods dar vienas phalaenopsis sugalvojo žydėti thumbup.gif labai laukiu pirmųjų naminių žiedelių smile.gif jūs juk suprantat kaip ar ne mirksiukas.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
Sveikos,
Turiu nauju gyventoju,kurie vadinasi skydmariais doh.gif doh.gif Fe kokios slykstynes. ir vargse mano orchideja verysad.gif Nulekiau vakar i senukus actaros,bet konsultante ikiso kazkoki kitoki chemikala, "Neemazal". Paiaskino, kad sitas geresnis, bet man ji aiskino kad reikia ispurksti tik tas geles ant kuriu yra skydmariu.Grizau namo ir galvoju,nesamone kazkokia,faktas kad tuos skydmarius atnese man padovanotas fikusas arba juka, man atrodo kad fikusas,nes orchideja apkresta virs fikuso.Nors ant fikuso neradau tu padaru, ant kitu orchideju irgi neradau. Taigi logiskai mastant ir kitos geles gali buti apkrestos.Taigi ispurskiau visas. Ale dabar vel galvoju,per kiek laiko skydmariai isdvesia?Nes specialiai viena palikau (kitus nuvaliau su spiritu atskiestu vandeniu) tai snd paziurejau dar labiau jis issiputes. Gal visdelto man actaros nusipirkt ir ismirkyt geles?***** nemazai geliu pas mane ir orchidejos ir kitokiu, tai paskui verksiu...Kaip galvojat? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(saidutea @ 2010 06 17, 22:34)
labai laukiu pirmųjų naminių žiedelių smile.gif jūs juk suprantat kaip ar ne mirksiukas.gif  drinks_cheers.gif


mirksiukas.gif

QUOTE(carela @ 2010 06 17, 22:41)
Kaip galvojat? 4u.gif


kiek girdėjau, neemazal'is irgi geras smile.gif skydamaris minta lapais, jus išpurškiat juos chemija, taigi jie nebevalgo ir nudvesia, bet yra ir jau padėtų kiaušinėlių, kurių insekticidas (neemazal, actara ir t.t.) neveikia, išsirita naujos bjaurybės, todėl reikia pakartotinai išpurkšti po poros sav... aš tai ir dar po poros sav. išpurkščiau cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Burbuliuks @ 2010 06 14, 13:19)
su tuo pačiū schultz, kur prieš tai mergaitės rodė.. o mikorizės gal ir nebeliko... nebepastebiu pelėsiuko.. ale mane musės labiau neramino  blush2.gif

Nepateisino mano lukesciu ta mikorize... pas mane igi panasu, kad ji nunyko.
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2010 06 17, 21:50)
mirksiukas.gif
kiek girdėjau, neemazal'is irgi geras smile.gif skydamaris minta lapais, jus išpurškiat juos chemija, taigi jie nebevalgo ir nudvesia, bet yra ir jau padėtų kiaušinėlių, kurių insekticidas (neemazal, actara ir t.t.) neveikia, išsirita naujos bjaurybės, todėl reikia pakartotinai išpurkšti po poros sav... aš tai ir dar po poros sav. išpurkščiau cool.gif


Tai sake kad reikia po desimt dienu nupurkst, nu ziuresim,aciu 4u.gif
Dar is kitos operos paklausiu 4u.gif Man toks itarimas,kad viena orche turi triz ziedstiebius,begale atsakeliu ir lapai leipsta raukslejasi...Gali buti kad ji neismaitina tiek daug ziedkociu?Pumpurai tokie pavarge, sunkiai skleidzias, ziedeliai tokie vargani kabo ant sakeliu paciu galu...Man toks noras tuos ziedkocius nukirpt,nes baigia nuleipt gelyte?O gal patrest gerai bandyt?Ot problemu pas mane biggrin.gif tikiuosi baigsis ir galesiu eit i pagyru tema ziedais girtis blush2.gif
Atsakyti
Man ir toks vaizdas,kad nebera mikorizes,nors vazonas smirda grybu.
Atsakyti
QUOTE(Erika20 @ 2010 06 18, 07:11)
Man ir toks vaizdas,kad nebera mikorizes,nors vazonas smirda grybu.

vis mikorizė ir mikorizė... mano tik skaitinėjimais susidariusi nuomonė tokia, kad mikorizės grybas yra super dalykas ,kai reikia sudaiginti sėklas, naturalioj gamtoj ten ir sudygsta kur veisiasi tas grybas, jame sėklos yra maitinamos . toliau vystatntis pati orchidėja nutraukia ryšius su mikorize, arba reikalui esant, juos atnaujina.
Dabar su visom šiom pirktinėm. Aišku ,kad jos užaugintos labaratorijos megintuvėlyje ir žinoma su mikorize , kuri buvo dar ir specialiai ruošta. Augalai dabar suauge patys maistinių medžiagų prikaupe, gal jiems net nėra reikalingas tas kišamas mikorizės grybas g.gif , nu užsiveisė jis, bet nesusidraugavo su šaknim ir nunyko, o gal perėjo į kokia kitokią būsena ( neįsivaizduoju) , o gal salygos jam sėkmingai vystytis netinkamos pvz. kietas mūsų vandentiekio vanduo.
Belieka, jums merginos padėkoti už bandymus ir ,kad pranešat kaip sekasi mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(misterija @ 2010 06 18, 14:08)
vis mikorizė ir mikorizė... mano tik  skaitinėjimais susidariusi nuomonė tokia, kad mikorizės grybas yra super dalykas ,kai reikia sudaiginti sėklas, naturalioj gamtoj ten ir sudygsta kur veisiasi tas grybas, jame sėklos yra maitinamos . toliau vystatntis pati orchidėja nutraukia ryšius su mikorize, arba  reikalui esant, juos atnaujina.
Dabar su visom šiom pirktinėm. Aišku ,kad jos užaugintos labaratorijos megintuvėlyje ir žinoma su mikorize , kuri buvo dar ir specialiai ruošta. Augalai dabar suauge patys maistinių medžiagų prikaupe, gal jiems net nėra reikalingas tas kišamas mikorizės grybas  g.gif , nu užsiveisė jis, bet nesusidraugavo su šaknim ir nunyko, o gal perėjo į kokia kitokią būsena ( neįsivaizduoju) , o gal salygos jam sėkmingai vystytis netinkamos pvz. kietas mūsų vandentiekio vanduo.
Belieka, jums merginos padėkoti už bandymus ir ,kad pranešat kaip sekasi  mirksiukas.gif

jeigu ne musytes,tai mikorizes poveikis netgi labai matomas.Visos persodintos auginasi lapukus,naujos saknytes gausiai dygsta.Jos pacios likes tik kvapas,gal susigere i substrata g.gif
Atsakyti