Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

o kaip del tu mano baltu plonu grybuku orchidejos vazonelyje? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Laura81r @ 2010 06 14, 14:24)
o kaip del tu mano baltu plonu grybuku orchidejos vazonelyje?  ax.gif


išimti orchidėją iš vazonėlio, gerai praplauti šaknis, jei šankys labai pažeistos, pamirkyti silpname fungicido tirpale, pasodinti į naują substratą
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2010 06 14, 12:38)
išimti orchidėją iš vazonėlio, gerai praplauti šaknis, jei šankys labai pažeistos, pamirkyti silpname fungicido tirpale, pasodinti į naują substratą

kad saknys atrodo norma,tik va tas derlius manes visai nedziugina doh.gif ir zydi siuo metu labai gausiai g.gif
Atsakyti
sveikutės,
klausimas: mano labai sena orchidėja išaugo į ilgį - priaugino naujų lapų, naujų žiedkočių ir t.t. apatiniai lapai jau nyksta, šaknys matau irgi ruduoja, o viršutinės naujai leidžiamos šaknys gražios. kitaip tariant išaugo gėlė iš savo kelnių, t.y. vazono biggrin.gif
kaip čia elgtis toliau? nes ji jau lyg ir svyra lauk iš vazono, suprantu, kad reiktų persodinti, bet kaip "pakasti" tą seną stiebą, senus lapus? g.gif
Atsakyti
As ta mikorize siek tiek nusivyliau. Man atrodo ji nunyko, tik muses liko doh.gif
Papildyta:
Gavau kitoj temoj is tikrai sumanios moteriskes gelininkes patarima. Tikrai isbandysiu. Stai jis:
QUOTE(Knifofija @ 2010 06 14, 10:39)
vazonų kraštelius pabrauk kreidele nuo tarakonų, vadinasi "Mašenka" . Dings visos muselės.

Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2010 06 14, 19:38)
As ta mikorize siek tiek nusivyliau. Man atrodo ji nunyko, tik muses liko  doh.gif
Papildyta:
Gavau kitoj temoj is tikrai sumanios moteriskes gelininkes patarima. Tikrai isbandysiu. Stai jis:

kol orchidėjos buvo kambary musytes gaudžiau su tukle, dabar visos balkone tai ir musės rimtos, bet ten jau tuklei į pagalbą atėjo saulašarė biggrin.gif susitvarko mirksiukas.gif
Atsakyti
Nusipirkau mini phalenopsi,pasodinta kiminuose.Kazin ji persodinti,ziedkotis padziuves toks g.gif
Atsakyti
Sveikos, siandien gavau dendrobium nobile 2 uglius (nulauztus nuo pagrindinio augalo) Ugliai kokiu 20 cm dydzio turi 7-8 sprindzio dydzio lapus ir nemaza kuoksteli sprindiniu saknu bigsmile.gif Po darbo leksiu pirkt vazonu ir substrato. Gal kas galit patart koki vazona ir substrata pasirinkt? ax.gif Dekoju is anksto 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Smilguna @ 2010 06 15, 11:24)
Gal kas galit patart koki vazona ir substrata pasirinkt?  ax.gif Dekoju is anksto  4u.gif


vazoną tokį, kad tilptų šaknys nesuspaudžiant jų, ne didesnį o substratą "ekstra" smulkų
Papildyta:
QUOTE(eliss @ 2010 06 15, 08:15)
Nusipirkau mini phalenopsi,pasodinta kiminuose.Kazin ji persodinti,ziedkotis padziuves toks g.gif


jeigu jums neįdomu, kokios jos šaknys, auginkite taip, tik neperliekite... aš beveik visada naujokėms po žydėjimo patikrinu šaknis ir persodinu... kiminų atsikratau, pavojinga su jais... bet kai kam sekasi auginti ir kiminuose
Atsakyti
QUOTE(misterija @ 2010 06 14, 22:06)
kol orchidėjos buvo kambary musytes gaudžiau su tukle, dabar visos balkone tai ir musės rimtos, bet ten jau tuklei į pagalbą atėjo saulašarė  biggrin.gif susitvarko  mirksiukas.gif

O kur ja gaut?
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2010 06 15, 11:39)
vazoną tokį, kad tilptų šaknys nesuspaudžiant jų, ne didesnį o substratą "ekstra" smulkų

Šaknys auga ne žemyn, o į šonus ir yra mazdaug sprindzio ilgio nuo centro i visas puses (atrodo kaip saulyte) doh.gif Kiek jau paskaiciau, tai jom raso kuo mazesni vazona pirk. Tada klausimas: kaip jas sutalpint? Nes perkant toki, kad saknu nereiktu kamsyt, reiketu kokiu 25-30 cm skersmens vazono. Nors augaliukas palyginti mazas. Ir dar klausimas del vazono, permatoma ar ne? "Mama" mano vaiku sake auga nepermatomam g.gif Aciu uz atsakymus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Smilguna @ 2010 06 15, 12:32)
Šaknys auga ne žemyn


gal sudrėkinus gautųsi kiek palenkt šankytės g.gif na neįsivaizduoju tada...
o vazonas tiks bet koks, dauguma smulkiašaknių auga nepermatomuose..
Atsakyti