Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios,

Sveikos merginos,
parduodu naują duonkepę, gal kuri susigundys ax.gif
http://www.skelbiu.l...lt-8466463.html
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 06 16, 12:38)
geriausia duona laikyt šaldytuve


Na, per google radau štai tokį atsakymą: Kvietinės ir grūdinės duonos geriausiai išsilaiko kambario temperatūroje arba šaldiklyje, tačiau ne šaldytuve. Kambario temperatūroje rupią duoną geriausia laikyti uždaruose plastikiniuose maišeliuose.

Ir dar kitur radau, kad ne šaldytuve. Juolab, kad ten duonai vietos tikrai neturim... Gal kitos pasidalins savo patirtim 4u.gif .
Atsakyti
QUOTE(zebenkstiejka @ 2010 06 16, 10:51)
Žiūrėjau anglišką, ten taspat.. o rusiškam varijante išvis kaikurie ingridientai net praleisti  doh.gif gal čia ne receptuose esmė.. gal tose kepimo programose?  g.gif Nu tuoj bandysiu kokįnors iš čia pateiktų receptukų, tik kad vėl turbūt netaip užprogramuosiu ir teks mest lauk.. vakar tris duonas išmečiau lauk- bet nepasiduosiu- reik išsiaiškint vienąkart kas čia do aparatas.. oi bijau kad skris per langą ta duonkepė  lotuliukas.gif


Aš taip pat turiu Moulinex bread baguet duonkepę. Bandžiau beveik pusę receptukų (išskyrus ruginę duoną) iš to disko kur prie duonkepės buvo, tai man viskas OK gaunasi thumbup.gif . O kas liečia ruginę duoną, tai su ta duonkepe iš pusės normos reikia kept (bent jau toks mano pastebėjimas).
Atsakyti
QUOTE(Di72 @ 2010 06 16, 12:13)
Aš taip pat turiu Moulinex bread baguet duonkepę. Bandžiau beveik pusę receptukų (išskyrus ruginę duoną) iš to disko kur prie duonkepės buvo, tai man viskas OK gaunasi  thumbup.gif  . O kas liečia ruginę duoną, tai su ta duonkepe iš pusės normos reikia kept (bent jau toks mano pastebėjimas).

Pas mane jokio disko nebuvo, tik graži spalvota knygutė rusiškai. Bet bandysiu iš forumo, patikrintus receptus..

Norėčiau bandyti šitą:
QUOTE
Vyrų duona
110g rupaus malimo ruginių miltų
315g karšto vandens
45g aliejaus
1 kiaušinis
90g kefyro tirštesnio arba pamažint kiekį
200g ruginių miltų
310g kvietinių miltų
1 a.š. druskos
1 a.š. cukraus
1 v.š. kmynų,
1 v.š. sausų mielių

Kepiau su Normal programa, iškilo iki pat viršaus (tik sukrito viršus, vaikas nosį įkišo pažiūrėt) . Labai soti ir korėta, kaip tik tokia, kokia mėgsta vyrai


tik kažkaip nesupratau- ten kažką dar reik užplikyti, ar nieko nereik tiesiog bert duonkepėn? Ir ar geriau užstatyti atskitai ant mielinės tešlos užmaišymo programos, o poto- ant kepimo programos, ar ant pirmos programos ("paprasta duona"- kur pakildinusi pati nusodina tešlą), ar ant antros programos ("prancūziška duona"-lygiai tas pat, tik neprasuka tešlos)..
jei šitas nepavyks, dar bandysiu
QUOTE
Gardžioji greituko duona
260g karšto vandens
35g sojos padažo
2 a.š. cukraus
1ą.š. raudonėlių
35g aliejaus
410g miltų
2 v.š. sėlenų
2 a.š. mielių
Sauja kepintu moliūgų sėklų
Kepiau su greitąja programa (1.58val)

bet gal galima sojos nedėti? Vietoj jos druskos šiek tiek.
Atsakyti
QUOTE(Restar @ 2010 06 16, 13:10)
Na, per google radau štai tokį atsakymą: Kvietinės ir grūdinės duonos geriausiai išsilaiko kambario temperatūroje arba šaldiklyje, tačiau ne šaldytuve. Kambario temperatūroje rupią duoną geriausia laikyti uždaruose plastikiniuose maišeliuose.

Ir dar kitur radau, kad ne šaldytuve. Juolab, kad ten duonai vietos tikrai neturim... Gal kitos pasidalins savo patirtim 4u.gif .


geriausia tik iškeptą, bet jau atšalusią dėt į šalduklį (kamerą), o paskui kai jau reiks valgyt prieš pusdienį išsitraukt. Na man bent jau taip.


QUOTE(Di72 @ 2010 06 16, 13:13)
Aš taip pat turiu Moulinex bread baguet duonkepę. Bandžiau beveik pusę receptukų (išskyrus ruginę duoną) iš to disko kur prie duonkepės buvo, tai man viskas OK gaunasi  thumbup.gif  . O kas liečia ruginę duoną, tai su ta duonkepe iš pusės normos reikia kept (bent jau toks mano pastebėjimas).


Aš ir nuspendžiau, kad rugines geriau daryt mažesnėm normom, nes jei darai 1,5 kg neišmaišo.


QUOTE(zebenkstiejka @ 2010 06 16, 13:45)
Norėčiau bandyti šitą:
tik kažkaip nesupratau- ten kažką dar reik užplikyti, ar nieko nereik tiesiog bert duonkepėn? Ir ar geriau užstatyti atskitai ant mielinės tešlos užmaišymo programos, o poto- ant kepimo programos, ar ant pirmos programos ("paprasta duona"- kur pakildinusi pati nusodina tešlą), ar ant antros programos ("prancūziška duona"-lygiai tas pat, tik neprasuka tešlos)..
jei šitas nepavyks, dar bandysiu

bet gal galima sojos nedėti? Vietoj jos druskos šiek tiek.


Plikytas, kol kepiau su duonkepe, tai dariau taip: sudėdavau visus ingridientus, kuriuos reik užplikyt, užpildavau verdantį vandenį ir įjungdavau pirmą programą kelioms minutėms (paprastai iki [irmo jos stabtelėjimo). Tada išjungdavau, palikdavau atvėst 30-60 min, tada dėdavau visą kitą ir vėl statydavau reikalingą programą, dažniausiai 1.
Atsakyti
Sveikos. Kol kas kepu duonas tik su mielemis, gaunasi viskas ok, skanu be galo be krasto blush2.gif Galvoju pradesiu su tuo "padaru"vardu raugas, bet.... man nuo tokiu visokiu rugsciu duonu labai kyla rugstis verysad.gif Dar ir vaikai nelabai megsta. O su mielemis nera labai sveika unsure.gif Va ir susiduriau su tokiu klausimu, ar galima su tuo raugu iskepti tokiu sviesiu bulku, saldziu arba tipo italiska ciabata?
Atsakyti
QUOTE(Bijuna @ 2010 06 16, 15:12)
Sveikos. Kol kas kepu duonas tik su mielemis, gaunasi viskas ok, skanu be galo be krasto blush2.gif Galvoju pradesiu su tuo "padaru"vardu raugas, bet.... man nuo tokiu visokiu rugsciu duonu labai kyla rugstis  verysad.gif Dar ir vaikai nelabai megsta. O su mielemis nera labai sveika  unsure.gif  Va ir susiduriau su tokiu klausimu, ar galima su tuo raugu iskepti tokiu sviesiu bulku, saldziu arba tipo italiska ciabata?


galima ir nerūgščiai iškept su raugu. Aš irgi rūgščiai nemėgstu.
Parduotuvėj beveik visos duonos su mielėm, pirkdavom valgydavom ir buvo gerai biggrin.gif
Atsakyti
Aga, gerai buvo, o dabar norime kad butu labai gerai, todel pacios ir kepame mirksiukas.gif Norime gi sveikos, skanios ir i kuna neinancios duonos ax.gif
keistuole, tai jei as pasidarau ta raugala is pirmojo puslapio ir su juo kepsiu tai galima iskepti ir nerugscia?
Dar noriu paklausti, pas mus darbe, moteriskes dalinasi kazkokiu alia raugu, bet nelabai suprantu kokiu ( nesipasakoja, gedinasi gal biggrin.gif ). Jos cia viena kitai necioja kazkoius indelius g.gif Paskui kepa duona su grudai. Bet man tai kazkaip .... nu gal nehigieniška blush2.gif
Atsakyti
Na va, "Gardžioji greituko duona" kuo puikiausiai pavyko!!! thumbup.gif pa-ga-liau kažkas gavosi.. biggrin.gif
Bandysiu dabar "Vyrų duoną" (nes šitos jau beveik neliko lotuliukas.gif ), bet nieko gal neplikinsiu ten.. nu nepasakyta recepte kad reik kažką plikinti.. tik vanduo ten paminėtas "karštas" g.gif na kaip bus taip, apie rezultatą pranešiu smile.gif

Dar toks klausimas dėl raugo- pirmam puslapy yra kvietinio raugo receptas, bet jis su medum, aliejum.. o ar nėra tokio recepto, kur būtų tik kviečių miltai ir vanduo? Ruginis raugas man nelabai, aš aplamai juodos duonos nevalgau dėl to rūgštumo, o su kvietiniu raugu turbūt nerūgštu gaunasi?
Atsakyti
QUOTE(zebenkstiejka @ 2010 06 16, 16:38)
Na va, "Gardžioji greituko duona" kuo puikiausiai pavyko!!!  thumbup.gif pa-ga-liau kažkas gavosi..  biggrin.gif
Bandysiu dabar "Vyrų duoną" (nes šitos jau beveik neliko  lotuliukas.gif ), bet nieko gal neplikinsiu ten.. nu nepasakyta recepte kad reik kažką plikinti.. tik vanduo ten paminėtas "karštas"  g.gif na kaip bus taip, apie rezultatą pranešiu  smile.gif

Dar toks klausimas dėl raugo- pirmam puslapy yra kvietinio raugo receptas, bet jis su medum, aliejum.. o ar nėra tokio recepto, kur būtų tik kviečių miltai ir vanduo? Ruginis raugas man nelabai, aš aplamai juodos duonos nevalgau dėl to rūgštumo, o su kvietiniu raugu turbūt nerūgštu gaunasi?

Nereikėjo jums išjungti kai prasuko po pakilimo, nes ji toliau kildinama ir žinokit gražiai pakyla su ta 1 programa ir iškepa mirksiukas.gif o kepiau pagal tokius receptukus ir gavosi 100%di duonelė thumbup.gif
http://www.delona.lt...duona-2,99.html
žinokit nerealiai skani duonelė thumbup.gif
http://www.delona.lt...idorais,85.html
o kitas pagal nataliunciko receptukus thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Bijuna @ 2010 06 16, 16:46)
Aga, gerai buvo, o dabar norime kad butu labai gerai, todel pacios ir kepame  mirksiukas.gif  Norime gi sveikos, skanios ir i kuna neinancios duonos ax.gif
keistuole, tai jei as pasidarau ta raugala is pirmojo puslapio ir su juo kepsiu tai galima iskepti ir nerugscia?
Dar noriu paklausti, pas mus darbe, moteriskes dalinasi kazkokiu alia raugu, bet nelabai suprantu kokiu ( nesipasakoja, gedinasi gal  biggrin.gif ). Jos cia viena kitai necioja kazkoius indelius g.gif Paskui kepa duona su grudai. Bet man tai kazkaip .... nu gal nehigieniška  blush2.gif


1. Kai aš dovanoju raugą, visada pajuokauju "į storumą" lotuliukas.gif Nes teik pirktinės duonos nesuvalgai, kiek naminės. Juk ji tokia skani thumbup.gif

2. Aš darbe (ir ne tik) apdalinau raugu (ir tai ne alia raugas). Bet tai nėra nešiojimas. Tiesiog vieną kartą duodi, kad nereikėtų gaminti raugo - starterio, paskui pačios savo turi ir kitoms gali dovanoti 4u.gif O dėl higieniškumo g.gif Niekada apie tai nepagalvojau. Kai duoną minkau, visada darau švariai ir su meile smile.gif Galiausiai duona kepa 200 C.
Atsakyti
QUOTE(Bijuna @ 2010 06 16, 15:46)
Aga, gerai buvo, o dabar norime kad butu labai gerai, todel pacios ir kepame  mirksiukas.gif  Norime gi sveikos, skanios ir i kuna neinancios duonos ax.gif
keistuole, tai jei as pasidarau ta raugala is pirmojo puslapio ir su juo kepsiu tai galima iskepti ir nerugscia?
Dar noriu paklausti, pas mus darbe, moteriskes dalinasi kazkokiu alia raugu, bet nelabai suprantu kokiu ( nesipasakoja, gedinasi gal  biggrin.gif ). Jos cia viena kitai necioja kazkoius indelius g.gif Paskui kepa duona su grudai. Bet man tai kazkaip .... nu gal nehigieniška  blush2.gif


aš dar neatraudau tos griežtos taisyklės, akda gausis rūgštu, kada ne.
Bet žinau, kad reik nepadaugint starterio ir jį geriau maitint porą kart prieš kepant, rusiškam forume net tris kart siūlo.
Apie nerūgščią duoną Rasma rašė, paieškokit jos raugo.
Šiaip tai patys ruginiai miltai duoda daugiau rūgštumo, jei kepant naudosit daugiau kvietinių turėtų būt mažiau rūgšti, nors man kažkada ir vien iš kvietinių rūgšti gavos.
Atsakyti