Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Sveikos,
siame facebook puslapyje daug patarimu ir naudingu straipsniu apie sodininkyste. Tuo tarpu ir apie orchidejas
http://www.facebook....kas.sodininkams
Atsakyti
kaip atskirti ziedstiebi nuo keikio? leidzia kazka mano orchideja ir nelabai suprantu, ka... g.gif
Atsakyti
QUOTE(ingina @ 2010 06 08, 13:01)
kaip atskirti ziedstiebi nuo keikio? leidzia kazka mano orchideja ir nelabai suprantu, ka...  g.gif


nematant foto ir žinant, kad sviekos orchidėjos retai kada leidžia keikius, gali būti, kad pas jus žiedstiebis (galiukas smailas, skeltas) arba šaknis (galiukas apvalus)
Atsakyti
user posted image sveikos turiu bedele as jau rasius cia kad pas mane vazoneli zaliuoja ir nesuprantu ar samanos ar dumbliai paslepiau nuo salues tesioginiu spinduliu, maziau laistau bet niekaip neisnyksta bandziau karsta dusa gal galit patart ka daryt?
user posted image nupirkus buvau nukainuotas gelytes turejo po pora ziedeliu juos numete isleido naujas sakas o tuos stebus nukirpti man kur auksciau sakos? blush2.gif esu naujoke tai nesigaudau
Atsakyti
QUOTE(giedruze @ 2010 06 08, 13:57)
nupirkus buvau nukainuotas gelytes turejo po pora ziedeliu juos numete isleido naujas sakas o tuos stebus nukirpti man kur auksciau sakos?


galima kirpt, galima nekirpt
Atsakyti
o kaip pvz orchidejo buna aukstos, tai reikia kazkaip kirpt kad jos i ugi augintu nes dabar jos sumazejo nes isleido zemiau saka nei ji pati baiges,
Atsakyti
QUOTE(giedruze @ 2010 06 08, 13:57)
user posted image sveikos turiu bedele as jau rasius cia kad pas mane vazoneli zaliuoja ir nesuprantu ar samanos ar dumbliai paslepiau nuo salues tesioginiu spinduliu, maziau laistau bet niekaip neisnyksta bandziau karsta dusa gal galit patart ka daryt?
user posted image nupirkus buvau nukainuotas gelytes turejo po pora ziedeliu juos numete isleido naujas sakas o tuos stebus nukirpti man kur auksciau sakos? blush2.gif esu naujoke tai nesigaudau



Ir pas mane tokia problemytė atrodo ir persodinau o vis vien žaliuoja kaip pas giedruže, ir laistau atrodo nedaug,įdomu kodėl taip laikosi gal taip turi būti,gal yra kas patartų doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rimka.d: 08 birželio 2010 - 13:17
O ka reikia daryti su tom orinem saknim, kurios stiebiasi i virsu>? ar persodinti kad daugiau zemese butu? nes pas mane ju labai daug ir visos i virsu varo doh.gif ar palikti jas ramybeje? Nes dabar pumpurus sukrovusi bijau juditni g.gif
Atsakyti
QUOTE(giedruze @ 2010 06 08, 14:12)
o kaip pvz orchidejo buna aukstos, tai reikia kazkaip kirpt kad jos i ugi augintu nes dabar jos sumazejo nes isleido zemiau saka nei ji pati baiges,


orchidėjos būna aukštos, nes jas taip augina, jos specialių trąšų gauna, ir išvis jos dabar kai madingos, tai masiškai auginamos pardavimui, o ne gyvenimui.. nė vieną kartą skaičiau, kad po parduotuvinio žydėjimo orchidėjos nunyksta ir miršta (nors gal žmonės nemokėjo prižiūrėti)... negauna, taip sakant, dozės... jus (mes) tokių trąšų neturit, todėl tokios aukštos nebeišauginsit, bet čia tik aš taip galvoju smile.gif ir kirpimo vieta čia nesvarbi, falenopsis leidžia šakeles iš kokios nori miegančios akutės, nebūtinai tai pirmoji po negyvos, iš šakelės bus tokio ilgio ir žiedų kiekio ant kiek jam užteks jėgų... dabar net nežinau, ar atsakiau į klausimą mastau.gif

net įdomu pasidarė smile.gif atsiliepkit, kas pirko ar gavo dovanų aukštą didžiažiedį falenopsį ir pavyko pačiai naują žiedstiebį tokį patį aukštą ir gražų išauginti smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Jurgitukasz @ 2010 06 08, 14:24)
O ka reikia daryti su tom orinem saknim, kurios stiebiasi i virsu>? ar persodinti kad daugiau zemese butu? nes pas mane ju labai daug ir visos i virsu varo  doh.gif  ar palikti jas ramybeje? Nes dabar pumpurus sukrovusi bijau juditni  g.gif


na ir tegu varo smile.gif jos iš aplinkos drėgmę sau renka, palikit ramybėj, svarbu, kad nedžiūna, tada tai tikrai vaizdelis ne koks smile.gif
Atsakyti
QUOTE(giedruze @ 2010 06 08, 13:57)
user posted image sveikos turiu bedele as jau rasius cia kad pas mane vazoneli zaliuoja ir nesuprantu ar samanos ar dumbliai paslepiau nuo salues tesioginiu spinduliu, maziau laistau bet niekaip neisnyksta bandziau karsta dusa gal galit patart ka daryt?


Man irgi taip buvo...
Gavau gelytes, auginau-priziurejau... pradejo zaliuoti... persodinau... Ir vel tas pats g.gif Galvojau jau "negi tokia ziopla esu, kad negaliu susitrarkyti"? doh.gif
O tada apsiziurejau, kad tas zalias medinis (bambukinis ar koks ten) pagaliukas, kuris ismeigtas i vazona ir prie kurio pritvirtintas ziedstiebis, dazo aplinka zaliai blink.gif doh.gif lotuliukas.gif Istraukiau, pakeiciau - ir mano gelytes "pasveiko" thumbup.gif Mano atveju tik tiek uzteko.
Gal ir Jums kas panasaus?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tik drugelis: 08 birželio 2010 - 14:25
O jei orcideju ziedai kaip subadyti, jauciu, kad voratinkline erkute g.gif Velnias, nervina mane jau sitas reikalas doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nila_ks: 08 birželio 2010 - 15:08
QUOTE(giedruze @ 2010 06 08, 13:57)
user posted image sveikos turiu bedele as jau rasius cia kad pas mane vazoneli zaliuoja ir nesuprantu ar samanos ar dumbliai paslepiau nuo salues tesioginiu spinduliu, maziau laistau bet niekaip neisnyksta bandziau karsta dusa gal galit patart ka daryt?
user posted image nupirkus buvau nukainuotas gelytes turejo po pora ziedeliu juos numete isleido naujas sakas o tuos stebus nukirpti man kur auksciau sakos? blush2.gif esu naujoke tai nesigaudau

o kas svarbiausiai pas mane yra dar dvi ir pas jas nera sitokio dalyko, nezaliuoja, as galvojau kad ugi galma pasiekt kerpant kazkaip doh.gif nes pas mane kurios nupirktos su ziedais grazios dar isleido ir krauna ziedus thumbup.gif wub.gif
Atsakyti