Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios,

QUOTE(pipete @ 2010 05 06, 12:42)
Gal bandyk į polietileninius maišelius supilstyti ir sandariai užrišti, o tada į balkoną (jei stiklintas).

Balkonas nestiklintas ir dar pirmas aukštas doh.gif O maišeliuose kambary pavojinga - mažas ir laaabai smalsus vaikas biggrin.gif
QUOTE(Marti @ 2010 05 06, 12:51)
dariau grynai pagal receptą, tik nebežinau pagal kurį, nes mergaitės kai užrodė palangos jau buvau šitą užminkius  doh.gif ji tikrai lb drėgna, bet mano mamai tokia ir patinka, tai vakar laiminga kaip livaras vaikščiojo

Man irgi drėgna patinka, bet dar tokios nesigavo iškept.
QUOTE(Marti @ 2010 05 06, 12:55)
aš laikau plastikinėse dėžutėse, į kurias telpa po 5 kg smile.gif aišku 10 kg dar nesu turėjus, bet nieks netrukdo iš maximos dar porą dėžučių paimt smile.gif

Kad susinaudoja greit, tai taip, bet pas mus namie vietos trūkumas... Reikės galvot kažką.
Atsakyti
LinaGustė, pas mane 200kg stovėjo maišuose, tamsiam kambariuke. Ėmiau po 25kg maišus. Jei pas tave atsiranda gyvūnėliai, tai į maišą įdėk česnako skiltelius g.gif

QUOTE(keistuole @ 2010 05 06, 12:53)
Man tai tas ekologiškumas irgi įtatinas reikalas. Kartais atrodo, kad čia tik išmislas kainai pakelt. Ne kartą girdėjau, kad ūkininkas, kuris turi ekologinio ūkio sertifikatą superka grūdus iš tokio neturinčio kaimyno ir viską parduoda kaip savo ir kaip ekologišką.

drinks_cheers.gif nes kiek jau buvo per TV rodyta, pas mus dar nėra taip griežtai kontroliuojama, dėl to ir apgaudinėja žmonės doh.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 05 06, 12:33)
Šiandien išsitrauksiu raugą iš šaldytuvo ir bandysiu kvietiniais miltais pamaitinti, ryt kepsiu. O paprasti 812D miltai tiks?  g.gif

Patys tinkamiausi kvietiniam raugui. Dar tinka rupūs kvietiniai.
Atsakyti
O sakykite kokie dažniausiai miltai naudojami. Aš paimčiau ką nors, bet nenoriu pernelyg apsikrauti (vietos irgi neperdaugiausia) ir nelabai suprantu aš tuose miltuose, kuriuos imti.
Tik pamačius receptą, matau, kad neturiu miltų, kurių reikalauja receptas.
Spelta (laukinių kviečių) miltus 812 D 1 kg – 2,10 lt
Spelta (laukinių kviečių), (viso grūdo) miltus 1600 D 1 kg – 2,10 lt
Ekologiniai Kviečių (viso grūdo) miltus 1 kg – 0,90 lt
Ekologiniai Rugių (viso grūdo) miltus 1 kg – 0,90 lt

Ar duonoms geriau imti viso grūdo miltus? O tarkim tie spelta, kuriuos dažniausiai naudojate? ax.gif

aš receptuose dažniausiai matau 'duonos miltai', 'kvietiniai miltai'. Tai tie duonos būtų 812? O paprasti kvietiniai, tai kokie nors 550?
Atsakyti
QUOTE(Sense @ 2010 05 06, 13:45)
O sakykite kokie dažniausiai miltai naudojami. Aš paimčiau ką nors, bet nenoriu pernelyg apsikrauti (vietos irgi neperdaugiausia) ir nelabai suprantu aš tuose miltuose, kuriuos imti.
Tik pamačius receptą, matau, kad neturiu miltų, kurių reikalauja receptas.
Spelta (laukinių kviečių) miltus 812 D 1 kg – 2,10 lt
Spelta (laukinių kviečių), (viso grūdo) miltus 1600 D 1 kg – 2,10 lt
Ekologiniai Kviečių (viso grūdo) miltus 1 kg – 0,90 lt
Ekologiniai Rugių (viso grūdo) miltus 1 kg – 0,90 lt

Ar duonoms geriau imti viso grūdo miltus? O tarkim tie spelta, kuriuos dažniausiai naudojate? ax.gif

aš receptuose dažniausiai matau 'duonos miltai', 'kvietiniai miltai'. Tai tie duonos būtų 812? O paprasti kvietiniai, tai kokie nors 550?

viskas priklauso kokia duona mėgsti, nes su kiekviena rūšim skirtinga duonele gaunasi
812 jie tinka duonai, nes pilkšvesni
550 tinka ir duonai, ir batonams, baltesni
Šiaip, skaičiukai pažymi glitimo kiekį miltuose, pagal juos ir rinkis, ką daugiau kepi smile.gif
Atsakyti
Kepčiau išbandytus jūsų receptus arba iš kepėjų blogų. Bet vat ten nerašo skaičių, rašo duonos miltai. Tai kurie čia galėtų būti pagal žymėjimą?
Atsakyti
QUOTE(laurriukas @ 2010 05 06, 07:13)
- įdėti speltos miltų

Grynai iš speltos, gaunasi tokia sunki drėgna bulka smile.gif Ir išsikelia geriau nei kviečiai.

blink.gif jezau kas cia per keiksmazodis da??? kur jus perkat ta spelta?? nemaciau nei maximoj nei norfoj tokiu laukiniu....
Atsakyti
QUOTE(Sense @ 2010 05 06, 14:28)
Kepčiau išbandytus jūsų receptus arba iš kepėjų blogų. Bet vat ten nerašo skaičių, rašo duonos miltai. Tai kurie čia galėtų būti pagal žymėjimą?

Duonai 812 kvietinius, ruginiai ir kvietiniai rupus, bet ne tokie kaip Ustukai parduoda, o stambesnio (foto įdėjau) naudoju smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Rigedora @ 2010 05 06, 14:44)
blink.gif  jezau kas cia per keiksmazodis da??? kur jus perkat ta spelta?? nemaciau nei maximoj nei norfoj tokiu laukiniu....

blogai ieškojot smile.gif Yra ir IKI, ir Maximoj arba prie miltų, arba prie ekologiškų produktų mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Sense @ 2010 05 06, 15:35)
           

O čia mano paprasta šviesi duonelė. smile.gif  Kepta su mielėm, su jomis man lyg ir gaunas, o su raugu borodino duona gavosi skani, bet neiškylo, žema kaip plyta  rolleyes.gif
Tik subliuško duonelė į kepimo pabaigą, dangčio neatidarinėjau, tik po pypsėjimo, kad pabarstyti sezamais.


Sense, jei borodino duona neiškilo kepant tik su raugu, nors kildinote ilgiau nei 3 val., tai kitą kartą pridėkite 1 a.š. mielių. Pamatysit, bus gerai.

Ta balta sukrito, nes mielių arba vandens buvo per daug. Prie moulinex duonkepės instrukcijos yra aprašytos visos kepimo klaidos ir kaip jas taisyti, pagooglinkit rusų kalba.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 06 gegužės 2010 - 15:22
Jei viskas vyks pagal mano planą, Vilnius miltus galės atsiimti jau šį šeštadienį (kam patogu) Žirmūnuose (patikslinsiu adresą) ir prie BIG'o
Pagal mano darbo grafiką Knas nusimato 17-18dienomis, jei niekas nesikeis...

Sense - vos vos mielių pamažink - gal nebesukris smile.gif
Aš tai žiūriu, kad duonos receptą reik prie aplinkos temperatūros derint. Žiemą puikiai gaudavosi, kai įpildavau šiltesnio vandenuko, o dabar ir šaltas nemaišo, o va, jei duonkepę vonioj pastatau (kad nemaišytų naktį miegot), tai duona mėgsta pakrist - gal per daug iškyla, kai šilta g.gif
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 05 06, 16:19)
Sense, jei borodino duona neiškilo kepant tik su raugu, nors kildinote ilgiau nei 3 val., tai kitą kartą pridėkite 1 a.š. mielių. Pamatysit, bus gerai.


Bandysiu su mielėm, bet taip noris išmokti be jų ax.gif

Dėkui merginos už patarimus, bet dariau grynai pagal receptą. Šaukšteliai mielių buvo be kaupo, o ir visa kita matavau iki siūlelio.

Žirmūnai thumbup.gif

Tik parūpo, o jei užprašiau 10kg, tai turėsite kur išpilstyti? Gal kokia tara pasirūpinti?
Atsakyti
Noriu paklausti? Ar butinai reikia maisyti kas diena jei jo nereikia primaitinti 3 dienas? Nes jau man baugu darosi su tuo raugu
Atsakyti