Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios,

QUOTE(zebenkstiejka @ 2010 06 16, 12:51)
Indre, o Nu tuoj bandysiu kokįnors iš čia pateiktų receptukų, tik kad vėl turbūt netaip užprogramuosiu ir teks mest lauk.. vakar tris duonas išmečiau lauk- bet nepasiduosiu- reik išsiaiškint vienąkart kas čia do aparatas.. oi bijau kad skris per langą ta duonkepė  lotuliukas.gif


Duonytę geriausia kepti orkaitėje (ypatingai pradedančiosioms ir dar neperpratusioms duonkepės). O duonkepės skraidinti nereikia mirksiukas.gif ji puiki pagalbininkė tešloms minkyti ir bulkoms kepti (deje, ne duonytei) smile.gif
Papildyta:
QUOTE(keistuole @ 2010 06 16, 18:43)
aš dar neatraudau tos griežtos taisyklės, akda gausis rūgštu, kada ne.
Bet žinau, kad reik nepadaugint starterio ir jį geriau maitint porą kart prieš kepant, rusiškam forume net tris kart siūlo.
Apie nerūgščią duoną Rasma rašė, paieškokit jos raugo.
Šiaip tai patys ruginiai miltai duoda daugiau rūgštumo, jei kepant naudosit daugiau kvietinių turėtų būt mažiau rūgšti, nors man kažkada ir vien iš kvietinių rūgšti gavos.


Aš taisyklę atradau, nereikia ilgai laikyti užminkytos duonutės. Kadangi, čia iš rašančių forumiečių aš vienintelė (ko gero) g.gif blush2.gif niekada nemaitinu raugo, man niekada nebūna rūgšti jei laikau 5 - 6 val. suminkytą tešlą. Jei dedu 400 g. ruginių, 400 g. rupių ruginių ir 200 g. kvietinių, tai šiek tiek rūgštesnė nei su 300 g. kvietinių ir 700 g. ruginių. Esu laikiusi 13 val. (tiesiog ryte pramiegojau rolleyes.gif ), tai buvo rūgšti. Net išsigandau, galvojau, kad turėsiu didelį raugą bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(zebenkstiejka @ 2010 06 16, 16:38)
Na va, "Gardžioji greituko duona" kuo puikiausiai pavyko!!!  thumbup.gif pa-ga-liau kažkas gavosi..  biggrin.gif
Bandysiu dabar "Vyrų duoną" (nes šitos jau beveik neliko  lotuliukas.gif ), bet nieko gal neplikinsiu ten.. nu nepasakyta recepte kad reik kažką plikinti.. tik vanduo ten paminėtas "karštas"  g.gif na kaip bus taip, apie rezultatą pranešiu  smile.gif


užplikau kmynus ir stambaus malimo ruginius miltus, atvesint ir sudėt likusius produktus. dar gali pamažint mieles iki 1a.š.
Lauksiu rezultato smile.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 06 16, 19:04)
užplikau kmynus ir stambaus malimo ruginius miltus, atvesint ir sudėt likusius produktus. dar gali pamažint mieles iki 1a.š. 
Lauksiu rezultato  smile.gif


Ar teisingai suprantu, stambaus malimo, tai rupūs ruginiai. Nes aš kažkada pirkau labai jau rupius ruginius (viščiukus būtų galima lesinti) smile.gif , tai nežinau net ką su jais daryti. Ir čia pamėtėjai puikią mintį - užplikyti. Ir dar, kokį kiekį, jei viso miltų dedu 1 kg. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Dianux68 @ 2010 06 16, 17:55)
Duonytę geriausia kepti orkaitėje (ypatingai pradedančiosioms ir dar neperpratusioms duonkepės). O duonkepės skraidinti nereikia  mirksiukas.gif ji puiki pagalbininkė tešloms minkyti ir bulkoms kepti (deje, ne duonytei)  smile.gif
Papildyta:
Aš taisyklę atradau, nereikia ilgai laikyti užminkytos duonutės. Kadangi, čia iš rašančių forumiečių aš vienintelė (ko gero)  g.gif  blush2.gif  niekada nemaitinu raugo, man niekada nebūna rūgšti jei laikau 5 - 6 val. suminkytą tešlą. Jei dedu 400 g. ruginių, 400 g. rupių ruginių ir 200 g. kvietinių, tai šiek tiek rūgštesnė nei su 300 g. kvietinių ir 700 g. ruginių. Esu laikiusi 13 val. (tiesiog ryte pramiegojau rolleyes.gif ), tai buvo rūgšti. Net išsigandau, galvojau, kad turėsiu didelį raugą  bigsmile.gif


o kiek jūs laikot raugą (starterį) išimtą iš šaldytuvo?
Ir man plikyta per 5-6 val neiškyla.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 06 16, 22:01)
o kiek jūs laikot raugą (starterį) išimtą iš šaldytuvo?
Ir man plikyta per 5-6 val neiškyla.


Išimtą iš šaldytuvo laikau parą, bet dabar, kai šilta, tai esu laikiusi tik 4 - 5 val. Bet išimu ir net neatsuku stiklainio dangtelio. Aš kepu neplikytą, bet ji vis tiek labai skani thumbup.gif Tiesa, po tų 5-6 val. lyg ir nelabai matosi, kad pakilo, bet, kai įdedu į šaltą orkaitę ir pradeda šilti, va tada ir pradeda kilti.
Atsakyti
QUOTE(Dianux68 @ 2010 06 16, 22:04)
Išimtą iš šaldytuvo laikau parą, bet dabar, kai šilta, tai esu laikiusi tik 4 - 5 val. Bet išimu ir net neatsuku stiklainio dangtelio. Aš kepu neplikytą, bet ji vis tiek labai skani  thumbup.gif Tiesa, po tų 5-6 val. lyg ir nelabai matosi, kad pakilo, bet, kai įdedu į šaltą orkaitę ir pradeda šilti, va tada ir pradeda kilti.


aš porą kart bandžiau nelabai pakilusią (tiksliau visai mažai pakilusią) kept šaltoj orkaitėj, tai labai laba suplyšo.

O uždengtą, ar atidengtą kepat?
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 06 16, 23:09)
aš porą kart bandžiau nelabai pakilusią (tiksliau visai mažai pakilusią) kept šaltoj orkaitėj, tai labai laba suplyšo.

O uždengtą, ar atidengtą kepat?


Atidengtą, dabar jau tas 5 -6 val. laikau pačioje orkaitėje, belieka tik įjungti arba nustatau atidėjimą ir belieka tik išimti. Iki to laiko galiu ramiau kuistis daržiuke smile.gif
Papildyta:
Nors man irgi vienas šonas vis nori pakilti labiau. Bet mano kolegėms, sesei ir kt. taip nebūna (jos kepa pagal tą pačią technologiją). Gal čia indas kaltas g.gif Ar kas?
Atsakyti
QUOTE(Dianux68 @ 2010 06 16, 17:55)
Kadangi, čia iš rašančių forumiečių aš vienintelė (ko gero)  g.gif  blush2.gif  niekada nemaitinu raugo, man niekada nebūna rūgšti jei laikau 5 - 6 val. suminkytą tešlą.


Aš irgi nemaitinu mirksiukas.gif Tik aš mėgstu rūgščią duonytę, tai laikau per naktį, o paskui jau sudėtą į skardą dar 3-4 valandas. Ir darau tik iš ruginių miltų.
Atsakyti
QUOTE(Dianux68 @ 2010 06 16, 22:39)
Atidengtą, dabar jau tas 5 -6 val. laikau pačioje orkaitėje, belieka tik įjungti arba nustatau atidėjimą ir belieka tik išimti. Iki to laiko galiu ramiau kuistis daržiuke  smile.gif
Papildyta:
Nors man irgi vienas šonas vis nori pakilti labiau. Bet mano kolegėms, sesei ir kt. taip nebūna (jos kepa pagal tą pačią technologiją). Gal čia indas kaltas  g.gif Ar kas?



gal ir indas kaltas, o gal tavo orkaite nevienodai kepa?gal vienoj pusej kaitriau?

o as zinokit rauga laikau para laiko isemus is saldytuvo, bet paskutinem dienom cia buvo labai silta, tai man paskui ziuriu musiuku atsirado po paros, tai matomai jau buvo per silta ir perrugo raugas g.gif
Atsakyti
Vakar kepiau Borodino duoną duonkepėj iš pusės normos su mielėm ax.gif


Atsakyti
QUOTE(Di72 @ 2010 06 17, 07:55)
Vakar kepiau Borodino duoną duonkepėj iš pusės normos su mielėm  ax.gif


atrodo super smile.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 06 16, 17:04)
užplikau kmynus ir stambaus malimo ruginius miltus, atvesint ir sudėt likusius produktus. dar gali pamažint mieles iki 1a.š. 
Lauksiu rezultato  smile.gif


Rezultatas gavosi puikus! 4u.gif duona ir iškilo, ir iškepė kuo puikiausiai, kas niekaip man kažko nepavykdavo. Užstačiau ant pirmos programos, viską išmaišė, pradėjo kildint, ir man neišlaikė nervai ir išjungiau viską, nes būtų prasukę vėl tą iškilusią tešlą doh.gif Palaikiau dar kokią valandą kol visai iškilo ir jungiau kepimo programą- ir viskas puikiai gavosi. thumbup.gif Nelabai suprantu kam duonkepė prasuka pakilusią tešlą- man tai antrąkart ji nebeužkyla g.gif o ir laiko ten jau nebebūna kilt nes neužilgo pradeda kepti.. gal reik mielių daugiau dėti, kad užkiltų ir antrąkart?

QUOTE(Dianux68 @ 2010 06 16, 16:55)
Duonytę geriausia kepti orkaitėje (ypatingai pradedančiosioms ir dar neperpratusioms duonkepės). O duonkepės skraidinti nereikia  mirksiukas.gif ji puiki pagalbininkė tešloms minkyti ir bulkoms kepti (deje, ne duonytei)  smile.gif


Labai gaila, kad taip.. orkaitės neturim kaime, o mieste esanti baisiai rytų elektros- nebeapsimokėtų taip kasdien kepti kažką, kaip kad esu pasišovusi. verysad.gif bandysiu išspaust iš tos duonkepės kažką smile.gif
Atsakyti