Įkraunama...
Įkraunama...

Atopinis dermatitas XXVI tema

Visą maistą vaikui ruošdavau tik tam kartui, nieko negamindavau iš anksto. Aišku tai nėra labai patogu, bet kai nedirbi ir esi su vaiku namuose, plius su AD sergančiu, tai nemačiau didelės problemos kaskart vaikui paruošti šviežią maistą. O šiaip tai kiekviena mamytė daro taip, kaip jai patogiau, nes kiekvienas atvejis individualus.
Atsakyti
QUOTE(LiloSun @ 2010 05 30, 10:21)
As tai neskubeciau su morka, nes ji priskiriama prie alergenu, geriau jau neprovokuot organizmo veltui. Nebutinai visa savaite laukt ivedinet mesa, pvz, duot bulve 2 dienas, o tada pridet mesytes, tik ne jautiena ar vistiena, o kokia triusiena ar kalakutiena.



Bet juk morka yra dabar duodamame hipp'e g.gif Tik neaisku ar ji nera taip apdorota, kad neber ten ne kam alergizuot doh.gif

Manot jei alergizuoja isbers jau per tas pora dienu?
Papildyta:
QUOTE(LiloSun @ 2010 05 30, 16:43)
Mamytes, del to ruosimo keliom dienom  g.gif taigi darzovese dings visi vitaminai ir naudingosios medziagos. Mesytei gal nieko neatsitiks, bet jau kosyte galima bent jau ta pacia diena pagamint. As tai dazniausiai mazajai ryte visai dienai priverdu koses, bet darzoves jau pries pat verdu. Nes ir tai apdorojant darzoves kiek dingsta medziagu, kuriu taip truksta alergiukam.


Tai vat del tu vitaminu ir stengiuosi virt kiekviena diena. Supjaustau smulkesniais gabaliukais, tai ir mesyte ir darzoves pakankamai greit issiverda. Nors labai faina kai nereik ruosti...
Atsakyti
QUOTE(šešėlis @ 2010 05 30, 17:42)
nemanau, kad labai gudriai atrodo tokių stiprių emocijų priskyrimas svetimai žinutei wink.gif
aš tai irgi nesupratau, kaip čia taip ateiti, pareikšti, kad atsargiai ir daugiau nieko neparašyti...  mes čia susirinkę visos net vandenį naudojam atsargiai, ką jau kalbėt apie EA  ax.gif

o kai kurios, kaip supratau ta EA naudoja tarsi isganingaji vandeni nuo visu ligu, tad ir patariau atidziua naudoti ax.gif
o beje, tai ne pirmas mano postas sioje temoje, neturiu laiko kikeviena diena rasinetis, bet seku sia tema pastoviai, ir nereikia manyti kad keliu marazma.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *sadziuke*: 30 gegužės 2010 - 20:52
QUOTE(kar @ 2010 05 30, 21:27)
Manot jei alergizuoja isbers jau per tas pora dienu?

Tai vat del tu vitaminu ir stengiuosi virt kiekviena diena. Supjaustau smulkesniais gabaliukais, tai ir mesyte ir darzoves pakankamai greit issiverda. Nors labai faina kai nereik ruosti...

tai jei morką jau irgi valgot ir viskas ok, tai gali bandyt. ypač jei irgi ekologiškos. nes man rodos, hippe eko? jau kalbėjom, kad gali ir ne pati daržovė alergizuot, o likučiai to, kuo tręšta ir purkšta...
ir sualergizuot gali ne per pora dienų, o per tris ar keturias... tai irgi tiesa. bent jau mūsų tai pastebėjau palaipsniui labai išlenda, o ne staiga dėmėm išmėto

dėl to virimo kasdien, tai aišku, kad idealu kasdien. bet tai renkiesi žmogus gyvenime dažnai. va ir mes renkamės smile.gif baltai pavydžiu, kam rinktis nereikia smile.gif gerai, kas turi gryną orą tik atidarę langą, o mes iki gryno oro kasdien keliaujam bent 20 min į vieną pusę biggrin.gif tai nesinori iškart grįžt... o režimas mažam vaikui irgi svarbu. žodžiu, kasdien kažką aukojam... kartą - viena, kartą - kita smile.gif

Papildyta:
QUOTE(*sadziuke* @ 2010 05 30, 21:51)
o kai kurios, kaip supratau ta EA naudoja tarsi isganingaji vandeni nuo visu ligu, tad ir patariau atidziua naudoti ax.gif
o beje, tai ne pirmas mano postas sioje temoje, neturiu laiko kikeviena diena rasinetis, bet seku sia tema pastoviai, ir nereikia manyti kad keliu marazma.

šiaip ar taip, manau, kad ea tikrai galima naudot (nesigilinsiu į kiekius ir būdus) nuo daugelio ligų biggrin.gif ypač, vietoj vaistų tai man labiau priimtina...
apie marazmus net įtarimo neturėjau, tik nesupratau tada žinutės prasmės, kad "atsargiai, gali būt bėdų. daugiau info internete" biggrin.gif mes visi žinom, kad internete yra visko...
Atsakyti
QUOTE(*sadziuke* @ 2010 05 30, 15:11)
bigsmile.gif vaje kokios emocijos
ar inirsis praejo? cool.gif
ir dar noreciau pridurti, jei tamsta galvoji kad didelis geris parduodamas maximoje ar kitam prekybcentre, tai klysti, ten daugiau nuodu nei naudos, prideta daugiau priemaisu...
na bet ka as cia, juk esama daugiua protingu mamyciu kurios tik parekauti gali, o ne pasidometi individualiai, gi visos turime galvas ir privalome galvoti TIK uz savo vaiku sveikata.


Cia viskas man skirta? unsure.gif Kai as nirstu tai tyliu mirksiukas.gif


QUOTE(šešėlis @ 2010 05 30, 17:42)
nemanau, kad labai gudriai atrodo tokių stiprių emocijų priskyrimas svetimai žinutei wink.gif
aš tai irgi nesupratau, kaip čia taip ateiti, pareikšti, kad atsargiai ir daugiau nieko neparašyti...  mes čia susirinkę visos net vandenį naudojam atsargiai, ką jau kalbėt apie EA  ax.gif


QUOTE(šešėlis @ 2010 05 30, 21:59)
šiaip ar taip, manau, kad ea tikrai galima naudot (nesigilinsiu į kiekius ir būdus) nuo daugelio ligų biggrin.gif ypač, vietoj vaistų tai man labiau priimtina...
apie marazmus net įtarimo neturėjau, tik nesupratau tada žinutės prasmės, kad "atsargiai, gali būt bėdų. daugiau info internete" biggrin.gif mes visi žinom, kad internete yra visko...

drinks_cheers.gif


Siandien suzinojau kad vyro dukterecia budama maza buvo daug kam alergiska doh.gif (jau isaugo, jai dabar 9 metai) Tai manes jau nebestebina kad mazius turejo AD
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kicia: 30 gegužės 2010 - 21:10
Sveikos mamytes, vis paskaitau jusu temute. Mano leliukas 8men irgi alergiskas, vis rankioju maisteli, dabar is odos durio nustate stipria alergija kiausiniui, nieko negalima kur ieina kiausinis. Jis jo siaip net neragaves. Norejau pasiklausti, ar jus vedate savo vaikucius i darzelius?Ar imanoma ten susitarti kad neduotu to ar ano?
Dabar pasidalinsiu savo patirtimi:
Cia kazkuri klause del jautienos ir versienos, ji skiriasi, kadangi versiukas minta karves pienu, jeigu vaikas alergiskas pienui, alergizuos ir versiena, jautiena netaip stipriai kadangi paauges valgo jau ivairesni maista. Maniskiui jautiena labai tiko, bet pvz nuo kalakuto (ekologiskas) iskart israudonavo ir isbere visa.
Dar klausimas, manajam lyg netinka ryziai, tai netiks ir tie visi duoniukai? Nes ten ieina ryziu miltai, nebeisivaizduoju ka duoti pagrauzt vaikui doh.gif
Atsakyti
QUOTE(gabrytė @ 2010 05 30, 22:51)
Dar klausimas, manajam lyg netinka ryziai, tai netiks ir tie visi duoniukai? Nes ten  ieina ryziu miltai, nebeisivaizduoju ka duoti pagrauzt vaikui  doh.gif

mes dar kartais pagraužiam traškučius Talerius. jų sudėtis: kvietiniai miltai, augaliniai riebalai, druska ir maltodekstrinas (čia kažkas tokio, kaip cukrus, tik tinka sergantiems diabetu). naudos tai iš jų manau maža, bet dėl paties pagraužimo gal tiks?
Atsakyti
QUOTE(šešėlis @ 2010 05 31, 08:31)
mes dar kartais pagraužiam traškučius Talerius. jų sudėtis: kvietiniai miltai, augaliniai riebalai, druska ir maltodekstrinas (čia kažkas tokio, kaip cukrus, tik tinka sergantiems diabetu). naudos tai iš jų manau maža, bet dėl paties pagraužimo gal tiks?

aha bet mes dar paciu kvieciu neibandem net, laukia eiles, kai isbandysim tada matyt tiks smile.gif
Atsakyti
QUOTE(gabrytė @ 2010 05 30, 22:51)
Norejau pasiklausti, ar jus vedate savo vaikucius i darzelius?Ar imanoma ten susitarti kad neduotu to ar ano?

Paprastam darželyje manau vargiai, kad atskirai gamintu, bet paprašyti galima. Mes lankėme alergiškiems darželį, tai ten kiekvienam atskirai meniu sudaro. Užpildai kokie produktai netinka ir jų neduoda.
Atsakyti
QUOTE(Pūkelis @ 2010 05 31, 14:17)
Paprastam darželyje manau vargiai, kad atskirai gamintu, bet paprašyti galima.  Mes lankėme alergiškiems darželį, tai ten kiekvienam atskirai meniu sudaro. Užpildai kokie produktai netinka ir jų neduoda.


Žiurint dar ko negali valgyt, vienos draugės negali žuvies, tai veda į paprastą, nes žuvį retai duoda, tai paprašo, bet jei pienui ir kiaušiniui, tai kiekvieną maitinimą kas ten žiūrės.
Mano kaiušiniui ir pienui 4 klasė, tai net negalvoju vest į paprastą, nebent į alerginį.
Atsakyti
Aš tai norėjau paklausti apie mišinukus... Mano mažiukui 1 m. 2 mėn. ir nors labai stengiausi atpratint nuo MP, kad pereitume tik prie mišinuko ir taip lengviau viską atsirankiotume, MP mums vis dar nepavyko atsisakyt schmoll.gif Vaikiukas gali 1,5 val. praklykt, jokio buteliuko neįkiši, o vos gavęs papuką, iškart nusiramina. Mums negalioja ta taisyklė, kad 3-4 dienas paklykia ir nustoja schmoll.gif Nusprendžiau, kad vaikui dar per sunku atsisakyt, nepaprastai sunku žiūrėt, kaip jis pasikūkčiodamas kankinasi verysad.gif Taigi likom prie 2 maitinimų: prieš miegą ir 1 k. naktį. Bandau prieš naktį įsiūlyt mišinuko Aptamil Allergy Care, bet jis visiškai jo negeria, jis pajaučia kvapą - ir sukasi, neįsižioja. Banžiau ir banano įdėt (kaip pienišką bananų kokteilį) - negeria, ir jau kiek laiko į košes dedu po 30 ml - iš pradžių raukėsi, dabar valgo, bet tik vieno mišinuko pabandau paduot - neįsiūlysi. Mes esam alergiški karvės pieno baltymui, tai kokį mišinuką galėčiau dar bandyt? Žiūrėjau Aptamil Lactose free ir Aptamil Soja, bet jie tik iki 6 mėn., gal galvoju bandyt HA3? Kažkaip nesinori vaiko palikt visai be pieniškų produktų, be MP, ir be mišinuko... g.gif Gal kam panašiai buvo ir kažką atradot?
Atsakyti
Del darzeliu yra toks dalykas. galima nueiti pas specializuota gydytoja, paraso kam yra alergiskas, ir tada pristatyti pazyma darzeliui. darzelis privalo vykdtyti tokius isipareigojimus. ne viena darzeli zinau, kuriuose taip daroma.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *sadziuke*: 31 gegužės 2010 - 22:14